No. 5. Woensdag 15 Januari 1919 42® laars: ine VOL FEUILLETON. Zijn eerste dolle streek. 1 i Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs voor Goes 35 cent, franco per post 55 cent per kwartaal. Afzonderlijke nummers k 3 cent verkrijgbaar. ADVERTENT1ËN voor Dtisdag- en Vrijdagmiddag 12 uur* te bezorgen bij N. V, Stoom-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma's F. Rleeuwens Zoor, enj. A. Ross. Adveitemiën 8 ct. per regel, behalve dieostaanvragen. die tegen 7 ct. per regel worden geplaatst. Bij directe opgaaf van 3 maal plaatsing derzelfde adver tentie wordt de prijs 2 maal berekend, uitgezonderd dienstaanvragen. Gr. letters en afb. naar plaatsruimte. Advertentiën, als geboorte-, huwelijks-, verjariogs-, doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, niet meer dan ach» regels beslaande, voor den prij.t van 65 cent. JNEDERLAINÜ. Goes. Door Burgemeester en Wet houders werden j.l. Ma*ad*g voor 3 jaren verpacht le. het huls met schaar en wagen- hait) thans bewoond door den heer A. J. Mol, in de Voorstad, aan C. Westdorp Johss. voor f 440,— per jaar. 2e, den boomgaard, groot 2.18 74 H.A. eertijds eigendom van den heer J. de Jager, aan K. Pik voor f560 per jaar. 3a. een perceel tain grond tegen de schaar ran A, J. Potter, groot 0.03 54 H.A. aan F. Dnijahouwer voor f51,— per jaar. Goes. Aan den agent van politie M. Meijaard is, op verzoek, eervol ontslag verleend met ingang van 19 Januari a.s. Naar wij vernemen gaat de heer Meijaard zich vestigen als bontwerker. zal plaats hebben door de commissie belast met de uitreiking van bons voor zoolleer, klompen, enz. De prijs is f 8 per paar. Nadere bekendmaking volgt. Goes. Alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den heer K. de Buck, Oostsingel. Goes. Bij enkele candidaatstelling is tot lid van den gemeenteraad in de vacature A. S. J. Dekker benoemd Mr. J. W. Goedbloed. Goes. Vrijdagmiddag werd door een alhier wonend knaapje, A. P. Z., te Heinkenszand, uit eeu winkel een pakje gist gestolen en later voor 10 cent verkochtdoor de politie is procesverbaal opgemaakt. Goes. 3200 K.G. veldvruchten, welke in strijd met de bepalingen der distributiewet waren verkocht, zijn door de Rijkspolitie in beslag genomen. Goes. Bericht werd ontvangen dat de militaire schoenen dezer dagen alhier zullen aankomen. De uitreiking DOOR ERNST CLAUSEN. Nog nooit bad iemand den zestien jarigen kreupelen jongen treurig gezien hij scheen altijd welgemoed maar thans juist, in de laatste dagen, had zijne moeder tot hare droefheid meenen op te merken dat zijne groote blauwe oogen soms met eene uitdrukking van smachtend verlangen over de wijde zee tuurden, en onlangs had zij een heelen nacht geschreid, toen Joachim aan zijn aardige nichtje Dora eene eigenhandig vervaardigde penteekening ten geschenke had gegeven, een ongelukkigen, mis vormden denneboom voorstellend, een zaam op eene duin staande. Misschien had Joachim er niets bijzonders bij gedacht, maar zijne moeder schreide er uren lang over. De stilte in huis kwam hem dien middag zoo vreemd voor. Hij had zich in zijnen stoel op de veranda laten rollen. Eene lichte bries kwam van De melkveehouders te Nieuwer- Amstel blijven weigeren hun melk te brengen naar de verschillende centra en beletten 't dengenen, die wel daartoe bereid zijn, door op ver schillende plaatsen in de gemeente posten uit te zetten. Dezer dageu werd nog een wagon met melk aangehouden en de bussen voor het oog van den melkrijder geleegd. Circa 350 liter ging de sloot in. Eveneens werd aan den Amsteldijk een jager met paard aangehouden, de schuit naar den wal getrokken en ongeveer 8000 liter melk in den Amstel gestort. Een nieuwe oplichterstruc. Een juwelier te 's Gravenhage, is weer het slachtoffer geworden van een nieuwe dieveutruc. Eenige heeren kwamen bij hem in den winkel en vroegen eenige gouden ringen te mogen zien. Zij konden echter geen keuze doen en vertrokken zonder iets gekocht te hebben. Toen daarop de winkelier zijn ringen nog eens nazag, bleek hem, dat de heeren een tweetal gouden ringen hadden medegenomen, terwijl zij twee doubleeringen daarvoor in ruil hadden achtergelaten. over de zee aangewaaid, een krachtigen zoutgeur met zich voerend. Voor de eerste maal in zijn leven voelde Joachim zich verlaten. Hoe gaarne ware hij met het jolige gezelschap mee naar het eiland gezeild Zijne moeder was des morgens naar de stad moeten gaan, en van het achtergebleven jonge volkje was de een al uitgelatener dan de ander geweest. De luitenant ter zee had zich tot voorzitter aan tafel opgeworpen, en op zijn bevel had ieder, die niet meelachte als er een ui getapt werd, lot straf zijn glas moeten leegdrinken. Bij Joachim had dat geen nood gebad de goede jongen had zooveel gelachen, dat zijn rolstoel er van zelf door aan het loopen was gegaan. Ieder had den een of anderen dwazen streek te vertellen gehad zelfs de jonge dames waren niet achterwege gebleven maar het grappigste verhaal was toch dat geweest van den student, die ver telde hoe hij met een paar vrienden een slapenden nachtwacht met een eind touw aan eene