No. 41. Woensdag!; 21 Mei 1919. VOL 428 Jaargang, FEUILLETON. Een gevaarlijke Reis. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 SIUI3 ie bezorgen bij N. V. Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zooe en J. A. Ross. Adveitentlën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen, die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentfën als geboorte- huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor dea prijs van 65 cent. N KDEULA N i> Goes. Men meldt ons dat de Landbouwtentoonstelling te Goes, die op 17 en 18 Juni a.s, gehouden zal werden, zeer belangrijk belooft te worden. Het aantal inschrijvingen is boven verwachting. Niet minder dan 430 paarden zijn voor deze tentoonstelling ingeschreven, terwijl ook de inzendingen voor rundvee, schapen en geiten, landbouwwerk tuigen en andere afdeelingen belang rijk beloven te worden. Het terrein, dat oorspronkelijk voor de tentoonstelling is uitgekozen blijkt dan ook te klein te zijn om al deze inzendingen tot hun recht te laten komen, en heeft het bestuur besloten de tentoonstelling te houden op een terrein gelegen in den Wil- helminapolder, aan den weg naar Wilhelminadorp. Het is siet mogelijk om het groote aantal paarden op een dag te vertoonen en te keuren en besloot het bestuur daarom de Provinciale Nummers van de afdee- ling Paarden te houden op den eersten dag (Dinsdag 17 Juni) tegelijk met rundvee, schapen en varkens, en op den tweeden dag (Woensdag 18 Juni) de Nationale Nummers van de Afdeeling Paarden te vertoonen tegelijk met geiten en pluimvee. Goes. Naar wij vernemen zal van wege de Classis Goes der Ger. kerken, een Zendtngsdag worden gehouden in den boomgaard van den heer M. de Bokx, alhier. De dubbele moord te Retranche- mentl Zooals men zich nog wel zal her inneren, werden onder de gemeente Als sommige heeren zouden hooren, dat Sam Barnes van avond in „Het zwarte Paard" was, zouden ze misschien van de onderneming afzien. Maar misschien ook niet, want ze zouden een mooien slag slaan, als het lukte een mooien slag". Toen Reddington bereikt was, voelde John Henderson minder wantrouwen jegens zijn metgezel. De beide mannen soupeerden samen, nadat John zich in zijn slaapkamer wat opgeknapt had, en spoedig begon hij slaperig te knik ken, niettegenstaande de ander opgewekt praatte, Hij was evenwel plotseling weer op zijn hoede, toen Barnes zeide „Welnu, het beste, dat u kunt doen, is naar bed te gaan en mij diejuweelen te geven. Zij zullen veiliger bij mij dan bij u zijn, daar gij reeds drie kwart in slaap zijt." „Neen mijnheer," zei John vastbe raden. ,,Miju orders waren, de étui's geen oogenblik uit mijn handen te geven, en ik kan u verzekeren, ik zal Zuidzande in den nacht yan 19 op 20 Januari j.l. het echtpaar J. Perrels en P. Bostenbrij in hun woning ver moord, zonder dat het mocht ge lukken de daders te ontdekkea. Dezer dagen schijnt er wat licht te zijn gekomen in deze duistere moord, zoodat men mag verwachten dat binnen eenige dagen mogelijk de daders tot bekentenis zullen gebracht worden. De reeds lang verdachte, zekere Fr. D., is gevankelijk naar Middelburg overgebracht om ver hoord te worden. Nader wordt ge meld, dat een der verdachten die voor een feit gevangen zit, verklaard zou hebben dat hij met twee anderen den moord zou hebben gepleegd. sterke dranken ingeslagen tegen 50,878 liter in het jaar te voren. Te Eemdijk heeft een onderwijzer aan de Chr. school bij ongeluk voor de klasse een bouten kub. c.M. in de luchtpijp gekregen. Hij is te Utrecht geopereerd maar aan de gevolgen o\erleden. Bij de verkooping van den land- bouwersinspan bij den heer A. Buijck te Sluis is een 6 jarige merrie ver kocht voor f 9100. Adverteeren is je ware 1 Een familie te Amsterdam die een zomerverblijf in het Gooi zocht, ontving op een advertentie 156 aan biedingen. Tijdens een onweer sloeg de blik sem in de woning van gebrs. W. te Beugen (Limburg), waarbij een der huisgenooten doodelijk werd ge troffen. Nieuwe valsche bankbiljetten van 1000 Mark In Nijmegen zijn nu in omloop groene valsche bankbiljetten van 1000Mark, nummer 5820028 a serie 6. Een exemplaar is door de recherche te Nijmegen in beslag genomen. De vroegere valsche bankbiljetten van 1000 Mark, in Nijmegen uitge geven, waren rood. Verminderd drankgebruik 1 In 1918 werd te Bussum door de 24 vergunninghouders 18.802 liter die bevelen naar de letter opvolgen." Barnes werd een weinig ongeduldig. Hij had rok zijn orders, vertelde hij den rentmeester, voor welker prompte uitvoering hij verantwoordelijk was. H'j had het recht om te zeggen wat er gedaan zou worden en tenzij zijn plannen werden aangenomen, zou het verlies der juweelen zeker ziju. „Je kent de sluwheid van die kerels niet. Het spreekt van zelf, dat ze regelrecht op uw kamer afgaan vraag me niet, hoe ze in 't huis komen, want dat is maar