NEDERLAND Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Zondasslgitino Apothsksn, Zondag a.s. sal de apotheek van den heer Van dsr Hoek voor het publiek sga opengesteld. Militairs scho&nkn, De Commissie, belast met de uit reiking van militaire schoenen, maakt hekend: dat a.s. Zaterdagavond van 6—9 uur op da bovenzaal van de Korenbeurs voor hen die bovenge noemde schoenen aangevraagd hebben gelegenheid bestaat tot passen. Om van goede orde versekerd te ztyn, is bepaald dat sQ, wier naman beginnen met A—H van 6—7, met 1—P van 7—8 en met Q—Z van 8—9 kannen kernen. De prjs der schoenen is f8,— d contant. Zfc, die niet direct kannen betalen, worden evengoed verwacht, daar na het passen da schoenen dan nog eenigen tfjd door de commissie bewaard sullen worden. Goes Woensdagavond, 22 Januari, hield de begrafenis-Sociëteit alhier, onder voorzitterschap van den heer A. R. Breetvelt, haar algemeene ver gadering, die door 15 leden werd bij gewoond, waarin door den secretaris een verslag over het afgeloopen jaar werd uitgebracht. Daaruit bleek dat de Sociëteit uit i7 leden en 2 we duwen bestaat. Goes De heer P. Rentmeester, Direeteur van het Postkantoor alhier, is met ingang van 1 Februari a. s. benoemd tot Directeur van het post kantoor te Deventer. Ds Burgemeester van Goes maakt bekend, dat verkrijgbaar is van 25 Jan. tot en met 31 Jan. 1919 Op bon 62, 2 onsBoonen witte of bruine. 63, 1 ons Erwten. 64, 1| ons Jam. 65, 1 ons Gort. 66, 1 ons Rijst. 67, 1 ons Kaas. 68, 1 stuk Chocolade. 69 21/» ons Suiker. 70, Aardappelmeel 1 pak en Sago rol per gezin. 71, V* K.G. Ammoniak. (Plesch meebrengen.) 72, 1 stuk Zeep. 73, 1 ons Gezouten Garnalen. 10, vleeschboekje 2 ons vleesch. 19, 20, 21, 22, Aardappelen. De Zeep is verkrijgbaar bij Gebr. Duvekot, C. de Kok, E. J. Thiery, J. A. Steketee, L. Verbeem, Ea. v. d. Leeuw, J. v. Liere, L. Korstanje Jz., Wed. de Hullu, A. H, Schrijver, J. H. Jacobs, J. Veerhoek, Joh. Klooster man, D. H. de Bruijne. Menu van 27 Jan. tot 1 Febr. 1919. MaandagZuurkool met aard appels en vleesch. DinsdagErwtensoep. Woensdag Snijboonen met aard appels en vleesch. DonderdagKnolraap met aard appelen en vleesch. Vrijdag Gort met karnemelk. ZaterdagErwtensoep. Goes. In de Dondeidagavond ge houden vergadering van den Ge meenteraad is ten behoeve der Centrale Keuken een nieuw crediet verleend, groot f 2000,en besloten de exploitatie voorloopig door te zetten tot Mei. Er is grond in huur verstrekt aan de Vereeniging voor den aanleg van volkstuintjesdeze grond is gelegen aan den Westsingel, ongeveer bij de woning van A. de Dreu. Medegedeeld werd dat het plan, om enkele huizen in de Bocht van Guinée af te breken, binnenkort zal worden uitgevoerd. Verder werd door den Raad aan B. en W. toestemming verleend om een plan tot verfraaiing en verandering van den geheelen Oostwal en van de aangrenzende speelplaats, met begrooting van kos- ten enz. te doen gereedmaken door den tuinarchitect Leonard Springer te Haarlem en dezen deskundige tevens te raadplegen over den toe stand van verschillende boomen en beplantingen. Besloten is verder, de beide hoofd wegen in bouwplan I, nl. de Wilhel- minastraat, vanaf den Kloetlngsche weg tot aan den Dam (dus door den geheelen boomgaard, voorheen van den heer Jacs. de Jager) ea de Terwel- straat langs het veilingsgebouw naar het Station, zoo spoedig mogelijk te doen aanleggen. Zoodra deze gereed zijn (vermoedelijk in Mei of Juni a.s.), zullen deze nfeuwe verkeerswegen derhalve de Voorstad belangrijk ont lasten en een zeer veel kortere ver binding geven vanaf Kloetinge, enz. met het station alhier. Ook zal na het aanleggen dier wegen, de ge legenheid geopend zijn, bouwterrei nen in dit uitbreidingsplan te ver krijgen. Verder werd nog aan den baas opzichter der gemeentereinfging een belooning toegekend van 20 der opbrengst van verkochte faecaliën, wat over 1918 bedraagt f 110. Door den Raad werd nog een crediet verleend tot ondersteuning van crisiswerkeloozen, groot f 1000. Uit de door den penningmeester gehouden rekening en verantwoording over zijn geldelijk beheer bleek, dat er in 1918 was ontvangen f24,75, uitgegeven f21,30, wat met het vo rig saldo een goed slot uitmaakt vau f 288,68. Het doel der begrafenis-Sociëteit te Goes iseen nette begrafenis te verzekeren aan hare leden en hunne echtgenoten en inwonende weder zij dsche ouders, benevens de kinderen boven de l2 jaar De jaarlijksche contributie bedraagt f i.te betalen totdat de kosten van eene begrafenis, die thans op f 15.