IN MEMORIAM. Woensdag 26 November 1890. 13e Jaargang. Dit blad verichijnt lederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f O 50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerazijn h 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIE^ voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel (ïroote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderdDienstaanvrage». Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Yerjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cent. Bij dit no. behoort een Bijvoegsel. Koning WILLEM DE DERDE is Zondagmorgen te kwart voor zes op Het Loo overleden! Niet onverwacht ontvingen wij deze tijding. Reeds lang toch waren wij vertrouwd met de gedachtedat te eeniger tijd die mare tot ons zou komen. De berichten, die omtrent 'sKonings toestand werdeu bekend gemaakt, spraken steeds van eene gestadige vermin dering van lichaams- en geesteskrachten. De hoop op herstel werd al kleiner en kleiner. "Voor korten tijd werd de instelling van een Regentschap noodzakelijk geacht, voor enkele dagen tot benoeming van eene Regentes overgegaan. Thans is de slag gevallen 1 In Koning WILLEM DE DERDE verliezen wij een Vorst, die meer dan 40 jaar de teugels van het bewind voerdevoor wien de wil der volksvertegenwoordiging de hoogste wet was, in den vollen zin des woords een constitutioneel Vorst. Geen persoonlijke eerzucht deed hem in de buitenlandsche politiek paden bewandelendie Nederland tot een oorlog zouden hebben geleid. „Je Maintiendrai"(Ik zal handhaven) in het roemrijk wapenschild geschreven, heeft hij weten te maken tot eene leus des vredes. In Koning WILLEM III verliezen wij bovendien den laatsten mannelijben telg uit het roemruchtig Oranjehuis. Prins Willem van Oranje heeft den grondslag gelegd van ons onafhankelijk bestaan, Koning WILLEM DE DERDE heeft ons land bewaard voor rampspoed en oorlog. Nu de scepter zijne hand ontvallen is, staat Nederland krachtig, ontzion en geëerd door zij ne naburenvele staten ten voorbeeldwaar het geldt algemeene ontwikkeling en maatschappelijke vrijheid. En straks schaart het Nederlandsche volk zich in gedachten rond de groeve van den overleden Vorst. Maar trots dit droevig feit behoeft het nog niet hopeloos in de toekomst te staren. Want, en dit is tegelijkertijd eene hulde te meer aan de nage dachtenis van onzen Koning, onder zijn bestuur zijn onze staatsin stellingen zóó geregeld, dat zij niet vallen met den dood van den Vorst. Onze hoop is thans gevestigd op H. M., die als Voogdes over de jeugdige Koningin is opgetreden. Alles doet verwachten, dat het haar ernst is met de woorden tot het Nederlandsche Volk gericht, waarbij zij het haar plicht acht, het voorbeeld van vorstelijke plichts betrachting en werkzaamheid in het belang van land en volk door onzen Koning gegeven, na te streven. Moge het haar gegeven zijn de jeugdige Koningin op degelijke wijze voortebereiden tot de zware taak, die haar eens wacht. II

Volksblad | 1890 | | pagina 1