Chocolade. Ruhr-Kachelkolen, ADVERTENTIEN. H. J. ROSKES in Manufacturen, Sajetten, Wollen, Garen, Band enz. Wed. P. Spruijt g-eb. Olivierse. IN LOSSING: I. Fokke. INGELEGDE ROLPENS, bij J. Dierx. beklaagde daar ter plaatse verschijnen zullen, waren er bijna 300 personen gedagvaard, om zich wegens het offeren aan Bacchus te verantwoorden en onder deze ongeveer 80 vrouwen. De meesten erkenden den noodlottigen dag, waarop zij eenen verbaliseerenden politie-ageut op hunnen weg ontmoet hadden, toe vallig wat te diep in het glaasje gekeken te hebben en moesten vernemen daarvoor eene boete van 1 tot 27s frank te beloopen. Na afloop der zitting, zegt een Brnsselsch blad, hadden deze 300 veroordeelden de kroegen in den omtrek van het paleis van justi tie gevuldom een glaasje op vrouw Themis te le digen, en als zij toen in den loop van den dag geen verbaliseerenden politie-agent ontmoet hebbendan mogeu zij wel van geluk spreken Eene tooneelvoorstelling ten voordeele van een moor denaar zal, zoo schrijft men uit Rome, wel alleen staanin de jaarboeken van de geschiedenis van het tooneel. Dit geval heeft zich un aldaar voorgedaan. Van een tooneelvoorstelling zal nl. de netto ont vangst gebruikt worden, ten voordeele van August Zimellis, die onlangs wegens moord op zijn vrouw tot twintig jaar galeistraf veroordeeld werd, maar die door de openbare meeniug werd vrijgesproken. Het geld moet dienen om den veroordeelde het le ven op de galeien dragelijker te maken. Afsluiting der Kasboeken en Restanten-lijst bij de Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Groes over de maand Oct. 1887. ONTVANGSTEN: Reservefondsf 4544,04 Storting aandeel - 11451,51 Terugbetaling op schuldvordering - 138227,01 Interesten daarvoor en ger. interest - 5129,77 Opgenomen gelden 93726,91° Onkosten- Gezamenlijk bedrag f 253079,24s UITGAVEN Reservefonds f 216,43 Terugbetaalde aandeelen - 157,98 Verleende voorschotten - 206105,25 Terugbetaalde interesten - 457,725 Terngb. opgenomen gelden - 41326,25 Interesten van opgenomen gelden - 296,16 Onkosten- 151,52s Gezamenlijk bedrag - 248711,32 Kas-saldo f 4367,92s Het Bestuur, KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. De Goesche Cour. deelt mede, dat het bericht, als zou den de toelagen aan de predikanten bij de Ned. Herv. kerk alhier vervallen, niet volkomen juist is. Wel bestond daartoe aanvankelijk het planwijl de fondsen der kerk door de lagere pachten aanzienlijk zijn verminderd, doch men hoopt de ontvangsten door het houden eener drie- maandelijksche collecte in de kerk op zoodanig peil te hou den, dat de bedoelde toelagen weder kunnen worden uitgekeerd. Er is dan ook op de begrooting weder een post voor vast gesteld. De strijd op kerkelijk gebied dreigt ook in onze pro vincie te ontbranden. Van de zijde der doleerende partij te Serooskerke was tegen Zondagvoormiddag eene godsdienstoefening aangekondigd, die geleid zou worden door den heer Van de Kodde, terwijl het bekend was, dat van den kant der Ned. Herv. gemeente een poging zou worden gedaan, om den ringpredikant den heer G. P. Kruijff, van Domburg te doen optreden. Waarschijnlijk beducht voor eene overrompeling van het kerkgebouw van de zijde der Ned. Herv., werd 's morgens om acht uurdooi; de leiders der doleerendendie nog steeds het kerkgebouw blijven bewaken, bekend gemaakt, dat de gods dienstoefening niet zou plaats hebben. Ofschoon vele leden dier partij opkwamenbleef de deur der kerk gesloten. 