huisbel had vastgebonden. Ja, het was een gezellig middagmaal geweesten toen het afgeloopen was, werd er een tocht naar het eiland voor gesteld, en, eer er tien minuten ver- Noodiottige familietwist Doaderdag heeft zich in een gezin op de 3e verdieping van een perceel Krugerplein 24, Arasterdam, een treurig huiselijk drama afgespeeld. Toen ^de man, die handelsreiziger is, van de reis thuis kwam, werd hij door zijn vrouw, iemand van een jaloersch en lastig karakter, ont vangen met het verwijt, dat hij reeds eer thuis had kunnen zijn. Zij kwam in haar woede op hem af met een scheermes en gaf hem daarmede een snede over de mouw van zijn jas. De man greep instinctmatig naar de revolver, die hij op reis altijd bij zich draagt en schoot op de vrouw, met het noodlottig gevolg, dat haar een kogel in het hoofd drong en zij op de plaats dood bleef. Tot zichzelf gekomen, ijlde de ongelukkige dader naar de beneden buren en vertelde in onsamenhan gende taal wat hij gedaan had en verzocht de politie te halen. Deze trof hem in geheel verslagen toe stand aan en nam hem mede naar het bureau Muiderpoort. liet lijk van de ?vrouw werd ter gerechtelijke schouwing naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Familieleden ontfermden zich over het eenige 10-jarig zoontje, dat, toeu de rampzalige daad plaats had, op school was en bij zijn thuiskomst noch vader noch moeder meer vond. Geheel de buurt is begaan met het lot van den ongelukkigen dader, die algemeen als een oppassend werkzaam man en een braaf huis vader bekend stond. Speld ingeslikt Een I VvpHg meisje uit een gezin aan de Nassaulaan te Haarlem deed niets dan schreien. De dokter on- loopen waren, zat het heele gezelschap met een paar volgepakte manden in twee booten en vloog het met volle zeilen naar het eiland heen waarvan men de boomgroepen van Joachims plaats uit met het bloote oog zien kon. Aan Joachim had eigenlijk niemand gedacht. Alleen nichtje Dora had ge- Lvraagd of hij niet meeging, en deze eene vraag gsf hem meer te denken, dan al de grappen* die er aan tafel verkocht waren. „Neen, neen het is beter dat ik thuis blijf. Moeder zou zoo verwonderd zijn als zij niemand hier aantrofen dan hinder ik ook, mogelijk...." Dat laatste had hij heel zachtjes gezegdhij wist niet eens of zij het wel gehoord had. Joachim had gezien hoe zij in dezelfde boot met broer Eraus was gegaan, en toen zij al ver weg in zee waren had hij nog het blonde haar van nichje Dora in het zonlicht zien glanzen. Hij was treurig gestemd en staarde zóó lang op het schitterende water tot de oogen hem zeer deden en twee tranen langzaam over zijne smalle wangen rolden. Hij had nooit afgunst gevoeld hij gunde ze allen hunne gezondeledematen, I derzocht het kind met X-stralen en constateerde, dat de kleine een veiligheidsspeld had ingeslikt, die in het lichaampje opengesprongen moest zijn. Onder de operatie is de kleine besweken. Emmerkaarten en opkoopers. Er wordt een levendige handel gedreven met het opkoopen van emmerkaarten voor kolen. De op koopers achtervolgen zelfs degenen, die de kaarten aan de politiebureaux afhalen en hoe verder de afstand, hoe hooger de prijzen worden ge boden. Men geeft zelfs f4,50 voor een kaart en menige huismoeder bezwijkt voor zulk een hoog aanbod. Een 103-jarige I Mej. v. Offeren, wed. De Winter, te Giesendam, is Dinsdag, onder vele blijken van belangstelling, 103 jaar geworden. Slimme stroomdief 1 Te Amsterdam trapte een agent van politie, die op den Strekdam surveilleerde, op een stuk koperdraad. Hij zag tot zijn verbazing, dat deze draad een eind langs den dam gelegd was. Dit volgende, kwam hij aan een kabel der electriciteitswerken, waaraan de draad bevestigd was. Hij ging terug, weer den draad volgende en kwam bij een schipper terecht. Een onderzoek wees uit, dat dit schip electrisch gratis verlicht kon worden ten koste der gemeente. Tegen den istroom-aftappcrc werd proces-verbaal opgemaaat wegens diefstal. Twee kinderen ontvoerd I Begin dezer week meldde zich aan het klooster Duinendaal, te Boxtel, als hij ook maar eens, voor één keer zoo'n dollen streek had mogen uithalen en dien dan later vertellen Misschien zou nichje Dora hem dan óók zoo aan kijken, als zij nu vau middag den over- moedigen student aangekeken had, die nog wel met een paar versche schram men over zijn gezicht prijkte, waarom hij door de anderen braaf werd uitge lachen. Nn waren zij zeker al op het eiland aangeland en pakten zij de eetwaren uit Eene flesch champagne hadden zij 00 meegenomen. De stilte in huis, die landelijke zon dagmiddagrust, deed hem pijnlijk aan. Geen geluid werd gehoord slechts heel uit de verte, vau den kant van het dorp klonken zangstemmen van knapen en meisjes. Een zwerm duiven kwam voor bij de veranda gevlogen en zweefde opwaarts, opwaarts met glinsterende vleugels, alsof het doel van de reis de zon gold. Op een anderen tijd zou Joachim daar schik in gehad hebben maar vandaag? Waarom dan vandaag niet? Daar hoorde hij een dof geruisch, en opkijkend bemerkte hij dat Maarten, de schipper, met de jol terug gekomen

Volksblad | 1919 | | pagina 1