mm Bouwland, VOORHANDEN: erkooping aanwezig, en dat publiek begon te lacben, zoodra het den secretaris op het laddertje zag klauteren een vroolijke stemmingdie nog verhoogd werd, toen men daarboven iemand zijn lippeu zag bewegen zon der dat de geringste klank van die lippen door de luchtgolvingen tot de verzamelde burgerij werd over gebracht. Er was, toen de „plechtigheid'' afgeloopen was, een beetje gejuich en gejoel, maar dat gold meer de gymnastische vaardigheidwaarvan de secretaris blijk gaf." In de Hervormde kerk te IJhorst.gein. Staphorst, is een grafkelder gevonden, waarin zes doodkisten, naast elkander staande, zich bevonden, die iedereen lijk bevatten. De kelder is gewelfden de steendie hem afsloot, vertoont een prachtig wapenschild en het jaartal 1245. Men beschouwt dien kelder als zeer merkwaardig. Afsluiting der Kasboeken en Restanten-lijst bij de Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes over de maand Nov. 1887. ONTVANGSTEN: Reservefondsf 4548,44 Storting aandeel - 11520.10 Terugbetaling op schuldvordering - 149717,84 Interesten daarvoor en ger. interest - 5434,10 Opgenomen gelden- 96232,3 45 Onkosten- Gezamenlijk bedrag f 267452,88s UITGAVEN: Reservefonds f 216,43 Terugbetaalde aandcelen - 232,9S Verleende voorschotten - 221475,25 Terugbetaalde interesten - 457,72s Terugb. opgenomen gelden - 42061,42s Interesten van opgenomen gelden - 304,51 Onkosten- 159,21s Gezamenlijk bedrag - 264907,53s Kas-saldo f 2545,35 Het Bestuur. HIT DEN VREEMDE. De stoomboot „Alisa," dezer dagen van Aspinwall, Midden Amerika, te New-York gearriveerd, rappor teerde een zonderling avontuur op hare reis onder vonden. Met helder weder en effen zee, terwijl de groote boot zich met spoed en statie over het stille nat voortbewoog, ondervonden de opvarenden plot seling een schok, die het schip van top tot kiel deed schudden. De schok werd gevolgd door een schrapend geluid bijna alsof de kiel over een rotsrug heen schuurde. Het schip slingerde geweldig heen en we der en een oogenblik later volgde een tweede schok nog heviger dan de eerste en deed de machinerie stilstaan. De kapitein kwam haastig op het dek en de passagiers volgden hem met angstig gelaat. Hun ne vrees verminderde zeertoen op eenigen afstand achter de boot een reusachtige walvisch naar de op pervlakte rees en het water met een roode tint kleur de. Het mouster schoot woedend heen en weder en bracht een talrijke school minder groote walvisschen naar boven, die in alle richtingen rondom de boot been plasten en een aanzienlijke deining veroorzaak ten. Er waren daar voor een oogenblik niet minder dan honderd walvisschen hij elkaar. Bij onderzoek naar do machinerie bleek, dat zij niet beschadigd was. De boot zette verder ongestoord de reis voort. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen bij de Herv. gem. te Heinkenszand, de heer J. Dommisse, predikant te Gapinge. Bedankt voor Schcrpenisse door Ds. J. G. Ormel, te St.-Maartensdijk. Drietal te Tolen, dhrn. J. G. Klomp, te 's-Graveland Dekking, te Haarlemmermeer en J. A. Van Boven, te Souburg. De heer A. \V. Wisse, onderwijzer te Aksel, is benoemd tot hoofd der school te Ellewoudsdijk. Voor de betrekking van onderwijzeres op eene jaarwedde van 1 400 heeit zich te 's-Heer Arendskerke slechts éen sollicitant aangemeld. Als tegenhanger van dit bericht mel den wij het volgende: Voor 4 onderwijzersbetrekkingen te Kralingen, jaarwedde 1500, sollicitanten 84. Voorde betrekking van hoofdonder wijzer te Wommcls, jaarwedde f 800, sollicitanten 52. Voor diete Hazerswoude, jaarwedde t 1100, sollicitanten 162. Voor die te Scheveningen zelfs meer dan 200 sollicitanten. Voorwaar, weinig aanbod, veel vraag. A 1 h E R L E I. Nooit mis. Op zeker spoorwegstation in Belgie staat een be ambte als wegwijzer aan een der deurenen roept gedurig met uitgestrekten arm: „Passagiers met ba gage door deze deur!" „Passagiers zonder bagage ook door deze deur Koming Oskar van Zweden. Op een zijner reizen bezocht de Koning eene dorp- school, en deed natuurlijk eenige vragen aan de scho lieren, die ze dan ook duidelijk beantwoordden. Toen vroeg de Koning ten slotte, wie de grootste Konin gen van Zweden waren geweest. Daarop riepen de kinderen: Gustaaf Wasa, Gustaaf Adolf, Karei XII. De schoolmeester fluisterde toen een der jongens iets in het oor, waarop deze zijne hand opstak. „Kunt gij er nog een noemen vroeg de Koning. „Ja, Koning Oskar." „Wat heeft die dan voor groots gedaan vroeg Oskar II. De jongen zweeg, doch sprak eindelijk, „dat weet ik niet." „Troost u, mijn jongen", hernam de Koning: „ik weet het ook niet." Lang en kort. Als een man meent, dat hij een genie is, laat hg zijn haar lang groeien, en als eene vrouw meent, dat zij eene bijzondere levensroeping heeft, draagt zij kort haar. Van de Amsterdamsche straat. Een drenkeling wordtonder grooten toevloed van menschenin een politiebureau binnengebracht. Een bejaard moedertje vraagt aan een koperslagersjongen „Wat is dat?" ,,'n Man opgehaald." „Hit 't water?" „Ja." „Het ie der lang in gelegen?" „Acht dagen." „Was ie dood?" „Ja, juffrouw!" LAATSTE BERICHTEN. Aan de firma wed. J. C. Massee en Zn., te Goes, is gisteren, als minste inschrijver, de levering van eene partij groene erwten, ten behoeve van het dep. van koloniën gegund. - - Middelburg. Maandagavond werd alhier de feestvreugde plotseling gestoord door het geroep van brand! brand! Een rossige gloed toonde van verre de plaats van den brand. De bovenwoning van een huis op de Turfkade bleek in lichte laaie te staan. Politie, brandweer en het brandpiket waren onmiddellijk ter plaatse. De spoedige komst der spuiten was oorzaak, dat de brand tot de bovenverdieping beperkt bleet. Zoowel inboedel als huis waren verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend. TE PACHTEN: ongeveer V/s Hectare met VRUCIITBOOMESiaau den Oudon Singel te Goes. Geschikt voor Hoveniering, in perceelen of in massa. Adres: Notaris PILAAR. ADVERTENTIES. Laarsjes en Pantoffeltjes voor Kinderen. Wed. J. P. Van der Does Korte Kerkstraat. Bank van Leening-. op Donderdag 13 December, des namiddags te half twee uren in „de Prins van Oranje" te Goes, van PANDEN, over de maanden Juli, Augustus en September 1886 beleend.

Volksblad | 1887 | | pagina 4