,i. Geensen. ADV EET EK TIEN BezemsHandvegers Luiwagens C. Snoep Hz., VOORHANDEN Spot Gelegenheidskoopen door gebrek aan licht en lucht 25 Konijnen, a 50 cent per stuk, S Konijnenhokken met boven en onder afdeelingen voor 9 en 10 Koppenvan binnen beslagen met zink, losse verschuifbare bodems en zinken schuiven voor de urine; beslagen met zink en vlechtwerk ter bewaring voor het doorknagen en het binnentreden voor muizen, ratten en batten; afzonderlijke eet bakben losse ramen en deuren, geheel ingericht volgens het systeem van D. G. Gasbach, Groote fok kerij to Leipzig. Chr. G. Kousemaker, TE HUUR: een Burger- Woonhuisje, TE HUUR: TE HUUR: TE HUUR: een Schuurtje. Ravelijn J. F. W. v. d. Dung-en. J. A. Ross Bij Chr. van Fraassen Gewaagde gelijkenis. Een man kwam bij een portretschilder en verzocht hem het portret van zijn vader te maken. „Maar waar is uw vader?" vroeg de schilder. „0, hij is al tieu jaar lang dood!" „Hoe kan ik dan zijn portret maken?" vroeg de schilder weder. „Wel," was het antwoord, „ik heb zoo even uw portret van Mozes gezien. Als gij het portret kunt maken van een mandie al duizenden jaren geleden gestorven is, kunt ge toch zeker gemakkelijker mijn vader, die pas tien jaar dood is, uitschilderen!" De schilder zag met wat voor soort van inan hij te doen had en nam de zaak op zich. Toen het portret af waswerd de nieuwbakken kunstliefhebber geroepen om het te zien. Hij keek er eene poos stilzwijgend naar, met tranen in de oogen, en zeide toen, op zachten en eerbiedigen toon„Dat is dus mijn vader Ach, wat is hij veranderd!" Iu den tjjd vau Napoleon I had te Parijs bij de Barrière du Tröue een aardig voorval plaats. In weerwil van het streng verbod om Eugelsche waren in te voeren, was het verlangen der mode- zieke Parjjsclie dames naar Engelsche modeartikelen zoo sterkdat een smokkelaar er op kon rekenen goede zaken te maken. Een rijk mandie een landhuis bij de barrière tot een magazijn van verboden goederen had gehunrd, reed er met eene elegante equipage dagelijks twee- of driemaal dooren telkens stapte een van zijne twee achteropstaande livreibedienden afom den ont vanger der accijnzen die de equipage al keDde, te zeggendat zijn heer niets belastbaars had aan te geven. Toevallig merkte een der wachthebbende kom miezen op, dat altijd de links staande lakei van het bankje sprong, terwijl zijn kameraad, die rechts de rijtuigkwast vasthield staan bleef. Eens veroorloofde hij zich de vrijheid hem in 't voorbijrijden bjj zjjn rokspand te trekken op een anderen keer hem bjj het stilhouden in de kuiten te knijpen maar onbe weeglijk staarde de lakei voor zich uit. Men ging tot een nader onderzoek over trok den bediende met geweld naar beneden en vond eene in sierlijke livrei gekleede holle pop van wilgenrijs gevlochten met een fijn masker van was, en waarvan het hoofdde romp en de dijen de kostbaarste waren bevatten. Dat nu de beurs van den eigenaar geducht geknauwd werd spreekt vanzelf. Heden overleed, na een langdurig lijden, zacht en kalm onze geliefde echtgenoot, vader en behnwdvader Krijn Labeur, iu den ouderdom van bijna 76 jaren. Diep betreurd door ons allen. Goes, 10 Jan. '90. Wed. LABEUR, kinderen en verdere familie. Eenige en algemeene kennisgeving. Aan allen uit den stand, die mij hulp verschaft heb ben om in mijne behoeften te voor zien tijdens de ziekte, gedurende elf maanden, van mijn echtgenoot Johannes Kromineich, overleden den ö'l611 December 1889breng ik bij dezen mijn hartelijken danken hoop dat ieder van zulk een smart vol lijden, als ik ondervond, moge verschoond blijven. Wed. J. KROMMEICH, geb. Goossen. en al wat tot het Borstelmakersvak behoort, tot concnrreerende prijzen. Lange Yorst-straat C 229. Alles eigen fabrikaat. Bokking, 5 voor 10 cent, Witte Kaas, 35 cent. Komijne Kaas, 17x/2 ea 20 cent, Drogevisch, 15 en 20, puike Boter 30 beste Reuzel 30, Alles per halve kilo. Krenten Rozijnen en alle soorten Kruidenierswaren worden tot uiterst concurreerende prijzen afgeleverd. Kostende prijs f 30 a f 35 per stuk, nu slechts voor f 10 per stuk. Franco brieven aan het bureau van het Volksblad. De ondergeteekende maakt en repareert alle soorten van Schoen werknetjes en sterk, tot de meest concurreerende prijzen. Belovende eene prompte en vlugge bediening. Kleinekerkstraat (Waaihoek) Goes. met vele gemakken, op den hoek van de Adolf van Westerwijksbuurt. Te bevragen bij W. F. VAN RIET. eene Voorkamer. Te bevragen aan het bureau van dit blad. een Achterwoninktje, indeNieuw- straat, a. f 0,75 per week. Te bevragen bij A. SMIT. Te bevragen bij O. SNOEP Voorstad. De ondergeteekende maakt het geeërd publiek bekend, dat het voortaan des ZONDAGS voor het pnblieb geopend is. Onder aanbeveling, Verkoopingen en Verpachtingen. 24 Jan. te Kolijnsplaat, woonhuis en erf. Noordijke. 27 Jan. te 's-Heer Arendskerkewoonhuis. Prins. 27 Jan. te 's-Heerenhoek, herberg, enz. De Ronde Bresser. 27 Jan. te 's-Heerenhoekwoonhuis enz. De Ronde Bresser. 28 Jan. te Kruiningeinboedel. Prins. 28 Jan. te Goes, winkelhuis. Pilaar. 29 Jan. te Kruiningewoonh. enz. Prins. 29 Jan. te 's-Heerenhoek, meubels enz., De Ronde Bresser. 30 Jan. te Wemeldinge, hofstede enverp. land. Pilaar. 31 Jan. te Kruiningehofstede en land. Prins. 3 Febr. te Kapellewoonhuis enz. Gallis Merens. 10 Febr. te Kloetinge, huizen, erven enz. Gallis Merens. 26 Febr. te Kamperlandinspan. Roelof. 26 en 27 Febr. te Borsele, inspan. Van der Kloes. 27 Febr. te Iersekeinspan. Mulock Houwer. 27 F ebr. te W oltertsdijkinspan. Pelle. 28 F ebr. te Zuid-Kraaiertinspan. Pilaar. 28 F ebr. te Kruiningeninspan. Prins. 3 Maart te Kapelle, inspan. Mulock Houwer. 5 Maart te Kattendijkeinspan. Pelle. 6 Maart te 's-Heerenhoek, inspan. De Ronde Biesser. 7 Maart te Heinkenszandinspan. De Ronde Bresser. (geurig en waterhoudend) in verschillende prijzen, van af 16 cent per HG. (ons.) Ganzepoortstraat C 201. houdt men een Engelschen Ram melaar.

Volksblad | 1890 | | pagina 3