No. 1?, Woensdag 26 Februari 1919 m FEUILLETON, Twee Zusters. NEDERLAND. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers a 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENT1ËN voor Diasdag- ea Vrijdagmiddag 12 UUï» te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Couraat- ea Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Adveitentlën 8 ct. per regel, behalve dienstaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigisgeE, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van 65 cent:, nummers ten beste zullen worden gegeven, w.o. het Zeeuwsch Volks lied. We twijfelen er dan ook niet aan of de opkomst zal groot zijn. Op zijn hulpgeroep kwamea enkele schippers, zóó uit de kooi, hem te hulp en verlosten hem met behulp van een roeiboot uit zijn netelige positie door den val zat hij blijkbaar zoo vast in den modder, dat het veel moeite kostte hem er uit te trekken. Gezien het programma, belooft het geheel een amusante avond, vooral daar er met welwillende medewer king van een strijkorkest en van mej. Ma'y van Campen en den heer Jan Morks uit Middelburg eenige 10 „Ja", antwoordde ik, misschien wel een beetje ondeugend, „iedereen was daar zeer teleurgesteld. Zij waren van plan eenigszins plechtig afscheid van u te nemen. U zoudt naar het station gebracht zijn en „Wie vertelde u dat viel Miss Mehitabel rnij op scherpen toon, in de rede. „Laat eens kijken. Misschien Soeur Agnès of misschien de hotelhoudster maar in elk geval, iedereen sprak er van. U ziet dat u geen gewone logee was". Ik hield op. Ik voelde dat mijn toon ^misplaatst was, en dat ik niet mocht voortgaan op dien luchtigen toon over haar herstel te spreken. Miss Mehitabel had eenen lichten blos op het gelaat gekregen. Zenuwachtig begon Miss Aurelia eenige japonnen op te vouwen. „Wij hebben nog zoo'n boel te pakken", stamelde zij tot verontschul diging, met eenen blik op het verstoorde gelaat harer zuster. „Wacht even", zei Mehitabel, toen ik mij gereedmaakte om afscheid te 1. Christelijk Historische: 17. 6. Unie-Liberale 8. J. Anti-Revolutlonalre: 7. Als Goessenaars waren candidaat van partij genoemd onder 1. L. Duvekot Cz. en Dr. J. vaa Bruggen. 6. W. Kakebeeke en D. D. van den Bout. 8. A. M. Overhofif en M. Pols. nemen. „Ik wilde u nog iets zeggen. Ik wilde dat toch aan Aurelia verlellen, en misschien vindt u het ook wel aan genaam het te hooren, daar wij elkaar zoo dikwijls gesproken hebben. Leg dien rok eens neer, Aurelia, en luister even". Aurelia gehoorzaamde en kwam wat dichter bij. „Geef mij dat pakje tractaatjes eens aan", zei Miss Mehitabel. „Daar liggen zij, Relia, vlak onder mijne zwarte muts. Neen, wees maar niet bang, ik ga ze niet weggeven, maar ik ga er wat anders mee doen, want ik heb nagedacht. Deze heele week heb ik over allerlei dingen gedacht, en veel veel gebeden, en ik begin de dingen nu geheel anders te bekijken dan vóór mijne ziekte, Het begon al heel eigen aardig. U zult het nooit willen gelooven u hoeft het ook niet, als u niet hetzelfde voelt als ik maar het begon met de boter. U weet dat de boter hier voortreffelijk is, en dat gaf mij te denken, daar ik mij verbeeldde er nogal wat verstand van te hebben. I Ik verbaasde mij er over hoe zij die wel maakten, en ik ging naar eene I melkerij om het eens te zien, en toen kwam ik tot de wetenschap dat alles sen beetje anders was dan bij ons. s Alleen de koe, zou ik kunnen zeggqn, Wijziging ia ds. De Ligt's theore tisch bewustzijn. De secretaris vaa den Boad van Christen-Socialisten ontving, naar het Bondsorgaan mededeelt, een schrij ven van ds. B. de Ligt, waarin deze meedeelt, dat er door cuituur-histo- rischa studies, ia het bijzonder den godsdienst betreffende, een wijziging in zijn theoretisch bewustzijn is ont staan. Togevolge hiervan meent hij de pkafs in het bestuur van den B. v. C.-S. niet langer te mogen innemen, noch zich ais candidaat voor de Opwaarts «-redactie beschik baar te stellen. Ter voorkoming van misverstand merkt h?j neg op, dat zija revolutionaaire ideeën eer sterker dan zwakker zijn geworden. De oude zilverboas van f2,50 zijn als betalingstuk geldig tot en met 28 Februari. Na dien dag behoeven ze niet meer in betaling te worden f aangenomen. Ze zija echter tot en met 15 Maart in te wisselen bij de ontvangers van de directe belastin gen en bij de postkantoren. De nieuwe zilverbons van f2,50 blijven natuurlijk w e 1 geldig. Ia Alkmaar komen verschillende gevalieu van schuift voor. In de afgeloopen week zijn, zoo meldt Het Volk, bij verschillende bankinstellingen te Amsterdam hoe veelheden munitie en karabijnen af geleverd, die op sleeperswagens van het hoofdbureau der Burgerwacht werden aangevoerd. L., uit Haarlem, heeft aan de Bloemendaalsche politie bekend, dat hij in September zijn kindje van 4 weken vermoord heeft, door de hand op het mondje en neusje van het kind te houdea tot het gestikt was. L, toont nu veel