te: Hardrijderij op Schaatsen, NAGEKOMEN ADVERTENTIEN. Roode Winkel. FIRMA NATHAN EMANUEL. Ilebt ge de strooibiljetten van de BOTER al gelezen? eene leaning van een half jaar bij den een of an deren kassier. Het voorstel wordtTzondel' eenige dis- cnssie aangenomen. Bij het bespreken van de nienwjaarseommissie spreekt dhr. Sauer den weuseh uit, dat een spys- commissie worde in het leven geroepen, zooals die te Goes en te Tolen bestaat en" geeft zijn*' voorstel? ter overweging. De voorzitter acht het beter daarover later jjte spre ken en belooft dhr. Sauer hem na 10 Januari de" behulpzame hand te bieden. Ten slotte geeft dhr. Sauer zijn leedwezen te kennen over den slechten toestand van de Dam straat daar deze niet te begaan is bij nattig weder.| De voorzitter zegt in 2 a 3 jaar niets te kunnen doendaar de finantiën nog niet gunstig zijn. Dhr. Sauer verzoekt, dat de gemeente eene lee ning sluite van f1000 a f1500. De voorzitter zal door den gemeente-opzichter het op laten metenbegrooting maken en in eene vol gende vergadering opgave daarvan doendoeh een klein gedeelte zon misschien nu reeds kunnen ver beterd worden. Hierna werd de vergadering gesloten. Kruininge. Woensdag 11. heeft deze gemeente een pronkstuk verloren door het doodvriezen van den laatsten prachtigen pauw op de hofstede van den heer D. Blok. Vele wandelaars zullen hem missenvooral des zo mers, daar men zijn pralen met aandacht gadesloeg. Driewegen. Bij herstemming voor'een lid van den gemeenteraad leverden 32 van de 68 kiezers hunne stembiljetten in. Met 21 stemmen werd de heer G. Molhoek gekozen. Bath, 16 Dec. 1890. Heden avond gaf de zang- vereenigiüg „Excelsior" alhier eene uitvoering. Het twaalftal zangnommers van het programma, dat ten gehoore gebracht Werdwerd naar verdienste uitge voerd. Ook een paar comediestukjesle. „Een Chi- neesch Gezantschap" en 2e. „Naar en van de Parade", door dezelfde Vereen, ter afwisseling ten gehoore ge bracht, voldeden zeer goed en droegen er niet wei nig toe bij om de laehlnst en de vroolijkheid van het vrij talrijk opgekomen publiek te verhoogen. IJsON GELUKKEN. Te Tietjerk kwamen eenige jongelieden van een hardrijderij te Bergum en begaven zich OTer het Ber- gumermeer naar huis. Een paar van hen zakten door het ijsmet het ongelukkig gevolgdat eene doch ter van J. P. v. d. P., landbouwer te Kooten, on danks de heldhaftige pogingen van haar broeder om zijne zuster te redden, verdronk. Hij bevindt zich, tengevolge zijner bovenmeusclielijke inspanning, niet geheel buiten gevaar. Een remmer op een goederentrein Venloo Fijenoord moet doodgevroren zij o. Te Maastricht had eeae dame, van het ijsvermaak terugkeerende, het ongeluk te vallen en zich in de schaatsen zoodanig te verwon den dat zij aan de gevolgen overleden is. Onder Avelde zijn twee kinderen doodgevroren wegens on voldoende dekking, _CO BRESPOND ENTIE. Plaatsgebrek noopt ons het begin van ons feuilleton „Eene bekentenis" tot bet volgend nummer te laten liggen. RECHTSZAKEN. Door de Arrondusemcnts-Rechtbank te Middelburg, zijn veroordeeld wegens: mishandeling: J. U. (H.) 40., werkman Woensdrecht, tot >4 d. gev. straf, en A. M. 22 j., polderwerker, Kapelle, tot f 