tijd vermorsen. Ze zullen op uw kamer afgaan en daar moeten zij noch mij, noch de juweelen vinden. Als ze mij vonden, dan zou den ze net doen, alsof ze per ongeluk een verkeerde kamer namen dat zou alles zijn. Daarom denk ik, dat, als ze niets vinden, ze u zullen begin nen te ondervragen, met een revolver in de hand. „Wat heb je met die diamanten gedaan zullen ze vragen. „Ik heb ze bij een vriend gelaten, die iu de kamer aan den anderen kant van de gang is," zegt u dan, terwijl u net doet, of u doodsbenauwd bent. En 't zou wel vreemd wezen, als wij tweeën 't hun niet lieten berouwen, dat Uit het distributiebureau te Ber- ghem zijn 14000 broodkaarten ont vreemd. In kokend water gevallen 1 Het 3-jarig kind van den heer Kemp te Alfen a.d. Rijn is in kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Gasverstikking In een perceel aan den Loosduin- schen weg te 's Gravenhage, is Zon dagochtend iemand, die tijdelijk het t«is bewoonde, ten gevolge van gas verstikking dood op bed gevonden. Ook werden in hetzelfde vertrek twee honden eveneens dood gevonden. Vermoed wordt, dat de honden stoeiende de kraan van den gaskachel hebben opengeloopen. Zonderlinge koe 1 De melkslijter J. B. uit Bergen I op Zoom had zich voor de Rechtbank te Ëreda te verantwoorden wegens vervalsching van melkhij had er 30 water bijgevoegd. Als verweer voerde beklaagde aan, dat de koe een kou op haar melk gevat had en daardoor verdunde melk gaf I ze ooit een voet in die kamer zetten." Na veel over en weer gepraat gaf John Henderson aarzelend toe. „Ik weet niet, of ik er goed aan doe," zei hij langzaam, „maar de slaap krijgt langzamerhand de overhand over mij. Ik geloof, dat ik in slaap zou vallen als ik nog vijf minuten bleef staau". Hij ging naar de deur, maar bleef op den drempel staan. „Pardon, mijn heer Barnes," zei hij, „maar neemt u me niet kwalijk, zou u mij als blijk van vertrouwen niet wat in pand kunnen geven, eenige voorwerpen van waarde, die u misschien net bij u heeft Barnes lachte hartelijk. „Wel," zei bij, „als u er op gesteld is, mag u van nacht alles bewaren, wat ik heb. Hier is mijn horloge, en hier is mijn geld." Hij haalde zijn portefeuille voor den dag, die een aantal banknoten bevatte. „Drie en twintig pond," zei hij, ze tellende. „Meer dan ik dacht bij me te hebben, maar natuurlijk is dit niets in vergelijking van zelfs de kleinste diamant van zijn lordschap. Maar, als dat u een weinig kan geruststellen...." De deskundige dr. Folpmers, gaf als zijn meening te kennen, dat er geen enkele koe verwaterde melk leverde. v lï. Het boertje wilde nog meer merk waardige staaltjes ten beste geven, doch hij werd niet geloofd en de cfficier van justitie eischte 2 maanden gevangenisstraf wegens vervalsching van levensmiddelen. Beter brood in het vooruitzicht Binnenkort zal het aardappelpoeder uit de bloem voor meelfabricatie verdwijnen. Kindermoord Bij de Nieuwe Princenkade te Breda is uit het water opgehaald het In verren staat van ontbinding verkeerend lijkje van een zeer jong kind van het mannelijk geslacht. Hot is naar het Gemeente-Zieken huis overgebracht ter gerechtelijke schouwing. Een touw bevond zich om den hals, welk feit aan misdaad doet denken. De uitlevering van den keizer! Uit New-York wordt aan de Daily Telegraph geseind In de New-York Times is een krachtig gesteld hoofdartikel opge nomen, dat een beschouwing bevat ever de houding van de Neder- landsche Regeering in betrekking tot den keizer en waarin beweerd wordt dat aan Nederland, iageval dat mocht weigeren den vluchteling uit te leveren, door de geallieerde mogend heden zeer duidelijk zou moeten worden te kennen gegeven dat de Hollandsche orders voor kolen en ruwe grondstoften niet meer stipt door de Vereenigde Staten en Enge- Zeker mijnheer," zei John, wat schaapachtig, „ik beschouw ze als een pand en een bewijs, dat u eerlijk met me omspringt, want anders zon u dat geld immers niet weggooien." fiij klom langzaam en met zware stappen naar boven, sloot de deur, zette er een latafel voor, ging geheel gekleed te bed liggen en iu minder dan twee minuten was hij vast ingeslapen. Hij werd den volgenden morgen door een aanhoudend geklop op zijn deur gewekt, en bemerkte, dat het klaarlichte dag was. Hij sprong op, verwijderde de latafel van de deur en stond vlak voor den commissaris van politie, die vergezeld was van een paar agenten. „Zoo, mijnheer Henderson," begon de commissaris die John een weinig kende, „je hebt je leelijk laten beet nemen. Ik zou het nooit van je geloofd hebben, je te laten bestelen door een dief, aan wien je het wel kon aanzien, dat hij niet te vertrouwen was. Als ik niet wist, dat je een matig man waart, zou ik denken, dat je te diep in je glaasje gekeken had, toen je met hem kennis maakte." „Wat, is inspecteur Barnes weg?" vroeg John onnoozel.

Volksblad | 1919 | | pagina 1