No. 43. Woensdag VOl. FEIIILLET6H7 Een gevaarvol nnrljc. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- ea Vrijdagmiddag tSS UH88* te bezorgen bij N. V. Stoom-, Boek-, Courant-en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Adveitentiën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen, die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiëu, ais geboorte-, huwelijks-, verjariags-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van 65 cent. NEDERLAND. In het distributiekantoor te Val burg is ingebroken. Vermist worden 37.000 broodkaarten voor de nieuwe, periode. Bolsjewiek aangehouden Door de grenswachtsoldaten te Glane (Losser) werd aangehouden een Dultscher (bolsjewiek), die ge signaleerd stond als koerier tusschen Duitsche bolsjewiekea en hun geest verwanten In ons land. Hij is te Olaenzaal in nrrest gesteld. Hij wilde juist naar Duitschland terugkeeren. Woensdag is een dienstmeisje uit Hoofddorp, even buiten de bebouwde kom van het dorp, op een ergerlijke manier aangerand. De onverlaten hebben het meisje een prop in den mond geduwd, teneinde haar te beletten om hulp te roepen. De politie is de vermoedelijke daders op het spoor. Een kiezer te Enschedé plaatste op zijn stembiljet de volgende dicht regelen „Bolsjewiek of Katholiek, Ik poets mijn schoenen met [„Magnifiek"". vermoedelijk de volgende week de noodige besprekingen daartoe worden gehouden. Wel zijn contracten afgesloten in andere lauden, maar deze blijven steeds nalatig in de aflevering. Schapen hoog in de lucht. Bij een loods op het Westelijk Handeisterrein aan de Van Vollen- hovenstraat te Rotterdam heeft men als koelhoudingsmiddel toegepast het aanbrengen van een laag aarde op het platte dak. Die aarde is met gras begroeid en in dat gras weiden heel gezellig een paar schapen. De dieren loopen er veilig, want rond hun verblijfplaats is een afrastering aan gebracht. Dit weiland bevindt zich op 9 a IO meter hoogte boven den begauen grond. Het postverkeer met België. De directeur-generaal der posterijen maakt bekend, dat in het verkeer met België expresse zendingen we derom zijn toegelaten. Met ingang van I Juni a.s. zullen in het verkeer met België weder telegrafische postwissels ter verzen ding kunnen worden aangenomen. denken viel. Met moeite werden vier kinderen gered, doch een kindje van 9 maanden bieek niet meer te redden te zija eu kwam jammeilijk in de vlammen om. De vader die juist van zijn veld arbeid huiswaarts keerde, beproefde nog met boveameaschelijke inspan ning zijn kind te redden, doch zija hopelooze pogingen bleven vruch- te'oos. Zachte zeep 1 Naar wij vernemen worden pogin- geo aangewend om grondstoffen voor het bereiden van zachte zeep uit Engeland te krijgen en zuilen reeds „Nu, als je 't dau absoluut hebben moet, neem 't dau. 't Ts maar een zilveren. Geloof me, je bent twee eeuwen in den tijd achter, of je moest in Amerika zijn, maar niet in onze eeuw op een Engelschen landweg." „Je beurs 1" zeide de man als ant woord. Er was nu zooiets bevelends in ziju stem en gebaren, dat de jonge man dadelijk de beurs overhandigde. „Je ringen „Ik draag geen ringen." „Blijf dan daar staan eu beweeg je niet 1" De roover ging zijn slachtoffer voorbij en was weldra met een paar tangen aan diens auto aan het werk. „Beschadig mijn auto nietriep de reiziger uit. Hij wilde zich bewegen, maar als een pijl werd het pistool op hem gericht. Maar zelfs in dat oogen- blik, terwijl de roover zich omdraaide om zijn pistool te richten, had de jonge man iets gezien, dat hem ontsteld met open mond deed staan. Hij wilde iets Kind verbrand 1 Vrijdagavond is de woning van J. F. U. te Wolvega in vlammen op gegaan. Terwijl de moeder ca een paar koeien gemolken te hebben, de bus met melk naar den weg bracht, bleven een 5-tal kleine kinderen tij delijk zonder toezicht iu de woning achter. Plotseling ontstond er brand, die in een oogwenk een zoodanigen om zeggen, maar bedwong zich met groote zelfbeheersching. „Stap in", zeide de roover. De reiziger klom op zijn plaats. „Hoe is je naam „Ronald Barker. En de uwe De gemaskerde man deed alsof hij deze onbeschaamdheid niet gehoord had. „Waar woon je?" „Mijn naamkaartjes zijn in mijn beurs. Neem er maar één uit." De roover sprong in zijn auto en een oogenblik later reed hij met alle lichten op heen, terwijl Ronald Barker met een lampje in zijn hand woelend in zijn reparatiekist naar een stukje ijzerdraad zocht om zijn doorgeknipte ontsteking te herstellen die hem weer op weg kon helpen. Toen hij op veiligen afstand van zijn slachtoffer gekomen was, haalde de roover, even kalm alsof er niets gebeurd was, den buit uit zijn zak. Hij stak bet horloge in zijn vestjeszak en opende de beurs. Zeven shilling was de geheele inhoud. Deze karige uitslag van zijn onder neming scheen hem echter meer te 5 amuseeren dan te ontstemmen, want hij lachte in zijn vuistje, toen hij de twee halve kronen en den gulden bij Da moord Sc da roeiboot. De begrafenis van het slachtoffer. Lang vpor de zwarte koets voor het sterfhuis io de Vroiikstraat was voorgereden, stond de buurt reecs zwart van de nieuwsgierigen en be langstellenden. Toen de stoet zich ia beweging zette, moesten twee agenten te paard het volk op de trottoirs duwen. De belangstelling was zeer grootgeen venster waar achter de messcheu zich niet ver droegen, om de drukte op straat gade te slaan. