NAGEKOMEN ADVERTENTIEN. Wedstrijd op Schaatsen, schutsluis noodig isblijft eeu gedeelte 70 Ms onverwerkt. De dampaalwanden van het binnen- en buitettsiuis- lioofd en de zuidelijke schutkólkmuur waren reeds iu 't begiu van November voltooid doch nu restte nog de noordelijke schutkólkmuur en Zondag is dat werk met veel moeite ten einde gekomen Het hei werk is nlzoo geheel afgeloopen. De andere werk zaamheden zullen eerst primo Maart worden hervat; dan natuurlijk met alle kracht en macht. MCl.) De schaatsenrijdersdie zich Zondagmiddag op het IJ bij de petroleumhaven te Amsterdam vermaakten werden onaangenaam verrast door het binnenkomend ss. Den Tes, dat de prachtige baan in een slag in tallooze groote en kleine schotsen veranderde, en de rijders een goed heenkomen deed zoeken, echter niet voor en aleer verscheidenen een nat pak hadden ge haald. IJsONGELUKKEN. Op het Kagermeer is Zondagmiddag een militair, te Leiden in garnizoenbij het schaatsenrijden ver dronken. Met den verloofde van zijn zuster een toeh- tje uit Leiden makende reden zijop het Kager meer gekomen, in plaats van op de banenrecht toe recht aan, en op een plek gekomen, waar langen tijd een wak geweest is en het water Vrijdagavond nog stroomde, zakten beiden er door. 't Duurde enkele minuten voor het ougeluk door schaatsenrijders op de baan opgemerkt werden toen men er bij kwam kon nog slechts een vau hen gered wordenvan den andere, den militair, was niets meer te zien; eerst een paar uur later is hij bovengekomen. De geredde werd te Sassenheim liefderijk verpleegd. Het lijk van den drenkeling is naar Warmond overgebrachton der welke gemeente het ongeluk is voorgevallen. De ouders van den ongelukkige wonen te Leiden. Te Raamsdonk is een jongeling van 19 jaar door het ijs gezakt en verdronken. Onder Assen is in den nacht van Zondag op Maandag een kind bevro ren tengevolge van onvoldoende dekking. Een soldaat van het detachement grenadiers en jagers, dat Maandag in den omtrek van Veur velddienst oefening op schaatsen maakte, is door een trein van de Hollandscke spoor aangereden en gedood. Zondagavond reed een jonge man op schaatsen met zooveel kracht tegen een brug op de Friesche schei ding te Smildedat bij op de plaats dood bleef. Te Doetiuchem zakten drie jongens, die zich Maan dag op het ijs op den Ouden IJsel te ver waagden er door. Slechts éeu kon er gered wordende ande ren verdronken. Te Harderwijk is een knaapje op het ijs gevallen en voor dood opgenomen. Omtrent het vallen van eene dame uit den iu volle vaart zijnden spoortrein wordt de volgende le zing gegeven In den treindie Zaterdag vóór acht dagen te vijf uur uit Rotterdam naar Arnhem vertrok, had eene jonge dame uit Arnhem plaats genomen, die te Go- rinchem den conducteur verzochtbij haar in den coupé plaats te nemen, wijl zij zich zeer onwei ge voelde aan welk verzoek door den conducteur werd voldaan. Reeds eenige malen had zij het hoofd buiteu het portierraampje gestokendaar zij neiging tot braken gevoelde, toen, dit even voorbij Hemmeu-Doodewaard weer willende doen plotseling het portier opensprong en de dame uit den waggon stortte. Na eerst het sein tot stoppen gegeven te hebben, sprong de moe dige conducteur uit deu nog in vollen vaart zijnden treinaan welk heldhaftig gedrag de dame haar le ven te danken heeftdaar juist uit de richting Arn hem een trein op de rails aankwam, waartusschen de dame gevallen was. Do conducteur, het gevaar iu zijn geheelen omvaug overzienderiep een wissel wachter van wachtpost 12 nog toe rood licht te ma- ben om zoodoende den trein nit Arnhem te doen stoppenwaaraan deze echter niet kon voldoendaar de lantaarn, die hij bij zich droeg, niet van rood glas was voorzien; middelerwijl had de conducteur de dame echter gevonden en haar nog juist uit haar benarde positie verlost, toen de trein uit Arnhom voorbijstoomde. Ten prooi aan de hevigste pijn werd de dame in een eoupé gedragen en naar Nijmegen vervoerdwaar zij iu het R. K. ziekenhuis werd op genomen en geconstateerd werd, dat zij haar dijbeen had gebroken. Een woord van lof mag zeker den conducteur voor zijn moedig gedrag en energiek optreden niet ont houden worden. UIT BEN VREEMDE. Het meteorologisch bureau van de New-York Herald meldt, dat zich een depressie van Noord- Amerika naar het oosten voordoet. Daardoor zal waarschijnlijk stoornis in de temperatuur komen. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen te Wilhelminadorp de heer C. Plaatsman, candidaat te Utrecht, Ierseke. Het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente heeft het predikantstraktement met niet meer of minder dan f 6oo verminderd en alzoo van f löoo op f looo gebracht. Tot hootd der school te Pioedekenskerke is benoemd de heer J. De Reij, onderwijzer te St. Annaland, met 4 stem men tegen 3 op den heer W. Kosten, onderwijzer te 's-Heer Arendskerke. A I 1 E R L E I. De Fransche Miuister van Koophandel heeft zich ontfermd over de vrouwelijke beambten bij de pos terijen. In Frankrijk zijn de onderwijzeressen meest al gehuwd en ziekenverpleegsters moeten zelfs ge huwd zijnmaar de duizenden vrouwelijke postbe ambten mogen niet huwenof liever de reeks van betrekkingen die hun mannen niet bekleeden mogen, is zoo grootdat dit met een feitelijk verbod gelijk stond. Thans heeft de Minister die beperkende be paling opgeheven en alleen verboden dat zij met po- litie-ambtenaars huwen. Binnen weinige maandem zullen er dus wel een paar duizend posthnwelijken gesloten worden. De meisjes verdienen wel niet veel, van 600 tot 1800 francs per jaar doch dit belet niet, dat zij zeer ia trek zijn. MORGEN, DONDERDAG, alsmede Hardloopen en Prikslede-Rijden G. LUUK Vlake. MARKTBERICHT. Rotterdam, 16 Dec. 1890. Ter veemarkt waren aangevoerd1199 Runderen 291 vette 35 nuchtere Kalveren 868 Schapen, 451 Varkens, 33 Biggen. Runderen le kw. 76, 2e kw. 70, 3e kvr. 64 Kalveren le kw. f 1,05 2e kw. 90 3e kw. Schapen le kw. 55, 2e kw. 45, 3e kw. Varkens le kw. 222c kw. 21, 3c kw. 20 ct. Snelpersdruk. - J. A. Ross. - Goes.

Volksblad | 1890 | | pagina 2