hok, ja zelfs een varken werd ge» stolen. Toen dezer dagen weer een rijwiel diefstal ter kennis van de politie kwam, wist de inspecteur Van der Wal te weten te komen, waar het karretje verkocht was. Zoo kwam hij op het spoor van den verkooper, die werd aangehouden en al spoedig bekende met twee andere jongens den diefstal te hebben gepleegd. Toen men deze drie eenmaal te pakken had, kwam men spoedig te weten, dat genoemde politie-beambte inderdaad de gevaarlijke bende te pakken had gekregen en werd het mogelijk ook de overige leden van de bende, allen opgeschoten jongens van 1718 jaar, onder wie ver schillende recidivisten, te arresteeren. Door langdurige verhooren bekenden zij weldra hunne misdrijven. Hoevele rijwiel- en andere diefstallen zij wel gepleegd hebben, is niet precies meer na te gaan, maar uit het politie rapport van de laatste dagen blijkt duidelijk, dat aan de rijwieldiefstallen op groote schaal een einde is ge* maakt, al zal natuurlijk ook nu nog wel eens een karretje worden ont vreemd. Gemeentelijke Ceniraie Keuken te Goes. Menu van 13 Jan. tot 18 Jan. 1919. MaandagZuurkool met aard appels vleesch. Dinsdag Erwtensoep met vleesch Woensdag Roode kool met aard appels en vleesch. Donderdag Haché met aardappels. Vrijdag Gort met karnemelk. Zaterdag Knolraap met aardap pels en vleesch. Zondag a.i. sal de apotheek van den heer Van Kalmthont voor het publiek sfjn opengesteld, De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat verkrijgbaar is van 11 Jan. tot en met 17 Jan. 1919 Op bon 41, 1 ons Bruine Boonen. 42, 1 ons Witte boonen. 48, 2 ons Erwten. 44, 1^ ons Jam. 45, 1 ons Gort. 46, 1 ons Rijst. 47, 1 ons Kaas. 48, 1 stuk Chocolade. 49, 21/* ons Suiker. 50, 1 stuk Zeep. 51, 1/i K.G. Ammoniak. (Flesch meebrengen.) 52, 1 ons Gezouten. Garnalen. 8, vleeschboekje 2 ons vleesch. 11, 12,13, 14, Aardappelen. De zeep is verkrijgbaar bij de vol gende winkeliersJ. P. Boshoff, J. van Asperen Vervenne, Wed. J. B. Huijsse, E. Verbeem, M. Veenis, A. B. van Luijk, C. Dominicus, P. A. Verplakke, H. Snoep, C. de Kubber, M. Landman, J. de Jonge Wzn., A. Jacobs, J. Korstanje, A. Erankin, A. Hirdes, A. Willeboer, P. Knuijt. 2e helft December 1918. Ingekomen. C. de Manck, gevangenbewaarder alt Krainingen, Nieuw Goes 34 F. C. A. Boornick, slooper nit'sBeeren- hoek, H. Hendrikskinderendfjk 297 Th. Ja. Smallegange, naaister uit Vlissingen, Smalleg.baurt 62mP. Zwartepoorte, veldarbeider uit Kloa- tinge, Voorstad 111I. Fokke, schil dersknecht uit WoJphaartsdfk, WSb» gaardstraat 90; M. Meulenberg, dir. leveuBmiddelenbedrQf van Kloetinge, uit Kats, Oude Singel 90; Joh. van Hoorn, kantoorbediende uit Hengelo, Lange Vorststraat 134C. P. Voois, werkman uit Bergen op Zoom, Nleuw- straat 211. Vertrokken. A. O. L. Strijkers, commandant Radio station, naar UtrechtK. I. HeQboer, wagenmakeriknecht, naar Colvjnsplaat; C. A. de Munck, schipper, naar Brussel: Th. G. J. TolmeQer, tandtechciker, naar Arnhem; J. C. van den Boudt, administrateur naar MiddelburgKa. D. Zandee, verpleegster, naar Leiden. Paard en rijtuig gestolen. De politie te Zaandam heeft io den nacht van Dinsdag op Woensdag een paard en rijtuig aangehouden, welke bij onderzoek van diefstal afkomstig bleken en te Oostzaan gestolen waren. De bestuurder werd in hechtenis genomen, doch twee andere personen, die in den wagen verborgen waren, wisten te ontkomen. Vrouw levend verbrand 1 Terwijl de huisvrouw van G. Leve- riak te Weerselo een korten tijd alleen thuis was, moeten bij een los haardvuur in het achterhuis haar kleeren vuur gevat hebben. Toen er- hulp kwam vond men haar in deernis- waardigen toestand bij de pomp. Deerlijk gebrand, overleed ze na eenige uren van smartelijk lijden. Kind ontvoerd Het 13-jarig kind van L. V. uit Osch (Noord-Brabant), is sinds 6 weken spoorloos verdwenenalle ingestelde pogingen om het te ont dekken faalden tot op heden. Mea vermoedt, dat woonwagen bewoners het kfnd hebben meege voerd, aangezien deze lieden te Osch in de nabijheid van de woning waren gelegerd. Men meldt uit 's Hertogenbosch. Ongeveer drie weken