5 b. s. 5 d verstoring eener godsdienstoefening: E. R., 16j., arbeider, Ierseke, (thans in de strafgevangenis te Goes), tot 7 d. gev. straf huisvredebreuk en verzet: P. B., 22 j.,arbeider, Heinkens- zand, tot 7 d. gev. straf; en strooperij: P. Z., 16 j., en L. T., 19 jarbeiders. Heinkens- zand, ieder tot 1 m. gev. straf. straatschenderij: J. de B., J. S., Goes, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.J. B., Goes, tot f3 b. s. 3 d. h., en P. K., Goes, tot 2 maal f 5 b. s. 3 d. h.; strooperij: H. C. B., H. B., Kruiningen, ieder totf 2 b. s. 2 d. h., F. K., D. P., Kruiningen, ieder tot f3 b. s. 3d. h.; Allen in de kosten. Door het Kantongerecht te Goes zijn veroordeeld wegens: het in het openbaar houden van eene voor de zedelijkheid aanstootelijke toespraak: A. W. Goes; tot 13 b. s. 2 d. h-, en F. B., Hoedekenskerke, tot i 5 b. s. 3 d. h.; het voorhanden hebben van ongeijkte maten cn gewichten C. P., Ierseke toti 1 b. s. 1 d. h., B. V. P., Ierseke, tot 4 maal f 1 b. s. 1 d. b. het bevissclien der Schelde zonder consentJ. G., C. D,, F. de W., M. M., J. M., F. de W., M. M., Ierseke, ieder tot i 1 b. s. 1 d. h. het bevisschen van eens anders perceel in de ScheldeN. E., Ierseke, totf 1 b. s. 1 d. h., J. L., Ierseke, totf2 b. s. 2 d. h.M. v. d. H., C. O., N. V., Ierseke, ieder tot f4 b. s. 4 d. h. Verder wegens liet te Goes houden van een varkenshok enkel van planken en zonder gierput: J. V., Goes, tot f3 b. s. I d. h.j het te Goes verblijven in eene herberg na 't sluitingsuur: J. M., A. C. A., Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. het te Goes rijden met een kruiwagen over de Groote Markt J. H., Kioetingetot f 0,50 b, s. 1 d. li. het niet rein houden van zijn gootF. L. B., Goes, tot fi b. s. 1 d. h. openbare dronkenschap: P.R., Heinkenszand, P. V., Baarland, J. K., Kolijnsplaat, J. O. B., Wissekerke, M. de M., P. v. d. S., Kruininge, ieder tot f 1 b. s. 1 d. li. het belemmeren van het verkeer op den openbaren weg: L. M. Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. En ten slotte wegens het jagen in eens anders jachtveld zonder jachtacte of vergunning van den rechthebbende: C. M., Wisse kerke tot 2 maal f 5 b. s. 4 d. h. het jagen zonder jachtacte J. D. R., Kamperlandtot f 5 b. s. 4 d. h.j het bevisschen der Schelde zonder nommer in het groote zeil M. de J., Ierseketot f 1 b. s. 1 d. het onbeheerd op den openbaren weg laten staan van zijne aangespannen hondenP. W. den B.. Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werden J. M. v. d. B., H. v. d. VGoes en A. v. d. P., 's-Heer Arendskerke, beklaagd van jachtwet-overtreding. Alom bekende A n ij s van af f 0,50 per fleseh Pons, van af f 0,85 per fleseh, Cognac, van af f 1,10f 1,25 en f 1,50 Roode Witte Bessenwijn, BrandewijnBitters. bij gunstig weder, om een flinken PRIJS EN PREMIE, zoo er minstens 20 deelnemers zijn op heden Zaterdag 20 December bij het „Café Ravelijn". De ljjst tot deelneming is tot 12 uren opengesteld. De bijbanen zijn voor het publiek toegankelijk tegen betaling van 10 cents de persoon. LOTING te 1 uur. Namens het Bestuur, .T. ZAND8TRA, President. Snelpersdruk. - J. A. Ross. - Goes.

Volksblad | 1890 | | pagina 2