No» 31. Woensdag 16 April 1919 42® Jaargang. JSk 1 FEUILLETON. GESCHEIDEN. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers h 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Diasdag- en Vrijdagmiddag 12 My#" te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- ea Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon ea J. A. Ross. Advertentiën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van 65 cent. gesteld. Het lijk van de vrouw werd» ter gerechtelijke schouwing, naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. De commissaris van politie der 2e afdeeling, de heer C. G. v. Gulden, was eveneens ter plaatse aanwezig. Naar men verneemt heeft de Bur gemeester van Amsterdam toestem ming verleend tot het houden van den 1 Mei-optocht. Een 9-jarig dochtertje van den heer C. te Franeker heeft zich bij het touwtje springen zoodanig inge spannen, dat zij neerviel en eenige oogenblikken later overleed. Een te Amsterdam gestolen auto mobiel in beslag genomen. Nadat het de politie te Middelburg bekend was geworden, dat twee on bekende mannen eerst driemaal te Vlissingen en thans te Middelburg trachten een auto verre beneden de waarde te verkoopen, werd een onderzoek ingesteld, hetgeen leidde tot inbeslagneming van den auto en aanhouding van een der mannen, zekere H. I., uit Amsterdam. Nader bleek, dat de auto door opensluiting uit een garage te Amsterdam is ont vreemd, waarna de mannen er mede naar Zeeland reden. De aangehoudene is gevankelijk naar Amsterdam ever- gebracht, terwijl, de auto ter beschik king der Amsterdamsche politie zal worden gesteld. Men schrijit uit Zevenaar. Ia verband met de woelingen in Duitschland, passeeren hier veel Duitschers en Hollanders, die ijlings Duitschland ontvluchten. Te Dussel- iN E DEËLAN D. GW.r. Voor de stemming ter ver kiezing van leden van den gemeente raad zijn Ingeleverd 6 lijsten, welke in de navolgende volgorde op de stembiljetten zeilen geplaatst worden 1. Roomsch-Katholieke partij 2. Anti-Revolutionaire partij 3. Vrije kiezers 4. Sociaal-Dem. Arbeiderspartij 5. Christelijk-Historische partij 6. Vrijzinnige partij. Goes. Mej. C. E. Barbier alhier is te Middelburg geslaagd voor de acte lager onderwijs. Goes. Ter gelegenheid van de in den a.s. zomer alhier te houden land bouwtentoonstelling zal een winkel- étalagewedstrijd worden gehouden, georganiseerd door de Middenstands- vereenigingen ^Handelsbelangen* en »de Hanze*. Goes. Terwijl een lid der voetbal vereniging alhier Zondagmiddag op het terrein aan het spelen v/as, is uit zijn kleerea, die hij zoolang had op geborgen, een portefeuille, inhou dende een bedrag van ongeveer f 16 verdwenen. De zaak is bij de politie in onderzoek. Goes. Maandag 21 April (2en Paaschdag) zal ia het Slot Oostende, des avonds 8 uur, door de werkende leden van de Harmanie >Euphonia< een soirée worden gegeven. Wij wekken caze lezers op van deze gelegenheid gebruik te maken. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voor komende advertentie. „Ik wou, dat je niet ging, Tony. Indië is zoo ver weg." „Het is maar voor een paar jaren, Ellie, dan kom je bij mij." „Maar ik vind het niet prettig zoo ver van elkaar te zijn. Men raakt zoo licht vervreemd, als men elkaar niet geregeld ziet." „Ellie," riep Anton van Royen uit, „je denkt toch niet, dat wij ooit van elkaar zullen vervreemden Onze liefde is toch zeker wel sterk genoeg om de proef van een scheiding te doorstaan Ik zou jaren lang op je willen wachten, als ik maar wist dat je eindelijk kwam." „Ik ook, Tony, ik ook," riep het meisje uit, hartstochtelijk haar armen om zijn hals slaand. Twee weken later vertrok Van Royen naar Indië. Ellie stond op de kade en oogde de dierbare gestalte na, tót het schip langzamerhand door een nevel aan haar nog onttrokken werd. Goes. Tot '00de bij de Burgerwacht alhier is benoemd de heer J. Deurloo. Goes, Het aantal ledea der Burger wacht in ^deze gemeerde neemt dagelijks toe en is reeds gestegen tot 129, waaronder een drietal uit Oudelande. Ooes. De milUaira lehoenan welke wegens hun grootte geen aftrek vonden, *ijn ter ruiling opgezonden n&ar Am* sterdam. Binnen enkele dagen worden hier. voor kleine maten verwacht. Vooral voor personen met een kleinen voet zal ar w«dar nieuwe keuie zfio. Ook wordt nog oyer enkele paren groote beschikt, zoodat er voor ieder nog keus sal tgn. Nadere ba'1 kecdmaking volgt. Goes. De commissie belast mat de uit reiking van bons voor zoolleer en klompen maakt bekend; dat zij van het Bgkükantoor voor Huiden en Lader bericht heeft ontvangen, dat in verband met het vrykomec van ba- langrgke partijen looistoffen en leder, alsmede door te verwachten vrije concurrentie als van zelf öalederprU- zeo aanmerkelijk sullen dalen, waarom genoemd kantoor de uk-gifts van bong voor zoolleer niet aliaea hoeft gestaakt, maar ook do gangbaarheid der bons binnenkort zal opheffen. Ieder die bons voor zoolleer iü sya bezit