NAGEKOMEN ADVERTENT1EN, Bloedpens, Leverworst J. BANNET. goede Bokking, te Moresnet bij inschrijving van de hand gedaan voor 22V» fr. per stuk. Kooper werd een koopman uit Aken. Thans heeft zich een Limburgsch koopman als eigenaar der scha pen aangemeld, die tevens de opbrengst er van op- eischt. De administratie van haar kant, gelukkig den eige naar te hebben aangetroffenheeft een vervolging tegen dezen persoon ingesteld wegens smokkelarij. Deze zaak zal voor de rechtbank te Verviers behan deld worden. Door eene vergissing werd in de Zwolsche Crt. on der eene kennisgeving van den burgemeesterdat er raadsvergadering zou worden gehoudende regel ge plaatst „ouder minzame aaubevelin g." De godsdienstoefeningen, die door het Leger des Heils te Nunspeet in het Evangelisatiegebouw wor den gehoudenvinden bij een groot aantal van het publiek groote tegenwerking. Zaterdagavond sloeg men bet gebouw van buiten stuk en Zondagavond werden geweerschoten op dat gebouw gelost. Voor- loopig zullen de bijeenkomsten niet meer des avonds, maar alleen op den dag worden gehouden. De bur gemeester heeit in overleg met den officier van justitie de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. In het dorp Appelscha (Friesl.) hoeft men krasse oudjes: de weduwe Antje De Vries, een bet-over grootmoeder van 98 jaar oud, houdt geheel alleen nog haar huisje schoon en verricht bovendien nog 't werk in haar tuintjeals aardappelen potenrooien enz. Moet zij een bezoek afleggen op een afstand van een uur gaans, dan wandelt zij nog zonder moeite heen en terug. Vier broeders in hetzelfde dorp, oud 56, 64, 68 en 71 jaar deden dezer dagen een voetreis van 7 uren, om aan den oudsten, overleden broeder de laatste eer te bewijzen. UIT DEK VREEMDE. Te Munchen is het doodvonnis voltrokken aan ze- beren Placzakdie indertijd een gendarme vermoord had. De moordenaar had vóór zvjn terechtstelling door tusschenkomst van een notaris een testament gemaakt en 25000 mark van zijn vermogen gelega teerd aan verschillende indertijd door hem bestolen perso nen terwijl 9000 mark aan een onwettig kind van hem toegedeeld werd. Men had nl. 3000 mark in papie ren geld tnsschen zijn kieederen gevondentoen hij gearresteerd werd. De kosten zijner terechtstelling moest Placzak zelf betalen. Weener bladen bevatten het volgend verhaal van zwarte wraakneming. Een niet zeer jonge maar zeer lastige dame te Weenen maakte haar 18-jarige kamenier het leven zuur door haar booze nukkenen wist eindelijk door haar geld, het meisje haar vrijer af te troonen, om zelve dien knappen jonkman tot haar bruidegom te maken. Het kameniertje besloot zich te wrekenen gaf gevolg aan baar besluit. Op den voor het huwelijk bepaalden dag, hielp zij de bruid bij het kleeden; toen de dame gereed was, in haar wit kleed, met sluier en oranjebloesemsverzocht zij haar een oogen- blik te wachten, haalde snel een fleseh te voorschijn en overgoot de niets kwaads vermoedende bruid niet met vitriool, maar met inkt. De verschrikte dame viel in onmacht en het huwelijk is minstens acht dagen uitgesteld moeten worden. De kamenier is ondertussehen ijlings gevlucht. Men zegt, dat de bruidegom wel eenige neiging betoont, haar te volgen. De jury bij het Gerechtshof te Nièvre heeft een onderwijzer, Blin, die zich vergrepen had aan leer lingen, vrijgesproken, op grond dat de man, zijne daden plegendeonder hypnotischen invloed verkeerde. De rechter had drie maanden geleden, naar aanlei ding van die bewering, hem aan een onderzoek van geneesheeren onderworpende proeven door deze ge nomen waren merkwaardig en bewezendat Blin in de hoogste mate vatbaar was voor hypnotismetoch waren zij tot de conclusie gekomendat hij verant woordelijk was voor zijne daden. Zijn advocaat echter wist op grond van die proefnemingen zoo duidelijk te betoogen, dat de man niet gestraft kon worden voor hetgeen hij gedaan had, dat de jury het „on schuldig" uitsprak. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Ds. Ch. L. Laan, te Goes, is beroepen naar Rotterdam. ALLERLEI. Anecdote van Feedeeik den Geoote. Toen de Koning in 1740 reeds allerlei beschikkin gen voor den oorlog nam en bij het Keizerlijke Hof ijverig in onderhandeling was over zijne rechten op Silezië was iedereen in angstige spanning over de te gebeuren dingen. Ook de hovelingen bespraken dit onderwerp even druk als soldaat en burger. De Ko ning nam echter tegenover iedereen het diepst zwij gen in acht, ook tegenover den generaal-veld maarschalk van Kalkstein, die in booge gnnst bij deu Koning stond. Van Kalkstein kon eindelijk niet langer op de oplossing van bet raadsel wachten en besloot den Koning te vragen. „Uwe Majesteit! ik vermoeddat wij oorlog krijgenzei van Kalkstein. „Dat kan zijn en ook niet zijn," antwoordde de Ko ning. „Het doel schijnt op Silezië gericht te zijn vervolgde van Kalkstein. Nauwelijks had hij dit ge zegd of de Kouing nam, als vol geheimendeu generaal bij de hand en vroeg: „knnt gij zwijgen, van Kalk stein?" Kalkstein, die nu vast geloofde, dat het oogenblik genaderd was, waarin hij alles zou ver nemen wat bij zoo gaarne wilde weten antwoordde onverwijld: „O ja, Uwe Majesteit!" „Nu", zeide de Koning, terwijl hij de hand van Van Kalkstein even schielijk los liet als hij hem gevat had, „ik kan het ook." En daarop verliet de Koning hem en ging in een ander vertrek. Te koop aang'eboden een Viool (Stradivarius) met Kist. Prijs f 12,Te bezichtigen aan het bureau van dit blad. Te koop aangeboden een centraal eenloops Jachtgeweer. Te bezichtigen aan het bureau van dit blad. Terstond een Schoenmakersleerling beuoodigd. Die op het vak ge weest is, geniet de voorkeur. M. W. HUFKENS Lange Kerkstraat. ADVERTENTIËN. Brusselsche a 5 cent per Hectogram (ons.) J. Van der Reit, Zusterstraat. Wie niet ziek wil worden ete de zonder Trichinen, a 20 cent per halve kilo (5 ons.) Ruim voorhanden: 7 stuks voor 10 cent. P. JOOSSE Lange Vorststraat. Te Koop gevraagd een goedloopeml Biljart. Adres bij den uitgever dezes.

Volksblad | 1887 | | pagina 4