een 70tal mannen en jongens werd deelgenomen. De prijzen bestonden voor ieder deelnemer in brood met spek, de hoeveelheid in evenredigheid met den be haalden prijs. Ten laatste werd de lachlust nog op gewekt door den wedstrijd in iedere afdeeling, bestaande in een jacht op 3 hanen en 3 kippen. Ten slotte werden de 'behaalde prijzen uitgereikt en zag men ieder deelnemer met een verblijd gezicht huis waarts keeren. Dank aan de commissie, die geen moeite gespaard heeft en aan de burgers voor hun welwillende bijdrage, om do armen in deze barre koude een geuotvollen middag te geven. Het terrein was versierd met vlaggen. Hoewei het weder zich niet gunstig liet aanzienwaren er velen van heinde en ver opgekomentot het bijwonen van dit ijsfeest. Alles liep in de beste orde af. Kruininge. Laatstleden Zaterdag werd door het arm bestuur der Ned. Herv. kerk alhier, daartoe door een mihieh onbekenden gever in de gelegen heid gesteldeene extra bedeeling gehouden van brood. Ieder arme, die lezen kon, kreeg bij zijn brood nog een toepasselijk dichtstukje. Wolfertsdijk. Zaterdag had alhier een feest en wed strijd in hardrijden en hardioopen op het ijs in den Heerenpolder plaats, waaraan een 140 meestal school kinderen deelnamen; om één ure vertrok men in op tocht met vlaggen uit het dorp, voorafgegaan door een gekroonden ezel met een rijder daarop en de commissie bestaande uit de hm. C. Zuidweg J. Koert, P. Jonker, P. den Herder, C. J. van de Putte en J. Noteboom. 18 prijzen en SO kilo spek, dat daarvoor aangekocht was, was er uitgeloofd; het spek voor kinderen van behoeftige gezinnen. Na afloop wer den de kinderen nog onthaald op melk en koekjes en om half vijf uur irok men weer in dezelfde orde naar liet dorp terug. De commissie komt voor dit alles een woord van lof toe. Heinkengzand. Bij de Ned. Herv. gemeente aihier zijn herkozen tot ouderling de heeren J. Uijtersehout en O Nijsse Az. en tot diaken de heer M. De Boot terwijl als zoodanig is gekozen in plaats van den heer P. Nijsse Gz. de heer J. Walker. Kortgene. Door het kiescollege der hervormde ge meente alhier, zijn als leden van den kerkeraad benoemd: Jan Israel tot. onderling en Daniel Kalle- waard tot diaken; terwijl tot secretaris is benoemd de heer C. Schuilwerve, in plaats van den heer H. Roelof, die, als zoodanig, ODtslag genomen heeft. Door stembevoegde leden zijn tot leden van ge noemd kiescollegie herbenoemd de heeren H. Roelof, D. Meulenherg en J. van der Weele. Eu in de plaats van J. Mareuese, die niet herkozen is Jan Hoebeke. Wemêïdinge22 Dec. '90. Vrijdagavond was het hier uit voering van het Fanfarengezelscbap „Oefening kweekt Kunst." Het was jammer, dat door het weder en andere oorzaken niet meer publiek tegenwoordig was, want was volgens de bezoekers de muziek nog zoo kwaad niet, ook de beide blij spelen: „Joost Uilenspiegel" en „Barbier-Brugwachter" moch ten een welverdiend applaus verwerven. Is het gezelschap niet sterk, het heeft getoond, dat een goede wil veel vermag. Het is en blijft jammer, dat hier nog niet de rechte geest heersclit, om zich een weinig studie te getroosten. Er zijn nog veel te veel jongelieden, die liever, in zalig niets doen over kwaad loopen peinzen, dan dat ze trachten in fatsoen lijk gezelschap smaak en gevoel voor het schoone te ver krijgen. Doch gelukkig zijn er ook, die met woord en daad het goede steunen. Hun komt dank toe van alle welden- kenden. De zeehond, die hier een tijdje in het kanaal heeft ge woond, is, jammer genoeg, door een schipper gevangen, gedood en „versmolten." Het beestje, dat nog jong was, heeft 4 L. traan opgeleverd. Icrseke22 Dec. Door B. en W. is benoemdin de beden gehouden vergaderingtot klerk ter ge meen te-Seeretarie op eene jaarwedde van f200, dhr. J. Rijpma, in gelijke betrekking te Bloten (Friesl.) Door bet wegdrijven van het ijs zijn de bakensals berkonningsteekenen van de verschillende oesterper- ceelen in de Oosterscbelde verdwenen. Niemand mag nu de perceelen betredenalvorens die teekenen hersteld zijnter voorkoming van mis verstand en misbruik. IJsON GELUKKEN. Een 24 jarige werkman is nabij Utrecht door het ijs eeuer sloot gezakt en verdronken. Te Zijderveld reed iemand tegen de leuning van eene brug an stierf aan de gevolgen. Te Ulestraten(Limburg) is een dertien-jarige knaap bij bet spelen op liet ijs gevallen en kort daarop overleden. Het eeuige dagen geleden medegedeelde bericht, dat te Tiel een kind zou zijn doodgevroren moet niet waar zijn. In bet meer van Seleut in Oost-Holstein vielen twaalf meisjesdie baar belijdenis zouden afleggen door bet ijs en kwamen allen om. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. De heer C. Plaatsman, canclidaat te Utrecht, bedankte voor het beroep naar Wilhelminadorp. RECHTSZAKEN. Door de Arrondksements-Rechtbankte Middelburg, zijn veroordeeld wegens: diefstal: L. C„ 16 j., leurderGoes, tot 3 m. gev. straf, J. de B., 15 j., arbeider, Goes, 1 m., J. P. v. S„ 2S j., timmermansknecht, M. B„ 15 j„ bakkersknecht, en P. H., 29 j., arbeider, allen Wol fertsdijk, ieder tot 1 d. gev. straf mishandeling; P. M., 24j., werkman, Kruininge, f 8 b. s. 6 d. h.; beleediging: L. J. B., broodbakkerWissekerke f 10 b. s. 5. d. h. beleediging van een ambtenaar: C. B. v. B., 32 j., koopman, Schore,tot 7 d. gev. straf; bedelarijL. C. 16 j.,leurder, Goes, tot 2 maal 12 d. hech tenis. Allen in de kosten. Inzake M. S„ 22 j., smidsknecht, J. d. K., 22 j., timmer mansknecht, C. J. N. Mz., 22 j., metselaaren C. N. Hz., 22 j., werkman, allen Ierseke, appellanten van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij zij ter zake van overtreding der jachtwet zijn veroordeeld ieder tot 3 maal f 5 b. s. 4 d. h., is het vonnis, waarvan appèl, vernietigd, en, opnieuw recht doende, de ie en 3e bekl. veroordeeld tot 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h. en in de kostenook in die gevallen op het hoo- ger beroep, en de 2e en 4e bekl. ontslagen van rechtsver volging. Vrijgesproken zijn: L. P., 25 j., schipper, Kruiningen, be klaagd van mishandelingL. C., 16 j., leurder Goes, beklaagd van heling. IT BES V RE E M I) E. In Sepiember jl. werd een gewezen onderofficier, die op bet, punt stond als kolonist naar Australië te gaandoor twee vagebonden in Kingsland (Lon den) achtervolgd. Het was zooals later uit bet ge rechtelijk onderzoek bleek, vrij duidelijk, dat zij hem wilden aanvallen, daar bij kort te voren in eene kroeg de waardin tegen ben beschermd had. Na eene waarschuwing, die niet hielp, trok Hargan aldus beet de man zijn revolver en schoot de twee kerels dood. Hij werd veroordeeld tot twintig jaren tuchthuisstraf. Dit vonnis werd algemeen onbillijk ge vonden. De minister van Binnenlandsche Zaken ont ving eene menigte verzoekschriften door duizenden personen onderteekend en een 14 dagen geleden volgde in het Huis der Gemeenten eeue interpellatie. Het ge volg is, dat de 20 jaren tuchthuisstraf van Hargan thans veranderd zijn in 12 maanden dwangarbeid. En als hij de gevangenis verlaat zal bij zeker door eene open bare inschrijving van het noodige worden voorzien. Wegens ziekte der tegenwoor dige eene flinke Dienstbode benoodigd. Adres aan het bureau van dit blad. JI 4 It K T B E R 1 C H T. Rotterdam, 23 Dcc. 1890. Ter vee 111 a r k t waren aangevoerds 1092 Runderen, 315 vette, 26 nuchtere Kalveren, 259 Schapen, 595 Varkens, 3 Biggen. Runderen le kw. 742e kw. 68, 3e kw. 64.; Kalveren le lew. f 1,05 2e kw. 87 3e kw. Schapen le kw. 55, 2c kw. 45, 3e kw. Varkens le kw. 23. 2e kw. 22. 3e kw. 21 et. Snelpersdruk. *- J. A, Ross. - Goes.

Volksblad | 1890 | | pagina 2