-- zïjn gesteld, zijn voldaan. Bovengenoemde vereeniging bestaat 95 jaar; het kan dus wel gezegd worden, dat ze steeds aan haar doel heeft beantwoord. Bestrijding van het alcoholisme. Eerlang kan verwacht worden de instelling eener door den minister van Binnenlandsche Zaken bij de begvootingsdebatten in de Tweede Kamer reeds aangekondigde Staats commissie, betreffende het alcohol vraagstuk, aan welke zal worden opgedragen de mogelijkheid te onder zoeken om zonder aan de industrie een knak toe te brengen, aan het branderij-, distilleerderij- en iikeur- stokersbedrijf een andere richting te geven. Meer bepaaldelijk zal die commissie hebben na te gaan of het ter wille van de bestrijding van het alcoholisme mogelijk is de productie vau gedistilleerd voor inwendig ge bruik bestemd, aanmerkelijk te be perken, en, indien het kan, op te heffen. Van deze Staatscommissie zal als voorzitter optreden de heer J. C. L. v. d. Lande, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Gestoorde bruiloft Uit Etten (Noord-Brabant) wordt aan de Grondwet geschrevan Einde van ds vorige week zou de Belg S., die nog verschillende zaakjes met de Justitie te vereffenen had, met een Willebrordsche schoone in 't huwelijk treden. Reeds in het begin van het vorige jnar was bij dat ook van plan geweest en had toen onder trouw gedaan, doch blijkbaar kwam hem de al te groote belangstelling van Rijks- en gemeentepolitie een beetje te verdacht voor, want hij poetste de plaat en liet den ambtenaar van den Burgerlijken Stand geduldig wachten. Doch nu zou hij het dan maar wagen. Eiiacie, die verdachte belangstelling was nog niet geweken. Nauwelijks was onze bruiloftsgast in de trouwzaal of twee maréchaussées posteerden zich voor de deur en deden hem direct bij het weggaan een minder zachten handschoen aan. En toen moest hij mee, maar niet met zijn vrouw. Uit de leerindustrie. Naar de Ned. Lederindustrie mee deelt, is o.m. de volgende overeen komst met Engeland getroffen Er zijn toegewezen 13,400 ton looima- terialen (op basis van 30 pet. tanine) plus 300 ton bichromaat. Het wordt per kwartaal verstrektis het in een kwartaal niet per eigen stoomschepen gehaald, dan wordt het afgeschreven. Omdat de leernood zoo dringend is, hebben de Engelsche autoriteiten ons land een extra rantsoen toe gekend van 4000 ton looistof, dat op Engelsche booten kan worden verscheept. Zonder tegenprestatie zouden geïmporteerd kunnen worden 150,000 Indische en 250,000 Argentijnsche en andere huiden, verder eventueel in ruil nog 100,000 huiden. Verder is nog sprake van den invoer van 300 ton ieder. De tenuitvoerlegging der overeenkomst is geheel afhanke lijk van de scheepsruhnte, die wij er voor beschikbaar hebben. De zoolleervoorraad in ons land is op het oogeoblik uiterst gering. Inbraak en diefstal van f 25000. Er heeft wederom een brutale en belangrijke inbraak plaats gehad in een perceel aan de Dunne Bierkade in Den Haag. Niettegenstaande de eigenares de deur van de woning met eea yaleslot, een Engelsch nachtslot, en twee gren dels had gesloten, heeit men toch nog kaas gezien de deur te openen, n.l. door het indrukken van een ruit welke naast de deur was aangebracht om licht ia de vestibule te laten. Vandaar uit heeft men waarschijnlijk met lauge haken de deur ontgren deld en ontsloten. Terwijl de eigenaar met zijn gezin boven sliep hebben de inbreker(s) beneden