van een treurig schouwspel. Ben 8 a 10 jarig knaapje I fatsoenlijk gekleed, kwam de Maas.afdrijvengezeten op een ijssebol. Vanwaar hij kwam is onbekend. Men was niet bij machte op zijn geroep hulp te verbe nen. Het is zeer te vreezen dat. wanneer men niet verderop geslaagd is hem te reddenhij van koude zal zijn omgekomen. Aan het station van den Hollandschen spoorweg te Delft kreeg bij het laden van vaten brande wijn een der vaten een lektengevolge waarvan het spoedig ledig liep. Een vijftal sjouwers wierpen zich op den grond en dronken het vocht van de 'straat. Een hnnner echter vond, dat hij op die wijze niet genoeg kreeg, en hield daarom zijne klomp onder het sterk lekkende vat, om iu lauge teug-en het goed koop verkregen vocht op te slurpen. Het einde laat zich denken. Het vijftal werd zwaar beschonkendrie hunner zelfs geheel bewusteloos zoodat zij per hand wagen naar het politie-bureau moesten worden ge bracht; de beide anderen werden door eenige burgers naar hunne woning gebracht. Wissekerke (N. S.) Op 24 dezer werd hier een wedstrijd gehouden op schaatsen en met priksleden op de ijsbanen in de Ylietepolder. Door 32 personen, allen tot den arbeidersstand behoorende, werd hier aan deelgenomenen allen verwierven een prijs uit spek, brood, kleedingsiukken enz. bestaande. Na afloop van den wedstrijd te 4 ure, keerde men in optocht huiswaarts. Voor de woning van den Edel-Ackt.b. heer Bur gemeester werd balt gehouden en het Volkslied ge zongen waarop de burgemeester naar buiten trad en toegesproken werd door den president der commissie, die zijn dank betuigde voor den steundie ZEd. aan de zaak geschonken had. De burgemeester zeide zich te verheugendat het feest zoo goed en ordelijk af- geloopen was en dankte voor de hem gebrachte ovatie. Voor de woning van dhr. F. Romeijn werden de prijzen uitgereikt, waarop ieder wel voldaan huis waarts ging. Een woord van dank aan de burgerijdie door hare vrijwillige bijdragen dit ijsfeest mogelijk maakte. Kruininge. Door 44 leden van de afd. Kruininge der maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeelaud is 99,300 kilogram klaverguano voor gezamenlijke rekening aangekocht. Kruininge. De zangvereeuiging „Zachtaan voor uit", onder directie van dhr. A. A. van der Wiele, zal op Dinsdag 30 December, des avonds om 7'/3 ure, op de bovenzaal van dhr. L. D. van de Linde, haar derde concert geven. Het programma bestaat uit 11 nnmmers zang en 2 comediestukjes, getiteld „99 beesten en een boer" en „Schuiven gaan ze." Na afloop bal. Kruininge. De gemeenteraad heeft de verordening ge wijzigd, betreffende het schoolgeld voor het onderwijs in deFransehe taal. Voor elk kind der vermogenden zal f 0,60 per maand en voor elk bind der onvermogen- deu zal f 0,40 per maand moeten betaald worden. Zoo zij bet gewoon lager onderwijs genieten, zal door vermogemlen f 0,20 per maand moeten betaald worden en genieten onvennogenden vrij onderwijs in de Franscbe taal. De nieuwjaars-collecte, dit jaar alhier gehouden, heeft de som van f480,70 opgebracht. Wisse,kerke (N. B.J, 24 Dec. 1890. De uitslag der verkiezing voor een lid van - den gemeenteraad, in plaats van dhr. J. van Schouwen, overleden, is: uit gebracht 182 stemmeu, Hiervan verkreeg dhr. P. Dielemau Sr. er 102, H. Meulenberg 41 A. Abra- hamse 31, terwijl nog enkele stemmen op verschil lende audere personen waren uitgebracht. Dhr. P. Dieleman is dus met volstrekte meerderheid ge kozen. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen bij de Chr. Ger. Kerk. te Ierseke ds. J. A. Goedblocd te Nieuvendijk. Op t F bruari a. s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Sturm, hoofd der school te Kats, als zoodanig in dienst trad. Naar men verneemt zullen de ingezetenen dier gemeente dien dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Te Utrecht is geslaagd bij het examen in den zang, vanwege de Maatschappij ter bevordering van de Toonkunst gehouden, dhr. C. De Dreu, thans volontair aan de openbare lagere school D alhier, oud leerling der Rijkskweekschool te Middelburg. 's Gravenhnge. Geslaagd voor het examen middelbaar onderwijs boekhouden, voor de huisacte, mej. J. De Graaf te Goes. 's-Heer Arendskeike. Door het college van notabelen alhier is tot kerkvoogd der Ned. Herv, gemeente herbenoemd de heer j. Meulenberg Mz. U I T BEI* VREEMD E. Succide hongerlijder van beroep heeft te New- York een vasten van 45 dagen ten einde gebracht. Hij was zoo zwak, dat hij zich bijna niet meer be wegen kon. Zestien mijnwerkers in een mijn te Dour in Hene gouwen hebben een tijdlang in ilen grootston angst doorgebracht. Zij zouden van hun werk terugkeeren en waren in het hijschtoestel reeds halverwege de opgaande schacht gekomentoen eensklaps een ge kraak gehoord werd en het t-oest.el zitten bleef. Het kon niet op en neer en de mijnwerkers moes ten zes uren lang in hun benauwden toestand door brengen vóór men er in s'aagde, hen met een touw een voor een op te hijschen. Ze waren geheel ver kleumd van koude en door den doorgestanen angst iu een trenrigen toestand. Eene rijke Amerikaausche jonge dame, Kate Drexel, dochter des eigenaars van het bankiershuis Drexel Morgan Co., zal in Februari a. s. den sluier aan nemen in het klooster der zusters van het Allerhei ligste Sacrement te Pittsburg. Deze-bruid der kerk moet een bruidschat van 40 millioen dollars mee brengen. Tengevolge van het ongunstige, mistige weer, waar door de scheepvaart sedert eenige dagen wordt be lemmerd is in de Loudensche dokken zeer weinig werk, zoodat het aantal werkloozen steeds toeneemt,. Alleen van de leden der Dockers Union zijn op het oogenblik 8000 man geheel of grooteudeels zonder werk. De voorzi'.ter der vereeuigiug, de uit den tijd der werkstaking bekende Tom Maunheeft zich in be trekking gesteld met eenige der grootste reedersten einde verbetering te brengen in den toestand tot dusver echter zonder gevolg. Het geheele aantal werk lieden dat tegenwoordig te Londen geen werk heeft schat Mann op 90.000. A E E E R 1. E I. Een middel tegen winterhanden, niet het klas sieke, zelfs beter nog, naar men zegt. Men wrijve 's avonds bij het naar bed gaan de handen goed in met levertraan. Vooral om het springen" te voorko menis dit middel goed daarom kan men er al vroeg, in October bijv., mee beginnen. Bij eene nette familie gevraagd inwoning- door eene juffrouw bare bezigheden buitenshuis heb bende. Adres aan het bureau dezer' courant. Terstond benoodigd eene flinke Dienstbode die thuis kan slapen. Adres bij den uitgever dezes. Snelpersdruk. - J. A. Ross. - Goes.

Volksblad | 1890 | | pagina 7