MEBBKLIAKëPLIJ een Hittekar r Rijke bloed- Jacób-Valckestr. 10 Goes, E. VERBEEM, Goes. VESTIGING TE KOOP TE KOOF ADVERTKNTÏËN. Rookvleeseh p. ons 28 et. Rookworst p. ons 80 ct. Boterhamworst p, ons 22 et. NKDERLAN I). D. D. v. *d. Bout2. 1. D. Fransen van de Putte 3. J. F. van der Leeuw 4. W. Kakebeeke 5. J. C. H. Hollmann 6. M. P. de Looft; 7. j. van Poelgeest 8. E. C. van Dissel9. D. A. Constandse10. G. Adriaansen 11. C. J. Smit Jr.; 12. M. deu Hollander; 13, Dr. J. C. de Ruijter de Wildt. De heeren Van der Leeuw, Kake beeke en' Van Dissel zijn terugge komen op hun voornemen om geen nieuwe candfdatuur te aanvaarden. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat verkrijgbaar is van 29 Maart tot en met 5 April 1919 Op bon 50, '2 ons Boonen. 51, 1 ons Erwten. 52 1 ons Kaas. 53, 1 ons Rijst. 54, 1^ ons Jam. 55, 2j/2 ons Suiker. 56, 1 stuk Primula Reg. Soep- tabletten. 57, 2 ons Spek. 58, 1 pak Kaarsen per gezin. 59, 1 ons Gezouten Garnalen, 60, Zeep, een enkel stuk Sunlight per persoon a 161/» et., onder verplich ting dat elk gezin een stukje kleizeep bovendien neemt. 55, 56, 57, 58, Aardappelen, De zeep is verkrijgbaar bij M. Ossewaarde, Wed. B. Janse en Zn., E. Verbeem, C. Maartense, J. Corstanje Az., J. H. Slabbekoorn, J. Droogers, Joh. Pik, Gez. Barbier, T. Wessel en Co., J. de Waal, C. de Kok, Gebrs. Duvekot, J. v. Asperen-Vervenne, Wed. J. B. Huijsse, M. Veenis. Gemeentelijke Centrale Keuken te Gess. Menu van 31 Maart tot 5 Aptil 1919. Maandag Zoete melk met rijst. Dinsdag Erwtensoep met spek. Woensdag Aardappels met zuur kool en spek. DonderdagHutspot met varkens- vleesch. Vrijdag Karnemelk met Gort. Zaterdag Groentensoep met rund- vleescb. Kousen. De comisiia belast met de diitribntie van kousen, maakt bekend, dat nu er berichten »5jn dat met de afseading van kousen van 5—15 April wot dt begon nen, zij de termijn van aanvraag verlengd heeft tot a.s. Maandagavond 5 uur. fg,Zy die kousen noodig hebben en nog niet hebben besteld, kunnen alsnog kaarten afhalen h 2 et. per stuk bÖ mej. de wed, Geane, 'sH. Hendriks- kinderenstraat, mej. J. v Liere, Wijn gaardstraat, en bj den heer Gillissen, Ganzepoortstraat. BQ deze laatste z§ü een paar sokken en een paar kousan te zien. De kousen z$n van zwarte sajet en goed van kwaliteit. Bestelkaarten moeten na invulling in de witte bns onder de kap van het Politiebureau bezorgd worden. Ernstig ongeluk te Haarlem. Een doode, vier gewonden. Woensdagmiddag heeft te Haarlem op het terrein van de Haariemsche Katoenmaatschappij (in liquidatie) aan den Heesensingel, een ernstig ongeluk plaats gehad. Op het terrein, dat door de ge meente Haarlem is aangekocht, zijn de sloopers Draaijer uit Zaaadaam, N. J. Michel uit Haarlem en W. G. Hartog uit Spaarndam bezig de opstallen te sloopen. Woensdagmiddag om vier uur was men o.m. bezig met het afbreken vai een der droogkamers op het achterterrein. Vijf werklieden waren toen op het dak van het gebouw aan het breken, toen de steunijzers, die het gewelf bijeenhield, spatten. De ijzeren stangen braken en de muren weken uiteen. Een der zij muren bezweek en stortte in. Des gelijks gebeurde met den voorgevel die, evenals de zijmuur, drie meter hoog wasj De vijf arbeiders stortten naar beneden. Een hunner, Jan Braaij, uit Spaarn dam, werd zoo zwaar gewond, dat eigenlijk geen lichaamsdeel onge kwetst bleef. Hij geraakte onder het neervallende puin. De aannemers der slooperij en hun arbeiders schoten toe en begonnen met het bevrijdings- werk. Toen zij, na