Zaterdag 3 September 1887. Jaargang. Een kijkje op de Kennis. Dit blad verschijnt lodcren Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f O.aO, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIE?*! voor Dinsdag- D'iéaataanvragen woxdengeplaatst tegen 6 cent eu. Vrijdagmiddag 12 aur te bezorgen bij den et* Adverteutiën tegea 6 cent per regel Uitgever A# ROSS, Goes. r'ro°te Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. 9 Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: G-eboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingenniet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig' cents. Bij dit nommer behoort een Bijv oeg'sel. Op verzoek van het adverteerend publiek zal, uit hoofde van de Kermis, het volgend nommer ia plaats van Woensdag, DINSDAG verschijnen. Advertentiën voor bedoeld nommer bestemdkun nen tot Maandagmiddag 12 uur worden ingezonden. De Uitgever. Aan het Commissariaat van Politie zijn terug te verkrijgen een ijzeren Staaf (lang ongeveer 7 meters); een Koralen- beurs met zilveren knip. gemerkt M. W., inhoudende f2,41 en een gedeelte retourkaartje Goes Middelburg. Het gewone jaarlijksche tijdperk van pret en op gewektheid, van vroolijlïheid, maar helaas! ook van losbandigheid, is weer aangebroken. De Kermis is daar. Indien gij het niet wist, dan zouden do draaiorgels, die in de verschillende inrichtingen op de marktplei nen elkaar den loef trachten aftesteken, en -.vier ensemble het oor van den minst mnzikaal ontwikkelde dreigt te verscheuren het u wel doen weten. Wij beginnen onze wandeling op de Groote Markt, het middelpunt van de kermisdrnkte. Behalve twee caroussels en de speelgoed- en andere kramenmee- rendeels oude bekenden, vinden wij er het eollosenm of wassenbeeldenspel van Frohn. Reeds vau den eersten kermisavond af, verdrong zich 's avonds een talrijke menigte voor de tent, om de keurig afgewerkte beelden te beschouwen die gra tis tentoongesteld werden, en waardoor reeds velen verlokt werden een kijkje te nemen. Dat de bezoekers zich hun geld niet zulleu beklagen, is zeker. Want geheel iu overeenstemming, wat juistheid van af werking betreft, met de beeldendie buiten te zien zijn, zijn de beelden, die binnen de tent tentoon gesteld worde#. Vooral de groep van Willem Teil Judith met het hoofd vau Holofernis en de Zwevende Gratie munten uit door keurigheid van bewerking. Tegenover het wassenbeeldenspel bevindt zich een tent, waarin de jongeheer J. Badart, volgens het strooibiljet 12 jaar oud, te zien is. Dit jonge menscli heeft alle kans bij het loten voor de nationale militie de vereischte lengte niet te bezittendaar hij het op dit oogenbük nog maar tot 60 cM. gebracht heeft. Onmiddellijk naast het colloseum hebben wij ge legenheid een vader en dochter te bewonderen, die de natuur al bijster vreemd bedeeld heeft. De handen toch zijn tot voeten vervormd, waaraan zich vier vingers bevinden. Dit neemt echter niet weg, dat zij zicli uitstekend van deze misvormde ledematen kunnen bedienen. In het knippen van moeilijke figuren be zitten zij buitengewone vaardigheid. Aan de overzijde der middeurij merken wij nog op het groote spel van Spriet en Zoon. Deze inrichting kan bogen op een aantal flinke artistengymnasten, acrobate», koordedansers 011 danseressen; Wij -.twijfelen dan ook niet of velen zullen de welingerichte tent van de keeren C. Spriet en Zoon bezoeken. Daarenboven bevinden zich op de Markt nog een paar inrichtingen, waar men voor enkele centen zijn portret kan doen vervaardigen om zich op deze wijze te vereeuwigen. Op de Vlasmarkt gekomen, hebben onze reukze nuwen het hard te verantwoorden. Poffertjeswafelen en oliekoeken verspreiden er hunne liefelijke geuren. Hier zetelen meerendeels oude bekenden. Wij vestigen de aandacht op de wafelkraam van dhr. Van Bezooijenuit Zieriksee, die sinds tal van. jaren het Goesche publiek een gebak verschaft, dat geen aanbeveling noodig heeft. Op de Veemarkt valt ons oog in de eerste plaats op de scbeepjes-earoussel, die evenals het vorige jaar druk bezocht wordt. De genoegensdie een water tochtje aanbiedt, kan men met een weinig verbeelding hier smaken. Daarenboven is de prijs van een reisje naar New-York of Havre of een der andere haven steden zeker zeer laag. Nog merken wij op een stoomrijinrichting. Hier is de stoom dienstbaar gemaakt, om velocipedes in beweging te brengen, waardoor men zonder inspan ning naar hartelust draaien kan. Onmiddellijk daar naast staat de groote tent van Hartwaarin veel te zien is. Het personeel aan deze tent verbonden bestaat uit goede gymnasten, koordedansers en acrobaten. Wij kunnen de Veemarkt niet verlaten zonder met een enkel woord te spreken over eenige tenten, die onder verschillende titels, als „het geheim der 19e eeuw", „komt, ziet en oordeelt" enz. enz. het zelfde beoogen hl. de gelegenheid aanbieden om voor weinig geld een tipje van den sluier, die over onze toekomst ligt, op te heffen??? Hiermede hebben wij onze wandeling volbracht, toch zullen wij onze beschouwing hier niet bij eindigen. Als wij melding maken van wat vreemdelingen te koop aanbiedendan willen en mogen wij onze in gezetenen niet vergeten; want deze kunnen, wat soliditeit en prijs der goederen betreft, gerust aan de concurrentie met vreemdelingen het hoofd bieden, zoodat wij een bezoek aan de winkels onzer stadge- nooton aan ieder met het volste vertrouwen durven aanbevelenterwijl wij voorts vrijheid viuden de aandacht te vestigen op de advertentiendie met de kermis in betrekking staau voorkomende in dit blad. HEDCeiASI D. Goes. Het was een gelukkig denkbeeld van het bestuur der Harmonie „Euphonia", om den Prinses jesdag niet geheel onopgemerkt te doen voorbijgaan maar door het doen spelen van eenige volksliederen vau de gehechtheid der Goesche burgerij voor het vorstelijk huis te doen blijken. Op uitstekende wijze hebben de leden van het nog zeer jeugdig muziekgezelschap zich van hun taak ge kweten. Flink en krachtig klonken op het bepaalde uur (half negen) de tonen van het „Wieu Neerlands bloed" over de markt en overstemden het leven door de orgels van een paar draaimolens en een spel veroorzaakt. Vervolgens werden nog eenige vaderlandsehe liede ren gegeventerwijl ten slotte de oudere leden der vereeniging twee zwaai'dere stukken ten gehoore brachten. De uitvoering op de bovenvoorzaal van het Café „Hartman" gegevenhadzooals te verwachten was

Volksblad | 1887 | | pagina 1