Likeuren, ROODE WITTE AALBESSENWIJN EN STERKEN DRANK. M. Hoogesteger, Regensburg RUIM VOORHANDEN: II. Janse. J. Verdonk II IT I) EiS VREEMDE. De lord opperrechter van Ierland heeft verleden Vrijdag verscheidene maanlichters veroordeeld. Ti moth ij Lalor echoot in den nacht van 18 Augus tus ji. verscheideue kogels in het huisje van een ar men arbeider, omdat deze man bleef werken voor een geboycot persoon. De kogels kwamen terecht in den muur dor bedstede en waren vlak over het hoofd kussen gestreken zoodat de rechter verklaardedat het als een wonder beschouwd eu aan Gods goede voorzienigheid moest worden toegeschrevendat de arme arbeider, zyue vrouw en kind niet gedood wa ren. Gerucht hoorendzette de misdadiger het op een loopen. Twee politiekonstabels, die juist eene ronde deden, achtervolgden hem. Op hun eisch om zich over te geven, antwoordde hg met een schot op tien passen afstand en een oogenblik later door op vier passen nogmaals te schieten. Geen der kon stabels werd geraakt en om deze reden buiten zijn wil (nl. dat niemand in dien nacht er het leven bij inschoot) werd Lalor niet tot de doodstrafmaar tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. Twee jonge mannen Patrick Hartigan en John Bro- dij werden veroordeeld tot twintig jaren tuchthuis straf. Zij hadden een huisbewaarder op eene hoeve, waarvan de pachter wegers wanbetaling was uitge zet, wel niet door hunne schoten gedood maar toch voor zijn leven verminkt en hulpbehoevend gemaakt. Vijf andere maanlichters werden mede elk tot twin tig jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Zij hadden in den nacht van den Oden Augustus jl. zich om de woning van een man verzamelddie aan zijn geboycotten meester trouw bleef. Zij schoten herhaaldelijk en wond den bijna doodelijk den zoon die in eene bedstede bij zijn vader lag te slapen. De jongen herstelde echterofschoon hij door twee kogels was geraakt en één nog wel in het voorhoofd was gedrongen. De rechter zeide tot deze maanlichters, dat zij slechts aan de doodstraf wegens moord ontkwamen, omdat de jongen genezen was. James Griffin werd, voor het houden een er onwet tige bijeenkomst en het bij nacht gewapend rond- loopenveroordeeld tot twee jaren dwangarbeid. Twee andere maanlichters werden, voor het hij nacht houden eener ongeoorloofde bijeenkomst en het bin nendringen eener woning, waar zij wapenen wegna men veroordeeld tot achttien maanden dwangarbeid. Een andere maanlichter, die een meisje meteen re volverschot had verwond, bekende schuld, maar pleitte als verzachtende omstandigheiddat hij dronken was. Hij werd veroordeeld tot twaalf maanden dwangarbeid. Nog drie maanlichters waren schuldig bevonden aan het houden eener onwettige bijeenkomst en het vuren op en verwonden van een man. Zij werden ver oordeeld élk tot twee jaren dwangarbeid. De belangrijkheid van al deze veroordeelingen is te grooter, omdat het „schuldig" Jin elke zaak door eene jury werd uitgesproken. Het verwijt der Home-Rulers, dat zij geen onpartijdige rechtspraak hebbenomdat in sommige oproerige districten ingevolge eene wet de juries tijdelijk ziju afgeschaft, daar geen jurylid zijn leven zeker was als hij een „schuldig" durfde uitspreken is dus op bovengenoemde maanlichters- gevallen niet van toepassing. De opperrechter ver- blaarde dat achter deze veroordeeldendie meest allen jonge mannon waren, de on veroordeelde maar veel schuldiger misdadigers stondendie hen tot deze mis daden hadden aangespoord en er zedelijk verantwoor