Woensdag 2 April 1919 42* jaargang. 2Li JÊk- No. 27. FEUILLETON, ANGELINA. J. POSTHOORN. Deze woorden ontroerden mij zeer Zou ik hier dan de oplossing van het raadsel vinden, dat ik zoo lang had gezocht? In den beginne hoopte ik het en zeide „Ach, mijn vriend, welk een dienst zoudt gij mij bewijzen door mjj alles te zeggen. Mijn arm hoofd zou dan ein delijk tot rust komen. Spoedig, spreek, zeg mij alles." Hij hoorde echter niet naar mij. Zijn blik zweefde in de verte. Daarna sprak hij tot mij met droo- inerige stem, als schiep hij zelf wezen en dingen, terwijl hij herhaalde „In Angelina's ziel was reeds, toen zij twaalf jaar oud was, de liefdeslente van het vrouwenhart, met al de smarten en vreugden ontbloeid. Zij was het, die doodelijk jaloersch werd op de nieuwe echtgenoote, die zij dagelijks aan den arm van haar vader zag. Zij leed daaronder als onder een afschuwelijk verraadhet was niet meer het aan denken aan de moeder alleen, dat het paar tot schande strektezij zelve was het, die folterpijnen leed, wier hart men kerfde. Alle nachten hoorde zij de stem harer moeder, die uit de diepte des grafs om haar riep. En op een nacht stiet zich het twaalfjarige kind, door overmaat van smart gedreven, door liefdesverlangen naar haar moeder ver teerd, een mes is 't hart." Ik gaf een luiden gil. „Groote goedheid is het mogelijk „Dat was een schrik, een ontzetting," ging bij, zonder naar mij te luisteren, voort, „toen de heer en mevrouw de G. den volgenden morgen Angelina in haar bed vonden met een mes tot aan het heft in de borst gestoken Zij waren juist van plan geweest naar Italië te reizen, en van de dienstboden was alleen nog een oude vrouw, die het kind bad opgevoed, aanwezig. In hun angst, dat men hen van een misdaad zou verdenken, begroeven zij, met be hulp der oude vrouw, het lichaam, doch niet in den kelder, maar in een hoek van de broeikas, die aan den voet van een reusachtigen boom achter de villa ligt. Daar vond men het ook op den dag, toen, na den dood der beide ouders, de oude vrouw de geschiedenis ver telde." Intusschen was er twijfel in mij op gekomen en verontrust vroeg ik mij zelf af, of hij niet, volgens zijn gewoonte, aan 't verdichten was. „Maar", zeide ik daarom tot hem, „gelooft u dan ook, dat Angelina iederen nacht op het klaaglijk roepen van een stem, weder kau opstaan Ditmaal zag hij mij aan en op zijn gelaat verscheen de oude zachte glimlach. „Opstaan, mijn vriend De geheele wereld kan weder opstaan. Waarom zou de ziel van deze arme, kleine doode de plaatsen niet bezoeken waar zij beminde en leed. Als men een stem hoort, die om haar roept, beduidt dat, dat het leven voor haar nog niet weder begonnen is. Maar wees (er verzekerd van, het zal weder beginnen, want alles begint weder opnieuw, niets vergaat, de schoonheid zoomin als de liefde. Angelina, Ange lina Onder bloemen en in zonne schijn zal zij weder opstaan." Ik echter was niet overtuigd en hervend de rust niet. Eer had mijn oude vriend V., de dichter met het kinderhart, mijn onrust vergroot. Blijk baar was dat alles fantasie. Maar raadde hij wellicht niet, zooals alle helderzienden, de toekomst „Is alles, wat u mij daar vertelt, werkelijk waar f" waagde ik lachend t# vragen. Thans werd hij van zijn kant vroolijk. „Maar natuurlijk is het waar 1 Is dan niet al het oneindige waar Het was de laatste maal, dat ik hem gezien had, daar ik spoedig daarna Parijs voor eenigen tijd moest verlaten. Nog zie ik hem, hoe hij met rustige zekerheid, zijn fantasieën volgend, droo- merig over het tapijt van het park blikt, terwijl ik van den wensch ver vuld was, de eeuwig vliedende waarheid voor goed vast te houden. Anderhalf jaar verliep. Ik was op reis geweest, had in den grooten stom van dit leven lief en leed ervaren. Altijd weder hoorde ik op een zsker uur van verre den vertwijfelden roep „Angelina, AngelinaEn ik beefde, door den ouden twijfel gedrukt, door den drang naar de waarheid gemarteld. Ik kon niet vergeten en voor mij is er maar een hel, de onzekerheid. Ik weet niet hoe het kwam, maar Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Diasdag- en Vrijdagmiddag 12 UUP te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Rleeuwens Zoon en J. A. Ross. Adveitentiën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariogs-, doodberichten ea de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan ach» regels beslaande, voor dea prijg van 65 cent. MKl) K H LAW D. GW.y. Ook de zoogenaamde vrije kiezers zullen een candidaat stellen voor den gemeenteraad. Er circuleert namelijk een lijst voor dea heer M. Storm, assistent der posterijen alhier. Goes, Door de Christelijk Histo rische Kiesvereenigfng alhier zullen worden candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad de navolgende heeren i. J. Piazier 2. L. Duve- kot Czn.3. J. J. de Jongh 4. J. A. Flink; 5. J. W. vau de Weert; 6. A. L. van Melle 7. G. Gorsse. Goes. Benoemd tot kassier van van de Coöp. Voorschotvereeniging