Mo. 60. Woensdag 28 Juli 1886. 9e Jaargang. FEUILLET O JV. BEHOUDEN. Dit ulad vuracinjnt icdereii Woensdag en ADVERTENTIEK voor Dinsdag- i Olenstaanvragen worden geplaatst tegen 5 ce*t Zaterdag. en Vrijdagmiddag 12 nnr te bezorgen bij der, eQ Advertentiën tegen 6 cent per regel De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90,uit^CVCr J» A, ROSS GOCS. I'^foote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. Oplaag 1500 Exemplaren. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee- |maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. E 58 E R h 4 H Een concert in den schoot der aarde bad Woens dagnamiddag jl. te Valkenburg (Limburg) plaats. De vereeoiging Het Geuldal aldaar, welke geene moeite spaart om het den vreemden zoo aangenaam mogelijk te maken, had zulk een feest op touw ge zet en heeft hare pogingen ruimschoots beloond ge zien. Talrijk was de menigte, welke, voorafgegaan door Gul pen's harmonie, de onderaardsche gangen van den Blokberg bezocht en liet leverde een eigen aardig schouwspel op, als men den stoet, welke van lantarens en ballons voorzien was, in de mergelgroe ven zag voorbijtrekken. Een eebt komkommertijd-bericht," in het leveren waarvan vooral onze oostelijke buren ver zijndoet de ronde door de Duitsche bladen. Daarin wordt verhaald, dat in de wachtkamer van het spoorweg-station te Westererringen op de blikken kap der petroleumlamp, een paar zwaluwen hun nest gebouwd en vijf jongen uitgebroed hebben. Of liever, de petroleumvlam van de lamp heeft de eitjes uitge broed terwijl de vogelsop deu rand van den spie- toekeken De Gemeenteraad van Vucht beeft deze week met algemeane stemmen een voorstel van den Burgemees ter verworpenomtot verbetering van de brand- blusckmiddelen welke bij den jongsten brand ge bleken wareu onvoldoende te zijn een nieuwe brandspuit aan te schaffen. De Raad was namelijk van oordeel, dat zulk een uitgaaf alleen zou zijn ia het belang van de as surantie-maatschappijen Gelukkig, dat meu niet overal zoo redeneert. Door den heer W. B., te Onde-Biltzijl, zal dit jaar op bijzondere wijze het inkuilen van groenvoe- 32) Naar het En gelachvan Hugh Conway. HOOFDSTUK X. HET Z W A A E D V A I, T. Eenmaal overwonnen, eenmaal overtuigd, dat de bezwaren, die zij in mijn belang tegen mijne wenscben opperde, niet onoverkomelijk wavenmaakte Pbilippa geene tegenwerpingen meer en elke dag, die nog ver- loopen moest voor ik haar de mijne mocht noemen, scheen mij een verloren dag. Gesteund door mijne moeder, kostte het mij weinig moeite Philippa erin te doen toestemmen, dat ons huwelijk, zoo spoedig de noodige formaliteiten dit toelietenvoltrokken zou worden. En toch, hoewel de dag, die mij zoo innig gelukkig zou maken reeds vastgesteld was, werd de plechtigheid op mijn verzoek nog een poos uitgost.eld. Ziehier waarom. Nu ik alles wist, rees da vraag bij mij op: welken naam moest Philippa opgeven? Haar eigen familienaam; den naam, dien sir Mevvyn Ferrand haar, om hem bekende redenen eenigeu tijd had laten aannemen, of den naam waarop zij, mocht men mevr. Wilson vertrouwen, recht had? Ik wilde niet, dat er ook maar een schijn van twijfel omtrent do wettigheid van haar tweede cn gelukkiger linwe- der voor het vee worden toegepast. Hij heeft daar toe eene afzonderlijk staande schuur gebouwd van ruim 20 M. lengte en 10 M. breedte, waarvan de eene zijde tot het inkuilen en de andere zijde tot stalling van vee wordt bestemd. Het tot inkuilen be stemde gedeelte bevat vier ronde in cement gemetselde putten van aanzienlijke diepte en doorsnedewaar van reeds een met klaver gedeeltelijk is gevuld. Daar de schuur in de nabijheid eener steenbakkerij staat, wordt, althans aanvankelijkde persing door belasting met metselsteenen aangebracht. HIT 18 E K Y R E E M D E. Onder voorzitterschap van Mevr. Fawcett, had Don derdag in het Westminster Palace Hotelte Londen de jaarlijksche vergadering plaats van het Centraal Comité van .,de Nationale Vereeniging tot verleening vau Stemrecht aan vrouwen". Zooals men weetheeft het Lagerhuis zich langzamerhand meer en meer ge neigd betoond om aan vrouwen het stemrecht te ver- leenen; zelfs werd een daarop betrekking hebbend wetsvoorstel in Februari 11. in tweede lezing aange nomen, doch door de kunstmatige oppositie van en kele leden, die thans nog volgens de tegenwoordige reglementen van orde mogelijk wordt gemaakt, als een wetsvoorstel van een particulier afgevaardigde en niet van de Eegeering is uitgegaankwam de wet niet in de afdeelingen. Mevr. Tawcett deelde mede dat onder de gekozen vertegenwoordigers in het Nieuwe Parlement reeds zoovele leden wareu, die zich ten gunste van stem recht voor vrouwen hadden verklaarddat er alle hoop bestoud, dat de wet thans spoedig zou worden aangenomen. Een zonderlinge „godsdienstige" sekte heeft men onlangs in Italië ontdekt, bij het gevangennemen van een roover. Het hoofd van die sekte, welke on- lijk kon bestaan en na rijp beraadbesloot ik mjjn eigen wenscben op te offeren en ons huwelijk zoo lang uit te stellen, tot ik een vliegend bezoek aan Engeland kon brengenom te trachten daar in het bezit te komen van de bewijzendat Philippa de wettige wednwe van den verslagene was. Ik zeidedat ik voor mijn huweljjk nog eenige zaken te regelen had. Ik reisde zoo snel ik kon naar Engeland, naar Liverpool bleef daar een week en deed in dien tijd nauwkeurige nasporingen naar eene vrouw die, volgens mevr. Wilson, deu 18 Juni gestorven en begraven was, onder den naam van Lucy Ferrand. Wat ik van haar verleden te weten kwamdoet hier. niets ter zake. Hare geschiedenis was even treu rig als die van alle vrouwendie het ongeluk had den gehad door Sir Mervyii Ferrand bemind te wor den. De uitslag vau mjjne nasporingen was in 't kort gezegd deze: Ferrand was vele jareD geleden met de vrouw getrouwd. Met wederzijdsch goedvinden waren zij van elkaar gescheiden. Met zjjn gewoon cynisme had hij zich niet meer om haar bekommerd, en wat vreemder was zjj bad hem niet meer lastig gevallen. Zij overleed op deu genoemden datnm. Het was gemakkelijk baar identiteit te bewijzenzoodat Philippa desver- kiezende haar aanspraak op den naam van sir Mer-

Volksblad | 1886 | | pagina 1