racxxxxxxxxxx; J. P. Boshof Jr. R. Hommes. J. HommesWouterse. C. KRAMER, zijn, dat de eerste dag van dit jaar ons nog niet louter rozengeur en maneschijn brengt, toch zijn deze heerlijkheden niét teneenenmale van den aardbodem weggevaagd. Eenmaal zullen toch zeker die schoonste kinderen van Flora weer haar sterkende geuren in onze neus gaten doen stijgen. Eenmaal zal ook weer het maanlicht van stil geluk zyn zilveren glans over de aardsche beemden spreiden. Onze innigste hartewensch is nu maar, dat dit spoedig, heel spoedig moge gebeu ren, liefst nog dit jaar. en dan zoo vol mogelijk. Het ga u en ons wel Eedactie bn Uitgever. NEDERLAND. Goes. Zaterdagavond j.l. is uit het Centraal Kleedingmagazijn alhier een overjas gestolen. Spionnage. Te Amsterdam zijn drie rijkstele grafisten aangehouden, die verdacht worden telegrammen te hebben onderschept ten behoeve van Duitsch- land. Decentrale recherche te Utrecht had ontdekt, dat van telegrammen, welke gewisseld werden tusschen de gezantschappen der geassocieerden en hun regeering, te Amsterdam (over welke stad zij verzonden wer den) kopieën werden gemaakt. Deze kopieën werden in handen gespeeld van een Duitsch agent, die ze weer naar een tusschenpersoon in Den Haag bracht. Eerstgenoemde werd door een inspecteur der Utrechtsche recherche te 's Gravenhage aange houden. De inlichtingen, door hem verstrekt, leidden tot de arrestatie op het hoofdtelegraafkantoor te Amsterdam van twee ongeveer 23- jarige telegrafisten 2e klasse 's mor gens vroeg is een derde telegrafist van ongeveer gelijken leeftijd in zijn woning aangehouden. Het drietal heeft bekend. Zij kopieerden de telegramstrooken die zij achterhiel den en na gebruik vernietigden. Voor hun bemoeiingen sedert September waren zij voor Duitsch- land werkzaam ontvingen zij bedragen, die in de duizenden liepen. Zoutevisch 20 cent per pond 1 t L schrijft in het Handbl Met verbazing lees ik in de courant „Er is zoo weinig vraag naar gezouten visch, dat die vermoedelijk zal uitgevoerd worden". Mag ik vragen waar die gezouten visch verkrijgbaar is f Er zullen meer lief hebbers van zoutevisch zijn dan ik. Maar in de stad mijner inwoning zie ik ze niet dan een weinigje bij dure vischhandelaars voor een prijs die niet te betalen is door matige beurzen. Op die manier zal men straks kun nen zeggen Er is zoo weinig vraag naar varkensvleesch dat dit kan uit gevoerd worden. Want wie kon voor een pond ham met zwoerd er aan f5 of f6 betalen Zoo zal men straks ook het rundvee kunnen uitvoeren onder de leus: er is geen vraag meer", want als de prijzee nóg meer oploopen is er zelis aan een pondje per week voor een gezin van 5 parsonen geen (denken meer. Enz. We worden toch wel aardig bij den neus genomen in 021s goeie landje. Voor Vlissingen werden beide Kert- dagen veel mijnen waargenomen, o.a. dreven er woensdagavond twee langs de gestrande (thans vlot gekomen) „Texelstroom". Een mijn was aan gedreven aan den dijk bij het eiland. In October stierven hier te lande 12,306 personen tegen 6229 ia Octo ber 1917. Kerstkindertjes 1 In den 2en Kerstnacht werden te Maas- dijk(gemeente Naaldwijk)ten huize van het echtpaar v. d. E., drielingen gebo- zoodat het kindertal van 7, plotseling steeg tot 10. De kleintjes, drie meisjes, maken het best, evenals de moeder. Moord Naar aanleiding van het feit, dat op den eersten Kerstdag de 69-jarige Gerrit den Oever in zijn woning, Nieuwe Laantjes 96 te Scheveningen, door buren dood te bed werd ge vonden, terwijl de deur van het huisje openstond en zich bloedsporen op het kussen van den doode be vonden, heeft de politie een onder zoek ingesteld. Aanvankelijk meende men te doen te hebben met een natuurlijke doodsoorzaak. Op grond echter van verschillende omstandig heden en aanwijzingen won bij de politie gaandeweg het vermoeden veld, dat men hier stond voor een geheimzinnig misdrijf. Inmiddels heeft de lijkschouwing plaats gehad. Deze en het verdwijnen van een som gelds uit de woning van v. d. Oever hebben dat vermoeden zoo danig versterkt, dat de politie thans voor zich de overtuiging heelt ver kregen, dat de oude man geen na tuurlijken dood is gestorven. Het onderzoek wordt voortgezet. Bij de intrede van 1919 biedt ondergeteekende aan familie, vrien den en begunstigers zijn beste Heil- wenschen aan. L. de Beste, 's Heer Hendrikskinderenstr. D 95. De 67-jarige incasseerder W. C. van A. liep op den Heemraadssin gel te Rotterdam. De man, die in dienst is van de Commanditaire Bankvereenfging Slavenburg Co., in de Wijnstraat, droeg een tasch bij zich, gevuld met kwitanties, die hij