No. 98. Woensdag 8 December 1886. Jaargang. Dit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halljaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nnr te bezorgen bij den uitgever A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dtenstaauvragen «orden geplaatst U-gen b eest en AdvertentiÊn tegen 6 cent per regel G-roote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragea. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht tegels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. ODERLA i\ D. In de „St. Ct." wordt uit naam van den Minister van waterstaat etc. bekend gemaakt: „Het gebeurt meermalen dat, tengevolge van on voldoende inpakking van met de pakketpost verzon den voorwerpendeze beschadigd ter bestemming aankomen eu dat, wegens onvoldoende bevestiging, de adressen van de pakketten losraken en de pakket ten dientengevolge vertraging ondervinden. Daarom wordt het publiek uitgeuoodigdvoor het stevig inpakken der pakketten en het zorgvuldig vast hechten der adressen op de pakketten te willen zorg dragen." De haringvisscherij is thans geëindigd, de laatste logger kwam Donderdag binnen. Dit jaar kan als een zeldzaam jaar in de jaarboe ken der visscherij opgeteekend worden. Eene vangst zooals nog nooit te vorengeen enkel schip wordt vermist, ja zelfs geen net ging door storm verloren. De vangst bedraagt in het geheel ongeveer 382.000 tonnentegen ongeveer 276.000 in 18S5. In het overvloedige jaar 1884 werd er niet meer dan 300.000 ton aangebracht. Jammer alleen voor de visschers, dat de prijzen zoo laag waren gedurende het geheele seizoen. Als een voorbeeldter navolging yooil alle, met, aardsche goederen gezegendenwordt uit Ooltgens- plaat geschreven Heden 1 Dec. is in de gemeenteraadsvergadering door Burgemeester en Wethouders, als uitmakende het Burgerlijk Armbestuur, medegedeeld, dat door hen in de bus, bestemd voor de collecten ten behoeve van den Grooten Armen, gevonden is f 25000 in bankbiljetten, waarbij was gevoegd een ongeteekend briefje, dat deze som gegeven was ten behoeve van den Grooten Armen van Ooltgensplaatter voldoe ning aau een verzoek van wijlen rar. D van Weel Az. (onzen vorigen burgemeester) en met verzoek dat men mocht kunnen goed vinden de gelden ten behoeve der Armen voormeld te beleggen op een der Grootboeken der Nederlandsche Schuld. Tot die belegging is besloten. Te Tolen hebben de slagers de vleesehprijzen weer verminderden nu gebracht op 30 cent het halve kilo. Woensdag is te Sluis eene Varkens-verzekering maatschappij opgerichttellende aanvankelijk onge veer 40 leden. Tot voorzitter is gekozen dhr. P. BeunJz. De vereeniging is opgericht met het doel den leden, zoo hun 't ongeluk treft, dat een of meer hunner varkens stervenschadeloosstelling te geven. Oesters zijn duur, dat weet iedereen. Maar niet iedereen heeft de overweging gemaakt, waarmede een Silezisch blad de liefhebbers tracht te troosten over den hoogen prijs der oesters. „Van 400 millioen oesterkiemen", zegt het blad, „blijven er slechts 400 in het leven, zooals de erva ring leert. Wie dus met verstand oesters wil eten FEUILLETON. 