Tombola (Scent. St.-Nicolaas-étalage, PELTERIJEN, m C. Snoep. SINT-NICOLAAS-ÉTALACTE ST.-NICOLAAS-ÉTALAGE, F. A. Dl LIGNY. C. DE BLOK, Weder ontvangen: VOORHANDEN:i bij Wed. Van Ast. Kaaistraat. Best en Minst ST.-N1COLAAS, a 45 en 35 cent per balve Mlo. bij M. Hoogesteger Opril 's-H. Hendriliskimlereustraat. ft. A. VANBUTTERS'WIJK - Sfc.-Jacobstraat. lïijnlierg1. i Grootste sorteering' Dames-Moffen van at f 1,tot f 30, Cols a Militair, van af 20 ets. Pelleriuesvan af f 4,00. Jabot-Cols, Platte Kragen en Voetzakken. ONTVANGEN: eene groote collectie zwarte Wollendoeken, gekleurde Kinderdoeken Kapers, Bontjes en Dasjes. Alles tegen concurreerende prijzen. Gauzepoortstraat. Verkoopbaren en Verpachtingen. 5 Dec. te Wilhelminapolder, houtveiling. Mr. Liebert. 7 Dec. te Kwaclenclammeplanken, huis raad enz. Mulock Houwer. 7 Dec. te Ierseke, winkelhuis enz. De Vos. 9 Dec. te Antwerpen, hofstede en land. Le Clef. 9 Dec. te Ierseke, broodbakkerij. Mulock Houwer. 14 Dec. te Ovezandhoutwaren enz. Hollmann. 14 Dec. te Heinkenszand, woonhuis. De Ronde Bresser. 15 Dec. te Kapelle, bouwhoeije. Gallis Merens. 15 Dec. te Goes, panden. Bank v. Leen. 16 Dec. te Wemeldinge, boomen enz. Gallis Merens. 21 Dec. te Goes, meub. goederen. Pelle. 22 Dec. te 's-Heerenhoek, woonhuis, land. P. Overman. te Ellewoudsdijk, verp. diaconie- gronden. P. Overman. 23 en 24 Febr. te 's-Heerenhoek, inspan. P. Overman. 1 Maart te 's-Gravenpolder, inspan. Van der Kloes. Te houden Aanbestedingen. 5 Dec. te Nisseschuieren van grond. A. J. Van Overbeeke's-H. Atendsk. Saucis de Bologne Rookvleesch Gelderscbe Worst, (goed droog), en keurige Boterhamworst. Alles tegen concurreerende prijzen. Voorstad E 55. TE KOOP: puike Loopvarkens, bij E. Sloover. Laarsjes en Pantoffeltjes voor Kinderen. Bijzonder geschikt voor St.-Nicolaas-cadeaux. Wed. J. P. Van der Does Korte Kerkstraat. De ondergeteekende bericht zijn stadgenootendat hij ruim voor zien is van: Sigaren en Sigaretten, ZeepenOdeur- en Eau de Cologne. Alles zeer geschikt voor St.-Nicolaas-cadeaux, K. B. Knieriem St -Adriaanstraat. Prentenboeken. Jongens- en Meisjesboeken. Prachtbanden. De werken van J. Van Beers, in (prachtband. De werken van De Genestet, ge bonden f 0,65ingenaaid f 0,35. De Negerhut van Oom Tom, ge bonden f 1,05ingenaaid f 0,65. Sprookjes van Anna Lindau, ge bonden f 1,90ingenaaid 11,40. Doozen Postpapier. Bloc-notes. I Mot a la poste. van af 50 cent. Poste-volante. Correspondentiekaarten (iets nieuws.) Portretlijstjes. J. A. ROSS, Boek- eu Papierhandel. Ganzepoortstraat C 201. FEUILLETON. 23) A N N E L E. No veile van E. Ve ly. Daar staat Riekele vóór haar, een klein, bruin ding, dat haar nauwelijks tot de schouders reikt. „Omdat moeder niet wel isdachten ze thuis, dat je het wel goed zoudt vin den," en Mattheus buigt zijn eerlijk ge zicht tot haar en fluistert: „Nu ben je niet meer zoo alleen; je weet niet, hoe gedrukt ik was door dien droom!" Nu de nieuwe kerk te Munsingen in gewijd zal worden, heeft de brandweer een feest aangelegd; buitengewoon fijn en buitengewoon grootsch zal dat wezen en de geheele bevolking van de Alb stroomt er heen, ieder moet erbij zijn. Ook op de hoeve van den Albgraaf is men druk in de weer; de vrouwen trek ken hare mooiste kleeren aanen vrouw Süssbeck, die eene groote vriendin van Babett is, staat met Jörg Neithart in den tuin, dicht bij eenen rozenstruik, die vele knoppen draagt en heerlijke geuren verspreidt, 't Is een zomer, waarin