en Spaarbank, in de vacature A. E. Janssen, de heer mr. C. M. Kegge. Goes. Door den heer H. J. P. Visser is met ingang van 1 April eervol gevraagd als controleur van het levensmiddelenbedrijf. Qo«t Da heer A. C. da Wit, concierge ▼an hst stadhuis Is met 1 Mei a s. bscoamd totadjaoet-oominibs iet secró- Uris alhier, als opvolger van den hear J. M. Slagt, G. Crt. Ooes. Door B. sn W. dezer gomesfite werd Maandag aanbastesd da jaarlfjk- sehe sehoontnask der gemsantagebou was in 3 psreeelsn. Voor het 1» perceel 5 (gemesnis- gabouwen naet uitsondering van het Raadhuis) werd ingeechreveE door W. Kok voor f235, en A. de Brogue voor f 298gegund W. Kok. 2e perceel(school A, gebouw RLSkei- kantoren m woonhuizen A 64 en A 64«) door A. de Brnyas voor f373, en W. Kok voor f380; gegund a&n A. da örngöe 3e perceel(school B, bewaarschool DOOR i eaRSksdagnorrnaalvc^ool) door W.Kok voor f390 en A. da S uijt e voor f368. Gegund aan A da Brcyne. Goes. 1 April was het 12% jaar geledes dat de heer De Beste ia functie trad als ambtenaar op de Gemeente-Secretarie. De jubilaris mocht zich io de hartelijke belang stelling van zijne medeambtenaren verheugen, en werd hem namens deze, uit handen van den Gemeente secretaris een stoffelijk aandenken ter herinnering aangeboden, wat met een toepasselijk woord gepaard ging. Goes. De heer Schotman, Direc teur van Van Gend en Loos, heeft met ingang van I Mei a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking gekregen, onder toekenning van pensioen, waarvan 20 jaren ic deze gemeente. De heer Schotman gaat zich vestigen te Amsterdam. Goes. De R.-K. Kiesvereeniging stelde candidaat voor den gemeeu- teraad I. Mr. J. H. M. Stieger, 2. J. W. Vicaisgs, 3. A. M. Simons, 4. C. C. v. Does. Complot tegen het leven van den ex-keizer Naar de Kölnfsche Zeitung bericht, is aan Engelsche bladen uit Ame- roagen gemeld, dat in het begin der vorige week in Ameroagen twee brieven arriveerden, de een uit Am sterdam, de andere uit België, waar in bedreigingen tegen het leven van den ex-keizer werden geuit. De brie ven werden gevolgd door een tele gram van een persoonlijken vriend van den ex-keizer, waarin gewaar schuwd werd, dat zijn leven gevaar liep. De gemeentepolitie bleef daarom dea geheeleu nacht dienst doen en kreeg versterking uit naburige plaat sen. Over het geheele geval wordt echter door den gastheer van den ex- keizer het diepste stilzwijgen bewaard. Portefeuille gerold. Door iemand is te Amsterdam aangifte gedaan, dat hem, terwijl hij in den nacht van 27 op 28 IVLart verschihende nachthuizen had be zocht, een portefeuille met t ÓOOO en 12 wissels ter waarde van f 980, vermoedelijk zijn ontrold. Vrijdagavond omstreeks 9 uur waren te Schilberg, gemeente iloor- beek (Limb.) twee Belgische soldaten- schildwachten gewapend ongeveer 150 meter over de grens gekomen. Hier werden zij door een burger kommies en een soldaatkommies aangehoudendaar zij zich tegen visitatie verzetten ea een dreigende houding aannamen, werd getracht hen de geladen geweren af te nemen, h. tgeen niet zonder klappen afliep. De Belgen namen ten slotte de vlucht naar hun land en moesten hun ge weren achterlaten- Hevige ontploffing te Vlissingen, Hedennacht is voor den boulevard De Ruijter een mijn gesprongen, welke een zoo geweldige ontploffing veroorzaakte, dat fader in zijn slaap werd opgeschrikt. Door deze ont ploffing is reusachtige materieele schade aangericht. Op,den Boulevard, in de Breewaterstraat, de Weststraat, de Slijkstraat, op het Mariniersplein en de Groote Markt zijn duizenden ruiten gesprongen en de verdere schade aan kozijnen, daken enz. is veel grooter dan bij eenige mijn- outploffiag hier is veroorzaakt. Vao de gebouwen zijn een openbare school op de Markt en de Kazerne op het Mariaiersplein het deerlijkst ge havend. Uit Viissingen word oadergerneld De schade door de mijnontploflüag alhier bedraagt ettelijke duizenden guldens. Meo zal trachten door het bijeenzamelen van de stukken der gesprongen mijn de nationaliteit daarvan vast te stellen en pogingen aanwenden, van het betrokken gou vernement schadevergoeding te ver krijgen. Nog meer De verpaching der gemeente- landerijen te Zaltbommel bracht op f49624; in 1918 was de opbrengst ^32478 Inbraak in een distributielokaal. Voor de tweede maal is ingebroken in het distributielokaal te Sas van Gent en een groote partij kaas, kwatta, eieren en andere artikelen ontvreemd, een en ander ter waarde van onge veer 1000 gulden. Van de daders is tot nu toe geen spoor ontdekt. Nederlander ter dood veroordeeld. De krijgsraad van het groote hoofdkwartier heeft den Hollander Gilles Timmerman, oud 52 jaar, ter dood veroordeeld. Timmerman had vrij geruimen tijd vóór den oorlog in België gewoond, was 29 April 1918 gearresteerd onder beschuldi ging van spionnage ten gunste van Duitschland. Sedert 1916 had hij tal van Belgen op zijn aanwijzing doen doodschieten anderen werden uit kracht van zijn

Volksblad | 1919 | | pagina 1