moeder hom nan het geld weer op te strijken en niets te betalen hetgeen de zoon deeden daarop weigerde de kwitantie terug te geven. De huisheer ging ver volgens vergezeld van den veldwachterde kwitantie terugvorderendoch nn beweerde de huurder geheel betaald te hebben. Er is aangifte van gedaan en het is in het alge meen belang te hopen, dat de justitie termen zal kunnen vinden door het toepassen van eene ernstige straf een gewenscht voorbeeld te stellen. Bij het doen van herstellingen aan bet dak der Oude Wale kerk (O. Z. Achterburgwal, te Amster dam) werden tnsscben bet, eigenlijke dak en de hou ten binnenbeschoeiing eenige voorwerpen ontdekt, welke men daar niet zou gezocht hebben. Vooreerst eenige zeer oude kruiken, welke hij onderzoek ble ken uit het begin der 15e eeuw afkomstig te zijn. Daar deze kerk in het jaar 1405 is gebouwd (des tijds als kloosterkapel)blijkt hieruitdat doze krui ken vermoedelijk reeds tijdeus den houw dnariu zijn achtergebleven. In dezelfde engte werden voorts verscheidene schedels ontdekt. Hoe die in zulk een zonderlinge bergplaats gekomen zijn, kan misschien gegist worden, doch zekerheid schijnt daaromtrent nog niet te bestaan. Het feit staat trouwens niet op zicli-zelfwant onder de daken der Oude en der Nieuwe Kerk heeft men ook wel schedels gevonden. Merkwaardig is het, dat in een der thans ontdekte schedels het opgedroogde lichaam van eene rat werd gevonden welke blijkbaar nadat zij den schedel was ingekropengeen kans meer heeft gezien om er weer uit te komen. Het lichaam van het dier is geheel gaafbehalve dat van de voorpooten en van den staart alleen het ge raamte aanwezig is. Dit laatste ban wellicht dienen tot bevestiging van hetgeen meermalen van ratten wordt beweerdna melijk dat zij bij volkomen gebrek aan ander voed sel haar eigen staart opeten. Deze rat is nog een stap verder gegaan en heeft haar voorpooten in het zelfde lot doen deelen. (N w s.) Zooals algemeen bekend is, bestaat reeds, van den Zondvloed of daaromtrent af, het gebruik, dat eene „meid-alleen"niet alleen een tapijt kunnende uit slaan daarbij de hulp inroept van eeDe vriendin- „meid-alleen" uit de huurt, die dan, hetzij uit eigen beweginghetzij op last harer meestereshaar hulp verleent. Op die wijze wordt dan wederzijds een burendienst verricht. Van dien gebruikelijken buren dienst zijn wijhelaasverstoken zegt iemand te Haarlem in Ons Belang. Niemand der „meiden-alleen" uit onze buurt wil of mag onze „meid-alleen" hel pen bjj het uitslaan der tapijten enwaarom? Omdat we lid zijn van „Eigen Hulp"! Als uit één mond kraait en joelt de ganscbo drom van buur-wiukel-juffrouwen en derzelver dienstboden, onze meid-alleen in 'toor: „Ik help je niet!" „We helpen je niet!" ofwel, „mijn juffrouw wil niet, dat ik je help!" Je volk is immers lid van „Eigen Hulp". „Ze haleD daar alles van vandaan! Welnou, haal daar ook eene meid om je bij je tapijten te helpen." De schrijver stelt nu voor vanwege „Eigen Hulp" hnlp-tapijteu-uitklopsters aan te stellen HIT DEN VREEMDE Woensdagmorgen waren een dertig wegwerkers bezig op oene der spoorbanen dicht hij liet wissel station Clapham Junction bij Londen. Onverwacht voor hen kwam een trein aanstoomen. Aan acht en twintig gelukte het van de 4 voet hooge baaD te springen maar twee weiden neergeworpen en door de locomotief vormorseld. De stokken der twee licha men moesten laags den weg opgegaard worden en werden in zakken naar het naaste lijkenhuis ver voerd. Bij dc aanvaring van het Spaansche stoomschip Vizcaya en het kolenschip Cornelius