No, 15. Woensdag 19 Februari 1919 42® Jaargang, VOL FEUILLETON, Twee Zusters. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers a 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Eieeuwens Zooe en J. A. Ross. Advertentiën 8 ct. per regel, behalve dfenstaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariags-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van 65 cent. NEDERLAND, Bevolking, la halfs Februari 1919. Ingekomen. C. Maat, slagersknecht alt Driewa gen, Kreukelmarkt 139A. van Wijk, werkman nlt Bergambacht, de Ragter- laan 115J. A. Schmidt, werktuig kundige uit Oud-Beierland, C. Evers- dgkstraat 205a; A, de Laat, veidar' beider uit Kloetinge, Voorstad 112 J. L. van der Graaf, kofflehuisbed. uit Gent (B,), Poelweg 148hF. T. Schar- leman, houtzager uit Gouda, Oostwal 266G. J. M. van het Hooft, reisiger uit Amsterdam, Wgngaardstraat 196 A. Littooy, grossier uit Dordrecht, Oosteingel 259; A> Joppe, kantoor bediende uit Sommelsdyk, Wijngaard straat 54; D. L. Van Driel, matroos uit Botterdam, Wijngaardstraat 181 C. Hagenaar, werkman uit Kioetinge, Ganzepoortsiraat 174. Vertrokken. J. J. Folderman, timmermansknecht, naar Amersfoort; P. Kroon, machine- zetter, naar Ternenzen; J. Bueteel, vr. v. C. L. Dhaan, zonder beroep, naar HilversumA. van de Vliet, schllderskaecht, naar RotterdamP. Rentmeester, dir. postkantoor, naar Deventer; D. Rotgans, commies tit. posterijen, naar WorknmL. J. Ber- wald, meubelmakerikneeht, naar Mid delburg. Goes. Maandagavond had in „de Prins van Oranje" de uitreiking plaats van de prijzen, behaald op de ijswed- strijd van de vereeniging„IJsvermaak" alhier. Met een toepasselijk woord voor eiken winner werdetf aan alle prijs- winners de voor hen bestemde medailles uitgereikt door den voor zitter, den heer Ruben, terwijl nu en 9 „Begrijp je, Relia, wat ze zeggen? Jij kent de taal. Wat is het Miss Aurelia had eene hoogroode kleur gekregen. Zij wist maar al te goed wat die nieuwsgierigheid betee- kende, zelfs al ware het niet dat stukken zinnen van tijd tot tijd van den weg tot haar oor doordrongen. „Wat is het, Relia?" riep Miss Mehitabel achterdochtig. „Kom, probeer het nu niet te ontwijken. Je hebt het heel goed gehoord. Waarom ben je zoo rood? Wat is het? Wat heb ik gedaan Wel lieve hemel, daar staat wezenlijk een van die zwartrokken met haar te praten, en hij kijkt onzen kant uit. Kom, zeg het ronduit, Aurelia. Ik wil niet dat je na al die jaren nu iets voor mij verborgen houdt." Miss Aurelia's lippen trilden. „O lieve I" zeide zij bevend, „ik weet niet hoe ik ooit „Vertel het dadelijk", viel Miss Mehitabel haar in de rede. Zij was dan gedurende een kleine pauze een vroolijk stukje werd ten beste gegeven 1 op het voor het voetlicht geplaatste orgel. De zaal, flink met vlaggen versierd had een vroolijk aanzien. Na afloop der prijsuitreiking had een vergadering van de leden plaats, waarin breedvoerig is gesproken over het ontwerpen van een plan tot het verkrijgen van een eigen ijsbaan verschillende uitgestrekte stukken weide, welke men 's winters zal kun nen laten onder water zetten, heeft men reeds op het oog, terwijl de eventueele kosten daarvan, door reeds thans beschikbaar gestelde gelden, al gedeeltelijk gedekt zijn. Hieruit volgt dat dit plan al eeaige vaste vormen heeft aangenomen en de vereeniging „Ijsvermaak" goede voornemens heeft, welke verdienen door de leden en het verdere schaatsenrijden- lievend publiek op prijs gesteld te worden. Men onthoude dus bij voor komende gelegenheid zijn steun niet en het zal ons niet verwonderen of men zal daarvoor in de komende en volgende winters „Ijsvermaak" dank baar kunnen zijn, daar er dan, ge hoord de besprekingen, vermoedelijk van de ijspret zeer veel te genieten zal vallen. De poging tot omkooping van den schildwacht aan de wapenkamer te Maastricht, wien f 5000 zou geboden zijn om den aanbieder in de ge legenheid te stellen handgranaten te stelen, is onwaar gebleken. Nadat de militaire autoriteiten een streng onderzoek hadden ingesteld, viel de eene schildwacht door de mand en ook de andere kon toen zijn be wering niet langer volhouden. Beiden zitten nu in de provoost. opgerezen uit hare kussens en zat nu stijf overeind. Hare wangen waren hooggekleurd. Zij zat daar nu weer als altijd, als uit ijzer gegoten. „Wat is het?" herhaalde zij. „Wel och, toe ik weet dat je er boos om zult zijn. Ik denk dat zij je willen zien om het mirakel." „Het mirakelriep Miss Mehitabel uit. „Ja, het mirakel van Sainte-Anne." „Sainte-Anne mirakel vroeg de herstellende verbluft. „Ben je dol, Relia Wat heb ik te maken met mirakels en Sint-Anna's Ik ken, God dank, geen mirakels buiten den Bijbel en wat Sint-Anna betreft zij haalde vol minachting den neus op. „Vertel mij liever alles, vertel het mij ronduit O, lieve, ik wist wel dat alles zou mis- loopen toen ik ziek werd." En