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats bevonden zich Amsterdamsche- en W^tergraafsmeersche politie agenten, die het publiek, dat nog oaafgebro- ben toestroomde, op grootea afstand van het grat hielden. Eiadelijk «aderde de droeve stoet de groeve vriendjes van Dirk van Leeuwen, die met hem op de avond school waren geweest, hielden de slippen van het zwarte kleed vast, of droegen de kiansen en bloem stukken. Het was snikheet op het kerkhof fel schitterde de zon op het blanke kiezel. Geen koeltje kwam verade ming brengen en amechtig stonden de duizenden belangstellenden tegen het licht van de lantaarn bekeek. Plotseling kwam er een verandering in zijn wezen. Vlug stak hij de beurs in zijn zak en deed het masker weer voor. De lichten van een nieuwe auto naderden in de verte. Nu ging hij echter minder geheim zinnig te werk. Ervaring had hem meer vertrouwen gegeven. Met zijn lichten aan tufte hij de nieuwe aankomers tegemoet, hield midden op den weg stil en beval hen te stoppen. De verbaasde reizigers zagen in het licht van hun eigen auto twee groote vurige lichtbollen van een andere auto, waarin een gemaskerde man met drei gende houding zat. De roover zag een elegante auto door een chauffeurtje bestuurd, die verschrikt onder zyn autopet uitkeek. Achter het windscherm kwamen de omsluierde hoofden van twee knappe jonge dames te voorschijn eu me» hoorde verschrikte uitroepen van één harer. De andere echter was kalm. „Wees toch niet zoo kinderachtig fluisterde een stem. „Herlie of een van de jongens wit ons aan het schrikken maken „Neen, nee», Flassie 't Is vast een elkaar gedrongen. Hier eo daar verried gesnik de aaudeeaijg, die zich van het publiek had meester gemaakt. Meewarig staade men naar dec vader, die bleek achter de baar schreed, naar den oudea grootvader met het zil veren haar, naar die roodgeschreide oogen der vriendjes, die hun mak kertje voor den ïaatsten keer weg brachten. Toen de kist omlaag was gelaten, nam de vader het woord. „Lieve jongen'", zoo zeide hij, „de hand van eea moordenaar heeft je uit dit leven weggerukt. Je dacht op een groot kantoor te komen, maar moordenaars maakten een eind aan je jeugdig leven. Het is de politic gelukt, de daders op te sporen en een gerechte straf wacht hen. Lieve jongen, morgen was je jarig geweest. De bloemen, die je dan gekregen zou hebben, siereu nu je graf. Vaarwel, Dirk, rust in vrede". De grootvader trad langzaam naar voren en sprak psalm 103 uit: Gelijk het gras is ons kortstondig [leven, Gelijk een bloem, die op het veld jvesheven, Wel sierlijk pronkt, maar kracht- [loos is en teer. Hierna sprak nog de heer Holtz- appel, namens het personeel en de leerlingen der avondschool „Handels onderwijs". „Allen", zoo zeide spr., „voelen diep de smart, die het ouder paar bezielt. Dirk van Leeuwen was een onschuldig kind, dat zich niet bewust was van het kwaad, dat in het leven loert. Deze gebeurtenis moge een waar schuwing zijn voor de andere knaap jes. Weest op uw hoede voor de roover I Hemeltje, wat gebeurt er met ons „Wat een avontuurriep de ander uit. „Wat een kostelijk avontuur 't Is nu al te laat voor 't ochtendblad, maar vanavond staat het vast in de courant „Wat zal er toch met ons gebeuren, Elassiesteunde de andere. „O, ik val flauw Als wij nu eens gingen gillen? Wat ziet hij er schrikwekkend uit met dat zwarte, masker. O, nu gaat hij den k einen Alf vermoorden 't Scheen werkelijk alsof de roover dit. wilde doen. Hij was uit zijn auto gesprongen en had den chauffeur bij zijn kraag gepakt. Bij het zien van het pistool was alle lust tot tegenwerpingen bij 't ventje gezakt en onder dien dwang had hij den motor stop gezet. Toen de gemaskerde mail zich aldus van zijne gevangenen verzekerd had, naderde hij met zijn lantaarn in de hand de jonge dames. Hij had de ruwe manieren, waarmede hij Mr. Ronald had behan deld, afgelegd, en zijn stem was vrien delijk, ofschoon beslissend. Hij nam zelfs voor hij begon te spreken, beleefd zijn hoed af. „Het spijt me dames dat ik u storen moet. Mag ik uw namen weten Goes. De heer J. de Badt is be noemd tot 2e machinist bij de WateTleidiüg-Mij. „Zuid-Beveland", ter standplaats Osseodrecht. e*- k "w

Volksblad | 1919 | | pagina 1