's Namiddags tegen 2 uren begaven zich de aan de Ned. Herv. gemeente trouw gebleven kerkvoogd, de geheele ker- keraad met den heer Kruijff naar het kerkgebouw, waar omheen zich eene groote menigte, blijkbaar vrij opgewonden, had geschaard. Door de hecren werd toegang gevraagd, die echter door den zich president-kerkvoogd noemenden leider der doleerenden werd geweigerd. Toen verwijderden zich bovengenoemde heeren, die van hunne bevinding bij den burgemeester proces-verbaal deden opmaken. Zaterdag had te Rilland-Bath het vergelijkend examen voor hoofd der school plaats. Het werd afgenomen door den heer Van Gorkom, districts-schoolopziener, bijgestaan door den heer Moojen, hoofd der school te Kloetinge. De heeren Poldermans, van Haamstede, Van Dijk, van Dordrecht en Van Houte, te Nieuw- en Sint Joosland namen aan dat examen deel. Voor de betrekking van onderwijzer te Oudelande, jaar wedde f 400 en vacant door het vertrek van dhr. G. Beneker naar Hoogeveen, hebben zich 18 a 20 sollicitanten aange meld. Op 't laatst dezer week zal de benoeming plaats hebben. De voordracht bestaat uit de dhm. De Jager, te Kapelle, Bloppoel, te Zieriksee, De Bruijne, te Goes en De Bakker, te Wolfertsdijk, waarvan twee reeds i'/a jaar geleden hunne akte verwierven. ALLERLEI. Eene jonge dame werd door een fatterig beertje gedurig lastig gevallen met minnebrieven. Eens schreef hij: „Aangebeden schoone! Reeds lang ben ik in hevige liefde voor u ontbrandGij zondt mij tot den gelukkigsten aller stervelingen maken, als ge mij hedenavond te 6 uur, op den hoek van die- en-die straat, wildet ontmoeten. Herkenningsteeken: ik draag een grjjze overjas, gele pantalon en in de hand eene roode roos." Het meisje gaf den brief aan haar vader, en deze schreef den verliefde het volgende antwoord: „Mijn heer! Mijne dochter heeft vandaag juist geen tjjd, maar als gij op de bepaalde plaats bomt, kunt ge mij zeggen, wat u op het hart ligt. Herkenningstee ken,,Ik draag eene zwarte overjas, grijze pantalon en in de hand een stevigen stok." Om ernstig te kijken. „Lach nu niet, wjjf!" zei een werkman tot zijn vrouw, die zich liet photographeeren, toen het cri- tieke oogenblik gekomen was. „Lach nu niet, dan zie je er zoo dom uit. Denk liever aan wat ern stigs, b. v. dat je vader op het oogenblik in de ge vangenis zit en je broer voor een paar jaar ban kroet is gegaan en stel je dan voor, wat er van je zon geworden zjjn, als ik geen medeljjden met je ge had en je genomen had Napoleon I was steeds bang, dat een beroerte een einde aan zijn leven maken zou en verzocht zijn lijf dokter, dr. Corvisart, op zekeren dag hem eens nauw keurig in te lichten over den aard vau zulk een aanval. „Sire", sprak de geleerde, „een apoplexie is altijd gevaarlijk, maar zjj heeft het voordeel, dat zij voor afgegaan wordt door symptomen. De natuur is wel zoo beleefdeerst even te waarschuwen. Het is ais bij de belastingen. Men krijgt een aanslagbiljet thuis en later een waarschuwing. Daarna volgt oen dwang bevel en ten slotte komt eerst de executie." Niet Napoleon, maar dr. Corvisart zelf leverde het treurige bewijs van de waarheid dezer stelling! Evenals vorige jaren beveel ik mij wederom aan in de gunst van het publiek voor de levering van bovenstaand artikel. Goes Vlasmarkt. De oudergeteebende, in de Wijn gaardstraat wijk A no. 195, een winkel geopend hebbende, beveelt zich bij deze in ieders gnnst aan. Goes Nov. 1887. eene lading puike grove a 55 cent per HL., vrij aau huis en op den wagencontant. Voor rekening vau Dagelijks voorhanden

Volksblad | 1887 | | pagina 4