No, 3? Woensdag 7 Mei 1919 42s Jaargang Kï® FEUILLETON, Op de Badplaats. m NEDERLAND, Forrest stond op het terras van liet hotel De Puys en keek naar de om nibus, die juist uit Dieppe was aan gekomen. Er kwamen vier nieuwe gasten uit, twee jonge dames, een kind van ongeveer acht jaar en een oude heer, blijkbaar de vader. Forrest was getroffen door de buitengewone schoonheid van de jongsie der twee meisjes, een blondine met helderblauwe oogen en zacht-rose teint, oogenschijn- lijk niet ouder dan achttien jaar. Het andere meisje echter, een zuidelijk type, hoewel niet zoo mooi als haar zuster, trok hem meer aan, misschien door de uitdrukking van droefheid in haar oogen, die haar iets zeer innemends gaf. Het deed hem veel genoegen te zien, dat ze aan het déjeuner tegenover hem waren geplaatst aan tafel. Ze spraken niet veel, maar aan hun stemmen en manier van optreden zag Forrest, dat ze zeer beschaafd en welopgevoed wa ren. Ze wekten zoo zeer zijn belang stelling, dat bij na de lunch het ver- langen niet kon weerstaan hun namen in het vreemdelingenboek op te zoeken. En het bleek hem, dat ze zich inge schreven hadden alsMr. Wallace Waldon, Lilian Waldon, Tsabella Waldon en Cottie Waldon uit Mor- chester. Juist toen hij het boek weer dichtsloeg, kwam de kleine Cottie uit de zaal hollen en liep recht tegen hem aan. Lachend greep hij het kind beet. „Neemt u me niet kwalijk, meneer", zei ze, „ik had zoo'n haast om op het strand te komen. Kunt u mij den weg wijzen „Ik zal even met je meegaan," zei Forrest. „Dat vindt u toch goed F" vroeg hij Lilian, die het kind kwam weghalen. „Ik vrees, dat u haar niet bij u kunt houden. Het is een echte wild zang." „Daar houd ik wel vaa," zei hij. „Kom Cottie geef mij je hand." „Is ze niet lastig geweest vroeg Lilian eenige oogenblikken later, toen ze zich op het strand bij hen had gevoegd. „In het geheel niet. Ik houd dol veel van kinderen." „Ik vrees, dal we Cott'e allemaal een beetje verwend hebben. Ze is pas ziek geweest en we zijn hier gekomen voor haar gezondheid." „Ik hoop, dat u hier een prettigen tijd zult doorbrengen. Zie, daar komt uw zuster ook aan die ziet er ten minste niet uit alsof ze ziek geweest was. Wat een mooi meisje „Ja, nietwaar f" zei Lilian vol trots. „Zoo mooi zal Cottie nooit worden." Terwijl ze sprak kwam er in haar zachte donkere oogen dezelfde uitdruk king van droefheid, die Forrest had waargenomen toen ze uit de omnibus stapte. „Neen, Bella is nooit ziek," vervolgde ze, Daarom is ze misschien zoo vroolijk en luchthartig en roekeloos," voegde ze er meer voor- zichzelf dan voor hem aan toe. Forrest stond op en ging met Cottie aan het stoeien, terwijl Bella zich naast haar zuster neervlijde in het zand. Teen ze eindelijk weer naar boven gingen, oogde Forrest baar na/zoo lang hij kon. Dien avond aan bet diner stelde hij zich aan den heer Waldon voor, die een gezellige causeur bleek te zijn. Den volgenden dag na afloop van het middagmaal sloeg hij de dames voor samen naar het Casinobal in Dieppe te gaan. Dit werd gretig aangenomen. Zoodra Bella in de balzaal verscheen, was ze een en al opgewondenheid, in tegenstelling met haar zuster, die bleek en stil, met angstigen blik de toe schouwers gadesloeg, zonder veel op de dansenden te letten. Toen Forrest haar om een dans vroeg, schrok ze op en schudde ontkennend het hoofd. „Vraag Bella liever ook niet," zei ze zacht. „Is