Hardrijderij op schaatsen Goesche Stoomcaroussel Op 17 en 18 Dec. zullen de internationale wed strijden te Heerenveen plaata hebben. Op 22 en 23 Dec. zal te Amsterdam om liet mee sterschap der wereld worden gereden. Vele buitenlandsche mededingers hebben zich reeds aangegeven om te Heerenveen mede te rijdeno. a. de bekende Amerikaansche rijder Donogkue en Grun- den, nit Stockholm. Het ijs is overal 20 centimeter dik. De Deensche rijder Frederikse is ook aange komen. Extra-treinen zijn aangevraagd uit Groningen, HarlingenLeeuwarden Ztvolle en Amsterdamvoorts extra-treinen, Sneek en Drachten. De muziek der schutterijdirecteur de Heer De Jongte Leeuwardenen die van den Heer Gail- lard, uit Kampen, zullen zich laten hooren. Eene commissie heeft zich gevormd om avondfees ten te organiseeren op de dagen der wedstrijden. Het wak is met stukken ijs gevuld en zal nu spoe dig dieht zijn. Nu in Friesland niet meer met de zeesluizen wordt gestroomd, is er kans, dat de rijders uit alle streken spoedig Heerenveeu kunnen bereiken, wat Zondag nog niet het geval was. De rijders Smart en Seeuit Engelandzijn ook per telegram uiigenoodigd om over te komen. M. Kingma, een Fries, en Houtman, een Hollander, thans te Hamar, in Noorwegen, insgelijks. Er wor den nog meer uit het buitenland verwacht. HIT DE IV' VREEMDE. Een arm daglooner te Werdohl bij Altena, wiens grootvader voor 40 jaren naar Amerika was gegaan kreeg dezer dagen van daar berichtdat zijn groot vader was gestorven met achterlating van een ver mogen van 16 millioen Mark, waarvan hem 1/s toe kwam. Bloedige bruiloft. Dezer dagen keerden van Saint-Donat (Frankrijk) 's avonds twee jonggetrouw den Montel, 23 jaar oud en Marie Consteix, 18 jaar oud, naar hunne woniDg, in het gehucht Pon- net terug, vergezeld van vrienden en bloedverwan ten. Op eens weerklonk een schot van achter eene haag en de bruidegom rolde in het zand. Een kreet van schrik steeg uit den mond van al de genoodigdenop hetzelfde oogenblik weerklonk een tweede schot en de brnid viel op het bebloede lijk haars ecbtgeuoots. De moordenaar, die verborgen in het struikgewas op den bruidstoet wachtte, nam na zijne dubbele mis daad de vlucht. De genoodigdenals versteend van schrik door dit vreeseljjk tooneeldurfden zich bijna niet verroeren. Toen de eerste schrik een weinig over waslegde men de twee lijken aan den kant van den weg. Men haalde een rijtuig en een lijkstoet reed het gehucht binnen in plaats van een vroolijke bruidsstoet. Men legde ze op het huwelijksbed en geheel het dorp ver drong zich weldra rondom de ongelukkigendie nog in bruidstooi waren. Het parket, van Issoire en de brigade gendarmerie van het arrondissement waren spoedig ter plaats. De vermoedens vielen op zekeren Manarancheeen jon geling van 22 jarenvan hetzelfde dorp. Hij had het meisje ten huwelijk gevraagdmaar was afge wezen. Den dag na den moord vond men het lijk van Ma naranche tusschen de struiken. De borst was met een kogel doorboord en zijn geweer lag nevens hem. Zijn lijk was reeds geheel stijf. Te St. Petersburg wordt weder een Nihilistenpro ces behaudeld voor een buitengewoon Gerechtshof. De beschuldigden, die zeer talrijk zijn, komen bij groepen van 5 tegelijk voor. Bij de eerste groep welke onlangs gevonnisd werd, speelde een meisje, Sophie Gauzburg, de voornaamste rol, en bij de