KAITOpMMT, een Burger- Jjsjat Woonhuisje, Attentie s. v. p. J. Geensen. Sedert 1° Januari 11. moeten er, volgens bericht uit St. Petersburg, 16000 personen, zegge zestien duizend, naar Siberië zijn verbannen. Waar eene regeering op zoo groote schaal 's lai ds bnrgers tot een onmensehelijk bestaan veroordeelt, is het niet te verwonderen, datdeczaar zich veront rust over de wraakoefening der achtergeblevenen. Hij verkeert in voortdurenden angst vergiftigd te worden. De spijzen, door hem gebruikt, worden dikwijls door de keizerin zelf gereed gemaakt. Dikke soepen of sausen eet de czaar nooit. De groenten worden heel op tafel gebracht en voor zijne oogen met een zilveren mes gesnedenen hij gebruikt steeds grof zout met groote korrels, waaronder niet gemak kelijk arsenicum gemengd kan worden. Niettemin geeft de autocraat aau zulk een leven van duizend angsten de voorkeur boven_ de opoffering van een enkel deeltje zijner macht. Een penuestreek en Alexander III kan gernst zich bewegen en eten als ieder ander ineuseh. Onder de Londensche politie-beambten heerscht groote gistingtengevolge van het verbod van den nieuw benoemden Commissioner om vergaderingen te beleggen ter bespreking van hunne belangen. Toen daarop een inspecteur disciplinair gestraft werd we gens het bijwonen eener meeting, hebben de consta bles een protest opgemaakt en verklaard allen het werk te staken zoo een hunner superieurendie voor hunne belangen opkomtverder gestraft wordt. Volgens particuliere berichten uit Grand Rapids (N.-A.), loopende over de eerste dagen van Juni, was het aldaar zóó heet, dat arbeid bijna onmogelijk was. Wel evne tegenstelling bij ons land KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Ds. B. Wielinga te Kruiningen komt voor op een zestal bij de Ned. Herv. gemeente te Vollenhoven. In de Woensd. alhier gehouden classicale vergadering zijn herkozen als leden van het Prov. kerkbestuur: tot primus ds. H. Vermaas te lerseke, als secundus ds. J. F. F. Van den Hamme te Wemeldingeals assessor ds. D. P. M. Huet te Goes; als secundus-assessor werd gekozen ds. A. M. Knott- nerus te 's-Gravenpolder. Voorts werd herkozen ds. R. Bok- ma te Krabbendijke en als diens secs. gekozen ds. P. N. Pi- kaar te Goestot secundus in de plaats van ds. F. Beumer vroeger te Cortgenewerd gekozen ds. W. A. Van Griet- huijzen te Goes. De heeren J. Van Schouwen te Wissekerke en W. J. Van de Weert te Goes werden herkozen als lid ouderling en de heeren B. Wielinga te Kruiningen en Van den Hamme te Wemeldinge respect, als quaestor en sec,- quaestor. In het koffiehuis „de Prins van Oranje", waar de leden der vergadering zich aan een gemeenschappelijken dischver- eenigdenhad dhr. Roskesagent van het Bijbelgenootschap eene kleine maar nette étalage gehouden van de verschillende bijbels en gezangboeken die vanwege dat genootschap in de Hollandsche taal inden handel zijn gebracht. Duidelijke druk nette band en goed papieren in verband daarmede de lage prijs dezer boekenwekken het vermoeden dat bij meerde re bekendheid het debiet ervan zeer zal toenemen. ALLERLEI. Juffrouw Lucie Doll, een mooi negerinnetje te Sint Lonis in Noord-Amerikadie met den jongen Ier Eugeuius M'c Donald aan het vrijen was, deelde hem korten tijd geleden mede, dat zij