in Manufacturen, Sajetten, Wollen, Garen, Band enz. Woonhuis. WOONHUISJE, Heidenen bekeereu schijnt een dure liefhebberij te zijn. Op het laatste kerkelijk congres te Wolverhamp ton constateerde mendat de bekeering van 8(35 heidenen aan het Engelsche zendelinggenootschap in ronde cijfers 11200 per hoofd gekost heeft. Het ergste is, dat volgens den kanunnik Taylor de Mahomeda- nen in hetzelfde jaar 600,000 ongeloovigen tot den Islam hebben bekeerd, zonder dat het hun een duit kostte. Het cijfer zal schrijft de Daily Telegraph wel wat hoog zijn opgegeven, maar zeker is het dat het bekeerou der heidenen hun vlugger en goed- kooper van de hand gaat dan dit met de Christenen het geval is. De honderdduizendste. Nog heden, zegt de Crefel- der Zeitnng, werd hij in deze stad verwacht, de ge lukkige Of het een jongen of een meisje zou zijn dat wisten wij nietmaar sinds eenwen was hier nog nooit een wereldburger met zooveel belangstelling te gemoet gezien als nn de verwachte honderdduizendste. Wat eene spanning! Daar komt een jeugdig echtge noot haastig naar liet bureau van den burgerlijken stand loopenin de hoop van met zijn honderddui zendsten eeu ander voor te zijn. De vriendelijke amb tenaar geeft hem echter no. 99,999. Hij is dus do rechte man nog niet,. De volgende gelukkige vader zal het beter treffen; maar neen; even vóór zij ne komst zijn er twee overledenen aangegeven. Zóó is het reeds sinds weken gegaanen zóó stond het heden ochtend nog. Maar eindelijk ligt nu in de wieg de honderdduizendste Crefelder! KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. Beroepen bij de Gereformeerde gemeente te Kampen, Ds. D. Wijting, pred. bij die gemeente te Goes. De Middelb. courant van 22 Nov. schrijft: Te Serooskerke blijft de gespannen verhouding tusschen doleerenden en nict-doleerenden nog steeds voortduren. Zaterdag middag is de kerk, benevens de consistorie, door den consulent der herv. gemeenteden heer Dommissepre dikant te Gapinge, gesloten, waarbij de eenige trouw geble ven ouderling cn kerkvoogd G. Geschiere en het kerkeraads- lid M. van Hove assistentie verleenden. De doleerende partij die de kerk in bezit lieeft, werd alvorens uitgenoodigd de consistorie te verlaten, wat zij echter niet deed. Er bevonden zich in de consistorie 3 personen, zijnde P. Melis, Ch. Ceerse en B. Koole. Geerse heeft Zaterdag de consistorie verlaten. De andere personen bleven er tot Zondagnamiddag. In een oogenblik, dat de bewaking eenigszins was verslapt, heett Koole de consistorie verlaten en is hij vervangen door P. de Visser, ook een lid der doleerende gemeente, terwijl Melis trouw op zijn post bleef. De voeding wordt den gekerkerden door de ramen aange reikt, wat door de andere partij, die nu het kerkgebouw nauwlettend en onverpoosd, dag en nacht doet bewaken, niet wordt tegengegaan. Tot heden is alles betrekkelijk rustignoch door de eene noch door de andere partij werd de rust verstoord. Zaterdag avond, nadat de kerk was gesloten, was de gansche ge meente echter op de been, die zich vrij woelig gedroeg. Maandag en Dinsdag was er veel volk op de been; doch de rust werd niet verstoord. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Heden bad de door de heeren Hartman en Van der Bilt La Motthe uitgeschreven vergadering plaats, ter bespreking van: ie. de meerdere werkzaamheden, welke voor de secretarissen voortvloeien uit de gewijzigde kieswet; en 2e. om pogingen in het werk te stellen, om gemeente ambtenaren deelgerechtigden te maken in het burgerlijk pen sioenfonds. Op de aan hunne ambtgenooten in N.