ADVERTEJSTIEN. LEES DIT! Keukenkachel, doet terng keeren alles volgens liet affichedat n wordt overgereikt. Naast, den geest van Maju staat prof. Mullens, die evenals voor twee jaar met zijne dochter spiritisti sche séances hondt. En daar weer naast Magneta, die met terzijdestelling vau de wetten der zwaar tekracht door de lucht zweeft, Het prospectus zegt er vandat het succes buitengewoon is en da geest verrukking zonder voorbeeld. Dat is zeker voldoende om ieder te bewegen daar een kijkje te nemen. Onzen weg vervolgende komen wij aan de tent waar de kleinste man der wereld verblijf houdt. De kleinste man der wereld het is moeilijk uittema- kenmaar in elk geval 7 palm is niet veel. Het mooiste is echterdat diezelfde kleine man genade gevonden heeft in de oogen van het schoone geslacht m. a. w. dat hij getrouwd is en nog wel met eene damedie de helft van zijne lengte grootar is. Zij is nl. 10 palm lang. Uit hun echt is een bind ge boren dat mede te zien is. Aan de overzijde vinden we behalve een tentje met de uitnoodiging om te komente zien en te oordee- lenen ten slotte zich te overtuigen van de waarheid nog een paar inrichtingen tot photografeeren. De prijs van die portretten is fabelachtig goedkoop en de uit voering Gelukkig, dat er met kermis niet al te nauw gezien wordt. Aan het eind van de markt ti-effen we de tram van Mme V. d. Straate aandie vergeleken met het vorige jaar inwendig veel verbeterd en verfraaid is. Op de Ylasmarkt staan als vanouds de wafel- en oliekoeken-kramen die zeker wel weer druk bezocht zullen worden. Op de Beestenmarkt vinden we behalve de tram van Bennerde arena van Raymond de la Ruelle. In genoemde arena verrichten een paar gymnasten kolos sale krachtoefeningen. We twijfelen niet of de Goesche jongeluidie voor het grootste deel aan gymnastiek doen, zullen de tent bezoeken. Zij zullen er kunnen zienhoever men het door volharding en voortdu rende oefeniDg in de gymnastiek kan brengen. Terugbeerende, loopen we nog eeus langs de rijen kramen op de markt. Het zijn meest alle onde be kenden; op het einde staat een bollenkraampje, dat op de Vlasmarkt thnisbehoorendehier zeker verdwaald is. Of zou het met opzet daar geplaatst zijn om de bewoners van de Groote Marktdie daar even veel recht op hebben als die van de Vlasmarkt, te laten genieten van den verkwikkendeu oliewalm? We mogen de beschrijving van wat er op de kermis te zien is niet besluiten zonder er met een en- kol woord op te wijzendat onze stadgenooten-win- keliers verschillende artikelen te koop aanbiedendie èn wat prijs èn wat kwaliteit betreft, de vergelij king met wat op de kermis wordt aangeboden best kunnen doorstaan. Hen allen te vernoemen gaat na tuurlijk uietdaarom verwijzen wij met het volste vertrouwen naar de desbetreffende advertentiën in dit blad. UIT D K SI VREEMDE. De werkstaking dor mijnwerkers in Henegouwen blijft ernstig. De uitslag van alle bijeenkomsten welke de mijnwerkers op verschillende plaatsen hielden was een besluit om bij de' werkstaking te volharden. De mijneigenaars vau hun kant blijven bij hun eisch dat zij het reglement, betreffende het regelen van den arbeid niet kunnen ontberenen du3 bestaat er nog geen vooruitzicht op eene schikking. Wel zijn de directeuren tot eenige tegemoetkoming bereid. Een der bezwaren tegen het reglement was de hooge boete die bij overtreding der bepalingen was vastgesteld eu daarom hebben de directeuren zich bereid verklaard het bedrag dezer boete tot de helft te verminderen. De gouverneur, de hertog van Ur- selbracht dit terstond ter keuuis van de commissie der werklieden maar deze waren daarmede niet te vreden. De leiders der sociaal-democraten die aan het hoofd der beweging staanverlangen geheele afschaffing van het reglementwant zeggen zij de vermindering der boete geeft nietsdaar de directeuren de boete zoo vaak kunnen opleggen als zij verkiezen. Het geheele aantal werkstakers bedraagt ongeveer 16,000. Nu reeds moesten eenige fabrieken gesloten worden wegens gebrek aan steenkolenen weldra zal dit getal nog grooter wordendaar zoo spoedig geen kolen van elders kunnen aangevoerd worden. Het aantal der vrijwillige werkstakers zal derhalve bij sluiting der fabrieken nog met een groot aantal onvrijwillige worden vermeerderd. Dinsdag viel eene kleine verbetering waar te nemen. Het aantal werkstakers bedroeg toen 15,550, dns 1050 minder dan den vorigen dag maar de oplos sing van het voornaamste punt van geschilhet re glement is nog niets gevorderd. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Dhr. E. M. van der Maas, onderwijzer aan de Chr. school te Wissekerke, slaagde te 's Hage voor de hoofdacte. ALLERLEI. Een commissionair in effecten zat dezer dagen in een omnibus in Londen en bemerkte, dat hij door een van zijn medepassagiers bijzonder werd opgeno men. Na eeuigen tijd zeide zijn bekijker, vertrou welijk zich naar hem buigend„Zog ik u niet in Liver pool' in 1879?" De commissionair was in dit jaar niet in Liverpool geweest, maar nieuwsgierig waar dit op uit zou draaienknikte hij maar bevestigend. „Herinnert ge udat ge een armen drommeldie op een avoud van kou verkleumd, buiten het Royal Hotel stond, een halve kroon hebt gegeven?" „Jawel", zei de ander. „Nu, die man ben ik; het tvas zoo goed als ge daan met me, buiten werk en op het pont om me van kant te maken. Dat geld maakte een ander mensch van me. Het was het begin van mjjn voor spoed en thans ben ik 5000 JB waard." „Het doet me veel genoegen dat te hooren." „En nu wensch ik u mijn schuld met interest af te betalenin plaats van de halve kroon moet ge een souverein van me aannemen." De commissionair bedankte, maar de ander hield met klem van redenen aan: hij wilde zich vrjj ge voelen en de commissionair kon het geld immers voor een liefdadig doel bestemmen. Eindelijk gaf hij dan ook toe. Hij nam het aangeboden bankbiljet van •E 5 en gaf uit zijn portemonnaie -C 4 terug. Dadelijk daarop verliet de vreemdeling de omnibus en toen de commissionair op zijn kantoor kwam, bemerkte hij al spoedig, dat het bankbiljet valsch was en hjj dus heel handig voor 4 (f 48) was opgelicht. Vervolg der Berichten in het Bijvoegsel.) De ondergeteekeDden betui gen hunnen harteljjkeu dank voor de vele blijken van deelneming hnn betoond bij gelegenheid van het overlijden hunner geliefde Dochter Aletta Jacoba. Gons, 29 Aug. 1890. H. BA RENDS. J. BAREN DS Label'ii. voor spotprijs te koop eene zoo goed als nieuwe groote met koperen Waterketel en drie Ovens, zeer geschikt voor Hotels en Restauratiëu. Te bovragen aan het bureau vau dit blad.

Volksblad | 1890 | | pagina 4