een kwartier Braaij uitgegraven hadden, leefde hij nog, maar weinige oogen blikken later stierf hij, maar de ter hulp geroepen geneesheer, de arts Ootmar, consta teerde den dood, De vier andere werklieden kwamen er met verwondingen af. Eenigen hunner kwamen meters ver van de instortende muren terecht. J. Berk, uit Spaarndam, werd gewond aan de knie en aan den hals, K. Knol, uit Haarlem, kreeg kwetsuren aan den linkervoet en in den rug, Mar tens, uit Haarlem, kreeg een gat in zijn hoofd, een bloedende wond aan zijn linkerhand en verwondingen aan de knie. De Nijs, uit Haarlem, ech ter bekwam inwendige kwetsuren in de linkerzijde en aan de beide beerten. Het lijk van den omgekomene werd naar het St. Elisabeth's Gast huis overgebracht. De gewonden werden per rijtuig naar hun woning vervoerd, nadat zij verbonden waren. De politie en het bouwtoezicht stelden onmiddellijk een onderzoek in. Er is een apparaat uitgevonden, waarmede het mogelijk is binnen 24 uur niet minder dan 4 millioen pond visch te bemachtigen en in de koelkamers van het schip te brengen. De visschen worden door een elec- trisch zoeklicht aangelokt, hierop in een snel ronddraaiend schepnet ge vangen en op het dek geworpen. Daar worden zij gesorteerd en in de koelkamers gebracht. Inbraak aan den Koninginneweg. De dienstbode der familie V., die het bovenhuis van perceel Konin ginneweg 233 te Amsterdam be woont, werd bij haar thuiskomst aangevallen door een inbreker, die van de afwezigheid van het gezin gebruik had gemaakt met een val- schen sleutel binnen te komen. Bij de worsteling, die volgde, rolden inbreker en dienstbode samen de trap af. Op het hulpgeroep van het meisje telefoneerde de bewoner van het benedenhuis de politie, die den intusschen naar boven gevluch- ten dief in het cabinet ontdekte. De inbreker had zich reeds mees ter gemaakt van den spaarpot der dienstbode, inhoudende ruim f ïoo, alsmede van eenige byouterieëa. Aan boord van Hr. Ms. „Schor pioen" te Vlissingen, heeft een treu rig ongeluk plaats gehad. Een der zeeofficieren wilde aan een collega de werking van een revolver verkla ren, toen door een noodlottfg toeval het schot afging en de officier on middellijk doodelijk werd getroffen. Het stoffelijk overschot van den zee officier zal naar Den Haag worden overgebracht. Moord. Op de grens van 's Gravenmoer en Waspik (Noord-Brabant) nabij de Hooge Brug, blijkt Zondagavond een droevig drama afgespeeld te zijn. Maandagmorgen vond men daar in het water een fiets en een pet, terwijl in den middag in den Groenendijk- schen polder onder Oosterhout door jagers een lijk werd ontdekt. Vermoedelijk is dat lijk met een boot van de Hooge Brug af daarheen vervoerd. De verslagene blijkt te zijn de 25-jarige van Dijk uit Tilburg. Soda. Voor kristal- en patentsoda is een maximum-kleinhandelprijs van f 19 per 100 K.G. of gl/a cent per pond vastgesteld. Zolleer op komst. Naar het Vakblad voor den Schoen maker rtlededeelt, is er een zending zoolleer uit Noord-Amerika onderweg. Er bevinden zich thans verschei dene Nederlaudsche importeurs in de Vereenigde Staten. UIT HEN VREEMDE. Spaitacus. De Spartaciers hebben te Maagden burg eenige in de haven liggende schepen met levensmiddelen, die voor de grensbewakers bestemd waren, bestormd en leeggeplunderd. De te hulp geroepen militairen wer den met schoten ontvangen, waarop de troepen ook van hun wapenen gebruik maakten. Aan beide zijden vielen dooden ïen gewonden. Den troepen gelukte het ten slotte, de haven te zuiveren. Kapitein