nu terechtstaande tweede groep is ook weer eeDe jonge dame de hoofdpersoon. Zij is een der naaste bloed verwanten van een voornaam lid in het kerkbestuur en woonde bij dien bloedverwant in een huis van de Synode. Daar werd zjj ook in hechtenis genomen. Men vond in haar kamer een aantal revolutionnaire geschriften, eenige bommen en dynamiet. Dat ook op hoogen leeftijd de liefde soms nog niet bestendig van duur isbewjjst het volgende feit. Voor het Landgericht te Berlijn is een eisch tot echtscheiding ingesteld door de 75jafige vrouw Ot tilia Louisa Pfeiffer, die gehuwd is met den 83jari- gen Waldemar Pfeiffer, van beroep stadsmuzikant. Waldemar heeft sinds eenigen tijd zijn oudje verla ten en om deze en nog andere redenen wenscht Ot tilia nu maar geheel van hem af te zien. Den 29n December a. s. wordt in dit geding uitspraak gedaau. Professor Billroth, te Weenen, heeft op zijn col lege medegedeeld, dat hij hij drie zieken (een geval van lupus en twee vaa kniegewrichtsontsteking) de inspuitingen met het middel van Koch heeft moeten stakenomdat hjj verschijnselen bjj hen waarnam die gevaarlijk konden worden. Bjj drie andere lijders aan tuberculose bleven inspuitingen van 8 centigram geheel zonder uitwerking. Ook onder leeuwen en tijgers komen gevalle» van bijziendheid voor, naar gebleken is uit de onderzoe kingen van den Franschen natnnr- en oogheelkundige Dr. Morals, te Angers. Het is bekenddat d» groote wilde diereneven als de mensch in den natuurstaat of menschen, die bijna voortdurend in de open lucht leven, verziende zjjn. Maar bij een aantal leeuwen en tjjgersj, welke in menagerieën geboren worden of onder den leeftjjd van 6 a 8 maanden gevangen worden, heeft Dr. Morais bijziendheid geconstateerd. De reden daarvan is, volgens Dr. Morais, te zoeken in de ange Wan den der hokken en iu de toerenwaaraan men hen jong gewent en waarbij zij steeds strak de oogen gevestigd moeten houden op den dierentemmer of het voorwerpwaar zij overheen moeten springen. De bijziendheid onder de leeuwen en tjjgers heeft dus in den grond dezelfde oorzaak als het reldwia- nen van die kwaal onder schoolgaande kinderen. Verknopingen en Verpachtingen. i8 Dec. te Iersekcinboedel. Prins. 18 Dec. te Ierseke, woonhuis en ert. Mulock Houwer. 18 Dec. te Ierseke, woonhuis. Mulock Houwer. 19 Dec. te Iersekezeeften enz. Pelle. 19 Dec. te Middelburgkoffieh. De Vos. 19 Dec. te Hoedekenskerke, loopvarkens. Mulock Houwer. 20 Dec. te 's-Heer Arendskerke, boomen. Pilaar. 22 Dec. te Kwadendammehuish. goed. P. Overman. 24 Dec. te Borseleboomen enz. Pilaar. 24 Dec. te Kloetinge, hakhout. Mulock^Houwer. 29 Dec. te Kapelle', hakhout. GallisjMeiens. 29 Dec. te 's-Heerenhoek, boomen. Van deraKloes, 30 Dec. te Goes, huizen. Mulock Houw«r. ADVERTENTIEN. Donderdag- 18 Dec. e. k. voor Mannen boven de 18 jaren op de Vest bij ,,het Ravelijn." Inleg 50 cents per persoon. Zich te vervoegen Woensdag 17 December, van 12 uur des mid dags tot des avonds 8 urenbij den oudergeteekende J. F. W. v. d. Dung-en, Ondernemer. Het Café is voor het publiek geopend. Bij gelegenheid van 2en en 3en Kerstdag en Nieuwjaarsdag- zal de iu de welverwarmde tent op de Groote Markt worden opgeslagen. Vele verbeteringen en verfraai ingen zjjn aangebracht. Toegangsprijs volgens gewoonte. Aanbevelend de Directie.

Volksblad | 1890 | | pagina 4