PAPIEREN Z ARREN, J. A. ROSS ten afstands vooruit onderzochten of voortstoomen veilig was. 't Was gevaarlijk- vooruit te gaan, want de dwarsbalken stonden overal in brand en de lucht was zwart van rook. Maar te blijven dat was de dood en daarom werd tot het waagstuk besloten om vooruit te stoomen. Dat was een vree- selijk oogenblib, en eene beschrijving te geven van den augst, die allen aangreep bij de gedachte, dat de trein mocht ontsporen en in brand gerakenis onmogelijk. Gelukkig de trein kwam den bran denden „track" over en allen waren gered. In het jaar 1682 verliet een Spaansch transport schip de Juanita, Europa; het verdween en van zijn lot is nooit weer eenig bericht ingekomen. Dezer dagen zal nn te Londen een boek verschijnendat het genoemde schip tot onderwerp heeft. De schrij ver deelt mede, dat men voor eenigen tijd de ver rassende ontdekking gedaan heeft, dat in het hooge noorden van Australië een stam inboorlingen bestaat, waarvan de leden een bijna blanke huid hebben. Zij moeten niemand anders zijn dan de nakomelingen van hen, die bjj den ondergang der Juanita op de noordkust van Australië er hun leven afgebracht hebben; ook zou meu in den omtrek van hunne woonplaats een massa gouden tafelgoedborden en bekers gevonden hebbendie na het ongeluk door de matrozen geborgen en met ook thans nog dui delijk leesbare beschrijvingen over de expeditie der Juanita bedekt zouden zijn. De gevonden voorwer pen moeten ongeveer 2 centenaars wegen. In dit verhaal is zonder twijfel veel onwaarschijnlijksmaar wat in elk geval belangstelling moet wekken is de omstandigheid dat het inderdaad op meer waarheid bernstdan de vermoedelijk in bet geheim van de plaats der vondst ingewijde schrijver geneigd is te doen geloovenuit vreesdat derde personen ook zullen gaan zoeken. Men verklaart de zaak te Syd ney zoodat het voor meer dan tweehonderd jaar gestrande transportschip onlangs door parelvisschers op den zeebodem gevonden is en dat zij inderdaad kostbare vondsten, misschien ook aan documenten, gedaan hebben. In dat geval zon de zaak misschien ook de Spaansehe regeering kunnen bezighouden. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen te Goudswaard (Korendijk) prov. Zuid-Holland ds. J. A. Van Tuijnen, predikant te Borsele. Wemeldinge. Beroepen te Zevenbergen ds. J. F. F. Van den Hamme, pred. alhier. Aan het gymnasium te Middelburg is, na gehouden overgangs-examen, toegelaten tot de tweede klasse de leer ling der ie klasse H. Oele. OVERGANGS EXAMEN H. B. S. TE GOES. Bevorderd Van de Toorliereidings- tot de eerste klasse. Met den tweeden graad: J. Th. van Borrendamme en D. Sandee. Met den derden graad: C. A. Schrijver en J. D. Fuijksehot. Van de eerste tot de tweede klasse. Met den eersten graad: P. Walraven. Met den tweeden graad C. C. KaijserA. Markusse L. van Dellen, H. J. Stigter en G. A. Leverland. Met den derden graad: I. Emanuel, F, E. S.Knitel, PI. Schneider, A. J. Sturm en J. C. Bom. De leerling voor enkele vakken: L. Oranje. Voorwaardelijk: W. F. J. Stieger M. J. Vis en L. W. van Puffelen. Van de tweede tot de derde klasse. Met den eersten graad: G. van den Berge. Met den tweeden graad: P. J. Spruijt en P. N. Pikaar. Met den derden graad: S. H. Vleugels Schutter, G. Ph. Ittmaim J. Ossewaarde en W. Jvan den Hamme. Voorwaardelijk: C. Risseeuw. Van de derde tot de vierde klasse. Met den derden graad: J. M. Goedbloed, C. van Oosten, M. D. Dekker en A. Nijsten. VoorwaardelijkJ. PI. Ochtman en J. 0. Pilaar. Van de vierde tot de vijfde klasse. Voorwaardelijk: E. G. Rijstenbil, J. A. G. Ittmann en G. Th. C. Callenfels. De leerlingen voor enkele vakken: Met den tweeden graad: L. P. Holthuijsen. Met den derden graad: A. Ridder. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Aan de verkiezing voor 5 leden van den gemeenteraad werd deelgenomen door 536 kiezers. Het aantal kiezers te Goes bedraagt 68S. Bij de laatste verkiezing op 22 Januari jl. werden 573 biljetten ingeleverd. ADVERTENTIE N. Heden behaagde het den Almachtige van leven en dood onzen zeer geliefden vader Cornelis Schrijver, in den ouderdom vau64jaar, van onze zijde weg te rakken. Zondag, 14 Juli 1889. P. SCHRIJVER Cz. en J. P. SCHRIJVER - IIüBKEGTSE. Algemeens kennisgeving. Heden overleed ons jongste Zoontje Willem in den jeugdigen leeftijd van 7V2 maand. Goes, 12 Juli'89. A. J. VAN AKEN. A. VAN AKEN, geb. Boek. Eenige en algemeene kennisgeving. De ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het vervaar digen van Verg'rooting-en naar photografie in crayon pastel en olieverf. Hij belast zieh met het geven van onderricht in het schilderen aquarelleeren enz. P. P. DE BLOK Kunstschilder-decorateur. Ganzepoortstraat C 172. Bestellingen wordenzouder ver hooging van prijs, aangenomen door den boekhandelaar J. A. ROSS, Ganzepoortstraat G 201. Verkoopingeu en Verpachtingen. 18 Juli te Waardeverp. land. Prins. 20 Juli te Woensdrecht, tarwe, erwten. Van de Ven. 20 Juli te Iersekeveldvruchten. De Ronde Bresser. 20 Juli te Iersekeizomergerst. De Ronde Bresser. 20 Juli te Kruiningenafbraak. Prins. 24-Juli te Kolijnsplaat, boereninsp. Roelof. 24 Juli te Hoedekenskerke, hoetje. Pelle cn Lansen Croin. 29 Juli te Heinkenszandherberg enz. De Ronde Bresser. 30 Juli te Brouwershaven, woonhuis enz. Van der Bent. 31 Juli te Nieuwedorpinspan. Pilaar, 1 Aug. te Nieuwedorp, meubilair. Pilaar. 7 Aug. te Goes, hofstede en land. Mr. Liebert. 21 Aug. te Goeshofstede en dijk. Mr. Liebert. 24 Aug. te Ellewoudsdijkhofstede en land. De Ronde Bresser. Te houden Aanbestedingen. 26 Juli te Middelburg, herstellen remmings- werken binnenhaven Wemeldinge en aan de Schoorschebrug. Rijksingen. 26 Juli te Middelburg, uitnemen en inhan- gen vloeddeuren groote sluis kanaal Walcheren. Rijksingen. a 10 cent per halve kilo. Bij bestellingen van 10 Kilo, a cent per halve kilo. Ganzepoortstraat C- 201. Uit de hand te Koop een Breimachine, zoo goed als nieuw. Adres bij den uitgever dezes. TE KOOP: echte zure Morellen, bij J. KRIJ GER, Molendijk.

Volksblad | 1889 | | pagina 3