6. Woensdag 19 Januari 1887. Jaargang. Dit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halljaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADYEKTENTJEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 unr te bezorgen by deD uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Oieustaanvragen worden geplaatst tegen 5 ceat en Advertentiën tegen 6 cent per regel 'rfoote Letters en Afbeeld, naarplaatsrnisate. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing dcr- zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, nitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. X E i: I( I. i B. Naar wij vernemen heeft Dr. Verschoor, die reeds de armen-praktijk had nedergelegd nu ook ontslag genomen als lid van het Alg. Armbestuur wegens zijnen hoogen ouderdom. Ieder zal wel erkennendat de rust voor hem wel verdiend isna zoovele jaren van toewijding aan de belangen der armen. Velen onder deze laatsten zullen met dankbaarheid geden ken aan de ijverige en trouwe zorgen door den ge meente-geneesheer aan ben besteed. Moge hij nog lang het genot smaken van hier op een welbesteed leven terug te kunnen zien en de levensavond voor hein helder zijn. De eerste oproeping voor jongelingen hij het in structie-bataljon te Kampen beeft plaats den 23 Fe bruari a. s. Ouders en voogden doen steeds, bet best dooi' hnnne aanvragen tot plaatsing vroegtijdig aan den commandant in te zenden, daar reeds lang te voren over de plaatsing wordt beschikt. Ofschoon geneesbeeren over het geheel, door de schadelijke invloeden waaraan zij tengevolge van bun beroep zijn blootgesteld, geen zeer hoogen leeftijd bereiken, komen hierop, zooals overal, dikwijls uit zonderingen voor. Een zeldzame uitzondering is zeker wel, dat. volgens de Wiener Med. Zeitung, in Legronn (Spanje) een honderdjarig genees heer, Don Roseudo Becondowoont, die eeue uit stekende gezondheid geniet en daarenboven nog eene drukke piaktjjk heeft. De chef van den tabakshandel R. Handier en Zn. te Leipzig heeft aan de Israël, gemeente daar ter stede 100,000 Mark geschonken met de bestemming om zoons van onbemiddelde geloofsgenooten tot goede handswerkslieden op te leiden en zoodoende de am bachten, die te allen tijde onder de Israëlieten in hoog aanzien stonden, weder te doen herleven ook in die kringen. Dat veel kleintjes een „groote" maken, wordt wel het best bewezen door den handel en omzet dier vod den 'die wjj als onnutte en hinderlijke prullen van ons werpen. Niet minder dan 2,000 mannen en 20,000 vrouwen verdienen te Parijs hun brood met het uitzoeken der soorten, en voegt men daar de voddenrapers en andere aanverwante vakken bijdan komt men tot een cijfer van 80 a 100,000 menscheu, die van vodden leven. Het is zeker niet het meest gezochte raiddel van bestaan en het mag niet aan genaam heeten de wereld te bezien voornamelijk van haar afgedragen en versleten zijdemaar hoe menig een moet niet zijn gouden tientje uit een vuilnishoop halen HIT DEN V II E li 11 D E. Er is thans te Londen een wonderdokter uit Australië, de Heer George Milner Stephen, die, naar hij be weert en met getuigschriften staaft, ziekenlammen, blindendooven enz., zelfs die door de doctoren on geneeslijk wordeu verklaard, kan genezen door hen aan te raken of op ben te blazen. De Heer Stephen is geen gewoon kwakzalver. Hij is een rechtsgeleerde van naam en heeft in Austra lië verscheidene belangrijke staatsambten bekleed. De wondermacht welke hij beweert te bezitten ontdekte hij zeer toevallig. 6!/3 jaar geleden, toen een vriend, die doof was, hem schertsend vroeg of hij hem niet genezen kon, en hij dien vriend, eveneens schertsendmet, de hand over het hoofd streek waarop de man onmiddellijk weer kon hooren. Sedert dien dag kwamen tal van zieken bij hem om zich te laten genezen, en in vier van de zes ge vallen zoo verklaarde hij aan een medewerker der Palle Mall Gazette, met wien hij een onderhoud had mocht hem dat gelukken. Dat klinkt zeer wonderbaarlijk in negentiende- eeuwsche oorenen velen moeten ook geneigd zijn den Heer S., voor een krankzinnige of een bedrie ger te houden. Maar hij is bereid, ten overstaan van de mannen der wetenschap proeven van zijn gave tot genezen af te leggen. Wegens „beleediging van de rechterlijke macht" werd dezer dagen te Karlsruhe een man tot vier we ken gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een adres aan den Groothertog van Baden gezonden had, waar in hij dezen verzochteen artikel in de wet te voe gen, waarbij bepaald werd „dat van de vijf rechters waaruit de rechtbank bestaat, altijd één wakker moest zijn." Over een „werkstaking" onder schooljongens ver tellen de Amerikaansehe bladen ,.Op een namiddag kwam ongeveer de helft der jougens van de openbare school no. 11, te Troy (een fabriekstad in den Staat New-York) in oproer. De jongens verklaardendat zij minder schooluren verlangden en, bv., 's namiddags vacantie wilden hebben. Werd deze eisch niet ingewilligd, dan zon den zij niet meer ter scliool komen. Zij hielden een meeting op een der stadspleinen en trokken ver volgeus, met stokken gewapend, door de straten, terwijl ze eiken scholier, die zich niet bij hen aan sloot, dreigdeD hun de rechten en eisehen van vrije jonge burgers in den rng te zulllen kloppen. Zij maakten zoo'n leven dat de politie er tusschen moest komen. Een poging der stiikers, om de leerlingen eener andere school mee te sleepen, mislnkte. Ver schillende strikers hebben bij hun tehuiskomst van hun resp. papa's de kaart van orde en tucht op bun ruggen geteekend gekregen. Deze strike staat niet alleen op vele plaatsen hebben de jongens hetzelfde gedaan. Engeland, het land van de rechterlijke pruiken, is liet landwaar allerlei oude zeden en gebruiken bet langst blijven tieren. Zoo weten weinig menschen op welk een onderwetsche wijze de dienst in den Tower te Louden wordt waargenomen. Dat 's nachts de poorten van den Tower worden gesloten is niet meer dan billijk. De man, die de poort sluitwordt daarbij vergezeld van een sergeant, een korporaal en twaalf' manschappen. Wanneer zjj voorbij de schildwachten gaan, roepen deze, elk op zijn beurt: „Wie daar?" Waarop de sleutelbewaarder antwoordt: „Sleutels 1" „Wat voor sleutels?"

Volksblad | 1887 | | pagina 1