voorhanden: Koopt geen Kastpapier, J. Geensen. VERSCD GESMOLTEN REUZEL Bruine Babbelaars, alle Heeren- en Dameswerk, C. J. Smit, SCHOONMAKEN vóór ge het prachtig helder witte Kastpapier gezien hebt bij J. A. ROSS, Ganzepoortstraat C 201. Wemeldinge. Onze geachte predikant ds. J. F. F. v. d. Hamme hoopt n Juni a. s. zijne 25jarige evangeliebediening te herdenken. Ds. v. d. Hamme werd in 1864 candidaat bij het pro vinciaal kei kbestuur van Gelderland. Werd bevestigd te Hoen- derloo 11 Juni 1S65, Hellevoetsluis 1868, Ouddorp 1869, Pols broek 1872, Ede 1876, Elspeet 1877, Meppel 1883, en is sinds 5 Juni 1887 predikant alhier. ALLERLEI. Laag neïrgedraaid gaslicht. Menigeen heeft de gevaarlijke gewoonte het gas den geheelen nacht flauw te laten branden. Als men het gas dan toch brandend wil honden is het veiligheidshalve beter het maar wat hooger te laten vlammen; want wanneer het tot een klein blauw vlammetje neergedraaid is, gaat het bij de geringste vermindering van persing uit, en bij her nieuwde persing ontsnapt het gas natuurlijk aanhou dend in de kamer, tot mogelijk groot nadeel van al de bewoners. Wil men 's nachts licht hebbendan moet men een nachtlicht gebruiken of het gas laten branden met eene vlam, zoo beschaduwd, dat het schjjnsel niet op het gelaat der slapenden valt. Onlangs is een geheel huisgezin bij den dood af geweest door een gasvlam te laag te laten brandenom de ver mindering van persing kort na middernacht te kunnen doorstaan. De heer C. V. Boys leeraar te South Kensington is volgens een der Engelsche bladen er in geslaagd een vraagstuk op te lossen dat Tyndall, lord Rosse en prof. Langley niet konden vinden nl. de qnaestie hoeveel warmte de maan geeft. Met kwartsdraden maakte hij een uiterst gevoeligen warmtemeter, die de warmte eener kaars op 1 s/i Eng. mijl afstand aanwees. Met dit toestelletje toonde hij aandat de warmte, die de maan op de aarde geeft, gelijk staat met die eener kaars op 21 voet afstand. Deze uitkomst komt geheel overeen met de ver wachtingen van prof. Piazzi Smyth, wiens waarne mingen hebben bewezen dat de maan al is zij veer tien dagen lang aan de stralen eener onbewolkte zon blootgesteld betrekkelijk koel blijft. Beslag gelegd op een gansch tkamweg-net. In Amerikahet land der excentriciteiten bij uitnemendheid heeft zich het volgende cnrieuse ge val voorgedaan. In Kansas-City was de tramweg-maatschappij eene zekere som tien duizend gulden ongeveer schul dig aan verschillende schuldeischers en weigerde te betalen. De crediteuren vroegen en verkregen beslag op de bezittingen van de maatschappij: om dit zoo effectief mogelijk te makenlegden zij het op de machinedie het gansche net der door kabels van de buitenwijken naar het middelpunt der stad zich bewegende wagens van beweegkrachten voorzag. Des avonds om tien nur zag men dan ook alle wagens, te midden van hnnnen rit plotseling onbeweegljjk stilstaande maatschappij betaalde in den loop van den nacht hare schulden. Rechten ook voor de vrouw riep een huisvader na een speech van een opgewonden vrouwspersoon te hebben gehoord. Wel nu nog mooier! Mijne vrouw speelt den baas over mjjmijne dochters spelen de baas over ons beiden en de meid speelt den baas over de geheele familie, 't Is tijd, dat de mannen eindelijk eens recht krijgen. Kiesche wenk. Patient: „kan een plotselinge schrik soms ook ma ken, dat ik weder instort, dokter?" Dokter: „Zeer zeker kan dat!" Patient: „Zou ik u dan beleefd mogen verzoeken dokter, de rekening een weinig daarnaar te willen inrichten?" ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden onzer eenige dochter Iirina Cornelia Ma- rina Geertruiila Rartelse, betuigt de familie hartelijk: dank. Goes, 17 Mei 1890. M. BARTELSE. Urlings Patentstijfsel Tarwe Stijfsel Amerikaansclie Stijfsel Hoffmans Patentstijfsel Crème Stijfsel voor gele Gordijnen etc. Zilverg-lansstijfsel voor fijne goederen. Zoolang de voorraad strekt is te bekomen a 30 cent per halve kilo (5 ons.) J. van der Reit, Zusterstraat. a 14 cent per half pond, 6 cent per ons. P. JOOSSE. eene ruime keuze voor den Boerenstand Alsmede voor welks soliditeit wordt ingestaan lage prijzen. Aanbevelend Ganzepoortstraat. 1 1 T Verkoopiiigeit en Verpachtingen. 22 Mei te 's-Heer Arendskerke, inboedel. De Ronde Bresser. 22 Mei te 's-Gravenp., bouwland. Prins. 23 Mei te Iersekepannen. Hollmann. 28 Mei te Hoedekenskerkehuis enz. Van der Kloes. 28 Mei te Wemeldinge, logement enz. De Vos. 30 Mei te Nieuwdorpinspan enz. Prins. 30 Mei tc Iersekeoesters. Pelle. 2 Juni te Nieuwdorp, klavers, hooi. Prins. 4 Juni te Goes, gras en nagras. Gallis Merens. 5 Juni te Hansweerd, woonhuis enz. Prins. BILJART, een zoo goed als nieuw te koopkeur uit twee, desverkiezende ook in ruil. Te bevragen bij A. SCHRIJ VER, Vlasmarkt Goes.

Volksblad | 1890 | | pagina 3