zondao*lüiting apothbkïn. Zondag 9 F^hr. sal de apotheek van don hee? La Porte voor hot publiek afln opengesteld. Bevolking, 2e helft Janaarl 1919. Ingekomen. A, Nf|«s®, bakkersknecht nit 'e Gra venpolder. 'sH. H.kicdsren&tr. 44. J, van Schalk, politie agent nit 's Heer Arandükarke, Voorstad 34. L. J. Hik Inbrand, schoenmaker uit Klaaswaal, Voorstad 101. Ja. Broei, Wed. W. Wattal, zosdar beroep uit Amsterdam, Oostiingol 264. H, van Oamras, glas slijper ui* Sas van Gsct, Trompstr. 59, J. da Visser, los werkman nit Kapelle. St. Jacoöstr. 108. T. D Kiers, land meter nit Zeist, Valekestraat 10 E. Zwaan, boekhouder nit 'b Gravenhsge, Nieuwstr. 175c. C. Boibyi, machte e- drüver nit Arnemalden, Westsingel 122. P. Blaas, clectrotechsiknr uit 'e H. Arenöskerke, v. d, Spiegelstr. 224. Vertrokken. J. Smeraldi, aardswerkvor mer, naar Bergen op Zoom. P. de Viet, kleer< maker, naar St Maartensdijk, G. van de Werf, veearts, naar Gaartrui&em berg. B. Beierse, bloemist, naar Eind hoven. A. A. J. M. Adams, houtbe werker, naar Alkmaar. Als. Nkd. Politiebond, Dinsdag j.l. word in d?s .Prins van Oranje" alhier vanwege dan Aig, Ned. Politiebond enne vergadering gehon dan, waar als spreker optrad de heer G. van Putte vas Amsterdam. Ei- gaven zich 5 personen als lid op, welk aantal des anderen daags tot 7 klom, Land-, Tuin- bn Zuivblarbsiders, Maandag 3 Februari was door den Nederlandscfesn Bord van Land>,Talai en Zui velaf elders een vergadering belegd ia de Sociëteit V. O. V. alhier, waar als spreker optrad de heer Jonkm&n van Middelburg, propsg&n» diet van bovengenoemde» Bond, met bet onderwerp .Waarom en hos ge organiseerd". Het betoog sloeg gssd In, sooalg ook bleek nit d@ opgave van personen voor een op te richten af dealing vat', genoemden Bond. Er werd staande de vergadering een afdeeiing opgericht met pLm. 19 leden. I Een ijsopstootje I De vestinggrachten te Naarden I mogen sinds 1914 om mobilisatie redenen niet bereden worden. Het publiek heeft ztch ia oorlogstijd daaraan gehouden, doch dit jaar werd het verbod overtreden en heel Naar den zwierde over de prachtige ijs vlakte. Een paar marechaussees wilden dit Zondag tegengaan, en kwamen daardoor in botsing met het publiek. Zelis zou, indien een paar burgers dit niet tijdig verhinderd hadden, een der marechaussees gevuurd hebben 1 De politie werd ten slotte van de baan gedrongen en het publiek zwierde lustig over het verboden terrein. Dit werd den groepscommandant toch te erg en een detachement sol daten werd er met zand en schoppen op af gestuurd om de ijsbanen te vernielen, doch dit werd door de burgerij weggejaagd. Toen mengde de burgerlijke autoriteiten zich er in er werd met den groepscommandant onderhandeld en het schijnt wel, dat deze bakzeil heeft gehaald. Tenminste er verscheen weder een detachement soldaten, dat de banen heeft schoon geveegd en het schaatsenrijdend publiek werd ongemoeid gelaten. Naar aanleiding van dit optreden der militaire ovTerheid zegt het Hbl. o.a. „Al denkt nu zelfs in heel Europa geen enkele legerleiding aan een bedreiging van het goede Nederland, laat staan van de vesting Naaiden, plichtmatig wordt die bepaling ge handhaafd. Het staat toch in het voorschrift, nietwaar Dus de banen moeten ontruimd, moeten onbruik baar gemaakt worden. Gevoelt men niet, dat men door zulk grenzeloos onhandig optreden als het ware elk gevoel van sym pathie voor de weermacht met eigen hand volkomen vernietigt O, die vrees vóór verantwoorde lijkheid op zich nemen, dat gebrek aan duif om eens te handelen, des noods in lijnrechten strijd met de voorschriften, als ieder nuchter den kend mensch dat als de natuurlijkste zaak van de wereld beschouwt Een einde is gemaakt aan de distributie van chocoladereepen, voor welke, nu een geregelde aanvoer vaa de grondstsffien der cacao- en cho colade-industrie te verwachten is, geen aanleiding meer bestaat. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat verkrijgbaar is van 8 Fehr. tot en met 14 Febr. 1919 Op bon 83, 2 ons Boonen (W. of Br.) 84, 2 ons Erwten. 85, 1^ ons Jam, 86, 1 ons Rijst. 87, 1 ons Kaas na aankomst. 88 2yg ons Suiker. 89, 1 stuk Chocolade. 90, J/a L. Ammoniak. (Plesch meebrengen.) 27, 28, 29, 30, Aardappelen. 12, ^vleeschboekje 2 ons vleesch. Gemeentelijke Centrale Keuken te Soes. Deserteur ontsnapt. Een deserteur, die door een sergeant met 4 man overgebracht moest worden van Rotterdam naar Amsterdam, vroeg juist voor Schie dam aan den geleider even van de W.C. gebruik te mogen maken. Toen hem dit toegestaan werd, heeft hij zich gedurende het oponthoud te Schiedam door de W.C. naar beneden laten zakken en is zoo doende weten te ontvluchten. Toen bij wat lang wegbleef, heeft men op de deur geklopt, doch niets hoorende, werd de deur met behulp van een bajonet geopend. De vogel was toen reeds gevlogen. Menu van 10 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Febr. tot 15 Febr. 1919. Karnemelk met Rijst. Erwtensoep. Knolraap met aard appelen en vleesch. Hutspot. Karnemelk met Rijst. Erwtensoep. Naar men van bevoegde zijde ver neemt, is er reden, zoowel de grossiers en winkeliers als het publiek te waarschuwen tegen zekere zenuw achtigheid, die zich openbaart ten opzichte der theevoorziening. Er worden thans door sommige grossiers en winkeliers zaken afge sloten tegen prijzen, die op den duur beslist nadeelig zullen blijken, terwijl anderzijds door winkeliers in afwach ting, dat zij bij den komenden aan voer thee zullen kunnen leveren, aandrang wordt geoefend op de verbruikers om nu reeds te koopen tegen abnormaal hocge prijzen. Voor een ea ander bestaat, naar ons werd verzekerd, geen aanleiding. Vooral nu de overzeesche raatsoe- neering van thee is opgeheven mag verwacht worden, dat er genoeg zal worden aangevoerd om de concur rentie in staat te stellen, de prijzen binnen behoorlijke grenzen te houden. Er is voldoende waarborg aanwezig, dat het publiek straks op ruime schaal tegen redelijke prijzen in zijn behoefte aan thee zal kunnen voor zien. Te Nieuwe Wetering zijn uit den stal van den wethouder Straathof een paard en rijtuig gestolen. Te Alkemade en te Hazerswoude zijn uit de distributiebureaux alle broodkaarten gestolen. De directeur vaa het distributie bureau te Noordwijkerhout, de heer van N.,ts aangehouden en opgesloten. De treindienst TerneuzenMeche- ieo, die sedert het begin van den oorlog is gestaakt, is hervat. Een doodelijk schot. Men meldt uit Zaandam. Er heeft aan de artillerie-inrich tingen aan de Hembrug een nood lottig ongeval plaats gehad. Eea der geniesoldaten van de spoorweg-compagnie hield zich na afloop van den dienst bezig met schieten, vermoedelijk op houtduiven, toen een kogel terecht kwam in het magazijn van de mitrailleurs-afdeeling, waar de werkman M. uit Zaandam, schrijfwerk verrichtte. Deze werd door den kogel zoo danig aan het hoofd verwond, dat hij op hetzelfde oogenblik gedood werd. M., een zeer oppassend werkman van 28-jarigen leeftijd laat een vrouw en 5 jonge kinderen achter. In het geweer, dat aan den kok bleek toe te behoores, zaten nog 4 scherpe patrones. Varkensvleesch. Naar de Tel. meldt, zal dezer dagen het slachtverbod van varkens, is verband met het vrijgeven laa varkensvleesch tot op zekere hoogte worden opgeheven. Als beperkende bepaling zal de nieuwe beschikking nl. het verbod bevatten om meer varkeas te slachten dan noodig zijn voor een rantsoen van 2 ons per hoofd ea per weekde burgermes ters sullen hierop, evenals bij de runderslachtingen, hebben toe te zien. In normale tijden waren hier te lande per week ongeveer 13000 var kens voer de consumptie noodig. Beroovingen. In een pand aan de Delftschevaart te Rotterdam is een sleepbootkapi tein beroofd van 18.000 francs en 10.000 mark en in een pand aan de Binnenrotte een buitenman van f 100 Zelden laat