er geen andere zaal waar we heen kunnen gaan Het is hier zoo druk en woelig." Forrest begreep, dat ze haar zuster weg wilde hebben en hij stelde voor eens een kijkje in een speelhuis te gaan 'nemen. Hij geleidde de dames de breede trap op, vulde haar namen en adressen in, betaalde de entree en voerde ze naar een tafeltje, waar baccarat gespeeld werd. Eenklaps vroeg Bella hem, eens voor haar te spelen, maar Lilian verzocht hem zoo smeekend dit niet te doen, dat hij het beslist weigerde. „Waarom niet?" pruilde Bella. „Je weet hoezeer ik tegen het hazard spel ben," antwoordde Lilian. „We Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers a 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dissdag- ea Vrijdagmiddag 12 lltóff* te bezorgen bij N. V, Stoom», Boek-. Courast- ea Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon ea J. A. Ross. Advertentiën 8 ct. per regel, behalve dienstaaavragen, die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf vaa 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaaavragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten e» de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor des prijs van 65 cent, Goes. De nieuwe kaarten voor Normaal-Margarine moeten Diasdag 6 en Donderdag 8 Mei op het gem. distributiebureau worden afgehaald. Voor het ontvangen van een derge lijke kaart komen slechts in aanmer king de huidige houders van Normaal Margarinekaarteo. Nieuwe kaarten zullen alleen wor» den uitgereikt tegen overgave vas de lichamen der oude Normaal Margarine-kaarten. Goes. Van af 5 Mei 1919 is ver krijgbaar op boa 10 een ons suiker. Goes. De heer J. W. Nieuwen- huijse, oud-leerling -der ambachts school alhier, slaagde voor bouw kundig opzichter. Goes, Met ingang van I Mei 1919 zijn benoemd tot leden der Com missie van aanslag voor de inkom stenbelasting, standplaats Hansweert, de heeren J. Doaaer en J. Oele Hz. beiden te Goes. Bevolkins.- att Middelburg, Lsvge Vorststr. 241, L J. Berwold, sehipperêkeeeht uU Middelburg, Gr.oote kade 33, Chr. H Rentib^ miümaa uit Vllgsingan, Oost* singel 139, Vertrokken. A Sehütm&R, Dir. v. Gead As Loos nsar Bloater?, A. Kast, boerenknecht raar Krutn'ingöö, J. L. v, d. Graaf, eafébediende üasr Kottardam, J. F. Ciemot, kleermaker Raar ZMtbommel, M. M. Bartel**, kantoorbediende oaar Rotterdam, A. P. M, Tliros, kastoor- hoélands ssasr Taoion, A de Puilt, rsaar Kloatinge, A. Nijise, bakkersknecht 'e Gravenpolder, Ja. van Lenden, ondera?3<»rea naar Meppel, W, N. E. Oosterbeek, jour nalist Wisgööïmar. Kia. Gaasse, winkel juffrouw nsa? 'a Gravsnhage, Ca. M. Boel, wiakeljaffrouw nme 's Hfcrtogsa- boach. J. Zugdwsg, bakkersknecht caar Kapells, P. L Bruggsm&e, tijamprmanekascht naar Zaandam, M. Schotman kantoorbediende, naar Aa- sterdam, D. R. G. Laekamp, Dir. Nat Baskvereesigtag Goes naar Araksm, J, 0. do Wiste, werkman naar 'b H. Areadskarka, P, de Koster, kantoor bediende saar Poortngaal, J. L, Is Cointrs, eostuamsmsister nsar Middel burg, T. D. Kisrs, laadmstor naar Zlerikz&e. Bij zijn arrestatie vond men in f zijn bezit den sleutel op het lokaal, waar de geweren (een 6© a 70 tal) van dea Vrijw, Landstorm werden bewaard. ïu verband met de gewijzigde omstandigheden is thans de ver plichting voor rijwielhandelaren ver vallen, om aaa de afdeeüng „Rubber" (onderafdeellsg „Banden") van de N.O.T. goedkeuring te vragen voor den verkoop en de aflevering van rijwielbanden. vrij te komen. Het rantsoen staat verhoogd te worden en uit de voor bereid wordende maatregelen valt af te leiden, dat de handel eerlang van de knellende banden verlost zal worden. 