De persoondie eenigen tijd geleden by bet station Beilen uit den sneltrein is gesprongenis aan de ge volgen der verwonding overleden. Men meldt aan de A.v.p. uit Assen: De beer Henri Wolff, die Zondag met zijn ballon 1' Atmosphere alhier is opgestegenbeeft bet er dit maal slecht afgebracht. Door zware rukwinden is de ballon geheel aan flarden gescheurd. De luchtreiziger zelf heeft geen letsel bekomen. Afsluiting der Kasboeken en Hestanten-lijst bij de Coöperatieve Yoorschotvereeniging en Spaarbank te Goes over de maand Juli 1S8S. ONTVANGSTEN: Reservefondsf 4969,85s Storting aandeel - 11785 ,S5S Terugbetaling op schuldvordering - 89217,58s Interesten daarvoor en ger. interest - 8802,87 Opgenomen gelden- 8:2281,87 Onkosten Gezamenlijk tedrag f 192058,03s UITGAVEN: Reservefonds f 185,53 Terugbetaalde aandcelen - - Verleende voorschotten - 165556,29s Terugbetaalde interesten - 173,73s Terugb. opgenomen gelden - 24800,863 Interesten van opgenomen gelden - 181,10s Onkosten- 64,39 Gezamenlijk bedrag - 190961,92 Kas-saldo f 1096,11® Het Bestuur. UIT BES VREEMDE. In Engeland is korten tijd geleden een statis tiek bekend gemaakt over „den invloed van het mis bruik van alcohol op de sterfelijkheid", waarin belang rijke aanwijzingen voorkomen. De jaarlijksche sterfte van mannen tusschen 25 en 65 jaren bedraagt onder hen, die geestesarbeid verrichten8 pet., onder de boeren 9, de veldarbeiders 11, de timmerlieden en schrijnwerkers 12, kolengraversl3, metselaars 14, lood gieters, schilders en glazenmakers 18, brouwers 21, herbergiers 23 en onder de kellners, buffetknechts en dergelijken 34 pCt. Uit deze-statistiek blijkt ten dui delijkste, dat de ruwheid van den arbeid een veel geringer invloed op de levensbaan uitoefent dan het overmatig alcoholgebruik. Ook gebrek aan beweging en lucht en slechte woning doen minder kwaad dan alcohol. Zelfs lieden, die een zoo nadeelige stof als lood in hun lichaam opnemen, zijn hun leven meer zeker dan de drinkers van beroep. De heer Baldwin is Zaterdag bij het Alexandra pa leis te Londen in een luchtballon opgestegen en heeft zieli, toen hij op een hoogte van 1000 voet was, met een parachute (valscherm) uit een ring, waarin hij stondlaten vallen. Hp had aangekondigddat hij eerst wanneer bij 100 voet gevallen was, van zijn parachute zou gebruik maken. Hij was in anderhalve minuut beneden en kwam er ongedeerd af. De ballon, die ook langzaam had moeten dalenging de wolken in. Dat men naast booze schoonmoeders ook minder vriendelijke schoonvaders heeft, kan het volgende proces getuigen, dat in Milwaukee in Wisconsin ge voerd wordt. Een man daagde zijnen schoonzoon onmiddellijk na de bruiloft voor den rechter, omdat hij een door zijn schoonvader ingeleverde rekening voor thee en boterhammen, die hij gedurende den tijd, dat liij de dochter het hof maakte, zou gebruikt hebben, niet betalen wilde. Naar men later meldt, heeft de jonge echtgenoot zich bereid verklaard nog een aanzienlijke schadevergoeding bovendien te be talen, als de vader zijn dochter weder terug wil nemen. Te Conde-sur-l'Eseautin Frankrijkwerd door een douane-beambte een groote hond gedooddie beladen met sigarende Belgische grens overging. Op zeer slimme wijze was die contrabande verborgen. Het lichaam van het dier was van de schouders tot de heupen geschoren en het gladgeschoren gedeelte bedekt met een soort van lijf, uit met haar bezet vel vervaardigd, dat juist dezelfde