Hargraves bij New-Jersey zijn in het geheel 01 personen om liet leven gekomen. De zestien passagiers van het Spaansche schip zjju allen verdronken en de ge- lieele bemanning van de Hargraves elf koppen werd gered. Ongeveer 30 menschen van de Vizcaya klampten de (óok zinkende) Hargraves aan boord, maar zij werden weggejaagd door den kapiteindie de booten voor zijn eigen manschappen moest houden. De geredden doen treurige verhalen van gevechten in zee om drijvende plankeu en andere deelen van het schip en de wanhoop der verdrinkenden. Meteen plank dreven dertien mannen rondmaar zij werden de een na den ander door de golven daarvan afge slagen tot er nog slechts éen overbleef, die gered werd. Om lezers te trekken heeft de redactie van een nienw Engelsch weekbladPearson's Weeklyeen nieuw middel gevonden. Zij biedt namelijk een bruid schat aan van 100 pd. st. 'sjaars (per kwartaal te betalen) aan eene jonge damedie op de volgende wijze gekozen wordt: Jonge dames tusschen 18 en 30, die gaarne willen trouwen, kunnen zich per brief tot de redactie wendenmet opgave van ouder dom levensomstandighedenpositie harer familie enz., en wordt verzocht zoo mogelijk ook een portret er bij te voegen. Voorts moeten 4 of 5 personen op gegeven worden, die referentiën willen geven. Des- verlangd behoeft men in het eerst de volle namen niet op te geven. Ouders en voogden knnuen ook ten behoeve van eene jonge dame optreden. Uit de aan vragende dames kiest de redactie er eene, die dan zóo zal zijn dat ze iederen man tot eer zal strekken. Zij zal uitgenoodigd worden in het huwelijk te treden met een heer, door haar uit 10 door de redactie aangewezenen te kiezen. Heeren worden daarom eveneens verzocht zich met portret, referentiën enz., tot de redactie te wenden. Kan de gekozen jonge dame nit de 10 geen keuze doendan doet zij af stand van hare rechten en wordt zjj gekozen, die na haar de meeste rechten kan doen geldeu. De huwe lijksdag wordt bepaald en het blad draagt alle kos ten van het huwelijk, eoz., eu het uitzet! De Londensche Graafschapsraad heeft besloten eene gansche buurt en Bethnal Green op te ruimen. De ongezonde woningendie meestal aan huisjesmelkers toebeliooreu zullen worden onteigend. In plaats van die krotten zullen behoorlijke werkmanswoningen in plaats van de stegen en sloppen ruime strateu ko men. Men hoopt daarmede een broeinest van besmet telijke ziekten minder te hebben. ADVERTENTIEN. Heden overleedna een smartelijk lijden van eenige weken, onze geliefde echtge noot en vader Dr. Abraham Willem van dumpen. Ook namens de kinderen A. W. A. VAN C'AMI'EN Booij. Goes, 5 Nov. '90. Eenige kennisgeving. De ondergeteekeudeu betui gen hunnen hartelijken dank aan allenvoor de talrijke bewijzen van vriendschaphun betoond bij ge legenheid hunner 25jarige Echt- vereeniging, op 2 Nov. 1890. Goes 4 Nov. 1890. M. GOVERS. •J. GOVERS Van den WjjnoaaSd. Verknopingen en Verpachtingen. io Nov. te's Heer Arendskerke, boomen. Mu lock I-Iouwer. 12 Nov. te 's-Heerenhoek, boomcn. Pilaar. 12 Nov. te Wissckerke, boomen. Roelof, 12 Nov. te Nieuwdorp, woonhuis en erf. Mulock Houwer. 13 Nov. te Rilland boomen. Mulock Houwer. 13 Nov. te 's-Heer Arendskerke, boomen. Pilaar. 13 Nov. te Waardehuisraad enz. Prins. 13 Nov. te Heinkenszandwoonhuis. De Ronde Bresser. 14 Nov. te Nieuwdorpwoonhuis enz. Pilaar. 14 Nov. te Schore, boomen. Gallis Merens. 14 Nov. te Wemeldinge, boomen. Gallis Merens. 14 Nov. te Krabbenclijkeboomen. Mulock Houwer. 1 14 Nov. te Krabbendykewoonhuis. Noordijke.

Volksblad | 1890 | | pagina 4