Ruhr-Kachelkolen is, blijkt het, dat er onder de grooten oesters veel sterven. Dat uit dat veelvuldige sterven groote ver liezen voortspruiten, behoeft zeker geen betoog, wat niet zonder invloed blijft op het weekloondat Za terdags te huis gebracht wordt. Zaterdag werd alhier een jongen van omstreeks 8 jaar door een boerenwagen overredendoor onvoor zichtigheid kwam hij onder een der achterste wielen, dat hom over het lichaam ging. Gelukkig is de jongen niet weinig meer dan den schrik en wat blauwe plek ken vrijgekomen. Er kan maar niet genoeg gewaar schuwd worden, naar het schijnt. 's Ileerenhoek. Zaterdagnamiddag had bij het laden van een schip met suikerbieten aan den Zuid-Kraaiert, de drager C. van 't Westeinde van 's-Heerenhoek het ongeluk van de loopplanktusschen het schip en den kaaimuur te vallenwaardoor hij zich ernstig aan den schouder bezeerde. Wemeldinge. Ter verbetering van een vorig be richt dient, dat het muziekgezelschap „Oefening kweek kunst," alhier het voornemen heeft in het begin van November eene uitvoering te geven terwijl afgescheideu daarvan de gymuastiekvereeni- ging „Willen is kunnen" op het laatst van die maand in het openbaar zal optreden. Ilansweerd. Zondag j. 1. werd de jaarsvergadering gehouden van de liandboogschutterij „Oefening en uitspanning." De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd. Een voorstel om in den loop van de maand De cember eene gezellige vergadering te houden en die met een feestmaal te besluiten werd mot algemeene stemmen aangenomen. Ilansweerd. De baldadigheid van den stoker eener Belgische boot was Zondagavond de oorzaak van een heel standje. Door den veldwachter v. d. Boogaard op heeterdaad betrapt zijnde bij het stuk maken van het hek voor de woning van den heer v. d. Elshout, werd hij tot vergoeding van de aangerichte schade gedwongenwat tot gevolg had, dat men den veld wachter begon te brutaliseeren. De houding van eenigen uit het publiek was van dien aard, dat de veldwachter zich genoodzaakt zag zich met revolver en sabel te wapenen. Waarom toch de politiein haar dikwijls moeilijke taak, altijd tegengewerkt? Krabbendijhe. Vrijdag ontving de 17 jarige zoon van den landbouwer K. alhier, een slag van een paard tegen den onderbuik; Zondagavond is hij aan de gevolgen ervan overleden. Heinhenszand. Twee paarden die voor een wagen stonden schrikten gisterenmorgen van een honden kar sloegen op holrenden het erf van de hofstede van J. Vermue over, sprongen met wagen en al over eene 6 voet breede sloot en kwamen eindeljjk tegen een in de nabijheid staand schuurtje terecht. Slechts betrekkelijk geringe schade werd aan schuur en wagen toegebracht. Amsterdam. Maandag vond de vergadering plaats waarin de heer Tindal zijn manifest aan het Nederl. volk zou toelichten. De vergadering was zeer druk bezocht: een dui zendtal kon wegens gebrek aan ruimte geen toegang verleend worden. De heer Tindal begon met erop te wijzendat ver scheidene dagbladen zijn manifest verkeerd gelezen hadden en daardoor tot verkeerde gevolgtrekkingen gekomen waren. Hij schreef niet tegen den Koningmaar tegen hendie den Koning belettenom van de vrij heid hem bij de Grondwet verleondgebruik te maken. Hij hield vol, dat Z. M. reeds maanden lang van vele zaken van regeeringsbelang onkundig wordt ge houden, in het bizonder omtrent het regceringsbeleid van den Minister van Oorlog. Spreker deelde mede, dat hij in het belang van het land den Koning wilde spreken, om hem omtrent 's lands weerbaarheid beter in te lichtendan tegen woordig geschiedt. Spreker stelde een motie voor om aan de Tweede Kamer het verzoek te richten tot het houden eener enquête (onderzoek) teneinde te onderzoeken of de Ministers in deze zaak huu plicht hebben gedaan. De heer Fortuijn (socialist) verklaarde geen waarde aan het Koningschap te hechten en stelde als motie voor: der regeering dank te zeggen voor hetgeen zjj heeft gedaan ter ondermijning van het Koningschap en de wenschelijkheid uit te sprekenhet Koningschap te vervangen door de Republiek. Als niet aan de orde zijndewerd deze motie niet in behandeling gebracht. Hierop stelde Fortuqn de volgende motie voor: na dankbetuiging aan den heer Tindal wordt gecon stateerd dat de regeering het Koningschap slecht heeft gehandhaafdwordt der regeeriug dank gezegd voor hetgeen zij heeft gedaan tot ondermijning van het koninklijk gezag en wordt uitgesproken, dat Koning en Ministers niet instaat zijn te regeeren en dus een van beide moeten aftreden. In de toelichting verklaarde Fortuijn niets van de Tweede Kamer te verwachten. Ten slotte werd de motie - Tindal verworpen en die van den heer Fortuijn aangenomenwat met luide kreten en toejuichingen werd begroet. 't Waren buurvrouwtjes Op den Spaardammerdijkte Amsterdam wonen in een perceel twee huisgezinnen, die sedert ge- mimen tijd in onmin verkeeren. Zondagmorgen had de kleine meid van „buurvrouw beneden" kolen ge haald en de trappen bemorst. Dat was te veel en in den loop van den dag werd wraak genomen. „Buurvrouw boven" heeft een hekje met bloemen en „buurvrouw beneden" is door huiselijke omstan digheden genoodzaakt 's Zondags goed te drogen. Niets natuurlijker dan dat boven de bloemen moes ten begoten worden. Dat dit echter duurde van elf uur 's morgens tot 6 uur 's avondswekte zoozeer de drift op van de beneden bewoonster, dat de zaak eindigde met een vechtpartij en de beide strijdlusti- gen bij een apotheker verbonden moesten worden. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te 's-Heer Hendriks kinderen ds. H. Proostte Koog a/d Zaante Kolijnsplaat ds. C. Ynsonidus, te Ouderkerk a/d IJsel. Ierseke. Ds. H. Vermaas hoopt 2 November a. s. afscheid te prediken. CORRESPONDENTIE. Heden 15 October neemt de winter dienstregeling op de Staatsspoorwegen een aanvang. In de uren van aankomst en vertrek is, voor wat de lijn Vlissingen Breda betreft, geene verandering gekomen. Aan het hoofd van het spoorlijstje is vergeten de woorden zomerdienstregeling 1 Juni te vervangen door: winterdienst 15 October '90. AD VERTENTIEN. Deze en de volgende week IN LOSSING: eene lading puike grove a 80 cent per HL. vrij aan huis en op den wagencontant. Voor rekening van I. Fokke.

Volksblad | 1890 | | pagina 4