KANTOORINKT, OPENBARE VERKOOPING Bruine Babbelaars, Vaccineeren of Hervaccineeren. Mestingmiddelen, B. Janse. EEN KLEIN BÜRGERfOONHÜIS. hij een knur beschreef, welke hg op een matroos, die zijn been gebroken hadhad toegepast. „Ik heb de beide stukken van het gebroken been zorgvuldig in elkander gepast" schreef hij„en toen ik dat moeilijke werk behoorlijk had verrichtheb ik het been eenige malen met het nooit volprezen en thans zoo gebruikelijke teerwater begoten en gesmeerd, met het gevolgdat het been binnen eene week geheeld was en de patiënthoewel zeer voorzichtig er we der op loopen kon." De leden van het geleerde genootschap die zaak en kwamen tot het besluitdat de zeer goed mogelijk en zelfs in dat geval waarschijn lijk was. Zij waven op het punt er eene verhandeling over in het licht te geven, welke in de werken der academie zou worden opgenomen toen er een tweede brief bij den secretaris van het genootschap inkwam en wel van dezen inhoud„Ik sta der academie borg voor 't genezen van 't gebroken been van den matroos door middel van teerwateralleen heb ik vergeten er bij te voegen dat het een houten been was Het Darwinismus in de kleeding is niet moeilijk aan te wijzen en wel niet scherts maar in allen costuum-historisehen ernst. Zestig jaren geleden droegen de mannen als ver lengstuk van het hemd om den hals eene recht op staande kraag waarom eene halsdas geknoopt werd. Deze inrichting belemmerde de beweging van het hoofdmen sloeg de kraag om en zoo ontstond van lieverlede de formatie die wij tegenwoordig om den hals dragen. Als herinnering aan den halsdoek is overgebleven het strikjeeen rudiment zonder eeni- gerlei functie. De frak of gekleede rok is uit de jasvormen der 18e eeuw ontstaan. De rokschoten, die bij het rijden hinderden werden op zijde geslagen en met een knoop aan den rok bevestigd. Het omgeslagen gedeelte vormde een plooi, waarin men de tabaksdoos en den zakdoek borg. Daar de rokschoot nooit weder in bare oorspronkelijke houding werd teruggebracht, ontstond eene vaste vergroeiing. Als aandenken aan de afstamming bestaan thans nog de overlangscbe plooien voor de rokzakken en de twee knoopen op de lendenen die vroeger ter bevestiging der roks- panden dienden en thans tot herinnerings-rudimen- ten zijn afgedaald. Zaken boe bekend ook aan velenverdienen toch nu en dan herhaald te worden. Men doet welonder het eten niet te veel te drin ken. De leden waarom is eenvoudig deze, dat de vloeistof de maagsappen verdunten aldus het spijs- verteringsvermogen verzwakt wordt. Beter is het daaromaan het einde van den maaltijd te drin ken. Het gebruik van te koude dranken werkt storend op de spijsvertering. TeD opzichte van melk is het raadzaam deze bij teugen te drinkenwil men dat zij goed bekomt. Eomt eene te groote hoeveelheid van dezen drank in eens in de maag dan verandert de melk dadelijk door de zuren der spijsverteringssappen in eene vaste massa die zwaar verteerbaar is. Maandbl ADVERTENTIES. Heden werden verblijd door de geboorte van eeD Zoontje. Joh. GEBNSEN. M. GEENSEN Plazier. Goes, 10 Mei 1890. op Vrijdag- den 16 Mei 1890, 's voormiddags ten 10 ure, voorde weduwe en erven II. Romeijn, te Goes, op het plein bij de Wed. Viergever, aan de Voorstad en daarna ten sterfbuize, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOU WER, van: 3 mooie Loopvarkens 2 TrekhondenHonden- en andere Karren KruiwagenArbeidersge reedschap, Bedden, Ledikanten, Huisraad enz. a 14 cent per half pond 6 cent per ons. P. JOOSSE. Verkoopingen en Verpachting-en. 15 Mei te Nisse, afbraak. Mulock Houwer. 16 Mei te Iersekepannen enz. De Vos. 16 Mei te Goes, loopvarkens, karren enz. Mulock Houwer. 20 Mei te Goeswoonhuis. Pilaar. 22 Mei te 's-Heer Arendskerk'e, inboedel. De Ronde Bresser. 22 Mei te 's-Gravenp., bouwland. Prins. 28 Mei te Hoedekenskerkehuis enz. Van der Kloes. 28 Mei te Wemeldinge, logement enz. De Vos. 30 Mei te Ierseke, pannen. Hollmann. 4 Juni te Goes, gras en nagras. Gallis Merens. De heer J. F. BAX, genees- en heelkundige dezer gemeentezal te beginnen Zaterdag-10 Mei en volgende Zaterdagen telkens des middags te 1 uur precies, in het Gasthuis (ingang naast de vroegere meelfabriek) zitting houden tot het gratis De ingezetenen worden dringend uitgenoodigd om van de aangeboden gelegenheid gebruik te maken. RUIM VOORZIEN van Puike Voerbloem en RijstmeelRogge Gerst Erwten Tarwe Boonen. De meeste Artikelen ook gemalen. VOORTS: puike Bruineboonen voor den Zaai. Gymnastiekvereeniging yyc&V- Bij deze vereeniging bestaat tot 1 Juni e. k. gelegenheid, zonder betaling van entree, werkend lid te worden. Contributie 10 ct. per week. Ouderdom 16 jaar. Oefenings avond: Maandag en Woensdag 873 10 uur. Ook bij de Aspiranten-club kun nen nieuwe leerlingen aangenomen worden. Contributie 5 ct. per week. Ouderdom 12 16 jaar. Zich aan te melden bij W. KOSTEN, President. I. WESSEL Jr., Secretaris. Te honden Aanbesteding-en. 16 Mei te 's-Gravenhagebouwen post- en telegraafk. te Goes. Rijks Bouwm. 17 Mei te Goes, onderhoudswerken. Bestuur Jacobpolder. 20 Mei te Goes, havenkom enz. Sluiswachter Centze, Zimmermanp. 22 Mei te Goes, levering steen enz. Breede Watering. 22 Mei te Borsele, onderhoudswerken. Waterschap Ellewoudsdijk - Borsele. 24 Mei te Wilhelminadorponderhoudsw. Bestuur Wilhelminapolder. 29 Mei te Goes, bouwen uitwateringsluis. Bestuur Willem-Adriaanpolder. 30 Mei te Waarde, verlagen suatiesluis. Bestuur Waterschap Waarde. 7 Juni te Goes, sluis- en dijkwerken. Ingenieur Prov. Waterstaat, Goes. TE HUUR: Te bevragen bij den uitgever van het Volksblad. Terstond te huur eene Achterkamer met een vrijen ingang, bij C. DE BLOK, Ganze- poortstraat. Zwarte per heele wijnflesch f0,30, halve - 0,15, Flesch 10 cent extra. J. A. Ross, Ganzepoortstrnat C 201.

Volksblad | 1890 | | pagina 3