delijk voor waren. RECHTSZAKEN. Bij het Kantongerecht te Goes zijn veroordeeld wegens*, het te Goes ten verkoop in voorraad hebben van brood, niet voorzien van een vooraf aan B. en W. aldaar opgegeven merk: J. J. Ie C., J. V., C. A. v. N., K. C. M., J. R.,J. de G., J. C. d. B. en D. M., allen te Goes, ieder tot i i b. s. i d. h. het zonder acte zich met geladen schietgeweer in het veld bevinden: W. D., Wissekerke, tot f5 b. s. 4 d. h.; het bevisschen der Schelde zonder consent: J. C. S., Clinge, tot tib. s. 1 d. h.j het verwekken van rumoer: S. de L., Baarland, tot f 1 b. s. 1 d. h.; het beloopen van eens anders bezaaiden grond: M. W., C. v. H., Goes, ieder lot t 1 b. s. 1 d. h. het te Goes rondventen van ongekeurde visch: J. B., To- len, tot f 1 b. s. 1 d. h.: Het zich vestigen in eene andere gemeente, zonder daarvan aan de betrokken gemeentebesturen kennis te gevenA. de H., Kruiningentot t 1 b. s. 1 d. h. en straatschenderij". P. K., Goes, tot f 10 b. s. 3d. h. J.K., Ko- lijnsplaat, tot f5 b. s. 3 d. h.; J. F. B., Goes, totf3 b. s. 2 d. h.J. O., Rilland-Bathtot I2 b. s. 2 d. h.; C. J. R., J. P., J. R., Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. Verder wegens strooperij en opgeven van een valschen naam: A. W., Goes, tot 2 maal f5 b. s. 5 d. h.strooperij: F. M. Goestot f 5 b. s. 5 d. h. Plet laten loopen van vee op eens anders beplanten grond: A. K., Goes, tot 12 b. s. 2 d, h,; het binnen den alstand van 45 M. van een openbaren weg branden van een vuur: A. K., Krabbendijke, tot 1 1 b. s. l d. h. en P. K., Krabbendijke, tot 13 b. s. 3 d. h.; het na 't sluitingsuur zich bevinden in eene herberg: P.M. Z., J. K., M. S., J. S., C. K., J. F.,'s Heer Arendskerke, ieder tot 11 b. s. 1 d. h. het na 't sluitingsuur open houden van zijne herbergA. G., 's Heer Arendskerke, tot 13 b. s. 3 d. h. het met een hondenkar rijden over de openbare straat te Kruiningen zonder zijne honden te voet te geleiden, H. D., lerseketot f 1 b. s. 1 d. h.; het te Goes gebruiken van een varkenshok, niet voorzien van een gierput: A. v. K., Goes, tot f 3 b. s. 3 d. h.; het niet bijwonen der oefeningen met de brandspuit: J. W., lerseke, tot f 1 b. s. 1 d. h. het belemmeren van het verkeer op den openbaren weg: J. B. L., Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werden J. E., Baarland, J. A. v. H. en C.J. R., Goes, beklaagd respectievelijk van: het verwekken van rumoer, overtreding der arbeidswet en straatschenderij. ADVERTENTIES. ALLERHANDE SOORT VAN Siroop van Punch Tan 85 cent per fleseh en hooger. Cog-iiacvan f'1,40. Roode Wijn van 8.5 ct. Roode en' Witte Anijs, Tan af f0,50 en hooger. Verder 's-Heer Hendrikskinderenstraat. Speciale inrichting voor Z.-Bevel, tot het repareer™ Tan Harmonica's. •T. ROBERTlerseke. Wed. S. J. DE JONGE Ver westGoes, levert 100 NAAM KAARTJES, in iiet étui, letter naar keuze, op fijn Bristol- of Elfeu- bein-karton a 85 cent. Hierbij ontvangt men cadeau een prach tige Jacob's l'remie-Sclieurkalen- derwaarop men ais hoogste prijs kan trekken een Amsterdamse!; Prèïniclot van f 100,—. Den eersten Dinsdag' van iedere maand is de Tandarts te consulteeren of te ontbieden bij den heer Jac. Schnisidmi, St. Ja- cobstraat Goesvoor alle MOND- ZIEKTBNKUNSTTANDEN on GEBITTEN; het regelen der KIN- DERTANDEN enz. puilte Gezondheidsroggebloem Tarwebloem Krenten en Rozijnen. Best. Kleingoed, 8 cent per HG. (ons.) Schuimpjes, 8 cent p<-r HG. (ons.) Zoutgebak, 8 cent per HG. (ons.) Lange Kerkstraat.

Volksblad | 1890 | | pagina 4