toen, met afgewend gelaat en beangste stem, vertelde Miss Aurelia haar verhaal. Miss Mehitabel luisterde in stilte, terwijl zij van tijd tot tijd zenuwachtig hare vuist balde. Het stond te vreezen dat hare gevoelens tegenover ieder die in de geschiedenis betrokken was, de goede Sainte-Anne incluis, niet bepaald Brandstoffen voor dea volgenden winter. De Brandstofïencommissies zullen naar alle waarschijnlijkheid blijven bestaan tot 1 April 1920. „Er zal in onderhandeling getreden worden met de Rijkskolendistributie om a. het rantsoen te verhoogen voor groote gezinnen (6 of meer personen) b. om het minimum-rantsoen en de rantsoenen voor de gaslooze ge zinnen te verhoogen c. om kamerbewoners alle een heden tot lagere prijzen te ver strekken d. om een betere regeling inzake de distributie van turf te verkrijgen." O.m. werd aldus besloten door de vergadering van brandstofïencom missies in Nederland, de vorige week gehouden te Utrecht. De gemeenteraad te Vlissingen besloot na uitvoerige discussie, in afwijking van het voorstel van B. en W., met 12 tegen 7 stemmen de kermis wel te doen doorgaan. Gratificatie bij huwelijk 1 Bij nota van wijziging op de be grooting van het Departement van Arbeid wordt f 2000 aangevraagd om aan vrouwelijke ambtenaren, die wegens en bij het aangaan van een huwelijk eervol ontslag uit haar be trekking vragen, een gratificatie toe te kennen, gelijkstaande met 5 pet. van het gedurende haar diensttijd genoten salaris. Lotisico 1 Als gevolg van het laatste arrest van den Hoogen Raad, volgens hetwelk de overeenkomsten tusschen Lotisico en de polishouders krachte van de vriendelijkste waren. Eindelijk Zweeg Miss Aurelia. „En. dus je liet toe dat zij mij dat water gaven Miss Mehitabel's stem klonk droog en hard. „Ja." Het was een zeer zwak „ja" dat van onder den grooten hoed harer zuster gehoord werd. „En dadelijk daarop ben ik beter geworden „Ja ten minste vrij gauw daarna." „En waarom heb je mij dat niet vroeger gezegd „Omdat omdat Mehitabel „Nu „lk ik denk dat ik bang was." „Bang, waarvoor „Wel, ik dacht dat je liever niet op die manier wordt genezen." Miss Mehitabel sloeg voor de eerste maal hare oogen op. Er straalde inge houden toorn uit. „Je hebt gelijk", zeide zij op bitteren toon. „Daar heb je gelijk in. Ik was veel, veel liever gestorven." „O, zuster." „Ik geloof, dat ik slecht ben. Ik geloof dat ik dankbaar moest zijn, maar ik kan het niet. Neen, ik kan het niet." Er volgde eene stilte. loos zijn, omdat de oorzaak fa strijd Is met de wet, heeft thans mr. F. S. M. Rits, advocaat te Amsterdam voor eenj polishouder eeo actie ingesteld tegen Lotisico tot terugbetaling van f 125, premie, rente en administratie kosten, zulks op grond dat dit bedrag onverschuldigd zou zijn betaald. Mocht deze actie slagen, dan volgt daaruit, dat Lotisico verplicht is aan alle polishouders de door hen ge storte gelden terug te betalen. Galgenhumor van tabakshande laren 1 Tijdens de gehouden herveiling van tabak te Amsterdam, werden eerstens door eenige belanghebben den bloemen geoffreerd aan het Rijksbureau van Tabak, doch in den namiddag werd het nog mooier, toen een groote grafkrans aan het Rijks bureau, met het opschrift »R. B. T. Rust spoedige, werd aangeboden. Toen de krans het podium werd opgedragen, kwam van alle kanten instemming, waaruit wel bleek, welk een verbitterde stemming thans heerscht tegen het R. 6. T. In den tabakshandel wordt zeker wel zeer verlangd naar de verdwijning van dit bureau. Een valsche chèque Eenige te Ede woonachtige koop lieden werden door iemand uit Oosterbeek in verbinding gebracht met een koopman te Apeldoorn, die van hen een partij Kwatta-chocolade kocht voor f 2600, te leveren op Zuid-Ginkel, onder Ede. Maandag avond zou de partij worden afge leverd. De kooper was zelf niet versche nen, maar zijn „halfbroeder" en vijf Miss Aurelia wischte tersluiks een paar tranen weg. De wijze waarop Mehitabel hare bekentenis opnam, was nog vreeselijker dan zij vermoed had. Eindelijk waagde zij het aarzelend op te merken „Het kan zijn misschien was het niet het werk van Sainte-Anne, maar in alle gevallen, zuster, kan je toch niet ontkennen, dat het het werk was van Onze Lieve Heer." „Ik wil het niet ontkennen, maar ik geloot niet dat het daarom is dat ik het zoo hard vind. Maar ik begrijp niet waarom Hjj het niet anders voer mij heeft kunnen aanleggen." Weer volgde er eene stilte. Miss Mehitabel fronste hare wenk brauwen. Zij zag er onrustig uit, het leek of zij er over nadacht wat haar nu te doen stond. Eindelijk sprak zij weer. „Relia, je moest naar binnen gaan en onze koffers pakken." „Inpakken. Waarom „Ja, inpakken. Wij zullen siorgen heengaan." „Maar je bent nog niet beter." „Ik ben sterk genoeg om weg te gaan." „Neen Mehitabel, dat ben je niet. Ik wil van zoo'n dwaasheid niethooren,'

Volksblad | 1919 | | pagina 1