2e halfs April 1919. Ingekomen. G. Zaadee, boerenknecht uit N. se St. Jooiland, 'a H. E. Kiadsrendyk 283, P. J. Verboom, bakk^rakseeht uit Wameldlngo, '0 EL H. kiaderecitr. 44, P. A, M Vermeulen, suivelbsreider uit Woansdreeht» Wastsiegel 195, C. VsrrperJoodgisterskaeqhialtUsrseM, Ad. v. Wasterwyksb. 63s, Ja. M. Joosse. tnlsfofciete uit Viissisgen, Waterstraat 204, J. J. MIja*bergen, zonder beresp, O. en W. Souburg, Trompstraat 49, Aa. C. P. D. Sloover. telefoniste uit Middelburg, Nieuwetraat 134, A, W. Verschoor© de Ia Homsaye, fotograaf Diefstal van geweren. Te Kerkrade is een persoon ge arresteerd, die er zijn werk vaa maakte, de geweren, welke door het Rijk in bruikleen waren afgestaan aan den Vrijwilligen Landstorm (Llmburgsche jagers) aan burger- personen te verkocpen voor i 25 per stuk. De verkochte geweren zijn voor eea deel reeds in beslag genomen. Doordat hij een geweer te koop aanbood aan iemand, die het aangaf, kwam de zaak uit. Twee Neder!, marfïie-officieren per vliegtuig a'èar Kopenhagen. Ia Kopenhagen zijn aangekomen de Nederlaadscke marine-officieren F. J. Backer ea G. W. Backer die per watervliegtuig van den Helder waren komen vliegen. G. W. Backer was "eerst van Veere naar den Helder komen vliegen. Zondagmorgen half elf zijn beide vliegers van den Hel der vertrokken en zonder ongelukken om zes uur in Kopenhagen geland. Het eenige voorval was een klein motordefect 30 K.M. besoorden Hel goland. Aldaar kruisende torpedo booten wilden hulp verleene», dit was echter overbodig. Het herstellen van het defect nam ongeveer een uur in beslag. Beide officieren verklaarden dat het eea mooie tocht was en zij schitterend weer hadden gehad. Aan vankelijk hadden zij dea wind mee, naderhand werd die N. O. De rei zigers zijn van plan drie of vier dagen in Kopenhagen te blijven ea bij gunstig weer per watervliegtuig naar den Helder terug te keeren. Koffie! Koffie is op den goeden weg mo Ambtenaren of schooljongens F Eene ciiculaire van minister Van IJsselsteijn aan zijne ambtenaren bepaalt, dat van 5 Mei af, een amb tenaar, die 's morgens niet op tijd de presentielijst heeft geteekend, twee dagen van zijn zomerverlof verliest indien dit vijfmaal per jaar geschiedt, (natuurlijk zonder geldige reden) wordt zijn volgende periodieke ver hooging ingehouden. Naar aanleiding van deze ministe- lieela voornemens is de stemming onder de ambtenaren vaa Landbouw zeer geprikkeld. Gasverstikking. - Vier slachtoffers. Zondagochtsnd troffen buren het gezin van jan Nuyten, bestaande uit 7 personen, wonende Van Dedem- straat 33, Bergen op Zoom, geheel bewusteloos in zijne woning aan. Bij onderzoek bleek, dat eene zware gaslucht in de woning hing, die voortkwam uit een balanslamp in de woon-, tevens slaapkamer, welke defect bleek te zijn. Onmiddellijk ingeroepen genees kundige hulp baatte slechts in zoo verre, dat de vrouw en twee kinderen, hoewel bewusteloos, nog gered kon den worden. De man ea drie kin deren, resp. 16, 6 en 4 jaren, bleken overleden te zijn. Drie kinderen, die boven sliepen, waarvan de oudste nog naar beneden was gekomen, daarshij onder aan de trap lag, zijn blijkbaar het eerst door de gasver-

Volksblad | 1919 | | pagina 1