ontvangen: eenige Goederen ALLE L.LSTLLTL3L] Zomermantels» Paletóts, Visites, Mantelettes, Jacquets en Kindermantels WORDEN AAN SPOTPRIJZEN OPGERUIMD. GOES. F. A. DE LIGNY. J. A. KOSS, een Woon- en Winkelhuis, bewaakt wordt, zoekt zij elk oogenblik gelegenheid om aau hare verpleegsters te ontsnappen en naalden op te zoeken en in te slikken. Herhaaldelijk reeds he;ft de medische wetenschap zich met deze zonderlinge abnormaliteit bezig gehou den, doch tot beden is het haar niet gelukt, den aard en de oorzaken dezer ziekte te onderkennen. Enkele der ongelukkigenbij wie het verschijnsel is waargenomen gaven aan spelden de voorkeur waar door de gevolgen natuurlijk zoo veel erger waren. Zij werkten de spelden met eene zekeren smaak naar binnen, doch wisten niet de minste rekenschap van hunne neiging of voorkeur te geven. Een geneesheer te Kopenhagen, dr. Otto, had een zeer jong meisje onder behandeling, dat eveneens aan de ongelukkige kwaal leed en telkens, wanneer zij daartoe in de gelegenheid wasnaalden bij betrekkelijk groote hoeveelheden opslikte. Dr. Otte constateerde, dat er niet minder dan drie honderd vijf-en-negeu- tig stuks zich op verschillende plaatsen uit haar li chaam hadden verwijderd. Dr. Gillette maakt van een gelijk geval melding, dat zich bij eene twintigjarige vrouw voordeed. In achttien maanden tijds raakte zij ruim drie honderd naalden kwijt, en wel op verschillende tijd stippen, doch met een zekere regelmaatvan 4 tot 7 November, honderd en negen. Verscheidene nren voordat de naalden te voorschijn kwamen, leed de pa tiënte ondragelijke pijnen, die door zware koortsen werden gevolgd. "Volgens de Javabode heeft meu op Nias eigenaar dige wetten. Steelt een inboorling daar een zilveren of gouden voorwerp, dau krijgt hij een lichte straf, maar zwaar moet hij boeten indien hij een vrucht van een boom steelt. In het eerste geval, zegt men daarmoet men licht straffenomdat men zulke dingen goed opbergen kan en er voor wakenmaar een boom, die in een tuin staat, is voor ieder toe gankelijk en dus aan de goede trouw van iedereen overgelaten. Zoo moet in Palembang iedere inlander- een Europeaan, dien hij tegenkomtvragen waar hij heen gaat, om, zoo iemand vermist wordt, op te kunnen klimmen tot den laatsten man, die den ver miste gezien heeft. Men zegt dan ook dat het nergens in Indië zoo veilig is als in het Palem- bangsche. Een zeldzaam onweder heeft te Villafranea, Pié- mont, gewoed. De landlieden, die op het veld be zig warenhoorden plotseling een eigenaardig gerom mel dat snel naderde. De hemel verduisterdede schrik was algemeeu. Plotseling vielen hagelsteeuen zóó dikals men ze nog nooit had geziendie gaten in den grond sloegen. De arbeiders hadden slechts even den tijd om zich onder de karren of korenscho ven te verbergen. Vele personen werden gekwetst; een kondertal liep het bloed langs het gelaat. Een meisje van 11 en een jongen van 12 jaar werd de schedel verbrijzeld zoodat ze na korten tijd in de armen hunner ouders den geest gaven. Men heeft hagelsteenen gevonden of beter ge zegd; stukken ijs die het gewicht hadden van een half kilogramhoornen werden verbrijzeld de oogst is vernield de glasruiten zijn allen stuk; de daken zeer ernstig beschadigd. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Door het bedanken van dhr. J. Ten Bosch is Zondag door de mannelijke lidmaten der Christelijk Ger. kerk met meer derheid van stemmen tot diaken gekozen dhr. A. Feïj. Beroepen te St. Filipsland ds. P. S. Meerburg, te Kethel. De Algem. Synode der Ned. Herv. kerk heeft in hare zitting van Vrijdag afgewezen eene aanvrage van f 7000 tot verplaatsing van kerk en pastorie uit Bath naar het naburige Rillandterwijl de handeling' der syn. commissie nopens eene aanvrage van Kerkwerve (cl. Zieriksee) werd goedgekeurd. Oük werd ter tafel gebracht een ingekomen verzoek van den Minister van Koloniën om voorlichting over de grondsla gen, waarop de organisatie der protestantsche kerk in Ned.- Indië kan en moet rusten. Dit schrijven werd in handen ge steld van eene commissie, bestaande uit de heeren: Canne- gieterHouwing en Sandbrikom hieromtrent rapport uit te brengen. Den heer C. N. De Beste, te Valburg zal namens de vereeniging van onderwijzersin het arrondissement Tiel, een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid voor zijne bemoeiingen in zake de bibliotheek worden aangeboden. ADVERTENTIE N. Dank aan allendie mij een nieuw bewijs van vertrouwen schon ken of die mij van hnnne belang stelling blijken gaven bij mijne herbenoeming tot lid van den Ge meenteraad. Gobs, Jnli 1889. B. M. DEN BOER. DIAKENEN en KERKVOOG DEN der Ned. Herv, gemeente te Goeszullen op Donderdag- 25 Juli 1889, 's namiddags ten 1 ure, in de Wan- delkerk te Goes, ten overstaan van notaris MULOCK HOUWER, publiek verkoopen alsmede; 2 Iter k kronen gemaakt van Koper en Lood eenige Leien enz. "TE HUUR: eene Kamer met Keukeu. Te be vragen bij J. DE BiUJIJNE, St. Jaobstraat, Boekhandel, Gauzepoortstraat 0 201. Te houden Aanbestedingen. 26 Juli te Middelburg, herstellen remmings- werken binnenhaven Wem eldinge en aan de Schoorschebrug. Rijksingen. 26 Juli te Middelburg, uitnemen en inhan- gen vloeddeuren groote sluis kanaal Walcheren. Rijksingen. 30 Juli te Wissekerke, aanbrenging kade. Ontvanger-Griffier Thoornpolder. 30 Juli te Goesrioleering weeshuis. Bestuur. 2 Aug. te Middelburg, het maken en in- hangen van een drijfdeur voor het kanaal van Ter-Neuzen te Sas van Gent. Rijksingenieurs. Wordt te koop aang eboden op goeden stand, waarin sedert eene halve eeuw de zelfde affaire wordt uitgeoefend. Adres bij den uitgever dezes. TE HUUR: twee Voorkamers. Adres hij den uitgever van het Volksblad,

Volksblad | 1889 | | pagina 3