VQIJKS IEji r%PlWi 72. Dinsdag 7 September 1886. 9e Jaargang. Bij dit \otaimer behoort een Bijvoegsel. Dit blad verschijnt iedcren Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halljaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes, Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingenniet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents, NEDERLAND. Ons oude klokske op de Kleine Kade schijnt duch tig kermis te houden en daardoor als zoo menig ker misgast, niet op slag te kunnen komen. Men moet zich niet verwonderen, als zij bijv. 's middags ten twee uretwaalf slagen laat hoorenofdat de twee slagen in den lafen avond u in het onzekere laten of het twee uren na den middag of na midder nacht is. Vooral in deze dagen is dat gevaarlijk, want die geen lust hebbenom naar huis te gaan houden het er voordat het werkelijk negen uren is, als de nacht al lang aanving. Die oude klok is be paald in verzet tegen de drankwet. Daarom indien soms bij de aanbesteding van de zorg voor de klok- kengezondheidde oude vergeten werddan zal een klein appendix aan het contract noodig wezen. Onder de vele berichtendie vaak aan de aandacht ontsnappenbehoort zeker het onderstaandedat me nigeen overslaatzoodra hij bemerktdat het over de soldaterij handelt. En toch zulk een bericht mocht wel eens ernstig gelezen wordenom de oogen te openen voor al de ellende, waaraan onze zonen door den krijgsdienst worden blootgesteld. Men schrijft namelijk uit Bergen-op-Zoom: De groote manoeuvres zijn gisteren onder eene tro pische hitte vervolgd. De troepen die te 7 uren uit rukten, keerden te 21/, uur in de kwartieren terug, zonder een enkel achterblijver. Een der paarden van het escadrou huzaren bleef onderweg dood. Heden voortzetting der manoeuvres. Wie wordt niet met medelijden aangedaanals hij leest, dat men de arme soldaten, die als weerlooze werktuigen gebruikt worden, in eene vreeselijke hitte, zeven nren lang laat marcheeren en manoenvreeren, en wie vraagt niet: waarom moeten de arme drommels daar mede worden geplaagd. Als men ziet hoe de soldaten in onze garnizoensplaatsen een groot deel van den dag rondloopenniets te doen hebben en uit verve ling naar de kroegen gaandan zou er toch wel een bekwamer tijd voor die zoogenaamde manoeuvres te vinden zijndan juist in het midden van den zomer bij eene verzengende hitte. Als de paarden doodval len mocht er toch wel eens aan de behoefte van menscheu worden gedacht. Een kloeke beoefenaarster der zwemkunstMile Edith Johnson, van het Antwerpsche Edentheater heeft Zondag op de Schelde een zwemtocht volbracht, zooals nog nooit een vrouw heeft gedaannl. van Bath naar Antwerpen (18 kilometer.) Zij vertrok even voor elven, en te 4 u. 20 min. kwam zij op de plaats barer bestemming aan, zonder in het minst vermoeid te zijn. Onderweg had zij, altijd in het wa ter, ter versterking van den inwendigen mensch een hoentje en een half fleschje wijn gebruikt iets wat een gewoon sterveling wel eens slecht had kunnen bekomen. Evenals vorige jaren, slaagde do Middelburgsche Floralia weder naar wensch. In doelmatige en sierlijke groepeering zijn de ter mededinging ingezonden 1744 plantjes in de kolfbaan van het Schuttershof ten toongesteld. Een eigenaardige toevoeging aan deze verzameling zijn de Russische met de hand bewerkte bloempotten in terre cuite, een inzending van de steenbakkerij van den Heer F. J. Fak Brouwer aldaar. Deze nette in alle verscheidenheid van grootte en vorm verkrijg bare potten zullen spoedig de ouderwetschevrij sma- kelooze geheel hebben verdrongen. Ruim een zestigtal prijzen bestaande in spaarbank boekjes en voorwerpen voor huishoudelijk gebruik, werden voor de best verzorgde plantjes uitgeloofd zij werden aan de gelukkige winners onder de op wekkende tonen der muziek met een toepasselijk woord uitgereikt. Te Muiden hebben Zondag- en Maandag-avond eenige ongeregeldheden plaats gehad, doordien onge veer vijftig werklieden aan de in aanbouw zijnde buskruitfabriek zich vijandig gedroegen tegen drie Duitsehe arbeiders die aan hetzelfde werk zijn. Door de hulp der ingezetenen werden Zondag de drie Duit- schers ontzet, doch Maandag begon het opnieuw, zoo dat infanterie uit Naarden ontboden werd. Yóórdat deze echter was aangekomenwaren de belhamels reeds verdwenen en was de rnst zoo goed als her steld. Een der bedreigde Duitschers was intnsschen nadat men hem uit zijn woning gesleept had, in al lerijl met de tram naar Amsterdam gevlucht. De oor zaak van deu wrok schijnt hierin te bestaandat de Duitsehe werklieden meer verdienen dan de andere. Op een verzoek, van zekere zijde tot den Burge meester van Franeker gericht, om den vliegerwed strijd op a. s. Zondag te verbiedenis door dezen in ontkennenden zin geantwoord. Aan het slot zegt hij „Er is door mij op alles gelet om u geen aanstoot te geven, en evenmin aan andersdenkenden, die den Zondag niet alleen beschouwen als den dag aan deu godsdienst gewijd, maar tevens als rustdag en den dag van ontspanning. Ik vermeen dan ookdat gij in billijkheid niet meer van mij kunt vergen." Afsluiting der Kasboeken en Restanten-lijst bij de Coöperatieve Yoorschotvereeniging en Spaarbank te Goes over de maand Aug. 1886. ONTVANGSTEN: 4073,01 11399.18 85486,95 7S24S,11S f 183085,585 Reservefonds Storting aandeel Terugbetaling op schuldvordering Interesten daarvoor en ger. interest Opgenomen gelden Onkosten Gezamenlijk bedrag UITGAVEN: Reservefonds f Terugbetaalde aandeden Verleende voorschotten Terugbetaalde interesten Terugb. opgenomen gelden Interesten van opgenomen gelden Onkosten Gezamenlijk bedrag - 180084,41 Kas-saldo f 8001,175 Het Bestuur. UIT DE N VREEMDE. Naar aanleiding van liet bezoek van den Koning 40,— 617,70 148268,36 310,35 30415,62 290,55s 141,82s

Volksblad | 1886 | | pagina 1