de boomen op de Rauhe Alb bloeieneven als in het dal. Maar geen van beiden letten ze op den heerlijken struik. De Albgraaf staart in het rooderonde vrou wengelaat en vraagt: „Zoo, dus je bent geene groote vrien din van de meid?" „Van die trotsche heks?" zegt de we duwe. „Ik geloof niet, dat er iemand te vinden is, die het beter met haar voor had. Ik heb haar Armbruster als vrijer willen geven, maar die is der juffrouw niet goed genoeg! En haar vader is toch maar een strooper geweest, dien ze 's nachts hebben doodgeschoten, als een haas tusschen de kool. Maar dat ding is me trotsch, trotsch!'' Dat hij op Annele moet hooren schel den, en niets tot hare verdediging mag zeggenEn dan komt weer de gedachte bij hem op, welk eene uitkomst het zou zijn, als hij haar niet voor braaf en goed behoefde te houden. „Hebben er al velen haar nageloopen?" vraagt hij, op eenen toon, alsof 't hem eigenlijk niets kon schelen. „O, Heer!" roept de vrouw. „Daar moet je net de mannen voor hebben! Een mooi gezicht en lang haar en don kere oogen, dat maakt ze dol. An nele bindt de jongens aan hare lange vlechten en sleept ze zoo mee!" En dat vindt ze zoo'n grappigen inval, dat ze er zelve om moet lachen. „Ja, mooie blonde vlechten heeft ze," zegt Jörg peinzend. Vrouw Süssbeck laat hare ringen in de zon vonkelen en werpt de blauwe lin ten van hare muts naar achter. „Heel duidelijk is me die zaak van Annele niet. Jörgle heeft ze ook al niet willen hebben. Waarom niet?'' „Ze had zeker geenen zin in hem!" De weduwe lacht. „Zoo'n domme meid! uwe schoondochter te kunnen worden!" Wat hindert dat woord hem! „Maar ik geloof toch dat ze leeper is dan we denken. Ik heb er een paar dagen geleden eene muts gezien, wat eene mooie! Ze zei: „dat's de muts van Mattheus." Gisteren zag ik Mattheus. En toen kwamen we zoo te praten over de dure tijden, en dat alles vroeger gocd- kooper was, en ik zei zoo, dat Matthe us toch aardig wat verdiend moest heb ben, en dat hij zoowat zijn eigen baas was op den molen, en dat iemand, die mutsen draagt als een meneer uit de staden toen heeft hij me zijne oude, afgedragen muts afgenomen en er eenen eed op gedaandat hij geene an dere had Ik heb mijnen mond gehou den, maar ik dacht toen bij mezelvedie meid kan met een stalen voorhoofd lie gen; maar dan moet ze het toch wel dikwijls doen, want zoo iets moet je leeren." Jörg Neithart knikt, 't Is zijne muts geweest, maar het woord der weduwe treft hem. Annele moet met draaierijen omgaanals hij eens niet de eerste wa re, dien ze stilletjes in huis liet, dan zou zijne schuld immers zoo groot niet zijn? Haastig vraagt hij„Zou je denken, vrouw Süssbeck, dat ze de mannen voor den gek houdt?" „Of ik het denk? 't Is een geslepen ding! Dat zegt de houtvester ook: die houdt niet van haar, en hij is toch een braaf mensch. Die zegtdat ze in Ame rika de kunst verstaan om de mannen voor den gek te houden!" „Maar," zegt hij„nooit heb je de meid gezien, als er te dansen viel!" „Ja, voor de wereld lean je wel doen, alsof je braaf bent." 't Is hemalsof hem de keel wordt toegeknepen. De weduwe tikt hem op zijnen schouder „Je Jörgle beeft Annele toch nog niet vergeten." Ze zou er hem graag toe brengen, dat hij aan zijne vrouw opdroeg en het blonde meisje van gedachten te doen verande ren. Daar stuift hij eensklaps op: „Laat mij buiten spel. Wat gaat mij die meid aan? Jörgle is uit vrije verkie zing het land uitgegaan.'' Wordt vervolgd.

Volksblad | 1887 | | pagina 8