Heeren Demi-Saisons, VOORRADIG: J.Geensen. Vraag Bussumsche Briquetten, Ruhrkolen KLEEDINGSTUKKEN. P. A. de Ligny. STEEDS VOORHANDEN: B. Janse. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen te Kortehoef ds. B. M. Mantz, te 's-Heer Abts- kerke. Ierseke. Ds. Vermaas heelt voor de toezegging van be roep naar de Ned. Herv. gem. te Oostkapelle bedankt. De gemeente gat hierover Zondag in de godsdienstoefening hare blijdschap te kennen door den predikant staande het 5e vers van gez. 69 toe te zingen. Zondagavond nam de heer L. Boonegodsdienstonder wijzer bij de Ned. Gereformeerde gemeente te Borsele, wegens vertrek naar Krabbendijke afscheid van eerstgenoemde ge meente naar aanleiding van Psalm 84 verzen 6 en 7welke plechtigheid door velen werd bijgewoond. - Naar wij vernemen is de heer J. C. Wirtz Cz. hoofd der christelijke school te Goes, in gelijke betrekking benoemd te Bedum, (prov. Groningen.) Kats. Door den gemeenteraad alhier is besloten het on derwijzerspersoneel in deze gemeente uit te breiden met eene onderwijzeres. Na afgelegd admissie-examen zijn tot de lessen der B. A. S. toegelaten: Tot de ie klasse G. J. Steutel, J. Crucq, A. Den Boer, C. Fabery de Jonge Jz., F. W. Schneider, P. Van Melle, M. Adriaanse J. Spruijt. Tot de 2e klasse: A. Verhage. ALLERLEI. Muzikaal. Rechter: „Maar hoe kon je in het donker gewaar worden, dat het juist de pianist was, die je mis handelde?" Getuige: „Ik merkte het, edelachtbare, aan zijn aanslag Een' candidaat in de theologie werd door vier pro fessoren zóó na het vnur aan de schenen gelegddat hij geheel van streek raakte en zijn geheugen hem gedurig in den steek liet. Eindelijk wordt een der hooggeleerden ongeduldig en roept driftig uit: „Het schijnt wel, dat gij zelfs geen enkelen bijbel tekst kunt citeeren!" „Jawel", antwoordt de candidaat snel„zooeven valt er mij een nit de Openbaring van Johannes in: „Eu ik sloeg mijne oogen op en zag vóór mij vier vreeselijke dieren Pillen in Engeland. Engeland is het beloofde land voor pillen-fabrikan- ten. Een vakblad heeft uitgerekend, dat het dage- lijksch verbruik van pillen in Groot-Brittanië het on gehoord getal van 5,643,961 stuks bedraagt. Daaruit is af te leiden, dat ieder meuscli in het Koninkrijk, van den oudsten grijsaard tot den jongsten zuigeling, gemiddeld ééne pil per week inneemt. De jaarlijks verbruikte pillen wegen 181,000 kilogram en om die te vervoeren, zou een goederentrein vau 36 wag gons noodig zijn. Naast elkander gelegd, zou de rij tweemaal zoo lang zijn als de afstand tusschen Li verpool en New-York. Papieren brandspuiten. De Berlpnsche brandweer heeft eene spuit in ge bruik ontvangenwaarvan do wagen van papier- maché is vervaardigd elk onderdeel inbegrepenzoo als: bak, wielen, disselboom enz. Bij eene duurzaamheid en een weerstandsvermogen even groot als die van hout, heeft deze wagen een veel minder gewicht dan de tot dusver gebruikelijke een voordeel van geen geringe beteekenis juist bij zulk een voertuigwaarvan de snelle en tijdige komst ter plaatse des gevaars van zooveel ge wicht is. De sneeuwbal en de laster wassen, terwijl zij voort rollen werp een handvol de deur uitvoor de deur uws buurmans aangelandwordt het een berg. Niets is onbillijker dan te smalen op eigen geboor tegrond, maar ook niets onverstandiger dan voor de gebreken van eigen land en volk de oogen te sluiten. ADVERTENTIEN. puike gedroogde en Boterham worst, Bankethammetjes Gedroogde ScharrenDroge Visch prima Goudsche-, Leidsche- Edammerkaas, fijne Margarinaboter a 35 cent per halve kilo. TE KOOP: door vertrek uit deze gemeente, een partijtje vroege Pootanrdap- pelenin soorten, met de groote en kleine maat, voor eivielen prijs, bjj P.F. DE BRANDT, Molendijk. Moisjesschool. Hoogere Burgerschool Burger Avondschool. dubbele dikte (10 vel) gelinieerd en ougelinieerd a f0,90 per dozijn. J. A. ROSS Ganzepoortstraat C 201. TE HUUR: eene Bovenkamer bij de wed. JOIIN, O 246, Lange Vorststraat. fabrieks merk Men lette gedeponeerd op het woord dat op iedere BRIQUET geperst is. Men wachte zich voor namaak. Verkrijgbaar bij de Firma Wed. M. van der Reit GOES. Deze week in lossing- eene lading pnike a 80 cent per HL. vrij aan hnis of op den wagena contant. Janse Dnvekot. Te houden Aanbestedingen. 11 Sopt. te Bergen-op-Zoom,pakhuis. Van Someren, Verkoopingen en Verpachtingen. 18 Sept. te Baarland, boereninspan. Van der Kloes. 20 Sept. te Schore woonhuis, schuur enz. Gallis Merens. 25 Sept. te Waardehofstede en land. Prins. 26 Sept. te Iersekehuizen enz. De Vos. 15 Oct. te Iersekekoffiehuis. De Vos. 23 Oct. te Ierseke, koffiehuis, logement en stalling. Mulock Houwer. Heeren- en Kinder- OPRUIMING VAN tot de minst mogelijke prijzen, van af f 5,50. ill Spek en Reuzel. Tevens g'oed g-erookte Hammen, Margarineboter in mandjes en vaatjes.

Volksblad | 1890 | | pagina 3