het zegelkantoor is de nalatenschap voorloopig bere kend op 7% millioen mark. Opnieuw wordt een vreeselijk spoorwegongeluk nit Amerika gemeld. Terwijl een pleiziertrein naar de Niagara-watervallen over een brug reed, stortte deze in en de trein verdween in de diepte. Men vreest, dat 200 personen bij deze ramp bet leven verloren, terwijl bet aantal gekwetsten 400 zou bedragen. Eene schromelijke vergissing heeft er in een der hospitalen te Parijs plaats gehad. Voor ruim twee maanden kreeg een Si/2-jarig zoontje van zekere wedu we Dukamel, concierge, de pokken, zoodat het naar het ziekenhuis werd gebracht. Daar zij zelve geen berichten kon iöwinnen omtrent den toestand van haar kindliet zij herhaaldelijk door een ander daar naar vragenen telkens kreeg deze aan het zieken huis ten antwoorddat het kind herstellende was. Eiudeijjk ontving de moeder bericht, dat haar kind volledig hersteld wasea zij zond uu eene vriendin naar het ziekenhuis om het af te halen en naar de moeder te brengen. Doch groot was de verbazing der vriendin, toen men haar aan het ziekenhuis een kind wilde overgevendat volstrekt niet op den kleinen Georges, het kind der cbucisrge, geleek, en zjj wei gerde het in ontvangst te nemen. Eenige dagen later bracht eene zieken oppasseres hetzelfde kind aan de concierge, die. dadelijk zien de, dat het niet haar kind was, insgelijks weigerde het te ontvangen. Op verzoek der arme, diep bedroefde moeder werd nu een onderzoek ingesteld, en daaruit is gebleken, dat de kleine Georges reeds den 7 Juni gestorven was, en dat het kind, hetwelk men voor Georges had aangezien dat was van zekeren Molera. Hoe nu is deze vergissing ontstaan? Georges was in eene der ziekenzalen in een ledi kant geplaatst naast het ledikant van deu kleinen Molera, die van denzelfden leeftijd was. Eene week later gaf de geneesheer last de beide kinderen naar eene andere zaal over te brengen. De ziekenverpleeg ster, aan wie deze zorg opgedragen was, verwarde de beide kinderen met elkander, die zoodanig door de pokken waren geschonden, dat zij niet te herkennen warenen tevens verwisselde zjj de genommerde kaar ten die boven de ledikanten der beide kinderen hingen. Georges nu stierf, en ten gevolge van het verwisselen der kaarten kreeg Molera berichtdat zjjn kind overleden was. Hjj geleidde het dan ook naar de begraafplaats, meeuende, dat het zijn zoontje was. Toen de vergissing was ontdekt, werden de moeder van Georges en Molera voorzichtigli]k van de zaak onderricht. De moeder was radeloos, Molera daar entegen overgelukkig. Ziehier hoe Molera werd voorbereid op de voor hem zoo heugelijke tjjding. Een beambte van het ziekenhuis ging Daar hem toe, sprak hem over de kleedereu van zjjn kind en verzocht hem mede te gaan naar het ziekenhuis om de kleederen terug te nemen. Onderweg zeide Molera tot den beambte: „Vreemd, toen ik het lijk van mijn kind zag, heb ik het niet herkend." De beambte vroeg hem hierop, of zijn kind ook eenige bjjzondere teekens op het lichaam had. „Ja", ant woordde de vader, „het had op deu rug een moeder vlekje en het droeg aan den hals drie kleine medailles, eene familiegedachtenis." De beambte ging nu met behoedzaamheid verder te werken toen beiden in het ziekenhuis waren gekomen, zag Molera zjjn kindge heel hersteldnaar hem toekomen en in zijne armen vliegen. De ziekenverpleegsterdie in achteloosheid de kaar ten verwisseld had, is tot straf ontslagen. Aan den ambtenaar van den burgerlijken standbij wien eene verkeerde aangifte van het sterfgeval was gedaanis nu verzocht de overlijdeusacte in het reine te brengen. Zonderlinge weddenschappen. Eens, over een brug iii Londen gaandezag Vieustemps een armen drom mel op de borstwering klimmen en hals over kop zich in de Theems storten. Dadelijk was er een op loop om dit schouwspel te zien, en te midden van het gegons van stemmen onderscheidde men het ge roep der wedders: „Hjj