No. 13. Woensdag 12 Februari 1919 42® Jaargang, Twee Zusters. FEUILLETON. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor D;ssdag- en Vrijdagmiddag 12 UUI* tc bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Kleeuwens Zoon en J. A. Ross. Advertentiën 8 ct. per regel, behalve dienstaauvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragec. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjarings-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijk van 65 cent. Een talrijk publiek was zoowel op de ijsbaan als op de wallen aan weerszijden van den Westsingel aan wezig en uit de toejuichingen, die telkens den winners ten deel vielen, was duidelijk merkbaar, dat er veel belangstelling voor de wedstrijden bestond. Een feestelijke aanblik leverde het geheel op doordat de baan op ver schillende punten met de nationale vlaggen versierd was. De uitslag van de wedstrijden was als volgt Schoonrijden voor paren I. Mej. en de heer De Ligny2. Mej. B. Peman Kakebeeke en de heer Ste- ketee3. Mej. M. Sturm en de heer L. G. Prinsen 4. Mej. K. de Koning en de heer C. J. Smit5. Mej. Ger ritsen en de heer De Witte. Schoonrijuen voor heeren I. F. de Ligny 2. L. G. Prinsen 3. C. J. Smit4. L. de Witte5. J. van Damme 6. Dage vos 7. L. J. de Koning. Schoonrijden voor jongens: I. J. Massee 2. K. Zweede 3. L. Brants 4. J. Duvekot5. Van Nieuwen- huijse en Van Gorsel6. K. Ross 7. P. van Reede. Miss Aurelia's angst voor onze vrij heid was inmiddels geweken. Zij sid derde niet langer bij het geluid eener deur die gesloten werd. Toch wierp zij achterdochtige blikken op de in het zwart gehulde gestalte met de zonder linge witte kap en linten, die naast ons voortwandelde. „Ik geloof niet Mehitabel haar zal kunnen uitstaan", fluisterde zij. Maar de arme Miss Mehitabel was niet in staat om op zulke dingen te letten, en de zuster werd zonder eeuig tegenstrib belen der kranke in de ziekenkamer geïnstalleerd. Maar ten spijt van den dokter, ten spijt van de medicijn, en ten spijt van de goede zorgen der zuster werd de toestand van Miss Mehitabel steeds erger. Daar men wist dat ik eene kennis was der beide Amerikaansche dames, was ik al spoedig van alles op de hoogte. De dokter had al van den beginne het geval bedenkelijk ingezien. Dat Schoourijden voor paren (kinderen 8 van leden)1. Neeltje Bliek en Frans Sandijck; 2. Marie Ross en Adrie de Wit3. Gerda Pilaar en Tonie van Altena. Hardrijden ledenI. Steketee 2. Van Rooijen. Hardrijden greote jongens I. H. Nieboer; 2. J. Tamminga. Hardrijden voor jongens I. Kees Massee 2. Adrie de Wit3. Simon Hengeveld4. Joop Ross. Hardrijden voor meisjes: I. Cato Blanker; 2. Marie Ross. Verdacht zaakje t Woensdagavond kwamen met den laatsten trein uit de richting Hengelo te Enschedé aan één Duitscher en twee Nederlanders, die bij fouilleering door soldaat-kommiezen in 't bezit bleken te zijn van verscheidene gou den voorwerpen. Op het bureau van politie kwam men verder tot de ontdekking, dat de drie overal op den lijve doosjes met broches, ringen, armbanden enz., waarvan sommige bezet met diaman ten, verborgen hadden. De waarde van een en ander wordt geschat op 45 a 50 duizend gulden. Daar de lieden geen genoegzaam bewijs van de herkomst der voor werpen wilden verstrekken, zijn ze in arrest gesteld. Ongeregeldheden te Assen. Vrijdagavond negen uur hebben de manschappen van de vierde com pagnie wielrijders daar ter stede hunne ontevredenheid geuit over te weinig voeding. Met banken, kara bijnen en ransels werd over de cham- brée gegooid, terwrjl een stroozik in brand werd gestoken. Den luitenant, belast met den wachtdienst, gelukte hare zuster ernstig ziek was kon natuur lijk niet verborgen gehouden wordeD voor Miss Aurelia, maar zooveel mogelijk werd zij geweerd uit de ziekekamer, want eenvoudig maar het zien van haar bedroefd gelaat scheen Miss Mehitabel nog onrustiger en opgewondener te maken. Dientengevolge dwaalde zij door de gangen en liep in zenuwachtige haast de trappen op en af, een beeld van volslagen ellende. Nog een paar dagen, en ieder was het er over eens dat het met Miss Mehitabel's aardsche zwerftochten al spoedig gedaan zou zijn. De dokter was dien morgen heen gegaan na een paar woorden van sym pathie gesproken te hebben tot de schreiende Miss Aurelia. Het kon nu, zei hij, nog maar eenige uren duren. Algemeen hoorde men in het slaperig hotel uitingen van medelijden met de beide zusters. Op een gegeven oogenblik kwam er iemand om soeur Agnes te spreken, en de hotelhoudster zelve klom de trap op naar de ziekenkamer en klopte aan de deur. Er was eene bood schap van het klooster. Miss Aurelia sloop door de open- het de orde te herstellen door een extra uitdeeling van brood te doea plaats hebben. De brandende stroo- zak werd uit het gebouw verwijderd. Liroburgsche vrijwilligersbrigade 1 De Nieuwe Koerier verneemt, dat zich ia een week tijds 1000 vrijwil ligers hebben aangemeld voor de Limburgsche Vrijwilligers-brigade, zoodat reeds bijna 7 compagnieën van 150 man kunnen worden gefor meerd. Het doel is de vorming eener Limburgsche brigade van 36 com pagnieën, samen met den Vrijwilligen Landstorm 6000 man sterk, om elke poging tot revolutie te verijdelen. Een man gedood In de lucifersfabriek der firma Eras en Paulson te Breda is door onbekende oorzaak een droogmachine gesprongen. Er werden groote ver woestingen aangericht. Een gehuw den, veertigjarigen arbeider werd een arm afgeslagen. Hij bekwam verder ernstige verwondingen aan het hoofd en is p. an de gevolgen overleden. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad te Zaandam is opnieuw de quaestie van het uitste ken van de roode vlag op het stad huis ter sprake gekomen. In November 1918 had de burge meester een telegram ontvangen van den minister van binnenlandsche zaken, waarin deze, naar aanleiding van hergeen hem ter oore was ge komen, den burgemeester waar schuwde geen uitvoering te geven aan een eventueel plan om de vlag op het stadhuis te planten. Dit telegram had een der leden van do soc.-dem. fractie, den heer staand.- deur het vertrek binnen. -Zij ging f-p den stoel der zuster bij het bed zi Urn. „Ik wil hier blijven. Ga u maar naar benede 1", knikte zij, en soeur Agnès gehoorzaamde na een beetje aarzelen. Buiten scheen de zon helder, maar Miss Mehitabel verroerde zich niet, en hare zuster dorst niet tot baar spreken, hoe vol haar hart ook was. Hare oogen hield zij strak gevestigd op de stille gestalte, In hare wanhoop wrong zij hare handen. De wreedheid van den slag verlamde haren geest. Zij kon niet bidden in woorden, maar in haar hart rees in wanhoop de bede „Red Mehi tabel, red mijne zuster", en dan kwam weer telkens de herinnering aan de laatste uitspraak van den dokter bij haar op, en sloeg haar opnieuw met droefheid. De deur kraakte, en soeur Agues verscheen weer met eene flesch in de hand eene heel gewone, zwarte wijnflesch maar haar gelaat straalde van ongewone opgewondenheid. Zij werd gevolgd door eene andere zuster eu de hotelhoudster. Allen schenen ietwat opgewonden. „Verbeeld u eens, mademoiselle, wat Verbeek, aanleiding gegeven een interpellatie over dit onderwerp te houden. Hij laakte het, dat de minister op praatjes was afgegaan ea geschreeuwd heeft voor hij geslagen werd. Hij vroeg, of de gemeentebesturen zelf niet de baas waren om te beslissen welke vlag er van het stadhuis zou waaien. Interpeilant betwijfelde daa ook, of de minister wel het techt had voor zijn optreden, dat hij overi gens arrogant vbu toon, hutelijk en uittartend vond en eindigde zijn rede met een motie te stellen, waarin het optreden van den minister werd af gekeurd. Burgemeester Ter Laamaotwoord- de, dat noch in den raad, noch bij B. ea W. ooit een voorstel was ge daan om de roode vlag op het stad huis te plaatsen. Alleen had men op den dag van de afkondiging van de nieuwe grondwet boven de driekleur de roode wimpel geheschen, ten teeken, dat de meerderheid in het stodsbestuur soc.-dem. is. Naar aanleiding daarvan hadden allerlei geruchten de ronde gedaan. Toen in April 1918 minister Cort van der Linden den burgemeester dienaangaande om inlichtingen vroeg, welke hem werden verstrekt, heeft de burgemeester de toezegging ge daan kennis te zullen geven indien een besluit in die richting zou wor den genomen. Daarom heeft het telegram van minister Ruysch hem ook gegriefd, om den toon en omdat op een los gerucht is afgegaan. Een motie acht de burgemeester evenwel niet noodig. Spr. achtte het uitsteken van de roode vlag niet in strijd met de wet of het algemeen belang. De heer Duys meende, dat de een geluk!" riep zij, vrij luide fluiste rend, terwijl zij met bijna vrome en eerbiedige zorgvuldigheid de flesch in veiligheid op het ouderwetsche bureau neerzette. „Geluk wat herhaalde Miss Aurelia, eenigszins versuft. „Ja. Och er zijn nog zulke goede, lieve zielen in de wereld. De dame, die in dat huisje vlak naast ons klooster woont, hoorde vanj uw ongeluk. En kijk nu eens, wat eene goede ziel het is zij heeftj u dit gezonden", en triomfantelijk wees soeur Agnès op de flesch. „Maar wat is dat dan wijn medicijn „Wijnherbaalde de zuster op minachtenden toon. „MedicijnWel neen Het is heel wat beters. Het is niet meer of minder dan eene flesch water van de beroemde St. Anne d'Osac. O, bet is zoo'n lieve Heilige, die lieve Sainte Anne, en daar de dokter toch niets meer weet te doen en met opzet zweeg zij hier, terwijl de anderen het hoofd knikten als teeken van in- stemming met hare woorden. I ,.Ja heussh, mademoiselle", begon de hotelhoudster, „Sainte Anne heeft JNEIJEttLAND Goes. Tot agenten van politie dezes gemeente zijn benoemd met ingang van 16 Februari a.s. A. Slot boom te Rilland-Bath en ingaande I Maart 1919 E. J. Gelok te Nisse. Goes. Een prachtige zonnige mid dag, zonder wind, een mooie gladde baan, bevorderden Maandagmiddag in ruime mate een goed en prettig verloop van het ijsfeest met de ver* schillende wedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging Ijsvermaak alhier.

Volksblad | 1919 | | pagina 1