een hoed met rood zijden lint wilde hebben en dat zij hem, als hij aan haar wenseh geen gevolg gaf, zou doodschieten. Natuurlijk hield de Ier dat gezegde voor een grap maar toeb deed hij moeite om een hoed, als de ge vilde, te krijgen, want hij begreep, dat die zijn ge liefde heel goed zon staan. Hij zocht echter tevergeefs, want in geen enkelen winkel was een hoed met rood lint te vinden, zoodat hij, ten einde raad, een hoed met blauw lint kocht. Des avonds bracht hij zijne geliefde het pakje. Toen zij het opende en het blauwe lint zag, werd zij zóó woedend, dat zij hem, met eeu kreet van kwaadaardigheid, den hoed in het gezicht smeet. Daarop haalde zijvóór hij het verhinderen boneen revolver te voorschijn en joeg hem een kogel in de borst. Gelukkig werd het hart niet getroffen, en men hoopt den man in het leven te zullen behou den. Het meisje is half' krankzinnig van berouw over haar daad. De gekwetste heeft bepaald gewei gerd stappen te doenwaardoor zijne berouwhebbende geliefde in aanraking met den rechter zou kunnen komen. Sedert de Chineezen hun land niet meer zoo angstig afgesloten houden verneemt men steeds opnieuw zonderlinge dingen van heD. Zoo heeft een zende ling vóór eeuigen tijd medegedeelddat men in het Hemelsehe Rijk poppen van zijdewormen als voedsel gebruikt. Nadat de zijde van de poppen is afgewikkeld wor den zij uitgeperstom er alle vochtigheid uit te doen verdwijnen. Vervolgens wordt het omhulsel wegge nomen en blijft er eene kleine gele massa achter. Deze braadt men in boter en daarna kookt men ze vijf minuten in kippenbouillon. Dan is de schotel gereed tot welks toebereiding natuurlijk een groot aantal poppen noodig is. Men beweertdat dit ge recht een fijnen smaak en lekkeren geur heeft. AD VERTENTIEN. V Getrouwd; F. Q. C. DEN HOLLANDER en C. J. SANDIJCK, die, mede namens wederzijdsche fa- railiëu, hunnen hartelijken dank betuigen voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Gons, 26 Juni 1890. Voorspoedig bevallen van een Zoon: MARIA TAZELAAR, geliefde echtgenoote van J. A. STEKETEE Goes 24 Juni 1890. Te liuur tegen Augustus: van vele gemakkeu voorzien. Adres bij den uitgever dezes. Voorbanden heerlijke Cornedbeef, 10 et. p. ons, Gerookte Worst, Gerookte Hammetjes, Scharren, Kookvisch, Boterhamviseh Zoutevisch Witte- en Komijnekaas, en Edammer- of Roodbolkaas. Alles puike waar en lage prijzen. OPRUIMING VAN: B ruineboon en, a 3 cent de halve DL. (halve kop.) Verkoopingen en Verpachtingen. 30 Juni te Heinlcenszandbouwland enz. Prins. 30 Juni te Heinkenszandhooi- en nagras. De Ronde Bresser. 1 Juli te Goes, woonhuis enz. Mulock Houwer, 2 Juli te Wemeldinge, woonhuis en erve. Pelle en Lansen Croin. 2 Juli te Kolijnsplaat, klavers en weihooi. Noordijke. 3 Juli te 's-Gravenpolderverp. bouw- en weiland. P. Overman. 4 Juli te Hoedekenskerke, beestiaal enz. Pelle. 4 Juli te Antwerpenhofstede. Gheijsens. 9 Juli te Wemeldinge, woon- en winkelh. De Ronde Bresser. 10 Juli te Rillandpaarden. Mr. Liebert en De Ronde Bresser. 30 Juli te 's-Heer Arendskerkebouwland. Pelle. Te honden Aanbestedingen. 3 Juli te Schengepolderboerenwoning. Hannink. Zwarte per heele wijnflesch f 0,30 halve -0,15, Flesch 10 cent extra. J. A. Ross, Ganzepoortstraat 0 201.

Volksblad | 1890 | | pagina 3