geleden, op 16 December, werd nabij de kleine barrière op den weg van Oisterwijk naar Haaren, het lijk van een onbekend manspersoon met afgesneden hals gevonden. Hoewel de Tilburgsche marecbaussée het onder zoek krachtig ter hand namen, kon noch een spoor der daders worden ontdekt, noch zelfs de identiteit van het slachtoffer worden vastgesteld. Thans echter is dit drama volkomen opgehelderd. De naam van het slacht offer is bekend geworden en de moor denaars zitten achter slot en grendel. Van den vermoorde waren foto's en een signalement verspreid, waaruit een inwoner uit Etten, die ze in een herberg te Haaren zag, zekerenVan Dijk, meende te herkennen. In die richting werd toen verder gezocht. De familie her kende uit het signalement hun zoon Antoon, die wel eenigen tijd vermist werd, doch dien zij in de gevangenis waande, omdat hij nog 20 dagen te goed had wegens stroopea. Daarom was van de vermissing geen aangifte gedaan. Eenige aanwijzingen, door de familie gegeven, brachten de politie op het spoor van de daders. De vermoorde, die verleden zomer als polderman werkzaam was geweest in bet villapark te Oisterwijk, had daar kennis gekregen met de 20-jarige Antonit Veldhuizen. Toen hij later in Duitschland werk ging zoeken, knoopte dit meisje verkeering aan met zekeren A. de Kort. Zaterdag 14 Dec. kwam Van Dijk bij zijn verloofde terug en sprak met haar af, dat zij den volgenden dag zouden uitgaan. Het meisje had gezien, dat Van Dijk een flinke cent bij zich had en ver telde dit aan haren vrijer Kort en en diens kameraad Verhoeven. Besloten werd toen, hem dat geld afhandig te maken en desnoods voor geweld niet terug te schrikken. Den volgenden dag, toen Van Dijk bij zijn vroeger meisje kwam, werd tegen den avond eene ontmoeting op den weg van Oisterwijk naar Haaren afgesproken. Daar werd Van Dijk door De Kort en Verhoeven besprongen en van zijn portefeuille met f 80 beroofd. De ongelukkige zou nog gesmeekt hebben hem niet te ver moorden, doch wellicht uit vrees dat hij hen zou verraden, hebben de boos wichten hem den hals afgesneden. Het drietal is gevankelijk naar Til burg overgebracht, terwijl ook zekere M. Zeebrechts is gearresteerd, die wel niets met de misdaad uitstaande heeft, maar er later van geweten heeft en toen de politie niet heeft gewaarschuwd. Soeptabletten, jus- en bouillon blokjes Sinds 1 Januari zijn van Regee- ringswege soeptabletten en jus- en bouillonblokjes beschikbaar gesteld. Deze artikelen, die te kennen zijn aan den naam „Primula", worden onder Rijkstoezicht vervaardigd vol gens een vastgestelde samenstelling en voldoen aan zeer hooge eischen. De tabletten leveren een voedzame soep en de blokjes goede jus oi bouillon, terwijl de prijs zoodanig is, dat ook minder koopkrachtige beur zen er hun nut mede kunnen doen. Een soeptablet, waaruit twee bor den meel-, groenten- of julienesoep kunnen worden bereid, komt den verbruiker op 10 cent, een tablet voor pikante soep op 15 cent, een jusblokje, voldoende voor 1/io liter jus, en een bouillonblokje voldoende voor 1/i liter bouillon, ieder op 5 cent. UIT DEIN VREEMDE? De straatgevechten in het centrum van Berlijn duren voort. De redactie van het orgaan der onafhankelijke socialisten Die Freiheit is door het vuur der regeeringstroepen zwaar beschadigd. Voor het gebouw van de Vorwarts, dat in handen van de revolutionnairen is, worden hevige gevechten geleverd. Er worden zware machisegeweerafdeelingen aange voerd. Unter den Linden is in han den van de regeeringstroepen. In de voorsteden worden in allerijl burger wachten gevormd, die volgens ge rucht als reservetroepen kunnen worden gebruikt. De rijksdrukkerij is in handen van de revolutionnairen, die een arbeidersraad voor het beheer hebben ingesteld. De Spartaciërs buiten Berlijn. De Tagliche Rundschau meldt uit Dresden In Dresden zijn ook bolsje wistische betoogingen gehouden. Een uit verscheiden duizenden werkeloo- zen bestaande menigte drong het circus Sarrasani binnen, waar een vergadering van soldaten zou plaats vinden en maakte deze vergadering onmogelijk. De