KANTOORINKT, NOG VOORRADIG: J. Geensen. 500 Gulden, EEN KLEIN M BURGER-WOONHUIS rnieën van versch citroensap gebruik of laten de vruchten evenals sinaasappelen, in groote hoeveelheden nuttigen. Zij zien er zoowel een voorbehoedmiddel tegen deze kwaadaardige ziekte inals een genees middel en terecht. De proevenmet gunstig gevolg door bovengeuoemden geneesheerdie China bereisde genomen en daarbij de uitstekende werking met dit middel leerende kennenhebben hem er toe geleid het algemeen aan te bevelen. Daar het middel bovendien hoogst eenvoudig en volstrek niet gevaarlijk is, dus in den echten zin des woordseen huismiddelverdient het de alge- meene aandacht. Het is een middeldat in voorkomende gevallen zonder bedenking kan worden toegepast, ten minste zoolang tot de geneesheer ter plaatse aanwezig is. Ten plattelande is zulk een middel zeer veel waard. verschil van stand. In een onlangs verschenen nieuw of liever tot dus ver onuitgegeven boekdeel brieven van Lord Chester field (twintig jaren na de alom bekende brieven go- schreven en evenals deze aan een kind gericht) komt o. a. de volgende beschouwing voor over het verschil van standen, gedagteekend Januari 1765, een heel poosje dus nog vóór de FranBche omwenteling met hare gelijkheidsleuze. „Weet ge wie uw meerderen, uw gelijken en uw minderen zijn? Dat zal ik n eens uitleggen. Volgens de natuur is het dienstmeisje van den Heer Robert even welgeboren als gij; zij heeft een vader en een moedergrootouders en voorvaderen gehad tot Adam toemaar deze zijnongelukkig voor haarniet zoo rijk geweest als de nwe, en bijgevolg hebben zij haar geen opvoeding kunnen geven, als die gij geniet. Dit is al het onderscheid tusschen haar en u: zij geeft n haar werk en gij geeft haar geld. Verhef u dus niet op uw geboorte, welke niets beter is dan de haremaar laat u gelden door uwe deugden en goede manierenwant daarin bestaat de eenigeechte adel. Ieder menschdie zich verheft op zijne geboorte en met verachting neerziet op wat hij menschen van niets gelieft te noemenis het dwaaste en belache lijkste dier ter wereld. „De eerste menschen, van wie wij allen te zamen afstammenbearbeidden en spitteden den grond en verdienden hun brood in het zweet hnns aanschijns. Zij, die door ijver en arbeid iets gewonnen hadden, waarvan zij konden levengaven het eerst dat moeitevol bestaan op, de anderen werkten langer en werken nogdat is het eenige onderscheid". Bene diepzinnige vervloeking. Een bekend reiziger verhaalt in eene zijner reis beschrijvingendat onder de Bedouinen van Boven- Egypte eene teekenachtige vervloeking gangbaar is. Wanneer zoo een gloeit van toorn en hij zijn vij and het ergste wil toewenschenroept hij uit„Mag uw ziel zooveel rust genieten als de hoed van een Frank (Europeaan) op zijn hoofd!" Een Fransch advocaat zon met eene jongever mogende dame trouwen toen plotseling een officier zich als zijn medeminnaar verklaarde en verlangde, dat bij voor hem het veld zou ruimen of met hem zou duelleeren. De advocaat nam de uitdaging aan, kwam op het bepaalde uur op de afgesproken plaats en haalde een paar pistolen voor den dag met de woorden „Ik kan niet met den degen omgaan laten we dus de zaak met pistolen uitvechten. Kies een van de twee. Ik laat u daarvoor het eerste schot". De officier koos een pistool uitschoot af en zijn tegen stander zonk levenloos ter aarde. Oogenblikkelijk ging de officier op de vlucht, om niet door de justitie tot verantwoording te worden geroepen en verborg zich in een dorpje in de provincie. Eenigen tijd later ODt- moette bij daar een vrieuddie toevallig uit Parijs daarheen gekomen was, en die ook de dame kende, om wie de advocaat in het tweegevecht ge vallen was. De vriend was niet weinig verbaasd, toen hij den officier hier aantrofen vroeg hem waarom hij toch zoo plotseling uit Parijs verdwenen was „Hoe", zeide de officier, „hebt ge dan niets van mijn duel gehoord? de dood van dien advo caat„Wat zegt ge? Die man is frisch en gezond hij is onlangs getrouwd!" Het bleek uu dat de ad vocaat de pistolen met los kruit geladen had en zich voor dood had gehouden om zich van zijn medemin naar te ontdoen. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Heinkenszand. Zondagvoormiddag werd de heer J. D. Van Spankeren, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, in zijn ambt bevestigd door ds. Giltay van 's-Heer Arendskerke, naar aanleiding van de woorden uit 2 Corin- then 12 vers 14: „want ik zoek niet het Uwe, maar U." Des namiddags deed de nieuwe leeraar zijne intrede, waar bij hij tot tekst had gekozen Handelingen 4 vers 10. Beide keeren woonde eene groote schare de plechtigheid bij. Bedankt voor Ierseke door ds. L. Bouma teTerneuzen. Zondagavond arriveerde hier met den trein van 8.20 Z. D. H. Monseigneur Bottemanne bisschop te Haarlemdie Maandagmorgen bij een plechtigen dienst aan een groot aan tal kinderen uit Hans weer d en Goes het H. Vormsel toediende. Ter zijner eer woei uit de woningen der katholieken de va- derlandsche vlag. Kruiningen. De voordracht voor hoofd der school te Hansvveerd bestaat uit de heeren: J. E. v. d. Slikke, onder wijzer te Bergen-op-Zoom; W. A. P. F. L. Jacobs hoofd der school te Cadzand; C. Hack, onderwijzer aan de rijks leerschool te Middelburg en A. Wijn, onderwijzer aan de rijks-normaallessen te Alkmaar. ADVERTENTIEN. kleine Matjes Zeemenlappen Sponsen die voor lagen prijs worden verkocht. Zwarte per heele wijnflesch f0,30, halve -0,15, Flesch 10 cent extra. J. A. Ross, Ganzepoortstruat C 201. Verkoopingen en Verpachtingen. 13 Juni te Kloetinge, kersen. Pelle. 13 Juni te Ierseke, boeieraak. Prins. 13 Juni te Ierseke, pannen. Hollmann. 14 Juni te 's-Heer Arendskerke, klaver. Pilaar. 14 Juni te Kapellekersen en pruimen. Pilaar en mr. Liebert. 16 Juni te Kloetinge, kersen en hooigras. Mulock Houwer. 21 Juni te Ierseke, grasgewas. Hollmann. 25 Juni te Ivattendijkevruchten te velde. Pelle. 26Juni te Goes, panden. Bank v. Leening. 20 Juni en 4 Juli te Antwerpen, hofstede. Gheijsens. Er wordt ter leen g-evraag'd: 'tegen 5 pCt. en jaarlijksche af lossing van 75 Gulden. Brieven, onder letter K, bij den uitgever van het Volksblad. Te huur g'evraagd met Tuintje. Adres franco brievenonder let ter H, bureau „Volksblad." Te Ivoop g-evraag'd een in goeden staat zijnde gebruikte Kinderwagen. Adres bij den uit gever van bet Volksblad. TE KOOP: een Kip met 15 Kuikens bij JACOB VOOIS. Nieuwstraat, Te houden Aanbestedingen. 19 Juni te Rilland-Bathbegrinting. Sluiswachter Centse. 21 Juni te VHeer Arendskerkesteenen duiker. F. Sturm.

Volksblad | 1890 | | pagina 3