berouw over zijn daad. Hij gaf als reden op, dat hij niet genoeg verdiende voor het onderhoud vaa vrouw en kind. Zwaar beproefd gezin Van R. te Hilvarenbeek, stier ven in enkele dagen aan kinder ziekten 4 zijner kinderen. Ia het zelfde gezin stierven het vorig jaar ook 4 kinderen. De ouders zijn thans kinderloos. Door gasverstikking gedood Zaterdagavond verkeerde de familie S. te Amsterdam, in groote onge rustheid, omdat de heer des huizes tegen alle gewoonte in nog op een laat uur niet was thuisgekomen. Men riep de hulp der politie in, waarna deze een onderzoek instelde op het kantoor van den vermiste, Heerengracht 359, waar eenelectro- techniseh bureau is gevestigd. Toen men zich toegang had verschaft, was een sterke gasiucht merkbaar. Men vond den beer S voorovergebogen levenloos aan zijn lessenaar zitten. Te Aalten kwamen weer 6 gevallen van Spaansche griep voor, alle met doodelijkea afloop. Het siachtvet vrij. Volgens de Maasb.c is binnen enkele dagen een ministerieele be schikking ,te verwachten, waarbij was hetzelfde. Maar de karnton, de f ketels, de roompannen, alles was naar mijne begrippen verkeerd. T11 Norman- t dië precies zoo. En toen dacht ik zoo bij mezelve ik zie niet in waarom het zoo ook niet zou zijn met den gods dienst, en ik dacht of het niet beter was het maar aan Onze Lieve Heer over te laten dat alles op Zijne eigen wijze te werken. U zult hel wel gek vinden dal ik zoo in éénen adem spreek van boter en godsdienst, maar zoo kwam ik tot die gedachte, en de Heer weet dat ik niets slechts bedoel. En zoo ging ik voort met denken, en toen kwam het bij mij op dat wij zoo ijverig letten op nachtlichtjes, dat wij dikwijls ver geten hoe heerlijk de maan en de sterren daarbuiten voor ons schijnen." Zij hield even op. En was een vreemde blijde glans in hare oogen. „Kijk eens", zeide zij, en zich buk kend deed zij het deurtje van de leege kachel open en stopte er het bundeltje tractaatjes in. Zij stak eenen lucifer aan. Hare hand beefde, toen zij dien hield bij die massa papier. „Lieve hemel, Mehitabel", riep Aurelia verschrikt uit, „je gaat toch je tractaatjes niet verbranden „Dat ga ik", antwoordde hare zuster norsch, „want nu zie ik in dat ik er meer aan dacht mijzelve en den domine thuis plezier te doeu dan aan den roem van God, toen iF ze uitdeelde". „Maar het is vreeselijk slecht om tractaatjes te verbranden", merkte Miss Aurelia bezorgd op. „Wat,? Is het niet veel beter ze te verbranden dan ze te laten liegen, zoodat de menschen er mee spotten P" „Neen, dat had ik nooit prevelde Miss Aurelia zwakjes, terwijl zij naar de flikkerende vlam keek. De kachel was koud en de trac taatjes vatten niet vlug vlam. Zij smeulden een tijdje, en toen sloeg er door de nauwe spleten van het deurtje een dikke gele rook, die zich omhoog kronkelde in het vertrek en ons aan het hoesten bracht. Haastig wierp Miss Aurelia het raam open, keerde zich toea om en staarde peinzend naar den opstij genden rook. „Mehitabel, doet je dat niet denken aan de plaat in den grooten bijbel thuis je weet wel, die van het brandoffer Miss Mehitabel schrikte. Eene eigen aardige uitdrukking vertoonde zieh op haar gelaat. Eene minuut zweeg zij. Toen antwoordde zij langzaam „Nu, Relia, misschien is het wel zoo iets dergelijks meer dan je denkt. Maar de Heer zal het wel weten". EINDE. Goes. De beer H. J. Kosten, vroe ger klerk ten kantore der gemeente gasfabriek alhier, laatstelijk boek houder aan de gasfabriek te Zeist, is benoemd tot ie boekhouder aan de gasfabriek te Leeuwarden. Goes. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. had een der bewoners van de Groote Kade bij het naar huis gaan het ongeluk, door de duisternis misleid, ia de haven te valieo. Goes. De beperking op het ver voer over de Rijks- en Provinciale wegen, begonnen met middernacht tusschen 17 en 18 Februari 1919 is opgeheven met middernacht tusschen 24 en 25 Februari 1919, Goes. Gaarne verwijzen wij onze onze lezers naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin de Goesche Zangvereeniging »0. B. K.« een openbare uitvoering aankondigt, te houden op Donderdag 27 Febr. a.s. in de Soc. V.O.V. Gees. Naar wij vernemen is de heer D. A. Ccnstandse, gemeente ontvanger alhier, voornemens, tegen I April a.s. als zoodanig eervol ont slag aan te vragen, zulks met de bedoeling, zich geheel te gaan wijden aan zijn particuliere zaken, aéoiinf- stratiëo, hypotheken enz. Gees. Bij de gisteren gehouden candidaatstelling voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten van Zeeland op 9 -April a.s,, werden 8 lijsten ingeleverd met een totaal van 76 namen van candidaten, en wel voor de volgende partijen 2. Roomsch Katholieke 4. 3. Vrij-Liberaie 7. 4. Oud-Gereformeerde12. 5. Vrijzinnig-Democratische12. 8. Soc. Dem. Arb. Partij 9. 2. Mr. J. H. M. Stieger ea J. W. Vienfngs. 3. 4 en 5 geen. 7. K. Brants en J. M. de Jonge Mz.

Volksblad | 1919 | | pagina 1