heeft, wordt mitsdien aangeraden deze zoo spoedig mogelijk te besteden. Verder wordt do aandacht gevestigd op de gangbaarheid der bons voor klompen. Na 30 April zijn de bom voor klompen niet meer geldig. Moord. Zaterdagavond omstreeks halfelf kwam zich aan den politiepost aan de Sint Janstraat te Rotterdam mel den de 42 jarige fcndsbode A. L., Na zijn vertrek voelde ze zich een zaam en verlaten, het was haar alsof ze een deel van zichzelf verloren had Ze leefde op de dagen dat de Indische mail haar een brief van hem bracht, want sedert Anton in Tandjong Priok voet aan wal had gezet, schreef hij haar geregeld elke week. Toen kwam er een dag dat ze den gewonen brief niet ontving. Ze trachtte zich te troosten met de gedachte dat hij hem misschien te laat op de post had gedaan en ze wachtte hoogst te leurgesteld de volgende mail af. Deze bracht haar een extra langen brief, waarin Anton zich wegens drukke bezigheden verontschuldigde de vorige mail gemist te hebben. Hij vreesde dat dit voortaan dikwijls het geval zou zijn, daar hij veel voor zaken op reis moest. Ellie begon ongerust te worden, ofschoon ze hem dit niet schreef. Er was nog iets dat ze voor hem verzweeg, hoewel ze overeengekomen waren elkaar alles te zullen vertellen. Haar neef, Karei Lokhorst, was na Anton's vertrek uit Z.-Afrika terugge komen en verliefd op haar geworden. Hij was jong, rijk en knap, doch gewetenloos, want hoewel hij wist dat wonende Oostmolenstraat 14a, die verklaarde even te voren zijn huis houdster, de 36-jarige Duitsche vrouw M. B. met een schot uit een Rijks geweer van het leven berooid te hebben. Onmiddellijk toog men op dit ontstellende bericht op onderzoek uit en toen bleek maar al te ras de waarheid van 's mans mededeelingen. Uit het door de inspecteurs van politie, de heeren W. G. Kleijn en J. Hazeu ingestelde onderzoek, bleek het volgende De buren van de zolderverdieping hadden, na een ruzie tusschen de beide bewoners, een ruit op de 3e verdieping hoores breken. Daarna was de ruzie nog een oogenblik voortgegaan, tot plotseling een schot weerklonk. Men snelde de voorkamer op de tweede verdieping binnen en vond daar de huishoudster van L., mej. M. B. op den grond liggen, met een wond aan de rechterzijde vaa het gelaat. Eea geweerkogel was ia de wang ter hoogte van het rechteroog het hoofd binnengedron gen en had dit aan de achterzijde ter hoogte van het linkeroor verlaten, r - t 5-jarige dochter van de ver- slagene had de betreurenswaardige daad bijgewoond en stond diep ver slagen bij het lijk van haar moeder. Toen dr. D. Neurdeoburg ter plaatse verscheen, kon hij slechts den dood coastateeren. Het schot had den dood bijna onmiddellijk tengevolge gehad. De kogel had door een raam de kamer verlaten. Het Rijksgeweer, dat L. krachtens zijn lidmaatschap van de burgerwacht onder zich had, weid door de politie in beslag genomen, terwijl hij zelf, verdacht van den moord, op het politiebureau aan de Lange Torenstraat in bewaring werd Ellie geëngageerd was, maakte hij van Anton's afwezigheid gebruik haar het hof te maken. Ellie, die zich van zijn gevoelens niet bewust was, voelde zich aanvankelijk zeer tot haar neef aan getrokken. T^gen hij haar echter na korten tijd ten huwelijk vroeg, was ze eerst ver ontwaardigd, daarna lachte ze er om. Hij had het natuurlijk maar voor de grap gezegd, nietwaar E11 hij liet het daarvoor doorgaan. Dit was het wat Ellie in haar brieven verzweeg, uit vrees bij Anton het .ver moeden te wekken dat zij Karei Lok horst had aangemoedigd. Spoedig daarna, een jaar na Anton's vertrek, ging Ellie op zekeren middag bij kennissen van haar dineeren. Onder de vele gasten bevond zich ook Karei Lokhorst. „Zeg eens Ellie", zei hij, toen ze samen op een divan in het salon zaten, „het is al heel lang geleden dat je eens met mij uit geweest bent." „Och, ik heb het erg druk tegen woordig," zei ze zenuwachtig. „Kun je niet eens een tochtje met mij maken in mijn nieuwe auto De volgende week bijvoorbeeld. Toe, Ellie, wees nu eens lief voor mij." „Ik vrees dat ik geen enkelen dag vrij heb. Waarom vraag je Anna Ro zenburg niet „Wat kan mij Anua Rozenburg schelen ik wil jou meehebben." Op dit oogenblik kwam de gastvrouw Lokhorst weghalen om iets te zingen. Even later kwam een andere dame, aan wie zij dien avond was voorgesteld, naast Ellie zitten. „Ik kom een praatje met u maken, juffrouw „Van Reede", vulde Ellie aan. „O ja, hoe dom van mij dat te vergeten. Ik vind het een genot eens weer een frisch jong, Hollandsch meisje te ontmoeten. Ik ben juist uit lndië teruggekomen, waar ik zeventien jaar gewoond heb. „In welk gedeelte van Indië is u geweest, mevrouw „In Batavia." „Kent u dan misschien ook eeH zekeren mijnheer Van Royen Anton van Royen „Of ik. Wie zou in Batavia Anton van Royen niet kennen zei mevrouw Van Berkum minachtend. „Iedereen heeft er den mond vol over hem." Ellie verbleekte maar haar buur-

Volksblad | 1919 | | pagina 1