65. Woensdag 15 Augustus 1888. 11e Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0 50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIËN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nnr te bezorgen bij den uitgever J* A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Üien3taanvragen wordengeplaatsttegenb cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee- Imaal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDERLAND. GoesAan het Programma van het Turilfeest, van wege de "Vereeniging tot het regelen en bevorderen van Volksvermaken, te geven, ontleenen wij het volgende De Turnvereenigingen van elders worden bij aan komst van den trein van 11.47 door het bestuur van Volksvermaken, het muziekgezelschap „Euphonia", en de Goesche Turnvereenigingen „Hercnlus"„Vol harding" en „G.O.ES" afgehaald. De laatste moeten zich daartoe te half elf bevinden respectievelijk in de Café's „Hartman", „de Vriend schap" en „de Zoutkeet." Te half één zal op het „Slot Oostende" de eerewijn worden aangebodenwaarna te één uur eene optocht van de verschillende vereenigingen wordt gehouden. Te 2 uren Gymnastiekuitvoering op de Groote Markt, bestaande in Vrije en Orde-oefeningen en Oefeningen aan de Werktuigen. Onmiddellijk daarna uitreiking der medailles in het café „Hartman." Des avonds te 8 uren Muziekuitvoering op de Groote Markt door het harmoniegezelschap „Euphonia" van Goes, en het fanfarengezelschap „Eendracht maakt Macht" van Kruiningen,, en in de sociëteit „V. O. V." Concert, door dezelfde mi Na afloop daarvan wordt er een Bal gegeven in de Sociëteit. Aan het feest zullen de volgende Gymnastiek ver eenigingen deelnemen: „De Schelde" te Kruiningen, „Olympia" te Dordrecht, „Sparta" te Breda, „l'An- versoise" en de „Gymnastische Vriendenkring" te Antwerpen, „Hercules"„Volharding" en „G.O.E.S", te Goes, Iedere deelnemende Vereeniging zal eene Herinne- rings-Medaille worden aangeboden, terwijl daarenboven het verstkomende gezelschap een premie van f 25, het gezelschap met het grootst aantal medewerkende leden eene premie van f 15,en dat met het fraaiste vaandel eene premie van f10,ontvangt. Het Programma der Vrije en Orde-Oefeningen door de gezamenlijke Turners uittevoerenluidt als volgt VRIJE en ORD3£-OEFENINGEN uittevoeren door de gezamenlijke Turners, ten 2 ure, op de Groote Markt. Ie. Oefening. 1. Armen en linkerbeen voorwaarts heffen. 2. Stand. 3. Armen en rechterbeen voorwaarts heffen. 4. Stand. 2e. Oefening. 1. Armen en linkerbeen zijwaarts heffen. 2. Stand. 3. Armen en rechterbeen zijwaarts heffen. 4. Stand. 3e. Oefening. 1. Armen en linkerbeen achterwaarts heffen. 2. Stand. 3. Armen en rechterbeen achtcrwaarLs heffen. 4. Stand. 4e. Oefen i n g. 1. Armen zijwaarts hoog heffen en linkerbeen gekruist vóór het rechter brengen met de punt van den voet op den grond geplaatst(het been gestrekt houden.) 2. Stand. 3. Als 1 maar het rechterbeen vóór het linker, 4. Stand, Als Als 5c. Oefening. Armen voorwaarts hoog heffen. Diepe knieënbuiging. Beenen strekken. Stand. 6e. Oefening. Armen buigen, vuisten vóór de schouders, vingers naar het lichaam gekeerd, en linkerknie heffen. Armen draaiende (borende) voorwaarts strekkenlinker been strekken en met de punt van den voet vóór op den grond plaatsen (schrijdstand.) Den stand van 1 weer aannemen. Stand. 7e. Oefening. de 6e oefening, maar op 2 de armen zijwaarts uitstrekken en den voet zijwaarts op den grond plaatsen (spreidstand.) 8e. Oefening. de 6e oefening, maar op 2 de armen achterwaarts strek ken en den voet achterwaarts op den grond plaatsen (schrijdstand.) 9e. Oefening. Spreidsprong en armen zijwaarts heffen. Armen hoog heffen. Sluitsprong en armen weer zijwaarts brengen. Armen neer. (Stand.) 10e. Oefening. Armen voorwaarts hoog heffen. Rompbuiging voorover, met de gestrekte vingers zoo Jicht-mogelijk bij,, oi op-den .grond. Romp strekken en armen hoog heffen. Stand. 11e. Oefening. Armen zijwaarts heffen. Rompbuiging links, linkerarm neer en rechter zijwaarts hoog heffen. Romp strekken en armen zijwaarts heffen. Stand. 12e. Oefening. Stand: handen op de heupen. Rompdraaiing links. Stand. Rompdraaiing rechts. Stand. 13e. Oefening. Linksche uitval met armen voorwaarts heffen, handen gebald (vuisten maken.) Rompbuiging achterover met armen zijwaarts brengen. Den stand van 1 weer aannemen. Stand. 14e. Oefening. Stand: armen langs dez ij den. Linksche uitval zijwaarts met armen zijwaarts buigen. (De bovenarmen zijn horizontaal, de onderarmen in het ellebooggewricht gebogende handen met gestrekte vingers boven de schouders.) De armen zijwaarts strekken, vingers gestrekt, handpal men naar boven. De armen weer buigen als bij 1. Stand. 15e. Oefening. Halve uitval links (als de gevechtsstelling bij schermen met degen en sabel.) Linkerarm buigen met de vuist tegen den rechterschouder, de rechterarm schuins achter- en bovenwaarts gestrekt. Stand. Als 1 maar rechtsche halve uitval, rechterarm buigen, linker strekken. Stand. 16e. Oefening. Linksche uitval met armen voorwaarts heffen, handen gebald. Met de armen langs beneden een cirkel beschrijven, bij het neerkomen der armen rompbuiging voorover,zoo dat de gestrekte vingers den grond raken. Romp strekken en armen bovenwaarts heften, vingers gestrekt. Stancl,

Volksblad | 1888 | | pagina 1