zal verdrinken „Hij zal niet verdrinken!" „Twee tegen éen, dat hij verdrinkt!" „Drie guinjesdat bij er wel weer uitkomt." Iutusschen was Vieuxtemps iu een bootje gespron gen én door twee of drie schippers geholpenroeide hij wat hjj kon, om den ongelukkigen drenkeling.te redden. Het gelukte hun hem te bereiken en men wilde hem in het bootje ophalen, toen zich van de brug een woedend geschreeuw deed hooren „Laat hem los! Je hebt bet reebt niet hem aan te raken! Er zijn weddenschappen aangegaan!" Daarop lieten de schippers, uit eerbiediging van het recht der weddershunne riemen zakken en wei gerden eeu handje te helpen. De ongelukkige ver dronk onder hunne oogen. Vooral in het begin dezer eeuw was de manie van wedden in Engeland sterk. De levenskansen van Na poleon 1 waren inzonderheid een onuitputtelijk on derwerp. Men verhaalt van een baronet Sir Mark Sy- kes, die in 1809 aanbood eeu guinje per dag te be talen aan dengeendie er 100 gninjos als totale som tegen verwedde. Een predikant ging de weddenschap aan. Sir Mark Sykes betaalde drie jaar lang, toen gaf hjj het op, werd in rechten vervolgdberiep zich op de exceptioueele omstandigheid van het spelen won zjjn proces. Een andere baronet had gewed, dat hjj den ge- heelen dag op de Londensche brug zou staan met eene schaal, vol goudstukken, gloednieuw van de Munt komende, die hij den voorbijgangers voor een dubbeltje het stuk zou aanbiedenen dat niemand er een van zou willen hebben. Hij verloor de wed denschap, doordat eene kindermeid hem er een af kocht om een schreeuwend kind tneê zoet te honden. Een bankier, Bulliot genaamd, die het volste ver trouwen stelde in de Éngelsehe St. Margriet, (die daar den 15n Juli invalt en Saint Swithin genoemd wordt) bood aantegen ieder die maar wilde en zoo veel ais meu maar wilde, te wedden, dat het veer tig dagen lang zou regenen. De wedders kwamen in menigte op. Bnlliot wedde, zette zooveel tegen als men verkoos en ging zelfs ver boven zijn vermogen. Aanvankelijk scheen de kans in zjjn voordeel te zjjn; het regende éeu-en-twintig dagen na St. Margriet, dat ook eeu regenachtige dag was geweest. Maar den twee-en-twiutigsten dag hield de regen op, en de ongelukkige Bulliot was totaal geruïneerd. KERKELIJKE ZAKEN EN ONDERWIJS. De Zeeuvvsche Kerkbode meldt: De dolecrende kerken in de classe Walcheren kwamen Woensdag in classikale vergadering bijeen. Tegenwoordig waren de kerken van Middelburg, Vrouwe polder GapingeSerooskcrke en Koudekerke. Tot preeses werd gekozen dhr. Klaarhamer, tot assessor dhr. Crucq èn tot scriba dhr. C. Verliage. Ook de heer Lion Cachet woonde als gecommitteerde van het synodaal convent van Rotterdam de vergadering bij. Als consulent over de reeds ontkomen of nog vrijkomende kerken werd aangewezen dhr. Klaarhamer en als gedeputeerden der classe voor de belangen der nog niet ontkomen kerken cle bh. Klaarhamer en Crucq. Verder werdén de afgevaardigden uit de kerken, door wij len dhr. Ledcboer gevormdontvangendaarbij waren tegen woordig de kerkcraden van Middelburg, Terneuzcn, Poortvliet en St.-Maartensdijk. Den-afgevaardigden werd verzocht zoo mogelijk voor de eerst volgende classe vergadering in Nov. hun algemeene vergadering ter behandeling der gewichtige zaak der saamsmelting, waarvan ook zij de noodzakelijkheid en mogelijkheid erkenden, saam te roepen; dan een paar hunner opzieners te committeeren, om met de gecommitteerden van 't convent deze zaak te re gelen en voor te bereiden, en dan opnieuw bij de classe te brengen. Dit werd aangenomen en bepaald werd,- dat de volgendeJ vergadering zou worden gehouden den 2en Woensdag in No vember 'a., en dat de oproeping dan zal gedaan worden door de kerk van Serooskerke. De vorige week had. te Bath eene benoeming voor een notabel in de Hew. Gem. plaats. Naar het schijnt moeien daarbij onregelmatigheden plaats gehad hebben; door stem-

Volksblad | 1887 | | pagina 4