No. 54. Woensdag 7 Juli 1886. 9e Jaargang. FEUILLETON. Dit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIES voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij don uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Üienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Sroote Letters en Afbeeld. naarplaatsruiBate. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDERLAND. Het nieuwo tarief bij de Nederlandscbe Rijkstele graaf luidt voor bet Biuuenland als volgt: Tusscheu twee kantoren in verschillende plaatsen. Voor de eerste tien woorden f0,25. Voor elk tweetal woorden daarboven f0,03. Voor stadstelegrammen Voor de eerste tien woorden f0,15. Voor elk woord daarboven f 0,01. De minste prijs voor een telegram tot en met tien woorden bevattende, is dus f0,25, terwijl voor be richten welke een groot aantal woorden inhouden de prijs nogal aanmerkelijk verschilt van den tegen- woordigen. Voor een telegram van 100 woorden dat thans f 1,15 kost, wordt dan geheven f 1,60als: voor het eerte tiental woorden f0,25 en voor elk tweetal woorden daarboven, d. i. dus 45 tweetallen f0,03 of f 1,35 makende met de f 0,25 voor het eerste tiental f 1,60een verschil dus van f 0,45 bij het te genwoordig tarief. Wij ontvingen een jaarverslag van de Alg. Onderl. Verzekering-Maatschappij bij besmettelijke ziekte „de P h i 1 a n t r o o pgevestigd te Bolswardmet verzoek dit in ons blad optenemen. De ruimte ont breekt ons om aan dat verzoek te voldoenmaar gaarne deelen wij uit dat verslag het volgende mede. De ontvangsten in 1885 en in het eerste halfjaar van 1886 bedroegen f 5974,48°, terwijl gedurende dien tijd voor 202 ziekte gevallen in 162 huisgezinnen uitgekeerd is f 12960,00. Iu het bestuur had eeuige verandering plaats, terwijl een lid van den raad van toezicht werd herkozen. Het buitengewoon heerschen 26) BEHOUDEN. Naar het Engelschvan Hugh Conway. Ik scheurde het blad in stukken, en verbrandde die. Van al mijn bange dagen was dit de bangste, die ik niet gaarne nog eens doorleven zou. Ik beefde bjj eiken voetstap op deu trap. Een koude rilling doorliep mij telkens als een voorbijganger een oogen- hlik onder onze ramen stil hielden te midden van dien angst moest ik trachten een vroolijk gelaat te toonen en met mijne moeder en Fhilippa de genoe gens der ophanden zjjude reis bepraten. O, konden wij het einde daarvan maar veilig bereikendan zou het genoegen niet alleen denkbeeldig zijn. Nog eens, ik herhaal het: kunt gij 'niet met mij medegevoelenwerp dan mijn verhaal weg. De hemel weet, dat het een somber verhaal is. Ik zondigde tegen de wetten, verheelde, wat de wet een misdaad noemt, deed al wat ik kon om de schuldige te red den. Maar de schuldige was Püihppa eu ik had haar lief. Ik zelf zou tegenover sir Hervyn hebben willen staan, en, al moest bet zijn teu koste van mijn le ven, hem den smadelijken dood doen ondergaan, dien hij verdiende. Vv'aarom dan zou ik Philippa verwij ten dat zij in tijdelijkeu waanziu deedwat ik iu koelen bloede had willen doen? Maar waarom mijn gedrag verontschuldigd':1 IU had haar liefDit zegt alles. De morgen brak aan. Geen noodlottig bericht was tot ons gekomen. Ik zag de nieuwsbladen haastig iu zjj bevatten geen nadere bijzonderheden over de treu- van roodvonk heeft de jeugdige maatschappij bijzon der getroffen. Bij notarieele acte werd eene naamlooze vennootschap gesticht: Alg. Verzekering Maatschap pij bij besmottelijke ziekte, met een maatschappelijk kapitaal van f 100,000. Uitkeeringen zullen blijkens de goedgekeurde statuten gedaan worden, van f 10, f 15, f20, f30, f 50 en f 75 tegen eene vaste pre mie per jaar, voor de le bl. van f0,42, voor de 2e van f 0,62voor de 3e van f 0,84voor de 4e van f 1,25voor de 5e van f2,10, voor de 6e van f3,15; waarvan de betaling ook per kwartaal kan geschieden. Het aantal der deelhebbers wordt in het verslag niet opgegeven. Wij stellen dit gaarne ter beschikking van belangstellenden, die het aan ons bureau kunnen inzien. Te Vlaardingen is gisteren de tweede haringjager aangekomen, zijnde het stoomschip Ingerit, hetwelk den 29 Juni de vloot verliet. Het bracht 945 ton haring, waarvan 257 ton vollen en 685 ton maatjes haring, afgegeven door 50 schepen. Hiermede is de jagerjj afgeloopen. Eene woning met ongeveer 15 hectaren gewoon wei en bouwland werd deze week te Zevenhuizen verkocht voor f 22,000. Wel een bewijs, dat de daling der land- prijzen daar nog zoo erg niet is. Met de werkzaamheden voor deu stoomtram Ber gen op Zoom Antwerpen is op Belgisch grond gebied een aanvang gemaakt. Is het volks-spreekwoord: „veel mol, veel muis" een waar woord, dan staat een schrikbarende hoe rige geschiedenis. Om tien uren reden wij naar Charing Cross. Het geratel der wielen over de steenon schonk mij nieuw leven. De eerste stap ter bereiking onzer vei ligheid was gedaan. Wij gingen lang voor den tijd vau huis, daar ik nog bij mijn bankier wilde aan gaan. Ik wenschte een groote som in goud mede te nemen. Bankpapier van welken aard ook, kon nage spoord worden, maar blinkende goudstukken verra den geen geheimen. Ik wisselde mijn papieren geld en vroeg of er ook brieven voor mij waren. Meu zond dikwijls brieven voor mij aan mijn bankier. De beleefde kassier liet dat voor mij onderzoeken en schoof mij onder het koperen hekwerk, met een zakje goudstukken, een' brief toe, waarvan het adres een vrouwenhand ver ried. Ik sloot dien in mijne portefeuille om hem la ter rustig te kunnen lezen. Wij namen deu treiudie over Folkestone en Bou logne naar Parijs gaat. Het was wel geen uitgezocht weer om op reis te gaan, maar ik liet mijue dames, zich warm instoppen en deed al wat ik konom haar zoo weinig mogelijk de onaangenaamheden te doen gevoelen van eeue reis, die schijnbaar met bet oog op mijne gezondheid ondernomen werd. Mijne moeder, die aan zulke tochten gewend was, maakte het zich zoo gemakkelijk mogelijkniet vermoedende hoe weinig rust ik haar gunuen zouvoordat wij de plaats onzer bestemming bereikt hadden. Schert sende noemde zij het wreedeene oude vrouw als zjj was, te dwingen Engeland te verlatenwaar zij eerst zoo kort geleden was teruggekeerd. Maar haar stem

Volksblad | 1886 | | pagina 1