KANTOORINKT, OPRUIMING: J. Geensen. VERKOOPING trok dat zij ziek werd. Aan wal gekomen deed zij de maatschappij in qnaestie een proces aan met het gevolg dat deze laatste door het opperste gerechts hof te Boston veroordeeld werd tot 50,000 francs schadevergoeding. Tijdens de schietoefeningen van de artillerie der landweer te Swinemünde is deze week een granaat ontploftterwijl een kanon met het projectiel gela den werd. Een soldaat is gedood en drie zijn zwaar gewond. Vier werden licht gekwetst. Een „Profeet", door zijne volgelingen als een Messi as beschouwdzal eerstdaags te Kiew als oplichter terechtstaan. Deze man, Malewany genaamd, is een 40-jarige boer die lezen noch schrijven kan maar die met behulp van zijn kinderen en door middel van zijn uitmuntend geheugen veel bijbelkennis heeft op gedaan en daarna is opgetreden als stichter van de secte der „sidderaars". Hij wist zich door zijn pree- ken over het naderend einde der wereld en boetedoe ning door visioenen somnambulisme enz groot aanzien en veel aanhangers te verwerven. De hoeren hielden hem voor een Messias en brachten rijke gaven in een te zijnen huize geplaatste bus, als offers aan God. Malawany gaf voordat hij door God gevoed werdmaar hij leefde ondertusschen met de zijnen van de offergelden. Dit duurde zoolang tot er door twisten onder de geloovigen zaken aan het licht kwamen welke aan leiding gaven tot inhechtenisneming van den valschen Messias. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Kloetinge. Maandag werd door het kiescollege alhier tot vervulling der predikants-vacature het volgend drietal geformeerdds. G. E. Meloen te Kolijnsplaatds. I. Montagne te Vlissingen, ds. M. Beversluis te Oldemarkt, en onmiddel lijk hieruit tot predikant gekozen de heer Meloen. Kolijnsplaat. De heer G. A. Haringman, volontair al hier is benoemd tot onderwijzer te Brouwershaven. Geslaagd bij het te Breda gehouden examen voor apothe kersbediende mej, J. E. de Laat de Kanter, te Breda. ALLERLEI. De eerste vrouwdie ridder werd van het Legioen van Eer, was Virginie Ghesquière, bijgenaamd ,,Le joli sergeant". Ziehier in weinige woorden hare ge schiedenis: Daar ze haar broeder, die dienen moest, te zwak en te teer vond om de vermoeienissen en gevaren van den krijg te dragen, ging ze voor hem in de gelederen. Ze trok zijne kleêren aan, stak zijn marschorder bij zich en meldde zich bij het 27ste inlauterie-regiment als gewoou soldaat aan. In 1808 maakte ze deel uit der Fransehe troepen, die onder bevel van Junot naar Portugal werden gezonden. Bij gelegenheid van een bloedig gevecht, bekwam haar kolonel eene doodelijke wonde. Toen de strijd ten einde was en de Franscken de overwinning had den behaaldbemerkte men bij het verzamelen der troepen, dat de kolonel van het beroemde 27ste ver dwenen was. Sergant Ghesqniêre roept nit: „Wij moeten het lichaam van onzen dierbaren comman dant opzoeken en het hierheen brengen!" „Le joli sergant" vertrekt alleen en heeft het geluk den ko lonel te vinden. Hij leefde nog. Hoe hem te ver voeren? Juist gaan twee Engelsche officieren in draf voorbij. Ghesquière geeft vuur, doodt den eenwondt den ander, doch ontvangt zelf een sehot in den arm. Ze bedwingt de smartelijke pijn maakt zich van de beide paarden meesterwaarop de EDgelsche officieren hadden gezetenen tracht den kolonel op een van deze te tillen. Dit gelukt echter niet. EeDige kame raden schieten te hulp, en nu brengen ze den ko lonel Daar de ambulance, waar eene zorgvuldige ver pleging hem wacht. Ofschoon het bedrog spoedig aan het licht kwamheeft men der moedige vrouw het ridderkruis en de eervolle vermelding, die zij zoo ruimschoots had verdiendniet onthouden. Henri Mondeuxeen eenvoudig Fransch herder, die nooit eenig onderricht had genoten en de geleerd ste wiskunstenaars versteld deed staan was niet alleen een verwonderlijk begaafd rekenaar maar ook een gevat en geestig man. Op een zijner voorstellingen kreeg een would-be- grappenmaker het in 't hoofd hem deze vraag te doen: „Hoeveel is 3 X 4?" „Mijnheer", antwoordde het cijferorakel zonder aarzelen„als men uw persoon er achter voegt is het 120". Het is bekend, dat wanneer twee hennen op't zelfde nest willen broeien, men ze gewoonlijk scheidt, en er slechts een op 't nest laat. Waarom gunt men den dieren niet om gezellig den broeitijd samen nit te zitten vraagt iemand wien het onlangs bleekdat zulks zeer goed kaneen twaalftal eieren werden in zijn achterhuis door twee joDge kippen eendrachtelijk uitgebroeid, en de jonge kuikens pikken thans in den tuin onder de hoede der beide moeders. Daarbij is opmerkelijk (vooral voor de moeders onder de men- schen) dat de zachtaardigste en voorzichtigste der beide kloeken altijd de meeste kuikens onder zich krijgt, hoewel die diertjes vrij kunnen kiezen. ADVERTENTIES. Heden overleed in de hope des Eeuwigen levens onze ge liefde vader de heer G. RRAAM, in den ouderdom van bijna 85 jaren, sedert 1831 onderwijzer in de teeken- en schilderkunst. Goes 18 Juni 1890. C. M. BRAAM. MARIA F. BRAAM. W. C. BRAAM. van Witte en Bruineboonen. VOORHANDEN: vette Scharrengedroogde en Boterhamworst. Bank van Leening. op Donderdagse Juni 1890, des namiddags te l1/» nnr, in „de Prins van Oranje", van de openstaande Panden, over de maanden October, Novem ber en December 1888 en Januari, Februari en Maart 1889. Afdoening tot Dinsdag 24 Juni a. s., 's morgens vóór 11 nren. Zwarte per heele wpnflesch f 0,30 halve -0,15, Flesch 10 cent extra. J. A. Ross, Gauzepoortstraat O 201. Verkoopingen en Verpachtingen. 25 Juni te Katte ndijke, vruchten te velde. Pelle. 26 Juni te Goespanden. Bank v. Leening. 26 Juni te Baarland, vruchten. Pelle. 26 Juni te Borseleafbraak. Pelle. 26 Juni te Krabbendijke, oesterzaak. De Ronde Bresser. -30 Tuni te Heinkenszand, bouwland enz. Prins. 2 Juli te Wemeldinge, woonhuis en erve. Pelle en Lansen Croin. 2 Juli te Kolijnsplaat, klavers en weihooi. Noordijke. 3 Juli te ?s-Gravenpolderverp. bouw- en weiland. P. Overman. 4 Juli te Hoedekenskerke, beestiaal enz. Pelle. 4 Juli te Antwerpenhofstede. Gheijsens. Te honden Aanbestedingen. 26 Juni te Wissekerke, verzwaring zeedijk. Bestuur Thoornpolder. 27 Juni te Kapelleonderhoudswerken. Bestuur Willem Annapolder. 3 Juli te Schengepolderboerenwoning. Hannink. TE KOOP: eenige Winkelglazenzeer geschikt voor Banketbakkers. Te bevragen bij den uitgever dezes.

Volksblad | 1890 | | pagina 3