Gillet heeft voor de Bel gische vereeniging van industrfeelen en ingenieurs te Brussel een voor dracht gehouden, waarin bij de be kende annexionistfsche eischen ont wikkelde. Hij verklaarde verder, dat er nog andere oplossingen mogelijk zijn dan de afstand van Zeeuwsch- Vlaanderen en Nederlandsch Limburg tot Maastricht aan België. Nederland zou n.l. aan België een absoluut recht van doortocht in ooriogs- en vredes tijd kunnen verleenen of het Lim- burgsch grondgebied tot de streek ten Noorden van Maastricht zou kunnen worden geneutraliseerd. L De Fransche soldaat Germain Mouchet, van hei 63e infanterie* regiment, is gedurende den oorlog zwaar beproefd geworden. Hij zelf werd verscheiden malen gewend, zijn vijf broers sneuvelden te velde, terwijl zijn vrouw, drie kinderen en drie zusters bij een vijandelijken lucht aanval op Calais werden gedood. De veiligheid te Bellijn en in den omtrek van de stad wordt er voor- loopig nog niet beter op. Dagelijks hoort men van ondernemingen van steeds in uniform gekleeds en zwaar gewapende soldaten. Vanmorgen meldden de bladen weer naast andere grootscheepsche misdaden de uit plundering van twee. boerderijen in den omtrek van Berlijn. Op zwaar beladen wagens zetten de roovers hun buit, waarop o.a. het door hen geslachte vee werd weggereden. Nog brutaler was een aanslag op een distributiebureau in de stad, oog wel op klaarlichten dag, terwijl het open was voor het publiek. De twee roo vers hielden met hun revolvers de aanwezigen in toom en stalen vele duizenden kaarten voor allerlei levensmiddelen. Het merkwaardigst is, dat thans op velschillende plaat sen in de binnenstad dag aan dag markt gehouden wordt van tal van artikelen, waarvan men stellig kan aannemen, dat ze door roef of dief stal verkregen zijn. Zelfs fietsen en juweelen koopt rnen tegenwoordig te Berlijn op straat. De overheid schijnt machteloos tegen deze anarchie tengevolge van verarmericg en werk loosheid. Burgerlijke Stand van Gees. Overleden27, PieterneHa Hijsnac, 72 j. wed. van Marinas Boadewyn Schipper; Neeltje Reiognse, 73 j. ongehuwd. Kerkelijke Zaken. Geref. Gemeente. (tusschea de twee poorten) Zondag 30 Maart Voormiddag 9'/s uur, 's namiddags 2 uur en 's avoads 6 uur Leeskerk. Lejjer des Heils. Zondag 3o Maart Voorm. 7 uur Bidstond. 10 uurHeiligingssamen- komst. Namiddag 2.30 Marsehsamen- komst. 's Avonds 7.30 Verlossings- samenkomst.| Vanai heden is gevestigd de MEUBELMAKERIJ van J, POST welke zich tevens beleefd aanbe veelt voor alle voorkomende werk zaamheden het vak betreffende. Hieuw- en cok Reparafiewerk. op veeren. Adres GEBR. FAGEL. vorming door het gebruik van B Mijnh@rd$'s Staaltabletten 1 Desa verdreven bloedarmoede. I bleeksmcht en bleske gelaatskleur. P Indien op de doos de naam A. MIJNHARDT ontbreekt, koopt U namaak en be nadeelt daardoor Uw gazon dheid. Eiseh daarom uitdrukkelijk een doos lUiinhapdt'a Staal tabletton Ia dcozsö. vanaf 90 eent. Bjj Apoth. en Drogisten* Te Goes (Singer), Adres GEBR, FAGEL. Goes. Door de vrijzinnige kies* vereeniging Vooruitgang* is de navolgende lijst van candidateu voor den gemeenteraad opgemaakt Goes. Met ingang van 1 Mei a.s. is door den heer J. M. Slegt. Adjunct- Commies ter Secretarie, als zoodanig eervol ontslag aangevraagd, welke betrekking 28 jaar door hem is vervuld. Goes. Tot Directeur van het Post kantoor alhier is benoemd de heer F. van Twisk, directeur van het post- en telegraafkantoor te Overveen. Gebrs. Mulders, W. F. den Herder,

Volksblad | 1919 | | pagina 2