kleur en hetzelfde voor komen had als het echte haar van het dier en onder dit lijfje nn werden eenige houderden sigaren verbor gen. Te Nantua in het departement van de Ain in Frank rijk moet het verleden week geen „honden en kat ten" maar kikkers geregend hebben. Toon de inwo ners op zekeren dag ontwaaktenzagen zij de velden boomeu en daken met kwakers bedekt. Waar kwa men ze anders vandaan dan uit de wolken Een ge loofwaardig getuige uit Ham verzekert, dat ook daar eens iets dergelijks is voorgevallen en men in een storm de kikvorsehen uit de wolken zag vallen. Ook in een ander land moeten in 1850 geheele zwermen kikkers en padden uit de lucht zijn komen vallen. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Goes. Beroepen bij de Oud-Gereformeerde gemeente alhier ds. C. Groeneweg, predikant te Rotterdam. Bedankt voor het beroep naar 's-Heer Hendrikskinderen c. a. door ds. Locn te Grijpskerke. Heinkenszand. Bij de Chr. Geref. gemeente alhier zijn op het tweetal ter vooiziening in de predikants-vacature geplaatst dhrn.: G. J. Breukelaar, tlieol. candidaat te Aalten en A. Delfos (oud-zendeling), te Leiden. Hoewel de kerkeraad der Chr. Evang. gent. te Goes, zooals wij melddener geen bezwaar tegen bad om het kerk gebouw af te staan aan Het leger des Heils, zijn vele ge meenteleden daartegen in verzet gekomenzoodat die kerke raad het verzoek van de hand heeft gewezen. Geslaagd voor de hoofdacte te Arnhem, de heer W. Kostenonderwijzer te 's-Hecr Arendskerke. Tiel. De raad benoemde heden den heer J. Kloosterhuis, te Goes, totleeraar in de Hoogduitsche taal aan het gymnasium alhier. ALLERLEI. Mannelijke zuinigheid. Een boer, bekend als een groote vrek, ging op zekeren ochtend naar de stad om zijn wekelijksche iukoopen te doen toen zijn vrouw buiten kwam en hem verzocht eene nieuwe stopnaald voor haar te koopen. „Waar is die stopnaalddie ik verleden winter voor je heb meegebracht?" vroeg hij. „Het oog is gebroken was haar antwoord. „Breng die naald hier," zeide hij; „ik kan zoo'n verkwisting niet dulden. Ik zal de naald laten maken. De vrouw was wijs in haar geslachte en sprak niet tegen. Zij bracht hem de gebroken naald. De spaarzame boer reed naar de staden hield het allereerst bij den smidswinkel stil. Hij haalde de naald te voorschijn en overhandigde die den smid. „Dat wil ik gemaakt hebbenzeide hij. De smid kende zijn klant, hield zijn gezicht in een strakke plooi en zeide, dat de naald binnen een uur gemaakt zou zijn. De boer reed voorten de smid liep naar de overzijde van de straat en kocht een nieuwe stopnaald voor een kleinigheid. Toen de boer terugkwam gaf de smid hem de nieuwe naald. Hij bekeek het glad gepolijste staal en zeide, dat het netjes gedaan was. „Hoeveel kost het?" vroeg hij. „Dertig cents," zeide de smid, en bij het betalen maakte de boer de aanmerkingdat hij wel wist, dat de naald gemaakt kon worden, maar dat zijn vrouw hem op de kosten gejaagd zon hebben van eene nieuwe te koopenals hij niet wijzer geweest was. ivalmeekend middel. Op zekeren ochtend ontmoetten twee mannen el kander en begonnen elkaar te dreigen en uit te schel den. Eindelijk noemde de oen den ander een leugenaar, en zij waren op het punt van aan het plukharen te gaan, toen eene vrouw de deur van hare woning opendeed en zeide: „Mannenga jelui vechten „Ja!" antwoordden beiden tegelijk. „Wees dan zoo goed een oogenblik te wachten,"

Volksblad | 1888 | | pagina 4