alles overhoop gehaald en hetgeen van hun gading was meegenomen o.a, een kleine som gelds en verder verschillende gouden en zilveren voorwerpen ter gezamen lijke waarde van pira. f25000. Van de daders tot nog toe geen spoor. Het oproerige regiment. Faciliteiten voor den troep. Naar da Tel. verneemt is in 't garni zoen te Assen aan alle onderofficieren en minderen ongeacht tot welke lichting zij behooren vergund om, indien zij in die gemeente woonachtig zijn, thuis te overnachten. De vleeschdistributie opgeheven. De minister van Landbouw heeft ingetrokken zijne beschikking van resp, 3 Oct., 22 Aug., Mei 1918, houdende verbod van aflevering en vervoer van slachtpaarden, levende varkens, bokken ea geiten, levende schapen en lammeren, geslechte varkens of gedeelten daarvan, versch vleesch en vaststelling van maximum prijzen voor nuchtere kalveren, var kens, schapen, geiten en bokken en vaststelling van een maximum-klein- haodelprijs van geitenvleesch. Te Aalten hebben de commiezen een smokkelbende van 25 personen bij het smokkelen betrapt. De com- j miezen namen in beslag 1650 stuks kwatta, 21 K.G. vet, 21 K.G. peper, 11 K.G. boter, II K.G. margarine en 5 '/a K.G. ham. Petroleum. In verband met een bericht, dat de vrije handel in petroleum met I Februari weer zou aanvangen, deelt meu ons mede, dat er voorloopig nog geen sprake van vrijen handel in petroleum zal zijn Wel is binnen kort een nadere regeling der distri butie in het artikel te verwachten. Naar wij vernemen, hebben de Amerongsche ZaDgvereeniging „De Lofstem" en het Dubbel-Mannen- kwartet afgezien van het voornemen, den ex-keizer op diens verjaardag door een serenade te huldigen. De inbraak bij minister Heemskerk. Gebleken is, dat bij de inbraak ten huize van minister Heemskerk, voor een bedrag van f 500 aan lood, zink en werktuigen gestolen is. Tliee uit Engeland. De N.O.T. is in verband met de voorgenomen prori tot herstel van den geheele vrijen handel in thee en de daarmee samenhangende op heffing van den maximumprijs, thans weder in staat consenten te verleenen voor den aanvoer van thee uit Engeland. Herstel van den vrijen handel. Het ligt iu het voornemen van den minister van Landbouw om onmid dellijk na afloop van de thans aan gekondigde distributie van thee, welke op 7 Februari a.s. aanvangt, een proef te nemen met herstel van den geheel vrijen handel. De datum, met ingang van welken in den loop van Febr. maximumprijs en distributieregeliog, voor zoover thee betreft, zullen wosrden opgehe ven, zal nader worden bekend ge maakt. De ex-kroonprins beweegt zich thans over het geheele eiland Wie- ringen en gaat dagelijks onverge- zeld uit. Om zich tegen weer en wind te beschermen, heeit hij van de vis- schers een zware zeemanstrui en een lange duffelsche jas gekocht, waarin hij geregeld bij koud en slecht weer uitgaat. Zondag woonde hij de repetitie van de Wieringsche „Harmonie"- kapel bij en daar een der aanwezige leden zijn koperen bruiloft vierde, ging hij deze feliciteeren en bood hem een glas champagne aan. De bruidegom ontving van den kroon prins een dasspeld ten geschenke. Ook gaat de prins veel uit schil deren. Hij maakt zelfs goed lijkende portretten. Velen vragen hem dan ook hun familie te schilderen. Margarine. Volgens het Centrum is er uit zicht, dat binnenkort de handel in margarine vrij zal werden. Verdachte vreemdelingen. Woensdag zijn drie Russen, onder wie een sowjetcomitélid, van hier naar Wierickerschaes overgebracht. Men meldt uit MaastrichtOp de Carabergerweg werd een Belg aan gehouden, verdacht vau smokkelen. Ineens zette de man het op een loopen. Daar hij op het halt-geroep niet bleef staan, zonden de kom miezen hem eenige schoten na. Hij werd in het hoofd en de borst ge troffen en was terstond dood. Het lijk werd naar het gesticht Calvarien- berg vervoerd. De man had geen enkel papier bij zich, waaruit zijn iudentiteit was op te maken.

Volksblad | 1919 | | pagina 2