bezig was te innen, en f 650 aan aan bankpapier. Plotseling werd hij op dien singel door een man aangegrepen, die hem zijn tasch ontrukte en daarmede aan den haal ging, de Volmarijnstraat in. De incasseerder verloor, hoewel een bejaard man, geen oogenblik zijn positieven. Hij zette den straatroo- ver onder het geroep >houdt den dief* na, hetgeen tengevolge had, dat deze bij de Claes de Vrieselaan werd gegrepen. De tasch met in houd had hij onderweg weggewor pen, aan den inhoud ontbreekt geen cent. De aangehouden straatroover is F. V. genaamd. Hij is als wagen bestuurder in dienst van de Rotter- damsche Electrische Tramwegmaat schappij. A t) V ERTENTIEN Hartelijke gelukwensch met het jaar 1919 aan mijne begunstigers binnen en buiten deze stad. Dank zeggende voor het aaa mij geschon ken vertrouwen in het afgeloopen jaar, beveel ik mij verder in ieders gunst minzaam aan. D. Adriaanse, Smederij en Rijwielhandel, Ganzepoortstraat. Bij den aanvang van het Nieuw jaar, bied ik mijne vr feta den, beken den en begunstigers mijne beste heilwenschen aan. Dankbaar voor het genoten ver trouwen beveel ik mij beleefd aan. W. van Aken, Boekbinder en Linieerder. De ondergeteekende wenscht haar begunstigers, vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Zij dankt voor het vertrouwen in het vorig jaar haar geschonken, en beveelt zich bij voortduring aan. Wed. Job de Bruine Zo. Schilders, St. Adriaarsstraat. Veel heil eu zegen aan onze vrienden en begunstigers zoowel in als buiten de stad. firma Reijerse, bloemisten. Lange Kerkstraat - Brouwersgang. Th. de Bart wenscht zijn vrienden en begunstigers een gezegend Nieuwjaar toe. zich verder in de gunst aanbevelend. Koningstraat. Pf- J. P. BOOM, Coiffeur. Lange Kerkstraat. p. f Het compliment van den dag aan mijn geachte cliëntèle. Markt. Ondergeteekende wenscht zijn fa milie, vrienden en begunstigers een voorspoedig nieuwjaar. Hij dankt voor het genoten vertrouwen en beveelt zich weer opnieuw aan. P, Chamuleau, Mr. Timmerman, Beestenmarkt. Gelukwensch aan begunstigers en vrienden binnen en buiten deze gemeente, met *het jaar 1919. Mij beleefd aanbevelend,^ P. J. van Calmthout, Meubelmaker. Keizerstraat. 1. Y. Centraal H Ileedingmagazijn, X U F. Q. C. DEm HOLLANDER j VOOOOOOOOOOOf! Gelukwensch aan begunstigers en vrienden binnen en buiten deze ge meente, met het jaar 1919. Mij beleefd aanbevelende, A. W. Huijsse, Vlasmarkt. Stalhouderij „DE PRINS YAN ORANJE". P' Mijn beste heilwenschen aan be gunstigers en vrienden, in en buiten deze stad. W. Koevoets. Aanleg van gas- en waterleiding. Gelukwensch aau begunstigers en vrienden binnen en buiten deze ge meente, met het jaar 1919. Mij be leefd aanbevelende. Kaufmann, Papegaaistraat. Heil en zegen toegewenscht aan stad- en landgenootea bij de intrede van 1919. Dankzeggende voor het genoten vertrouwen in het afge loopen jaar, beveel ik mij t verder minzaam aan. C. de Kok Pz. Lange Vorststraat. Mijn beste wenschen in 1919. Mej. Nagelkerke, in Galanterieën. Papegaaistraat. J. C. JC. van Damme. Brood- en Banketbakkerij. P- f Grof-, Hoof-, Kachel- en Rijfuigsmederij. Met de intrede van 1919 wenscht ondergeteekende zijn begunstigers, vrienden en bekenden veel geluk en voorspoed. Dankend voor het genoten vertrouwen beveelt hij zich bij voort during aan. W. van Diillemen Pz., Gediplm. Hoefsmid. Gelukwensch aan vrienden en be gunstigers bij de intrede van het jaar 1919. Everse, Slagerij, Korte Kerkstraat. Hartelijk gelukwensch met 't jaar I9l9aanmijne vrienden, begunstigers en bekenden. Dankzeggende voor het aan mij geschonken vertrouwen in het afgeloopen jaar, beveel ik mij verder minzaam aan. A. Eogelvaart, Mr. Smid, Lange Vorststraat. Bij den aanvang van het nieuw jaar breng ik U mijn hartelijke ge- lukwenschen. Hartelijk dankende voor het vertrouwen, het vorige jaar mij geschonken, zoo beveel ik mij ook dit jaar minzaam in uwe gunst aan. J. L. Faase, Schoenmaker, Korte Vorststraat. Mijn beste' heilwenschen aan be gunstigers en vrienden, in en buiten deze stad. W. Faase, v/h. Fa. Wed. A. Smit, in Brandstoffen. Mijn beste heilwenschen aan be gunstigers en vrienden. J. den Hollander, Mr. Schilder, Lange Vorststraat. BERGSCHE TEERHUIS. COMPLIMENT VAN DEN DAG. Allen, vrienden, bekenden en be- gunstfgers, een gelukkig nieuwjaar j toegewenscht door j H. P. v. d. Heil, i Loodgieter en aanleg gas- en waterleiding. Chef-Bakker Bakkerij „Ons Belang". Compliment van den dag. Allen, vrienden, bekenden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar toegewenscht door de Firma Gebrs. Mulder. V

Volksblad | 1919 | | pagina 2