e GEMAAKTE TOTERJASSÉlf Meubilaire Goederen, OPENBARE VEMOÖFM. OPENBARE VERKOOPING op Watergangen enz. selterswater zijn te Regensburg 20 personen onge steld geworden. Een der huisbewaarders van het Elysee werd in de afgeloopen week voor zijn jarenlange trouwe diensten door den president beloond met het kruis van het Legioen van Eer. De arme man werd krankzinnig van blijdschap. Hij verbeeldt zich, dat hjj president der republiek is geworden. Hij is nu opgenomen in een gesticht. De geneesheereu twijfelen aan zijn beterschap. KERKELIJKE KAKEN EN ONDERWIJS. Kolijnsplaat. Nadat ds. De Later, van Wissekerke Zondag morgen den nieuwen predikant ds. G. E. Meioen bevestigd bad, trad laatstgenoemde des namiddags voor zijne nieuwe gemeente op. Eene groote menigte bad zich naar bet kerk gebouw begeven, waar ds. Meloen naar aanleiding van de woorden: ,,En hij leidde bem tot Jezus" Job. I vers 43 eerste ged. zijne intreerede hield. 's-Heer Abtskerke, Ter beroeping van eëtipredikant al hier is bet volgende drietal geformeerd: cis. Van Ooster.ve te She drecht, ds. Loen te Grijpskerke en ds. Mets te Giesen-Nieuwkerk. Beroepen naar Talen ds. P. Segboer, te Niemv-Lekkerland. Bedankt voor het beroep naar Everdingen (Gelderland) door ds. J. B. T. Hugenholtz, te Kattendijke. ALLERLEI. Aan een Amerikaansch boek van John Reeves, ge titeld: „De geschiedenis van het huis Rothschild" zijn de volgende bijzonderheden ontleend uit het le ven van „den origineelsten" der vijf Rothschilds den chef van het Londensche huis. Het is wellicht niet van algemeene bekendheidhoe hij eene groote winst behaalde na den slag bij Waterloo. Daar hij wist, dat de afloop vau dezen slag op de geldmarkt groo- ten invloed moest uitoefenen, begaf hij zich in per soon naar het slagveld om het verloop van den strijd bij te wonen. Nauwelijks was de overwinning van de bondgenooten verzekerd, of hij reisde zoo snel hij kon naar -de kust, stak met een snelzeiler bij storm en noodweer het Kanaal over en bereikte Londen meer dan 25 uren vóór den ofSciëelen koerier, die het bericht van de overwinning bracht. I11 plaats van nu met hetgeen hij wist voor den dag te komen, deed hij of alles verloren was, wat ten gevolge had, dat in een oogenblik alle papieren ontzettend in waarde daalden. Hij zelf verkocht ook al zijn gelds waardig papiermaar liet onderhands alles door zijne agenten opkoopen, wat er maar te krijgen was, en toen men den volgenden dag hoordedat Napoleon verslagen was en alles plotseling rees, had hij onge veer een millioen pond sterling verdiend. Onbegonnen werk. Mama neemt kleinen Thomas mede naar een dooven oom, die een hoorn gebruikt. Staroogend van verbazing ziet de kleine man zijnen bloedverwant met het instrument manoeuvreeren en vraagt eindelijk: „Ma, bij kan het immers toch niet?" „Wat niet, ventje?" „Wel met zijn oor er op blazen. Waarom pro beert hij het dan telkens weêr zooen niet met zijn mond Mathematisch. Professor (die opstappen wil, in de Sociëteit)„OchJanwees zoo goed den afstand tusschen mij oti mijn hoed tot op nul te reduceeren En met een tevreden knik jeals zijn hoofddeksel hem gebracht is, gaat hij heen. Overeenkomst. Een panorama en eeuo tournure hebben dit gemeen, dat men bij het een evenmin als bij liet ander met juistheid kan bepalenwaar de werkelijkheid eindigt en de nabootsing begint. Zóó jalocrsch is die Janssens, dat bij laatst aan een der ooms van zijn vrouw een razend standje schopte, omdat: deze haar indertijd bij den doop in ziju armen had gehouden. Weêrprofeten. De dierenwereld is de barometer van den landman. ■ommige dienselven weten uit de handelingen der dieren den staat der atmosfeer af te leiden. De meest bekende verschijnselen, die zich daarbij voordoenen waaraan op het platteland door de bewoners nog bij zonder veel waarde gehecht wordt, zijn de volgende: Dat er regen zal komen wordt aangeduid daardoor, dat de spinnen zich verbergende verbrokene web ben niet herstellen en bun buit snel verteren; dat sehapen springen en tegen elkander gaan staan; het rundvee van de weide naar huis loopt en meer loeit dan gewoonlijk; dat trekossen den kop in de hoogte steken en met wijdopengesperde neusgaten in de lucht ruikendat bijen niet uitvliegen en varkens onrustig rondloopen, woedend op hooi en strooi aanvallen en het verstrooien. Dit is ook het geval, wanneer katten zich met de pooteu over den kop strijken honden lui en slaperig wordenhoenders onrustig in het zand krabbende haan vroeg en des avonds kraaitde pauw dikwijls schreeuwt; ganzen en eenden met luid geschreeuw naar bet water loopen en liet steken der vliegen zeer gevoelig wordt; wanneer zwaluwen zeer laag vliegen en visschen dikwijls boven de oppervlakte van het water springenslakken op boomen en steeueu krui pen en zich onder de bladeren verbergenen krekels en motten onder bladeren of in holle boomen een schuilplaats gaan zoeken. Als een teeken van fraai weder wordt beschouwd als de leeuwerikken hoog vliegende bijen zich ver van de korven verwijderen en ooievaars of kraanvo gels naast elkander vliegen; of wanneer bloedzuigers bewegingloos op den bodem liggenterwijl men re gen en sneeuw voorspelt als deze dieren zich in het bovenste gedeelte van het water bewegen. Steekt de bloedzuiger een gedeelte van zijn lichaam boven wa ter, dan is er onweder in aantocht. Men voorziet een harden en vroegen winter, als trekvogels ons vroeg verlaten of wanneer de mol en andere soortgelijke dieren, de gaten, om er 's winters in te levengroo- ter maken dan gewoonlijk en den wintervoorraad vermeerderen. Als trekvogels teu tweeden male broe den is dit een teeken van een laten en zachten winter. ADVERTEKTIEN. De Deurwaarder J. C. H. HOLL- MANN, te Goes, zal op heden Woensdag- o Oct., des avonds te 6 uren in het „Café Hartman" te Goes, ten verzoeke van J. Fokkinga, VEILEN EN VERKOOPEN, Dekens Manufacturen. De goederen zijn te bezichtigen op de verkoopdagen van des mor gens 10 uur af. op Woensdag- 12 October 1887 des morgens te 10 uren, op liet „Slot Ostende" te Goes van WINRELGOEDEREN alsBussenMatenSchalenGe wichten Doozen Gemaakte Winterjassen, Schoenmakers- g-ereedschappen, A F B R A A K en meer andere goederen. ZINDELIJKE GOEDEREN kun nen bijgebracht wordenwaarvoor zich te vervoegen bij M. BAR- TELSE. Kijkdag: Dinsdag 11 October. Information te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE te Goes. Breede Watering- bewesten Ierseke. OP WOENSDAG DEN 12 OCTOBER 1887. C

Volksblad | 1887 | | pagina 4