No. 84. Woensdag 19 October 1887. Jaargang. ADVERTENTIEN voor Dinsdag- Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. en Vrijdagmiddag 12nur te bezorgen bij den De pnja per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, nltiypvpr 3 A ISA3« waarover per kalijaarlijkache kwitantie i Afzonderlijke nommcrs zijn h 1 cent verkrijgbaar, j OpldQ1500 EXBÏYlplüïGi'l. Dieustaanvragen wordengeplaatst tegen5 cent en Advertentiën tegen 0 cent per regel G-roote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetnigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. Bij dit nommer behoort een Bij voegsel. W E D E R Jj X !K Goes. Men meldt ons: Teneinde bij de Eerste Kamer anu te d-ingen op aanneming vau het gewijzigde hoofdstuk VIII (Defensie) der Grondwet, zullen eenige heeren hier ter stede een lijst doen cireuleeren in de hoopdat velen hierop zullen willen teekenen. Zooals men weetgeeft het gewijzigde hoofdstuk meer vrijheid aan den gewonen wetgever, waardoor wellicht na verloop van tijd algemeene dienst plicht zal worden ingevoerd. Uit Nieuwdorp en omstreken wordt gerequesteerd bij de „Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen" om ten aanzien van de spoorweghalte in den Noordkraaierfc eene betere regeling te treffen. Met name wordt gevraagd toepassing van een zelfstandig tarief, het stoppen van treinen op eiken dag en het verkrijgbaar stellen van plaatskaarten voor vervoer van de halte naar alle stations en omgekeerd, ter wijl tevens wordt gewezen op de omstandigheid, dat het stoppen der treinen aan den dijk tusschen den West- en den Nieuwen Kraaiertpolder beter resul taat zou opleveren. De Middelburgsche Courant schrijft: Zaterdagmiddag liet iemand te Waarde eene kar, bespannen met twee hondenin de nabijheid van eene draaiende korenmolen staan, zoodat de honden naar den molen toe liepen. Het geval wildedat ze zoo dicht bij de roeden kwamen, dat de kar met honden door één slag der roeden over een haag geworpen werden en toch i n gewonen stand op den weg terecht kwamen. Er was een spaak in het wiel stuk en eeue geringe schade aan een der roeden. Zoover wij weten is onze correspondent geen ach terneef van den befaamden Von Müncbhausenhoewel zijn verbaal wel eenige overeenkomst heeft met de wonderlijke avonturen van den bekenden baron. Een jongmenscb uit Gorincbem gaat naar Rotter dam om eene betrekking te zoeken on ontmoet daar een ouden schoolkameraaddie hem een goede be trekking in Antwerpen belooft. Om nadere inlichtin gen zouden zij 's avonds elkaar in bet Hotel Wei- mar vinden. Toen bet jonge menseb zieh op het aangegeven uur aan bet liötel vervoegt en naar zijn kennis vraagt, treedt, tot zijn niet geringe ontstelteniseen inspecteur van politie op hem doe, die verklaart dat bij zijn arrestant is. Middelerwijl komt zijn vriend geboeid do trap van bet hotel af' en worden beiden naar een bureau van politie gebracht. Daar vernam bij, dat zijn vriend zich bad schuldig gemaakt aan valscbbeid iu geschrifte en verschillende oplichterij en. Door zijn komst iu het Hotel Weimar en het vragen naar den arrestant juist op liet oogenblik dat deze door de politie zou worden weggevoerd zag zij iu hem een medeplichtige. Het gehikte hem evenwel zijn onschuld te bewijzen, zoodat men hom na de komst van den hoofdcommissarisdie hem eerst iu verhoor namin vrijheid stelde. Dit verhaal doet men aan de Tijd. 1 i T I) E SI VREEMD E. Hot Ned.. Amerikaansch Weekblad schrijft: hl* J C. Beardslee een landbouwer van ongeveer 30 _,-"eu, die nabij Oelar Springs, Michigan woo 3 aldaar overleden «au hondsdolheid. On geveer i'i jaren geleden werd Mr. Beards) door oen dollen hond gebeten. "De kleine «oud, door de beet veroorzaakt, genas echter spoedig, en sedert werd niet meer daaraan, noch aan de gevolgen ge dacht. Onlangs gaf hij echter ontwijfelbare bewijzen van door hondsdolheid te ziju aangetastdat spoedig erger werd en een paar dagen later, na een verschrik kelijk lijdenzijn dood tengevolge had. De Riforma deelt mede, dat keizer Wilhelm aan de arme choleralijders te Messina 10,000 Mark heeft geschonken. Door een hevige storm aan de Westkust van Mexico is de stad Quelite (8000 zielen) verwoest. Vele men- schen kwamen om en in de provincie Sinaloa heeft de oogst zeer geleden. KERKELIJKE '/.AKEN EN ONDERWIJS. Bedankt voor hel beroep naar de Ned. Herv. Gem. te St.-Annaland door Ds. R. Bokma, predikant te Krabben- dijke. Drietal te Leeuwarden dd. Chr. L. Laan, te Goes, J. A. De Vlieger, te Welsrijp enP. H. Versteeg, te St.-Pancras. De voordracht voor onderwijzeres te 's-Gravenpolder be staat uit de dames C. Janse, te Schore, A. Rijkaard, te Bor- sele, M. Duivenstein, te Zaamslag en L. Visser, te Kapelle. ALLERLEI. IN BE RECHTZAAL. „Je schijnt nog al heel opvliegend te zijn, zooals de vroegere boetenwaartoe je veroordeeld bentbe wijzen." Met deze woorden begon de voorzitter der Berlijnsche rechtbank het verhoor van de groente verkoopster Emma Stresow, die wegens rustverstoring en beleediging was aangeklaagd. De beklaagde„Dat ik me geen knollen voor ci troenen laat verkoopenbrengt mijne broodwinning mee,-- pas op! Ik houd er zuivere, frissche waar op na, daar ben ik op de heele markt voor bekend, en dus kan ik niet velen, dat iemand me veraffron- teert, al is 'took nog zoon groote madam. Zoo ben ik nou, en niet anders; en daarvoor heb ik twee maal boete betaald." De voorzitter: „Maar nu is 'teen veel erger geval. Je moet bij den barbier een dol spektakel gemaakt hebben." De beklaagde: „Moet ik me dan door zoo'n lam- lendigen barbier zoo maar goedsmoeds laten bedot ten?" De voorzitter: „Schelden komt hier niet te pas; je bent hier niet op de markt. Antwoord mij kort en bondig: lieoft de barbier Mejer je herhaaldelijk ge last zijne woning' te verlaten?" Do beklaagde: „In zijne woning ben ik niet eens j geweestdat is maar een donkere hoek met een gor- j dijn er voor, waar hij slaapt. Ik was voor het gordijn, waar de lui ingezeept worden." De voorzitter: „Dat is hetzelfde, hij was meester in zijn hnis, en als hij hot je gelastte, moest je heengaan." De beklaagde„Noudie vind ik goedHoe lan ger hoe mooier waarachtig! Als ik dus op de markt

Volksblad | 1887 | | pagina 1