Ho. 62, Woensdag 3 Augustus 1837. Jaargang. I4AIL JJit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90 waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordtsbeschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar ADVERTENT! EN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te jyzorgen hij den uitgever J. A. RgjSS, Goes, Oplaag 1500 Exemplaren. Oieastaanvragen wordengeplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel G-roote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der- zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, 1 .oclberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beri Kade, voor den prjjs vsn vijf tij? cents. E 0 ER A .1 ft. Goes. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad hebben 226 kiezers hun stembiljet in geleverd. Op 19 Juli 11. stemden 349 personen. Het aantal kiezers is 440. Goes. Zaterdag 13 Augustus, zullen weer tweeper sonen uit onze gemeente de veis naar Amerika on dernemen. De een J. de Schutter, tegenwoordig te Ierseke woonachtig, gaat op kosten van een Engelseh genootschap als zendelingterwijl de andere, K. Del- naaijvoor eigen rekening de reis aanvaardt, om daarginds als timmerman in zijn onderhoud te voorzien. Wij weusehen beiden eene voorspoedige reis en behouden aankomst. Moge het linn welgaan in de Nieuwe Wereld! 11, Eflifind-Bath 11,22 Krabbendijkc 11,29Krui- nin§a 13.10, Ylalre 11,46,. Biëzèlinge 11,53 voorin. An rlroms» te Goes 's 'middags te 12 uur. Op Zondag 7 Augustus 1887 zal een goedkoope trein rijden, bestaande uit rijtuigen 3e klasse, van Vlriringen naar Rotterdam (beurs of Delftsche poort.) De prijzen der retonrkaarten zijn: Vlissingen fl,35, Middelburg f 1,30's-Heer Areudskerke fl,15, Goes f 1,10Kapelle-Biezelïnge fl,05 en voor de overige stations f 1,00. Het vertrek der treinen is als volgt: Goes. De Jaarmarkt of Kermis zal dit jaar aanvan gen op Dinsdag 30 Augustus a. s. en eindigen op Dinsdag 6 September daaraanvolgende. Goes. Als plaats voor liet zwemmen of badeu is aangewezen, behalve hst daartoe afgerasterde gedeelte der Haven aan de Oostzijde, tegenover de hoeve, be woond door C. Van Noort, het gedeelte Haven den Noorddijk en het Oude Hoofd, zoodat het verboden jg_dit_ op andere plaatsen te doen. Bij wijze van proef zal voortaan des Dinsdags een trein rijden van Bergen op Zoom naar Goes. De vertrekuren zijn als volgt: Bergen op Zoom H e e n r e i VÜ5sing. (Stad) vertr. 5.20 'smo. Middelburg 5.32 's-H. Arendskerke Goes Kapelle-Biezelinge Vlake Kruiningen Krabbendijkc Rilland-Batlr Bergen-op-Zoom Rosen daal Rotterd. (beurs) aank. 9.5 (D. P.) 9.20 5-54 6.6 6.17 6.25 6.32 6.45 6.53 7.17 7.40 Terugreis. Rotterd. (D. P.) vertr. 7.30 's av. (Beurs) 743 Rosendaal aank. 9.7 9*33 9-57 10.6 10.19 10.26 I0.34 1045 10.57 11.19 11-30 Bergen-op-Zoorn Rilland-Bath Krabbendijke Kruiningen Vlake Kapelle-Biezelinge Goes l's-H. Arendskerke Middelburg IVlissingen (Stad) De verkoop der kaarten, waarvan een beperkt aan tal wordt uitgegeven, zijn van af heden verkrijgbaar en wordt gesloten Zaterdag 6 Augustus 1887 om 4 iuir.7sonamiddagsof vroeger als dat aantal bereikt is. Ierseke. Naar men ons meedeelt zal de voorgeno men zwemwedstrijd alhierop 4 Aug., wegens te geringe deelneming niet plaats hebben. ii) FEUILLETON. E E SCHULD. Naai' het Duif,sch van Victor van Strausst Wij, moeten tot een ander ziekbed te- rugkeeren, waar wij Lilli bezig vinden met vrouw Schulze zorgvuldig te verplegen, Zij kon, wel is waar, alleen maar 's mor gens en 's namiddags een uur komen maar dan beschikte zij ordelijk en met overleg alles voor den overigen tijd. Terwijl zij er was, nam zij alle hulp, die de zieke noodig had, op zich, en in de tusschenpoozen zat zij aan haar bed om haar liefderijk toe te spreken of haar wat te vertellen. Want ofschoon de vrouw veel leed, was zij toch weder bij hare kennis, en nam deel in hare om geving. Het was echter, alsof iets haar zwaar op het hart lag. Zij vermeed elke toespeling op haar vroeger leven, en