- en Zuidbeveland ge richte uitnoodiging was door een 15 heeren gevolg gegeven. Er werd besloten: ie. een adres te zenden aan den Minister met verzoek 0111 hoogere bezoldigingen 2e. een adres te zenden naar de bevoegde macht, om bij de te wachten wij ziging van de gemeentewet de bepaling optenemen, dat ge meenteambtenaren ook deelgenooten kunnen zijn van het pensioenfonds. (M. Ct.) 's-Gravenhage. Benoemd tot lid van het bestuur der visscherijen op dc Schelde en Zeeuwsche stroomendistrict Goes, dr. Leo De Leeuw, te Wemeldinge. ALLERLEI. Toen, op de veiling der nalatenschap van Offen bach diens violoncel een hoogeu prijs opbrachtriep een der kijkers: „Wat een geld voor een brok hout!" „Ja, en nog hol bovendien," voegde een uit het publiek er aan toe. Dierenbescherming. Eene dame, beschermster der dierenbeval de meid een vliegjedat door de kamer snordezeer voor zichtig te vangen en dan buiten in de vrije natuur te brengen. De meid vangt de vlieg en vraagt om een wollen draadje. Om wat te doen? „Wel, mevrouw, om het vliegje eeu cackeuez om te doen, 't is buiten zoo koud Vlug verholpen. Alleenspraak van een drinkebroer: „Zou'k nog een glas bier drinken of niet? Weet je wat, ik zal er nog eentje pakkendan heb ik over die kwestie niet lang natedenken." De nieuwe mode. Vrouw: „Ik heb nog slechts mijne handschoenen aan te trekken, dan ben ik gereed." Man: „Bedoel ja die met de tien knoopjes? Dan ga ik in dien tijd nog een paar brieven schrijven." ADVERTENTIES. Tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen overleed he den in den ouderdom van ruim 56 jaren, mijne hartelijk ge liefde echtgeuoote Petron clla WiUieliuinn Kakebccke. J. G. JANSSEN. Goes, 17 Nov. 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. De oudergeteekende, in de Wijn gaardstraat wijk A no. 195, een winkel geopend hebbende, beveelt zich bij deze in ieders gunst aan. Goer, Nov. 1887. Wed. P. Spruijt, geb. Olivierse. Verknopingen cn Verpachtingen. 24 Nov. te Heinkenszandboomen. De Ronde Bresser. 24 Nov. te Wemeldingewoonhuis, land. Gallis Merens. 24 Nov. te Goes, boomen. Mulock Houwer. 24 Nov. te Goesherv. bouwland. Pilaar. 25 Nov. teEversdijk, boomen. Gallis Merens. 25 Nov. te Borsele, boomen. Pilaar. 25 Nov. te Iersekewoonhuis en erf. Mulock Houwer. 25 Nov. te Waardehout. De Vos. 25 Nov. te Ierseke, zaaioesters. Prins. 26 Nov. te Arnemuiden, stoommachine. Tak. 28 Nov. teKapelle, woonhuizen, boomen. Pilaar. 28 Nov. te Biezelingegebouwen. Prins. 28 Nov. te Kruininge, boomen. Prins 30 Nov. te Kattendijke, houtwaren. Gallis Merens. 30 Nov. te Hoedekenskerkelamschapen en schaaphonden. Pelle. 30 Nov. te Kolijnsplaat, bouwland en ho veniering. Huvers. 1 Dec. te Vlakeboomen. Prins. 1 Dec. te Heinkenszandboomen. De Ronde Bresser. 2 Dec. te Kapellekaphout. Gallis Merens. 2 en 9 Dec. te Antwerpen, hofstede en land. Le Clef. 8 Dec. te Kwadcndammcplanken, huis raad enz. Mulock Houwer. 15 Dec. te Kapelle, bouwhoefje. Gallis Merens. 15 Dec. te Goespanden. Bank v. Leen. 22 Dec. te 's-Heerenhoekwoonhuis, land. P. Overman. te Ellewoudsdijkverp. diaconie- gronden. P. Overman. OPRUIMING aan den balven prijs van eene groote partij OMSPELDOEREX (theedrinkers.) P. A. De Ligny. Terstond te Huur te Koop EEN of' zeer geschikt voor Winkelhuis, op een der beste standen. Te bevragen bij W. J. VAN DE WEERT, op de Beestenmarkt. Te Huur gevraagd in Goes, een BURGER- f 1,50 a f 2,per week. Aanbiedingen worden ingewacht ouder motto: „Huur" bij den uit gever dezes.

Volksblad | 1887 | | pagina 4