een dief zijn adres achter, maar te Zuid-Schalkwijk (bij Haarlem) is dit nu toch gebeurd. Nadat bij den veehouder L. 16 kippen waren gestolen, vond men bij het hok een arbeidsovereenkomst o.m. inhoudende het adres van den nachtelijken bezoeker Het Amerikaacsche buikspek zal spoedig in den verkoop worden ge bracht. De eerste zending moet reeds onderweg zijn. Het Rijk zal deze spekvoorziening 12 miliioen kosten, want zij heeft per K,G. f 2,80 be taald en ontvangt dnarvoor slechts f 1,80 terug. De prijs voor detailverkoop zal f 2 mogen bedragen. Men meldt uit Alkmaar aan het Hdbl., dat bij afbraak van een muur in den kelder van café de Roode Leeuw op den Dijk, een balk kwam los te liggen, waarachter een zakje met gouden ea zilveren muntstukken gevonden werd. Het zakje was met theelood en was-lianen omwonden en bevatte twee gouden rijders van 1750 en 1760, achttien Hollandsche guldens van 1795 en drie gouden Hollandsche ducaten van i753, 1763 en 1767. De afdeeling te Delden van het Centraal Genootschap voor Kicder- herstelliegs- en Vacantiekolonies te Delden heeft van iemand, die enbe- kead weuscht te blijven, een gift van f 10,000 en van wijlen den heer M. J. Woortman Spaadau een legaat van f 1500 ontvangen. De waarde van brandhout bij strenge kou en kolengebrek Te Katwijk werd een oude botter voor brandhout verkocht. Het vaar- tuig bracht f 700 op. Onder gewone omstandigheden zou de opbrengst ongeveer f 50 a f 60 zijn geweest. Steenkool uit Duitschland 1 Behalve per trein 5 koien- treiness per dag worden thans ook steenkolen per scheepsgelegen heid uit Duitschland verwacht. Reeds zijn eeaige Rijnschepen in Ruhrort ladende. Frauduleuze handelingen. Reeds geruime» tijd liepen er te Katwijk geruchten over frauduleuze handelingen van ambtenaren aan de gemeentelijke gasfabriek, waarbij vooral de bedrijfschef K. zou be trokken zijn. Dezer dagen werd de zaak door den raad behandeld. Na heropening van de met ge sloten deuren gehouden bespre kingen, deelde de voorzitter, burge meester De Waal, mede, dat de bedrijfschef der gasfabriek, door een firma uit Dordmund, die de ovens had gemaakt, zich voor een bedrag van f 1650 had laten omkoopen, om de gebreken in den bouw der ovens niet aan B. en W. te rapporteeren. Deze gebreken zijn nu aan het licht gekomen. B. en W. stelden nu voor dezen ambtenaar van bedrijfschef te degradeeren tot baas-fitter en zijn salaris, dat r thans f1600 met vrije ambtswoning bedraagt, terug te brengen tot fnoo. De Raad vereenigde zich met dit voorstel. Verder werd besloten, een directeur voor het gas- en^ waterleidingsbedrijf aas te stellen en diens jaarwedde te bepalen op f 3500 met f 400 voor genot van vrije woniag. Deze beslissing wekte in de ge meente ssiet overal bevrediging. Men is van oordeel, dat nog meer frau duleuze handelingen verborgen blij ven. Anders toch zou mea een ambtenaar, die tot nadeel vaa de gemeente een belangrijke geldsom aanneemt, niet handhaven, zij het dan ook in een minder belangrijke functie. De militaire groet. Vragen van den minister van Oorlog. Naar men verneemt is door den f minister van Oorlog de meening vaa de verschillende korpscommandanten j gevraagd omtrent het volgende 1. Wordt op het behoud van den militairen groet in het algemeen prijs gesteld in het belang van heileger*? Goes. Voor de militielichting 1920 zijn alhier ingeschreven 88 personen. Goes De kermis welke alhier sinds 1913 niet meer is gehouden wegens de huidige tijdsomstandigheden, zal dit jaar, behoudens onvoorziene om standigheden, doorgaan. Goes. De Koningin heeit aan onzen oud-stadgenoot Jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, rentmeester van het Kroondomein in het rentambt Culenborg, op zijn daartoe gedaan verzoek, op de meest eervolle wijze, met ingang van 15 Maart, ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de bewezen trouwe diensteu.

Volksblad | 1919 | | pagina 2