Saksische Liebknecht, de heer Nühle, verscheen precies op tijd en liet daarop een zijner bekende redevoeringen van stapei loopen. Na het sluiten der vergadering trok de menigte door de stad en deed een aanval op de wacht van het stadhuis, waarbij zij een groote hoeveelheid munitie buit maakte. Uit Dusseldorp meldt de Tagliche Rundschauook in het Rijasch- Westfaalsche industriegebied breidt de Spartacus-beweging zich uit. In Dusseldorp hebben gisteren overdag en gedurende den nacht uitspattin gen plaats gehad. De Franklurter Nachrichten ver neemt uit Berlijn De onafhankelijke socialistische partij heeft den afge- zetten hoofdcommissaris van politie Eichhorn, die lid is van de onafhan kelijke partij, dringend verzocht vrij willig af te treden om verder bloed vergieten te voorkomen. De houding van Eichhorn is nog niet bekend. Volgens de Frankf. Ztg. hebben de Spartaciërs te Dusseldorp het telegraaf- en telefoonkantoor bezet. Tevens is Eich, directeur-generaal der Mannesmann-fabriek, door de onafhankelijken in hechtenis geno men. Het centraalstation te Leipzig is door matrozen van het plaatselijk kommando bezet, die de soldaten wacht aflosten. De in verband daar mee verspreide geruchten over een aanstaanden omwentelingszet der Spartaciërs zijn ongegrond. De Sol- datenraad deelt aan het Leipziger Tage'olatt mee, dat de bezetting van het centraalstation op zijn bevel is geschied. In de voltallige zitting van den grooten arsolraad te Leipzig werd besloten, den arsolraden van Duitsch land te verzoeken het spoedig af treden van de regeering Ebert-Schei- deman te eischen. De stakers hebben te Mulheim groote betoogingen op touw gezet, waarbij Spartacusmannen de dagblad bureau^ bezetten. De Muelheimer Generaal Anzeiger verschijnt als Rote Fahne, orgaan der revolutionaire arbeiders van Muehlheim. De andere kranten mochten niet uitkomen. De Muensterischer Anzeiger ver neemt uit Dusseldorp Aanhangers van Spattacus hebben de gevangenis stormenderhand vermeesterd170 misdadigers werden vrijgelaten. Par ticulieren die door de Spartaciërs als gijzelaars naar andere steden zouden worden gebracht, hebben zich onder bescherming der Belgische bezetting op den linkeroever van den Rijn gesteld. (Volgens officieel bericht uit Brus sel, heeft de Duitsche overheid te Dusseldorp zich wegens de ongere geldheden onder Belgische bescher- ming geplaatst. De commissaris van politie en de burgemeester hebben de Belgische overheid gevraagd, tusschen beide te komen. Laatsge- noemde volgt de gebeurtenissen op lettend). De Muensterischer Anzeiger ver neemt uit MulheimEen duizend- koppige menigte heeft het huis van den groot-industrieel Hugo Stinnes, die beschuldigd werd met de Frac- schen omtrent overdracht van zijn fabriek te hebben onderhandeld, be stormd en geplunderd. Na een poos staken de mannen van de veilfg- heidsweer daar een stokje voor. In het bureau van de Echo vom Nieder- hein werden alle handelspapieren op een hoop geworpen en in brand gestoken. De leider der Kamer van Koop handel, de rector van het gymnasium, benevens een lid van den gemeente raad te Dusseldorp zijn door den Spartacusbond in hechtenis genomen. De hoogste autoriteiten, hooge staatsambtenaren en andere aanzien lijke burgers, bij elkaar I50menscben, waren tijdig gewaarschuwd en konden zich voordien bergen. De politie is door den Spartacusbond ontwapend. De politiemannen hielden een ver gadering, om tegen den maatregel te protesteeren. De correspondent van de N. R. Ct. te Berlijn schrijft dd. 9 Jan. Sedert gisteravond is de toestand niet veel veranderd. Alleen is de positie der regeering nog verbeterd, doordat zij meer troepen samenge trokken heeft. Zij kan zich nu de weelde veroorloven om agressief op te treden, wat zij echter nog maar in bescheiden mate doet. Het heet, dat morgen haar offensief begint, indien er voor dien tijd geen schik king getroffen wordt. De onafhan kelijke socialisten wenschen niets vuriger dan te onderhandelen en schijnen hun lieden in die richting te bewerken, maar Liebknecht schijnt Bevolking.

Volksblad | 1919 | | pagina 2