soms schoten, haarzonder dat er merk bare aanleiding toe was, tranen in de oogen. Voor 't overige scheen zij slechts vervuld te zijn van dankbaarheid jegens Lilli. Meermalen greep zij de hand van het jonge meisje, drukte die vurig aan hare lippen, en zcide: „Zoo goed is nog nooit iemand voor mij geweest. Okon ik het u vergelden! Ach, dat ik het niet kan, verzwaart mijn ongeluk!" Op zekeren dag, toen haar herstel reeds ver gevorderd was en de pijnen haar verlaten hadden, wilde Lilli weder naar haar toe gaan, en ontmoette onder weg vrouw Plenke. „Ga niet naar vrouw Schulzejuffrouw," zcide zij. „Gisteravond is haar man aangekomen. Hij heeft wel alles, wat opgeloopen was, dadelijk ten volle betaald, maar ik geloof, dat hij zich tegen zijne vrouw zeer slecht gedra gen heeftwant zij heeft, sedert hij geko men is, gedurig geweend. Hij is nu ook bij haar." Lilli overlegde een oogenblik, of zij niet juist daarom naar binnen zou gaan, om den man te zeggen, dat hij zijn nauwe lijks herstelde vrouw ontzien moest. Zij schroomde er echter voor, en meende er ook geen recht toe te hebben. Dus droeg zij de hospita op zooveel mogelijk voor de vrouw te zorgen, en ging weder naar huis. Op den namiddag "van dienzelfden dag werd bij den ritmeester von Feldrichsh.au- sen een onbekende aangediend, die hem wenschte te spreken. De ritmeester liet hem binnenkomen, en terstond daarop was de man in zijn tegenwoordigheid. Hij maakte geen aangenamen indruk, en in zijne begroeting was zelfs iets brutaals. De andere beschouwde hem eenige oogen- blikken zwijgend, en zeide toen: „Mag ik uw naam weten?" „Mijn haam is Paszhul," was het ant woord. „Gij zult hem wel eens van uw vader gehoord hebben." „Nooit," antwoordde dc ritmeester. „Nu, dan heeft hij hem zeker liever maar verzwegen. ïlij had anders wel reden om dien naam niet te vergeten. Hij her kende mij ook dadelijk, toen ik hem on langs bezocht." „Onlangs ,,'t Is nog geen veertien dagen geleden, dat ik bij hem was. Als gij hem een brief schrijft, oin het hem te vragen, zal hij het bevestigen. Het heeft mij moeite genoeg gekost hem op te snorren want ik was op Breitéyode wel te weten ge komen dat hij zich hier in het land op hield, maar niet op welke plaats." En Paszhul noemde den naam van het land stadje. I De ritmeester zag hem verbaasd aan en vroeg scherp: „Wat heeft u het recht gegeven mijn vader, zooals gij het noemt op te snorren en u bij hem in te dringen?" „Bedaard, mijnheer de ritmeester! Gij zult alles vernemen. Wilt gij vooraf deze drie brieven eens inzien?" Hij haalde de brieven te voorschijn en overhandigde ze aan Feldrichshausen, die terstond het schrift van zijn vader her kende. Er bleek uit, dat de schrijver telkens eene aanwijzing voor eene aan zienlijke geldsom aan Paszhul in Amerika had gezonden, en in twee was eene duis tere toespeling- op iets verschrikkelijks, dat den schrijver en den ontvanger van den brief bekend was. Deze volzinnen las hij herhaaldelijk, en bij elke lezing joeg een bang voorgevoel hem eene hui vering aan. Toen .vouwde hij de brieven langzaam weder dicht, en terwijl hij ze teruggaf, zag hij Paszhul strak aan en zeide „Wat wilt gij daarmee?" „U toonendat mijnbeer uw vader groote verplichtingen aan mij heeft," was het antwoord. „Hij heeft mij gezegddat hij Breiterode aan u afgestaan heeft. Daar mee zijn de verplichtingen op 11 overge gaan, want zij hangen nauw samen met het erfelijk bezit van het landgoed." „Daar weet ik niets van," zeide de rit meester. „Natuurlijk niet. Gij weet niets anders dan dat de vorige erf bezitter, Rudolf von Feldrichshausen, zich heelt doodgescho- ten. Ik was echter destijds jager in zijn dienst en ik kan u zeggen, dat hij door i een ander doodgeschoten is, en wel op 1 aanstoken van mijnheer Werner von Fel drichshausenvoor den bedongen prijs van tienduizend thaler, die hij ook prompt I betaald heeft." „Lasteraar! Leugenaar!" riep de rit- I meester. (Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1887 | | pagina 1