4) DE GEHEIMZINNIGE RAADGEVER. Gisteren nog was tante zeer ingeno men met dokter Wilkens aanzoek, doch de slimme Ella schilderde haar thans, hoe schoon eene toekomst ze te ge- moet gingenals zijeenmaal met Rud- decke gehuwd, ook tante een tehuis mocht aanbieden, en hoe Ruddecke zich nu reeds in 't vooruitzicht van de gezel lige schaakpartijtjes verheugde. Dat was getroffen: tante Betsy was voor hare zaak gewonnen, en deze was vast besloten, dat Ruddeckeen niemand anders, hare lieve Ella bezitten zou. Wel moest ze bekennen, dat de zaak slim genoeg stond, nu oom Mandel EUa's hand reeds aan den dokter had toege zegd, doch ze wanhoopte nog niet. Ze veronderstelde, dat Ruddecke niet de juiste snaar had getroffen, of misschien te "bloode was geweest. Ella was overgelukkigtoen tante haar beloofde nog heden in haar belang te pleiten. „Wat doet eene liefhebbende tante al niet voor haar nichtje," sprak tante Bet sy. „Doch terwijl ik met uw oom spreek, kunt ge me wel een kleinen dienst be wijzen," voegde deze er bij, zich de dankbare stemming van 't meisje ten nutte makend. „Met duizend genoegens, beste tante, ik ga voor u door 't vuur" „Dat verlang ik niet: ge moet voor mij naar de post gaan," viel tante haar in de rede. „Er moet een pakje aange komen zijn; ge kent immers mijn klein geheim?" „Hoe tante, uw geheim?" „Nu ja, herinner u den tijd, toen ge mij in mijn ziekte verpleegdet geont- dektet toen immers op de sofa „Ah, ge meent de snuiftabak," lachte Ella moedwillig. „Pst," fluisterde tante en zag daarbij angstig om, „indien mijn broeder het eens hoorde't Was eigenlijk ook on betamelijk van u Ella, om ndn sofa te onderzoekenen zelfs „O, tante, daaraan was ik onschuldig," verzekerde Ella, „want ik wil u nu eindelijk „Welnu, ge weet, dat ik somtijds een snuifje neem," sprak tante vertrouwelijk, terwijl zij de blonde lokken van't meisje streelde, „en ge begrijpt ook met mij, dat ik mijne snuifinkoopen niet hier kan doeneen ieder zou er van spreken niet waar?" Ella knikte werktuigelijk, want eens klaps kwam er een angstig vermoeden bij haar op. „Tot hiertoe heb ik altijd zelf mijn pakje afgehaald," vervolgde tante, „doch ditmaal is het mij onmogelijk, daar ik mij onwel gevoel. Lang heb ik het moe ten ontberen, daarom vraag ik nu van u „Om het pakje snuiftabak voor u te halen," vulde Ella aan. „Geraden," lachte tante vroolijk. „Maar tantezou de postbeambte ook eens kunnen meenen, dat het voor me zelf is?" „O, gij kleine zottin," riep tante, „hoe kan deze weten, wat het pakje bevat? „En wanneer hij het nu eens ruikt?" „Och kind, de postbeambten hebben geen tijd, om ieder pakket te beruiken. Doch hoor ik daar niet de bel? Zou het dokter Wilkens zijn? We hebben hem ieder oogenblik ie verwachten." „Ik ga reeds, tante, riep Ella, en met een wip was zij op straat, om haar boodschap te volbrengen. Toen tante Betsy haar broeders kamer binnentradliep deze met haastige schre den het vertrek op en neer. Kort te voren had zij hem de brieven overhandigd, en de meesten lagen ge opend op den schrijflessenaar. Wellicht, zoo giste ze, had hij onaangename tij ding ontvangen aangaande de speculaties of dergelijke geldzaken. In 't eerst sloeg de heer Mandel vol strekt geen acht op de aanwezigheid zij ner zuster, en hij geloofde gewis, dat zij als eene onzichtbare wolk verdwijnen moest voor de majesteit voor zijn toorn, eindelijk echter bleef hij plotseling voor haar staanen sprak op ruwen toon „Wat is er?" „Niets," was het antwoordwant tante Betsy begreep zeer goed, dat ze de zaak in Ella's belang nu moest laten rustnn, wilde ze haar niet geheel bederven. „Ik zal op een anderen tijd wel eens terug komen." Met deze woorden wilde zij zich ver wijderen. „Halt! blijf!" beval de heer Mandel op gebiedenden toon. „Ge komt juist op clen gelegen tijd." „Wat wilt ge van mij?" „Daar, lees dit," riep de heer Mandel terwijl hij zijne zuster naar de schrijf lessenaar heentrok. Hij greep meteen naar een der talrijke brieven, die hierop verspreid lagen, en hield deze voor de oogen der verbaasde Betsy. Wordt vervolgd

Volksblad | 1886 | | pagina 1